Гардероб с плъзгащи врати

  • 12 155
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ще купуваме гардероб за спалнята, стаята е малка, а леглото голямо. На сегашния гардероб не му се отварят вратите докрай опират в спалнята и е много кофти за нареждане и т.н.
Харесахме един гардероб с плъзгащи врати материала е ПДЧ мисля,но се колебаем дали не  се развалят лесно. Някой ако има да сподели.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 264
Аз съм за плъзгащите врати, ние също ще си вземаме такъв newsm10
Даже нашия ще го правят на 2,40м височина и казаха , че няма проблем стига да е със добри държачи yes

# 2
  • Мнения: 187
Ако плъзгащият механизъм е добър (алуминиева релса, обтегачи, ролки) и е правилно подбран за тежестта на вратите, не би трябвало да има проблем. За съжаление тези механизми са и доста скъпи. Не те съветвам обаче да правиш компромис с механизма. Евтините механизми са обикновено пластмасови и се износват доста бързо, ако вратите са по-тежки, което води до проблеми с отварянето. Освен това е много вероятно вратите (особено ако гардеробът е по-висок) да се изметнат с времето и отново да имаш проблем с отварянето (говоря отново за по-икономичния вариант плъзгащ механизъм). Повечето мебелни фирми биха те консултирали за най-подходящия вариант от гледна точка надеждност и бюджет.

# 3
  • Мнения: 264
Ако плъзгащият механизъм е добър (алуминиева релса, обтегачи, ролки) и е правилно подбран за тежестта на вратите, не би трябвало да има проблем. За съжаление тези механизми са и доста скъпи. Не те съветвам обаче да правиш компромис с механизма. Евтините механизми са обикновено пластмасови и се износват доста бързо, ако вратите са по-тежки, което води до проблеми с отварянето. Освен това е много вероятно вратите (особено ако гардеробът е по-висок) да се изметнат с времето и отново да имаш проблем с отварянето (говоря отново за по-икономичния вариант плъзгащ механизъм). Повечето мебелни фирми биха те консултирали за най-подходящия вариант от гледна точка надеждност и бюджет.

 newsm10

# 4
  • Мнения: 472
Нашия е с плъзгащи врати и в момента всичките са свалени (моля един познат дърводелец да ми отдели малко време и да дойде да ми го оправи).
Проблема при нас е че правихме ремонт и местихме мебелите.Гардероба(имаме го от 8години) нещо се размести и вратите му са накриво(скърцаха и трудно се плъзгаха).Механизма ни е с алуминиева релса.
Иначе съм доволна ,единствения му недостатък е че заради плъзгачите отгоре остава малко луфтче и от там влиза малко прах в гардероба.

# 5
  • Мнения: 1 492
А дали е възможно да се сложат плъзгащи врати на вече направен гардероб с вратички?

# 6
  • Мнения: 264
А дали е възможно да се сложат плъзгащи врати на вече направен гардероб с вратички?

Мисля че не е проблем Thinking

# 7
  • при моите любими
  • Мнения: 2 510
И ние имаме голям гардероб с плъзгащи врати, висок е 2.40. Нямам никакви проблеми, но определно механизма трябва да е възможно най-добър иначе бързо се разваля.

# 8
  • Мнения: 187
А дали е възможно да се сложат плъзгащи врати на вече направен гардероб с вратички?
Няма невъзможни неща, но няма да е толкова просто. Може да се наложи да се преработят/подменят дъната, а това означава демонтиране на гардероба! Най-добре е да се обърнеш за консулатация към фирмата, която го е изработила (ако е правен по поръчка) - те най-добре знаят какво са ти монтирали.

# 9
  • София
  • Мнения: 289
В къщи сме с такъв гардероб.  Купихме го, за да спестим място от вратите. Определено съм доволна. Плъзгащият механизъм е на алуминиева релса и до момента не сме имали проблем.

# 10
  • Мнения: 1 492
А дали е възможно да се сложат плъзгащи врати на вече направен гардероб с вратички?
Няма невъзможни неща, но няма да е толкова просто. Може да се наложи да се преработят/подменят дъната, а това означава демонтиране на гардероба! Най-добре е да се обърнеш за консулатация към фирмата, която го е изработила (ако е правен по поръчка) - те най-добре знаят какво са ти монтирали.

Да поръчков е, но не ща да ги чуя тези. Правиха ми го 2 месеца, от обещан 1, пък и цвета на вратичките направили в друг цвят, щото така решили, че бъде по-добре  ooooh!  Така, че ще потърся някой дърводелец да го погледне.

