Защо ще се върнете на работа?

  • 5 614
  • 174
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 630
Аз вече се върнах преди 7 месеца, за съжаление заради парите. Но и да нямаше финансов момент, пак щях да си постоя вкъщи 1 година или най-много тодина и половина. Познавам майки, които са стояли 3-4 години вкъщи и да ви кажа честно не искам да приличам на тях. Те не могат да говорят за нищо друго освен детето, станали са досадни не само за семейството си, но и за всички останали.  Освен това считам, че децата също имат нужда от пространство, от различни контакти, а не да са обсебени от майките си. Сигурно има жени, за които майчинството е единственото, което искат, но аз не съм от тях.  Имам нужда да правя различни неща и се ръководя от максимата: Щастлива майка -щастливо дете!

# 16
  • Мнения: 3 929
Ако мъжът ми изкарваше толкова пари, пак щях да се върна на работа, освен ако няма съвсем обективни причини да не го правя. Мисля за бъдещето си, дори и да не доживея до старост. Освен това, колкото и гадно да звучи, не знам какво може да стане с брака ни, дали на мъжа ми няма да му омръзне и...Аз какво правя? Без работа, без доходи, на възраст, на която трудно бих си намерила свястна работа, с пораснало дете, което освен грижи иска и пари??? Това е оснавната причина. Иначе мисля, че социалните контакти са много важни за човек. Междусъседските отношения мен съвсем не ме задоволяват.
Харесвам много работата си, доставя ми удоволствие да я върша. получавам сравнително добра заплата. Все пак не съм учила толкова години, за да остана една обикновена домакиня.
Не на последно място - обещала съм, че ще се върна, като свърши платеното ми майчинство. С мен шефовете бяха точни до този момент - оставиха ме да работя от къщи, за да си гледам детето. Смятам, че и аз трябва да съм точна с тях. А какво ще стане по-нататък, времето ще покаже.
Искам да вмъкна, че на детето ми му предстои септември месец тази година да тръгне на ясла, а на мен сърцето ми се е свило. Но трябва да го преодолея.

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Определено искам да започна работа. Естествено парите не стигат /това едно на ръка/, но и аз съм от хората които не обичат стоенето на едно място. Обичам да правя нещо, да уча нови неща / за това май не обичам ида се задържам дълго на една и съща работа/, обичам разнообразието . Майчинството ми продължава вече 2год. и 4 месеца, е много ми дойде. Оптималния вариант за мен е  год. и половина стоене в къщи.

# 18
  • Мнения: 1 311
Обичам си работата и ще се върна там после, така както направих и след първото ми дете. Работата ми дава самочувствие, самостоятелност, социални контакти - все неща, които не зависят от заплатата на мъжа ми.

# 19
  • Мнения: 47 973
ако искарваше поне 1000 лв, щях да си стоя вкъщи
но се наложи да започна работа-преди 6 месеца, малкият беше на годинка Sad
беше ми хубаво с децата, аз съм домошар и малко си падам майка-квачка, обичам да съм с децата нон-стоп, ама не било писано

# 20
  • София
  • Мнения: 3 610
За съжаление,ще се върна по-рано на работа-тази есен,поради финансови причини.Ако имах възможност бих си останала докато ми омръзне,нооо уви.Харесва ми да съм домакиня,но и работата ще ме удовлетворява,ако е разнообразна и добре платена,а тя не е такава точно в момента.

# 21
  • Мнения: 804
Предстой ми да родя. Мисля, че ако прекалено дълго огранича социалните си контакти няма да мога да възпитавам добре детето си - щом аз ще позатъпея как да отгледам умно дете. Шегувам се, да не ми се обидят майчетата които гледат рожбите си. Но живот и здраве не мисля да стоя дълго вкъщи.

# 22
  • Мнения: 6 618
Върнах се много рано на работа ,защото бизнеса е семеен / с баща ми / т.е. отговорнаста е по- голяма.
Детето го гледа свеки,свекъра и прабабата имам им пълно доверие разбираме се живеят на 5мин. да офиса винаги ,когато имам време отивам да го гушкам.
Приказливка ,ivap ,zuki са изредили достатъчно доводи .
Лично за себе си не мога да си представя да не работя и да завися от някой друг .Не виждам защо трябва да има спорове въпрос на характер е.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 926
 Не ми е чак наложително да започна работа. Няма да се връщам на старата и в момента си търся нова. Не издържам вече вкъщи, липсват ми социалните контакти, липсва ми да се развивам, да работя с главата си. Отделно от това разбрах , че съм забравила много неща, които ако не с е практикуват лесно се забравят.

# 24
  • София
  • Мнения: 281
връщам се на работа независимо от заплатата на мъжа ми!
едно дете има нужда от самоуважаваща се майка, а не само от жена задоволяваща физиологичните му нужди!

за статистиката - върнах се на работа, когато ми изтече платено майчинство, т.е. когато детето стана на 2 год. Пуснах я на ясла /ето тук ако имахме повече пари бих си наела детегледачка, но... към онзи момент варианта беше ясла+баба, когато е болно детето/.

Т.е. погледнато във времето назад - бих тръгнала на работа по-рано /имах огромна нужда от това/ и не бих я дала на ясла /щях да търся вариант, но ... млада майка, първо дете и т.н./

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 926
 Не ми е чак наложително да започна работа. Няма да се връщам на старата и в момента си търся нова. Не издържам вече вкъщи, липсват ми социалните контакти, липсва ми да се развивам, да работя с главата си. Отделно от това разбрах , че съм забравила много неща, които ако не с е практикуват лесно се забравят.

# 26
  • Мнения: 268
Хм, накара ме да се замисля newsm78.
Заради кариерата предполагам... не мога да си позволя да отсъствам повече от година Rolling Eyes. Дори това е много, но заради радостта от майчинството ще направя тази професионална жертва Laughing

# 27
  • Мнения: 77
Аз още не съм родила, но все ми се струва, че ще се върна на работа и то може би преди края на майчинството. МНого би ми се искало да е поне до две години, но финансите ги няма.
Ако бащата взимаше 2000 чисти, щях да си изкарам двете години и пак бих с евърнала на работа-засега ми харесва и не искам да я сменям. Но да си стоя вкъщи продължително време не се виждам.

# 28
  • Мнения: 2 100
Мъжа ми и 2000лв да вземаше, пак щеше да ми омръзне да си стоя в нас, пък и не мисля, че трябва да съм постоянно до детето си и в един момент да му омръзна или пък да не може без мен Simple Smile Ще се върна на работа (освен ако не си изпълня плана и да направим и второто през това време  newsm64  Joy  ) по преценка в зависимост от финансовото ни състояние. Предстоят ни много неща да се случат през това време. Но мисля, че 2те години са предостатъчни! Това поне си е мое мнение!

# 29
леле, на мен тези ваШи две години ми се струват цяла ве4ност ......

Общи условия

Активация на акаунт