Ако трябва да избирате между съпруга и родителите

  • 3 328
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 440
Здравейте. Искам да попитам, ако трябва да избирате между съпруга си, който е най-близкия ви човек и с когото сте създали семейство и деца, и родителите ви, които са ви отгледали, дали са ви възпитание и старт в живота, и които ако някой ден съпруга ви ви изостави веднага биха ви помогнали да се съвземете, кого бихте избрали?  newsm12

# 1
  • Мнения: 77
ох, така поставен, този въпрос е "неотговоряем"   Confused

# 2
  • Мнения: 3 521
Вече направих изборът си и живея с него. В момента моето семейство е мъжът ми, детето и аз.

# 3
  • Мнения: 1 172
Зависи за какво избирам, зависи и от самите хора.
Има много родители манипулатори, които се тръшват с  реплики от рода на "ако се омъжиш за него, не ща да те чувам повече"
Има и мъже, които смятат, че светът трябва да се върти около тях. А лудо влюбените в тях жени са готови на всичко, и след Х години им се прояснява, че родителите им с право не са го харесвали.

Ако съм пред дилема кого да избера и с кого да прекъсна контактите си, много бих мислила дали си струва въобще да правя този избор и защо се е стигнало до там.

# 4
  • Мнения: 516
Дори не мога да си представя такава ситуация. Темата е изключително деликатна. По презумция родителите мислят само добро на децата си. По презумция любимият човек те обича и е готов на всичко за теб. Но в живота не винаги е така. Не знам и не мога да си представя подобна ситуация. Може би, защото моите родители винаги са се отнасяли с мен като с човек, който може сам да носи отговорност за живота си. Ултиматумите са израз на несигурност и слабост. Не се поддавай на манипулации, а мисли със собствената си глава.

# 5
Труден избор, ако въобще може да се нарече избор.Да ти кажа, имам приятелка, която 4 години беше лудо влюбена в един мъж,а родителите и никак не го харесваха.Майка и ревеше, тръшкаше се, абе страшно неприятни изпълнения бяха .Приятелката ми много страда от това, но в крайна сметка тя сама реши да прекрати връзката си с въпросния мъж, не помня вече по какъв повод.И добре, че го направи.Сега си има чудесно семейство, чудесен съпруг, родителите и и него не го харесват много, но го приеха някак си, защото човека е много свестен.И сега при тях всичко е мирно и тихо, така да се каже.Най-важното е,  че приятелката ми е щастлива.

# 6
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
аз направих тази крачка преди две години защото майка ми така ми постави въпроса.Резултата с който живея вече се удвой.

# 7
  • Мнения: 15 440
Моята история е следната - от 9 години съм със съпруга си (общо). Майка ми не го обичаше още от самото начало. В началото направи всичко възможно да ни раздили. Когато видя, че няма да стане започна да се прави, че много се разбира с него, но се опитваше по всякакъв начин да настрои баща ми срещу него. После когато заявих, че ще се женя ми отрови живота до годежа. След това изведнъж пак му стана приятелка. По едно време спря да говори и с двама ни - без никаква причина. Така 10 месеца докато не разбра, че съм бременна. Когато разбра изведнъж започна да ме прегръща и да се радва и пак започна да говори и с двама ни. От както родих - вече 9 месеца е виждала детето ми няколко пъти, като се има в предвит, че живее на долния етаж ( ние живееме в къщата на родителите ми, но сме на отделен етаж ). И сега се чуди защо мъжа ми изобщо не иска да се занимава с нея.
От друга страна, обаче като малка имах много здравословни проблеми и лежах много пъти в болници. Майка ми е била винаги до мен. И сега знам, че ако някой ден мъжа ми ме остави по някаква причина веднага ще е готова да ми помогне.
Трудна работа нали?
А иначе не се оплаквам -  вече това не ни е проблем - просто исках да чуя чужди мнения

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 През първите години на брака /1-2/  сигурно бих казала -родителите. Сега след 19 години твърдо и убедено -съпругът.

# 9
  • Мнения: 15 440
Само да добавя, че съпруга ми е прекрасен човек, с когото много се обичаме и разбираме.  1dating

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Вече направих изборът си и живея с него. В момента моето семейство е мъжът ми, детето и аз.

И по ред причини изборът ми не беше труден... Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 479
Трудна работа................

Имам прекарсни родители и съпруг. Дано не ми се налага да правя избор.

# 12
  • Мнения: 17 407
И аз така.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Вече направих изборът си и живея с него. В момента моето семейство е мъжът ми, детето и аз.

И по ред причини изборът ми не беше труден... Rolling Eyes

Тези два отговора са моите  Peace

# 14
  • софия
  • Мнения: 636
На този въпрос няма отговор според мен. Ситуацията, която би наложила отговор е доста трудна и нелепа. Добрите родители не биха допуснали детето им да се идправи пред подобен избор - или поне биха го подкрепили да избере съпруга, а когато се наложи не дай Боже биха оказали помощ на детето си. За мен пътят е този. Имам прекрасни родители и чудесен съпруг - надябам се никога да не ми се налага да правя подобен избор. Моля се на Бог това да не се случва никому - ако не заради нас, то поне заради дечицата ни.

Общи условия

Активация на акаунт