Реакция след ваксина

  • 709
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте, вчера направиха на дъщеря ми втория прием на полиомелит и ДТК. Вчера беше добре, малко по нервна но добре. Дадох и 2 пъти по 3 мл Панадол. През ноща вдигна 39 градуса. Пак и дадох панадол и спадна. Това което ме притеснява е, че ръчичката и е почти цялата зачервена. Около боцнатото близо 5 см надолу и 2 см настрани е червено. И другото е че покашля от време на време. Не е много, но ме притеснява това кашляне. Може да се каже че е безобидно, но след ДТК малко ми е притеснено. Преди това и нямаше нищо.
Дали е нормална реакция?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Не е съвсем нормална реакция.Явно реагира по-бурно на коклюша.Обадете се непремено на джи пи то.

# 2
  • Мнения: 5 531
Сложи и компрес с риванол на боцнатото място. Сподели с педиатърът на детето че е започнало да кашля след ваксината. Мария също започна да подкашля за 1-2 дена след тази ваксина. След вторият прием кашлицата продължи повече от седмица , за нас сега резултата е Астма.  Има пречистени ваксини които са платени но са по-добрият избор.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Мисля, че реакциата на детето ти е много силна и задължително трябва да го види лекар възможно най-бързо. До тогава компрес с риванол.

# 4
  • Мнения: 1 230
Определено бих отишла на лекар, пък дори и да ми мрънка след това, че няма нищо... Дъщеря ми е имала температура, но чак кашляне и толкова голямо зачервяване - не.

# 5
  • Мнения: 4 784
Задължително се консултирайте очи в очи с педиатъра и детето ви. На Калоян му ги бият ваксините в крачетата  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 324
Да попитам и аз реакциите от ДТК.
Възможно ли е детенцето (1 г. 6 м) да повръща почти всеки ден в продължение на седмица вече, заради ваксината Sad
Имаше температура първия ден след ваксинирането, която свалихме, имаше и повръщане, което за съжаление все още продължава Sad Отпаднала е, но пък е весела и и личи че иска да ограе, ама няма много силички. Постоянно пие вода.

# 7
  • Мнения: 1 883
Има пречистени ваксини които са платени но са по-добрият избор.

Как се казват ? От къде се купуват?

Общи условия

Активация на акаунт