# 11
  • Мнения: 264
А дали е възможно да се сложат плъзгащи врати на вече направен гардероб с вратички?
Няма невъзможни неща, но няма да е толкова просто. Може да се наложи да се преработят/подменят дъната, а това означава демонтиране на гардероба! Най-добре е да се обърнеш за консулатация към фирмата, която го е изработила (ако е правен по поръчка) - те най-добре знаят какво са ти монтирали.

Да поръчков е, но не ща да ги чуя тези. Правиха ми го 2 месеца, от обещан 1, пък и цвета на вратичките направили в друг цвят, щото така решили, че бъде по-добре  ooooh!  Така, че ще потърся някой дърводелец да го погледне.

Как така друг цвят Защо им го платихте smile3513

# 12
  • Мнения: 1 492
Как така друг цвят Защо им го платихте smile3513

Ох, крещях, ревах, но накрая отстъпих. Ако го бях върнала за нови врати, не знам дали щеше да дойде повече. Платих му и после беснях на себе си, че го направих, ама... Tired В крайна сметка, така и не ми донесе няколко дръжки, който липсваха в комплекта.

# 13
  • Мнения: 374
Ние се преместихме в ново жилище и понеже спалнята се оказа тясна за двойно легло, кошара и стария ни гардероб със стандартно отварящи се врати, затова срожихме такъв с плъзгащи. Дърводелецът, при който го поръчахме, беше против такъв тип врати, защото не били здрави, но въпреки всичко не успя да ни убеди. Имаме гардероба от около три месеца, дъщеря ми се крие в едната половина и освен ежедневното отваряне на вратите по предназначение, всяка вечер като започне криеницата, следва около половин час поне отваряне и затваряне със засилване Laughing.Дори съм подпряла едната врата да не се затваря напълно, за да няма инциденти с пръстите. Единственото, което се случи няколко пъти, беше, че блъсканата врата излиза от релсата, но мъжът ми веднага я поставя обратно.Нямаме никакви проблеми!

# 14
  • Мнения: 264


Това е то майстори #2gunfire

# 15
  • София
  • Мнения: 752
И двата ни гардероба са с плъзгащи врати и съм доволна

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Благодаря за отговорите   bouquet
Ще разгледаме гардероба (по- точно плъзгащият механизъм)  по - хубаво днес или утре и ще решим дали да го вземем.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 774
Нашият е такъв,плъзгащи врати с алуминиев кант за дръжка.На вратите има огледала,но заемат 1/3-та от площта т.е. не са само с огледала.Плъзгат се плавно и безшумно,въобще нямам никакви проблеми с тях,но пък майстора им живее вкъщи  Mr. Green

Желая ви успех в покупката!

# 18
  • Мнения: 8 999
Плъзгащите врати са страхотно удобство. Но трябва да имате предвид, когато купувате нов, или прекроявата стар гардероб, че плъзгачите за вратите отнемат около 10 см. от вътрешната дълбочина на гардероба, така че, за да имате стандартните 60 см. дълбочина, то външният му размер, трябва де е повече. Иначе става много тесен. Ние направихме такава грешка поради неинформираност и се сдобихме с гардероб, в който можех да редя само детски дрешки на бебешки закачалки. Дрехите на мъжа ми например, който е доста едър, не могат да се наредят на закачалки, защото вратите не се затварят.

# 19
  • София
  • Мнения: 752
Плъзгащите врати са страхотно удобство. Но трябва да имате предвид, когато купувате нов, или прекроявата стар гардероб, че плъзгачите за вратите отнемат около 10 см. от вътрешната дълбочина на гардероба, така че, за да имате стандартните 60 см. дълбочина, то външният му размер, трябва де е повече. Иначе става много тесен. Ние направихме такава грешка поради неинформираност и се сдобихме с гардероб, в който можех да редя само детски дрешки на бебешки закачалки. Дрехите на мъжа ми например, който е доста едър, не могат да се наредят на закачалки, защото вратите не се затварят.
.

Не знам какъв е вашия гардероб, но при нас и при двата гардероба няма такова нещо дрехите на закачалки и рафтовете си стигат до вратите както при нормален гардероб

# 20
  • Мнения: 1 172
Ние имаме такъв. Досега не сме имали проблеми, но по хотели съм виждала доста прецакани механизми. Така че много ще трябва да внимаваш в избора на фирма-изпълнител.

За малки пространства има и друг тип врати за гардероби - хармоника. Те също са удобни (и такъв гардероб имаме), но пак всичко опира до вложените материали и добрата конструкция.

# 21
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Имам два гардероба с плъзгащи врати и съм много, ама много доволна. От "Айко", съвсем обикновени.

В същото време имам и вграден гардероб,  с плъзгащи врати, но с друг тип механизъм. Почти веднага след монтажа вратите се изкривиха и не могат да се движат, даже и падат ако ги понатегна когато им се ядосам. Сега ще ги сменям.

Между другото в "Бриколаж видях че изработват плъзгащи врати на прилична цена, но не зная какво е качеството.

# 22
  • Мнения: 4 300
Имам два гардероба с плъзгащи врати и съм много, ама много доволна. От "Айко", съвсем обикновени.

В същото време имам и вграден гардероб,  с плъзгащи врати, но с друг тип механизъм. Почти веднага след монтажа вратите се изкривиха и не могат да се движат, даже и падат ако ги понатегна когато им се ядосам. Сега ще ги сменям.

Между другото в "Бриколаж видях че изработват плъзгащи врати на прилична цена, но не зная какво е качеството.
Какво се разбира под прилична цена? Аз гледах цените на Севрол, но не вреди да има база за сравнение.

# 23
  • София
  • Мнения: 607
И аз имам гардероб с плъзгащи врати. Вече 6 години го ползваме и нямам никакви оплаквания. С алуминиева релса е. Толкова леко се плъзгат вратите, че дори малкия сам се справя и се крие в гардероба  Joy
Има 2 плъзгащи врати с огледала, а в средата има чекмеджета.

# 24
  • България-София
  • Мнения: 573
единствения му недостатък е че заради плъзгачите отгоре остава малко луфтче и от там влиза малко прах в гардероба.

Единствен, но огромен недостатък бих добавила, защото при нас се натрупва огромно количество прах и едва ли не трябва да бърша прах и в гардероба на спалнята... Това за евтиното изпълнение на подобен род мебел, въпреки че платихме не малка цена.
Другият, в антрето, го поръчахме в друга фирма, за същтата сума и няма място за сравнение - прах няма, по-плавно се плъзгат вратите и по-здрав изглежда. Малкият му недостатък - не прилепват вратите в страниците, т.е. винаги има един пръст отвор,ако не се постарая да "долепя" вратите докрай.

# 25
  • Мнения: 1 152
Двете фирми /Севрол и Негова/, които ми правиха проект за гардероби с плъзгащи врати работят с добри механизми. Едните дори дават 5 години гаранция. Но поради високите им цени се отказахме от тях. Тези в Бриколаж също са добре. Единият гардероб, който си направихме е висок 2,60 м. и само механизмът струва 300 лв., купен от Крон. Вратите са леки, защото самото ПДЧ е 8 мм дебело, за да не се утежняват допълнително високите врати. А другият гардероб с височина на вратите 2,10 м. е с огледала и МДФ струва 1600 лв. И двата имаха нужда от смазване на механизмите, защото в началото имаше разни шумове и трудности при плъзгането. Сега вече нямаме проблеми.

# 26
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Втора година ползвам такъв гардероб и нямам проблем. Правен е от една от фирмите, която се споменава по долу. Излезе скъп , но пък е точно такъв , какъвто исках като разпределение и т.н.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 132
А има ли някой впечатления от гардеробите на "Интериор 46" Русе? Механизмите им били на Негова.
Спрели сме се на този комплект

http://www.garderobi.info/index.php?m=320&lang=1&categor … 37&prodid=119

И да попитам още нещо, някои от гардеробите с плъзгащи врати имат нещо като четчици с косми по ръбовете на вратите. Каква им е ролята?

# 28
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
[За малки пространства има и друг тип врати за гардероби - хармоника. Те също са удобни (и такъв гардероб имаме), но пак всичко опира до вложените материали и добрата конструкция.
[/quote]
Къде си си поръчала гардероба тип-хармоника? Много ме интересува?

# 29
  • Мнения: 1 152
А има ли някой впечатления от гардеробите на "Интериор 46" Русе? Механизмите им били на Негова.
Спрели сме се на този комплект

http://www.garderobi.info/index.php?m=320&lang=1&categor … 37&prodid=119

И да попитам още нещо, някои от гардеробите с плъзгащи врати имат нещо като четчици с косми по ръбовете на вратите. Каква им е ролята?
Омекотяват удара в стенаната или в станицата на гардероба, като предпазват от нараняване и  шум.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 271
Имам такъв гардероб, само че от масив. Споко, стабилни са Peace

# 31
  • Мнения: 187
И да попитам още нещо, някои от гардеробите с плъзгащи врати имат нещо като четчици с косми по ръбовете на вратите. Каква им е ролята?

Това са противопрахови четки - предотвратяват влизането на прах през луфта, който остава между вратите. "Омекотяването" на удара на вратите в страниците на гардероба се постига чрез специални стопери, които се монтират на релсата.

# 32
  • Мнения: 4 300
Двете фирми /Севрол и Негова/, които ми правиха проект за гардероби с плъзгащи врати работят с добри механизми. Едните дори дават 5 години гаранция. Но поради високите им цени се отказахме от тях. Тези в Бриколаж също са добре. Единият гардероб, който си направихме е висок 2,60 м. и само механизмът струва 300 лв., купен от Крон. Вратите са леки, защото самото ПДЧ е 8 мм дебело, за да не се утежняват допълнително високите врати. А другият гардероб с височина на вратите 2,10 м. е с огледала и МДФ струва 1600 лв. И двата имаха нужда от смазване на механизмите, защото в началото имаше разни шумове и трудности при плъзгането. Сега вече нямаме проблеми.
За какви размери говорим? Нашият е Г образен, като двете рамена са по около 2 метра.

# 33
  • Мнения: 1 152
Двете фирми /Севрол и Негова/, които ми правиха проект за гардероби с плъзгащи врати работят с добри механизми. Едните дори дават 5 години гаранция. Но поради високите им цени се отказахме от тях. Тези в Бриколаж също са добре. Единият гардероб, който си направихме е висок 2,60 м. и само механизмът струва 300 лв., купен от Крон. Вратите са леки, защото самото ПДЧ е 8 мм дебело, за да не се утежняват допълнително високите врати. А другият гардероб с височина на вратите 2,10 м. е с огледала и МДФ струва 1600 лв. И двата имаха нужда от смазване на механизмите, защото в началото имаше разни шумове и трудности при плъзгането. Сега вече нямаме проблеми.
За какви размери говорим? Нашият е Г образен, като двете рамена са по около 2 метра.
Единият е 1,80 м дълъг, а по високият 1,40 м дълъг. Не са големи, но ми вършат чудна работа.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Аз правих по поръчка нашия гардероб в спалнята с плъзгащи врати! Ами какво да ви кажа, докарва ме до лудост всеки път! Толкова некадърно е направен. Вратите първо не ме се застопоряваха при отварянето, също така най-редовно си излизат от релсите и вече лайсните са ми надрани от плъзгането. Колко пъти го виках прехваления майстор, нищо. Нормално било, зашото вратите били тежки. Излезе ми 1800 лв и изобщо не съм доволна. Друг път ако поръчвам ще заложа отново на гардероб с плъзгащи врати, но на доказани професионалисти, ако ще и 3 пъти по-скъпо да излезе!

# 35
  • София
  • Мнения: 9 395
Нашият гаредероб в спалнята е от АИКО- модел "Перла"и на близо 3 години.
Супер доволна съм от него!! Hug

По-удобно нещо немога и да си представя! Wink
Още като го сглобяваха майсторите тогава, казаха, че на такъв гаредероб, просто няма какво да му се развали, защото механизмът си е от тип "вечен". То си е една алуминиева релса, по която се търкалят ролките, носещи трите врати. Просто се търкалят наляво или надясно, дефакто. Wink
Като недостък мога да кажа само, че влиза прах вътре.
Но предимствата на гардероба са толкова пъти в повече, че отминавам факта с праха с лека ръка. Grinning

# 36
  • Мнения: 5 178
Кажете във Варна добър майстор за такива гардероби, имам една ниша в коридора на която трябва да сложа плъзгащи врати

# 37
  • Мнения: 702
Нашият е вграден с плъзгащи врати,но имам проблем, че се получава конденз в гардероба, а от там и мухъл.

# 38
  • Мнения: 5 178
Шоши, едва ли е от гардероба поскоро е от стената зад него, В едната квартира имахме такъв проблем, стената на гардероба граничеше с банята и от банята на горния етаж просмукваше влага..

# 39
  • София
  • Мнения: 6 774
Шоши, едва ли е от гардероба поскоро е от стената зад него, В едната квартира имахме такъв проблем, стената на гардероба граничеше с банята и от банята на горния етаж просмукваше влага..

Така е, а може да е и от външната изолация+стъклопакетите ,ако имат такава.

# 40
  • Мнения: 702
Стената зад гардероба е външна и няма изолация. Вратите му са уплътнени  и като го отворя топлия въздух от стаята влиза вътре и прави конденз. Проблема е само през зимата.

# 41
  • София
  • Мнения: 642
запис!

# 42
и аз съм в ремонт и ми беше много интересно тава което прочетох тук. Имам питане - аз също искам да си направя вграден гардероб в спалнята с плъзгащи врати но май няма да стане защото не попаднах на подходящия майстор. Препоръчайте ми някой който да го направи.
Предварително благодаря

# 43
  • Мнения: 5 475
Имам такъв гардероб и определено съм доволна.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт