Мами с двустайни апартаменти да се преброим и споделим!

  • 21 834
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте мами !Ние  живеем в двустаен апартамент(ново строителство) с чиста жилищна площ от 62 кв.Всекидневна-30 кв. , спалнята 15.5 кв.След 3-4 год. живот и здраве мислим да преградим всекидневната и да направим 2 стаи- спалня-10 кв. и всекидневна-20 кв. имаме 1 тераса -4 кв. и 1 баня+ тоалетна -4 кв., другото коридор=Малко е тясно е яно за толкова стигнаха паричките  за жалост smile3518 .Давайте , вие сте.Тясно ли ви е ? Как ще процедирате за в бадеще!

# 1
  • Мнения: 5 539
И при нас положението е същото +-2-3 квадрата.
Отсега нататък ще ни е доста тясно, но не мисля да преграждаме хола, защото ще се получат 2 кибритени кутийки, а аз обичам простора и сикам холът да си е хол.
Засега всички ще спим в спалнята, докато си решим жилищния проблем Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 970
И ние сме в същото положение Rolling Eyes.НО- за толкова стигнаха пари4ките. здраве да е  HugМОже пък да спе4еля от тотото и да се разширим Wink
в момента ремонтираме и обзавеждаме въпросното жилище, но колкото и да умувам, няма как да "изникне" още една стая.Не оби4ам претрупавнето , така 4е- ще спим  в спалнята с малката още година-две, и после тя е се превърне в детска , а ние ще се изнесем на идвана в хола Rolling Eyes.Давайте идеи какъв диван да си купя за целта( ежедневно спане) и за мебели в спалнята, так 4е, да не се налага генерална промяна след  някоя година, когато ще се трансформира на детска newsm78.Все пак не са евтини мебелите, а не ми се дават мнгоо пари, които скоро ще са непотребни

# 3
  • Мнения: 1 492
И нашето е двустайно. В момента правим кухнята в хола, че е по-голяма стаята, а пък кухнята ще стане спалня. Другата голяма стая, вече е детска.

# 4
  • Мнения: 1 492
Давайте идеи какъв диван да си купя за целта( ежедневно спане)

Какъвто и да си купите, ще го намразиш много бързо Simple Smile
Прекарах три години на диван в спалнята. Е, колкото и да е удобен, не е като истинска спалня. Пък и е прекалено голям, така, че не става да го остаявя в стаята на детето. Така, че купи си възможно най-евтината спалня, която да прежалиш по-късно, отколкото диван. Ще си много по-доволна.

# 5
  • Мнения: 4 970
Мерси за съвета. Ясна ми е тази перспектива Rolling Eyes и знам 4е не е най-уда4ния вариант, но  така ил ина4е след някоя година ще трябва постоянно да спим на диван в хола. Та- търся именно за там. ПО възможност ъглов newsm78

# 6
  • Мнения: 544
И ние сме в двустаен, но за сега сме двама.Нашият вариант след време  е хола да го направим с плъзгаща врата за да стане спалня и детска, а спалнята да е хол.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Ние живеем в двустаен, строен преди 70 години. Холът е преходен към стаята. Разделен е визуално на две и в дъното е нашата спалня, децата имат собствена стая. Банята беше дълга и широка метър и половина, разширихме я с един метър за сметка на стаята, която беше мн. голяма. Хубавото е, че кухнята е отделно помещение с балкон. Не обичам остъклени балкони и сме го оставили отворен и с цветенца. Обичам си къщата, въпреки, че е малка, аз съм родена в този дом и ми е мил, но след 4-5 години най- много ще трябва де се преселим на по-широко...

# 8
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
И нашето е двустайно. В момента правим кухнята в хола, че е по-голяма стаята, а пък кухнята ще стане спалня. Другата голяма стая, вече е детска.
Абсолютно по същия начин постъпихме след дълги размишления и планове и сега сме мнооооого доволни . Апартамента е със същата си квадратура но някак ни стана по-широко по-удобно и по-практично.  Hug

# 9
  • Мнения: 811
Ние не живеем в двустаен апартамент, дори в апартамент не живеем, но съм запалена по интериорния дизайн  Simple Smile
Ето от мен идеи за двустайни апартаменти:

1) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5294

2) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5328

3) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5333 - тук вместо кабинет може да направите детска стая

4) http://www.ivd.ru/document.xgi?id=5669

В интернет има много, ама много идеи и планировки на жилища, просто трябва да се разровите  Simple Smile
Нямам много време в момента, за да потърся, а се сещам за още една планировка, която ми направи голямо впечатление.
Значи кухнята си остава кухня и трапезария, спалнята става детска, а холът се разделя с една много ниска декоративна стена, която е близо и успоредна на прозореца. Зад стеничката е скрита спалнята, която гледа към прозореца, а от двете страни на стеничка се минава спокойно.  Холът с импровизираната спалня стилово и цветово са едно цяло. Остава достатъчно място за диванче или ъглов диван, олекотена секция с телевизор в хола.

# 10
  • Мнения: 4 970
Всичко е 4удесно , но за стандартните двустайни апартаменти.В новото строителство 4есто няма отделена кухня, която да се превърне в каквото и да било Rolling Eyes.Тогава вси4ки тези интериорни решения остават....ме4та

# 11
  • София
  • Мнения: 430
Не живеем в двустаен апартамент, но за хола търсехме подходящ диван с механизъм за гости евентуално. Тъй като ще ви се налага да спите всеки ден на него ви предлагам да вземете от тези видове, които даже не се разпъват, а се ползва една по-дълга табуретка, която се подрежда и става цялото спалня. Т.е. ъглов диван + тази табуретка. Но проучете въпроса с удобството как е..важно е. А и все пак ви пожелавам да е за кратко и да смените скоро двустайното жилище с по-голямо   bouquet

# 12
  • Мнения: 4 965
Ние пък имаме приятелско семейство, които са направили по много интелигентен начин гарсониера на двустаен - мисля, че  добра идея и за двустаен с по-голям хол.
Техният апартамент има кухня и доста голяма продълговата стая. Тази стая са разделили по средата със секция до тавана. Към прозореца и балкона са устроили доста прилична детска стая /с легло, скрин, малка секцийка и малък кът за игра. Вътрешната част е образувана от лицето на въпросната преградна секция, разтегаем диван, масичка и фотьойли. Много е удобно и дори не се усеща, че става въпрос за 1 стая.  Е, доколкото знам става дума за гарсониера над 50 кв.
Всъщност, идеята е добра и за двустаен с подобен по-голям хол - там може кухнята да си остане кухня, спалнята да се ползва за и за детска, а холът да се прегради така и да стане хол+спалня.
Удачен вариант е и ако има тераса пред кухнята - тогава терасата става кухня, кухнята всекидневна/хол, а холът и спалнята могат да се ползват като 2 самостоятелни спални.
Ние сме в доста по-голямо жилище, но също се интересувам от подобни преустройства, защото планираме след няколко години да имаме 3-то дете и тогава ще имаме нужда от някакво преустройство, за да се получи още 1 детска стая.
Та, ще следя темата с интерес.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
azaf, това е добър вариант според мен, ако прозорците са по дължината на хола. В противен случай стаята става доста тъмна. Свекърите така са преградили хола, за да се отдели малък кабинет, даже секцията не е до тавана и пак ми се струва тъмно.
Вкъщи пък (засега сме в едностаен) балконът пред хола е преустроен на кухня, холът не е преграден, хем е южен и пак ми е мрачен. Вече се замислям дали не е в мен повредата.  Simple Smile
Иначе и ние си търсим апартамент, за двустаен ще ни стигнат силите и ще трябва и ние да мислим някакво преграждане за спалня... Аз си го представям с нещо като полупрозрачен параван.  Thinking

# 14
  • Мнения: 811
Всичко е 4удесно , но за стандартните двустайни апартаменти.В новото строителство 4есто няма отделена кухня, която да се превърне в каквото и да било Rolling Eyes.Тогава вси4ки тези интериорни решения остават....ме4та

Аз пък мисля, че винаги ще се намери добро решение, независимо от пространството. Щом в една гарсониера успяват да намерят кът за всеки член от 3-членно семейство не виждам нищо сложно в това в 2-стаен апартамент да си организирате правилно пространството  Simple Smile
Би ли начертала или показала разположението на вашия апартамент, може пък да ми хрумне нещо конкретно  Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 4 970
ДА, навярно има изход от всяка ситуация.Аз доста фантазия вихрих, но нищо не измислих Rolling Eyes( В нашия слу4ай няма  възможности за разчупване на схемата)
Чертеж не мога да направя Embarassed, а и снимки в момента нямам 4е съм на работа, но , ще се опитам да обесня.Целият апартамент е с 2 изложения( Юи/СЗ).на СЗ страна се пада спалнята( с прозорец само).Самия апартамнет като форма представлява трапец- по-издължен Grinning( разбирай 4е и стените са така стесняващи се Crazy..Та- в по-тесния край ,както казах е спалнята с прозорец, следва мокро помещение, до  него  баня и тоалетна, а след това въпросната дневна +кухненски бокс. Има тераса пред стаята( т.е. , на най-широката 4аст на трапеца).Бокса се пада в тъмната 4аст( т.е. гърбът му грани4и с банята).А входната врата се пада срещу банята ( там се свързва с малко коридор4е, така 4е от трапеца се полу4ава нещо като буква Т .
Не знам дали ще разбереш нещо от обясненията ми( аз си разбирам Grinning).АКо имаш някаква идея- приемам Hug

# 16
  • Мнения: 811
Нещо подобно ли е апартамента:


Наплясках го набързо, извинявам се за несъразмерния чертеж  Embarassed

# 17
  • Мнения: 4 970
Лелееееее- де даможех и аз да ги "пляскам такива" Peace
В общи линии е това, само дето холната 4аст е в дясно, а спалнята е в ляво.КОридорът и той е на буквата Т и "прелива" в дневната( като отворено антре( но аз ще го преграждам с врата))

# 18
  • Мнения: 811
Аха, ясно  Simple Smile
Ще помисля и по-късно ще дам идея, че сега малката беснее  Crazy

А колко квадратни метра е голямата стая? Предполагам искате кухня с трапезария и хол, спалня и детска стая?

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 18:39 от Dominika

# 19
  • Мнения: 282
И нашето разположение на стаите е почти същото с това изкл.,че терасата ни е към спалнята и  всекидневната е един дълъг -8 ,50  правоъгълник , така , че много ще ми е интересно какви предложения ще даде  Dominika .Следя мненията с голям интерес.

# 20
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
и ние сме с двустаен-и с малка кухня.И аз имам засега 2 варианта.По-вероятния е този със секцията,по-желания да си построим къща Mr. Green

# 21
  • Мнения: 5 178
Записвам се и аз, въпреки че вече действието по реконструкцията приключи. Изходното разпределение беше две стаи по 24-25 кв посока югозапад, ъглова тераса 7 кв, която се ясява пред детската и странично на хола. Прозорците на хола започват от 50 см.
Преди да го започнем решихме какво искаме и сложихме на всяко изискване приоритет:
1) възможно най-просторен и светъл хол
2) две спални (сега пък си наумихме, че след 5 год пак ще се местим, но това е Божа работа). Светла и топла детска стая, съответно за родителска спалня остана вътрешността. За проветрение над преградната стена сложихме прозорци. В момента тази малка спалня е нещо средно между гардеробна, килер и маза
3) от хола взехме 70 см и разширихме коридора за да може да направим ниша, в която ще сложим пералнята и сушилнята, а в другата част рафтове като килерче
Нямам снимки още

# 22
  • Мнения: 1 564
И нашето е двустайно. В момента правим кухнята в хола, че е по-голяма стаята, а пък кухнята ще стане спалня. Другата голяма стая, вече е детска.
И ние така направихме.

# 23
  • Мнения: 5 606
И ние сме в двустаен - около 60 кв. м. чиста площ. Хубавото е, че сме с две тераси и ще направим тази към кухнята кът за готвене /печка, хладилник и някакъв плот/ с идеята, като се поопаричим да изнесем и мивката на терасата.
Така бившата кухня става дневна, хола - спалня или евентуално спалня + някакъв обособен кът като кабинет /и това умувам в момента/, а спалнята-детска. Не е много голяма, но няма да слагаме много мебели, така че ще има достатъчно място, където малчо да беснее на спокойствие. Евентуално като се роди второ, ще идем в по-малката спалня, а по-голямата ще направим на детска /евентуално пак с обособени две части, за да постигнем относителна самостоятелност/.
Засега гледах в нета идеи за обособяване на пространството с паравани или секции-както някой беше споменал по-горе.

# 24
  • Мнения: 6 039
само да поясня, че понятието 2-стаен апартамент, включва 2 спални, а не 1 спалня и хол
едностаен е с 1 спалня, 3 -стаен е с 3 спални
така е било винаги, не знам защо последните години се наложи това погрешно понятие

# 25
  • Мнения: 641
Наложи се от строителите, по мое мнение...
 спалня +  спалня + хол и кухненски бокс = 70кв.м. или според тях "маломерен тристаен"  #Crazy

# 26
  • Мнения: 1 152
само да поясня, че понятието 2-стаен апартамент, включва 2 спални, а не 1 спалня и хол
едностаен е с 1 спалня, 3 -стаен е с 3 спални
така е било винаги, не знам защо последните години се наложи това погрешно понятие
Това не е ли според американските стандарти?! Там се броят спалните за стаи. А в България мисля, че по БДС примерно двустаен  означаваШЕ една спалня, хол и кухня, и при това всяка кутийка си е отделна. А сега за да се спести от квадратура и съответно пари, инвеститори и строители обединиха кухня, трапезария и хол в едно. Но това е друга тема.

# 27
  • Мнения: 4 965
само да поясня, че понятието 2-стаен апартамент, включва 2 спални, а не 1 спалня и хол
едностаен е с 1 спалня, 3 -стаен е с 3 спални
така е било винаги, не знам защо последните години се наложи това погрешно понятие
Това не е ли според американските стандарти?! Там се броят спалните за стаи. А в България мисля, че по БДС примерно двустаен  означаваШЕ една спалня, хол и кухня, и при това всяка кутийка си е отделна. А сега за да се спести от квадратура и съответно пари, инвеститори и строители обединиха кухня, трапезария и хол в едно. Но това е друга тема.

И аз така знам - по БДС 2-стаен е хол, спалня и кухня. Т.е. 2 стаи /независимо от предназначението им/ + кухня - само кухнята не се брои.
Тези, при които има 2 спални + общо помещение от кухня и хол /примерно, всекидневна с бокс/, се водят маломерни тристайни.
Официално нашият апартамент се води 3-стаен - включва 150 кв.м. = "френски преход/будоарен апартамент" - т.е. "входна част" /антре, кухня с голяма тераса пред нея, "мокро помещение" и тоалетна/, "средна част" /преходен хол с 2 къта/ и "вътрешна част" /антре, баня, килер, тераса и 2 спални"/. По тази логика би трябвало също да се води двустаен  newsm78.

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 11:50 от azaf

# 28
  • Мнения: 1 107
А според моите спомени отпреди 10-тина години колкото спални има едно жилище толкова "стайно" се води. А за това в последните години думи нямам, но сте прави това си е съвсем отделна тема....

# 29
  • Мнения: 1 107
Цитат
И аз така нам - по БДС 2-стаен е хол, спалня и кухня.
...като гледам как се водят жилищата по обявите да вземат да променят стандарта Shocked

# 30
  • Мнения: 1 546
Ние сме със спалня+хол+ малка кухня с тераса, но терасата е затворена и така е уголемена кухнята.

# 31
  • Мнения: 2 641
ние сме в стандартните двустайни панелни апарменти, с чакълената замаска отвън. супер як е блока, с дебели стени, които не са мръднали, изцяло южен. направихме перфектен избор. сега търся по голям тухлен, но качеството на новите блокове е ужасно. просто съм потресена от долнопробните материали дето използват. та докато нямерим нещо свестно, може и след години да е - живеем в хол, спалня, кухня, килер и баня, коридор и една тераса. какво реших. сегашната спалня ще стане на детска - 2 легла и един скрин+едно малко диванче двуместно от хола, за да има много място за игра. хола ще го направим на спалня - нашата спалня + големия диван, холната маса и поставката с телевизора - пак за да има място. установих че в къщи не идват много гости виждаме се навънка и така е по добре. защо да имам хол за гости които идвам един път на 3-4 месеца. просто ще се виждаме навънка и това е. а който много е приритал да дойде ще има и къде да поседне и на какво да пийне Simple Smile килера ни е много голям и там ще направим вграден гардероб за всички дрехи, бельо и т.н. кухнята не е голяма с открит балкон и ще си е кухня. банята е голяма и удобна, в коридора има висок шкаф за обувки и място за количката. не съм фен на преустройствата на панелите. просто ще се лишим от така наречения ненужен хол. все пак трябва да ни е удобно на нас, а не да сбутвам децата в кухнята да живеят, или аз да спя на диван.

# 32
  • Мнения: 5 178
77 година са се  водели по броя спални, майки ни като са купували 110 кв се води 2 стаен, защото имал 2 спални. Хол, трапезария и Г образна кухня не се четат за стаи

# 33
  • Мнения: 811
И нашето разположение на стаите е почти същото с това изкл.,че терасата ни е към спалнята и  всекидневната е един дълъг -8 ,50  правоъгълник , така , че много ще ми е интересно какви предложения ще даде  Dominika .Следя мненията с голям интерес.

8,5 m е дължината, а ширината колко метра е?

Иначе това, което ми хрумна за апартамента на velmar е, че не е проблем да се преместят тръбите за мивката в която и да е част от стаята и по този начин да се освободи най-тъмният ъгъл от стаята (и там да се разположи спалнята, скрита по какъвто си решите начин - плъзгащи се врати, стеничка от итонг със стъклени тухли и т.н). Но ми трябват точни размери на стаята, за да мога да разположа предполагаемите мебели.

# 34
  • Мнения: 4 965
Коте, не става въпрос за 77 г. - нашият апартамент е купен преди 2 г., а е строен 1999-2000 г.
Имам позната-брокерка. Попитах я и тя каза, че в момента не се броят само кухните и кабинетите - т.е. хол, трапезария и т.н. се включват в броя на стаите.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 952
Относно броенето на стаите, аз в един момент се чувствах объркана и все неразбрана. Затова започнах да говоря в прав текст, напр жилището има 1 спалня и хол с бокс или търся жилище с три отделни спални, две бани, а всекидневната част може да е обща. Всички опити за класификации различни от брой спални с времето ми звучат все по-странно, а и се използват подвеждащо в повечето случаи  Mr. Green.

# 36
# 37
  • Мнения: 5 178
Коте, не става въпрос за 77 г. - нашият апартамент е купен преди 2 г., а е строен 1999-2000 г.
Имам позната-брокерка. Попитах я и тя каза, че в момента не се броят само кухните и кабинетите - т.е. хол, трапезария и т.н. се включват в броя на стаите.
Аз го написах за информация, и май тя съвпада с мнението на Маленна и БДС.. А сега и нашите 60 кв сигурно за 3 стаен ще ги продава някой брокер

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Ще ми е интересно да чуя идеи от Доминика и другите мами за нашия бъдещ мъничък апартамент     bouquet



Ние мислим да преградим по някакъв начин  newsm78 хола и да стане обособена спалничка, а другата стая да е детска . Обаче преградата в хола ще трябва да пропуска светлина, иначе спалнята става тъмна

# 39
  • Мнения: 282

ако някой има някакви предложения  как да разпределим най- удачно пространството , моля нека да пише.Ние за сега сме разположили кухнята в най тъмната част на всекидневната, а по нататък май ще избиваме прозорец на горната стена за да може като преградим да станат и двете стаи с прозорци.

# 40
  • Мнения: 4 965
Змейковица, можеш ли да обърнш схемата наопаки - т.е. с входната врата отдолу?

За варианта на Калиста - бих направила кухненски бокс в издадената част /предполагам, че е преустроена тераса/, а вътрешната част бих превърнала в нещо между хол и всекидневна - според пространството - с малък диван и трапезна маса /т.е. 2 къта, а диванът може да е в тъмната част - все пак там ще почиваш и ще каниш гости и вероятно няма да ти е нужна кой-знае колко силна светлина/.

# 41
  • Мнения: 4 970
kalista ,разбирам 4е ве4е живеете в това жилище Thinking( което е по4ти огледално на нашето Joy) поне се успокоявам 4е не само ние сме попаднали на такава безумна архитектурна  хрумка ooooh! Били ми пратила снимки на  ве4е обзаведеното жилище Praynig.аз не мога да си представя как ще набутам вси4ко необходимо откъм мебелировка ooooh!

# 42
  • Мнения: 5 178
Змейковица, ти си лесна делкаш дневния тракт и в частта с меката мебел слагаш спалнята.. към нея ти остава балконската врата , идеално за проветрение и светлинка за спалня. В нишата кудето са ти сложили ТВ-то слагаш или скрин или гардероб за дрехите ( не знам колко см е дупката). Не знам дали стената зад 2-ката диванче е калкан, ако не смело избиваш един малък прозорец и ето ти идеално светла спалня
В остатъка от дневния тракт слагаш кухнята и останалото хол. Ако не държиш твърдо на трапезарна маса със столове и отделно мека мебел място имаш предостатъчно. Аз смятам да сложа само холов висок диван, който да е удобен за хранене и без това на стол като седя 30 мин и ме заболява гърба, стига ми в офиса.
Може да откраднете и малко от дължината на коридора ( и без това 100см ширина е за никъде) и да разширите тракта..
За сега само това измислих

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
azaf, оправих го  Laughing

KOTE , страшна си - все едно ни четеш мислите   bouquet Точно както го описваш го мислим, гардеробът ни е голям и идеално се побира в нишата, където са  сложили ТВ-то Peace Стената зад 2-ката диванче е калкан наистина, трябва да видим дали може да има прозорец
Коридорът е 130 см широк, не се вижда хубаво на чертежа
Най-трудно ни е да решим от какви материали да изпълним преградата в хола  newsm78
Утре ще пусна чертежа, който ми направи един приятел на аутокад
Благодаря ви   bouquet

# 44
  • Мнения: 811
змейковица, точно същото го измислих като КОТЕ  Peace Абсолютно еднакво мислим, но то си е логично това разположение. Дано можете да си направите прозорец!  Grinning

калиста, много е тясно и дълго това помещение  Shocked Това, което ми идва на ум е там, където е мивката да се сложи спалня - само легло. Т.е в ъгъла. Можете с тънка стеничка да я скриете от едната страна, а от другата или някаква завеса, или стъклена плъзгаща се врата. След малко ще се опитам да го покажа на чертежче.

# 45
  • Мнения: 811
Ами ей това измислих:





Според това колко голямо искате да ви е помещението хол+трапезария+бокс си отделяте място за спалня. Може да вместите само легло и зад него (зад главите ви) с гипсокартон да се направят декоративни ниши с осветление, или пък да вместите още някакво скринче или шкафче, но ми се струва, че няма да има място. Защото щом стаята ви е 3,50 широка, а спалнята е дълга примерно 2 метра, и трябва да остане място поне 1 метър за "коридорче", просто не остава място за шкафче по земята. Но пък може да се сложат на стената полици, където да си редите снимки в рамки и сувенири примерно.

# 46
  • Мнения: 264
И нашия е двустаен тоест дневен тракт, който включва хол с кухня подобна на змейковица само че малко по-голяма и отделно спалня Laughing
Само, че засега сме само двама а като се появи някое мъниче ще му мислим smile3521
Може би за начало ще спим на дивана в хола, а после може да си купим нещо по-голямо spoko

# 47
  • Мнения: 718
И ние сме с двустаен.........записвам  се   bouquet

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Защо се броите а?
Защото ви е лесно да чистите само две стаи,нали?  Crossing Arms

П.П. Това е шегичка не се сърдете.Ама като прочетох темата и точно това ми мина през главата.
Аз живея в къща на 2 етажа и никога не мога да я изчистя цялата.
Отделно постоянно търся нещо от мъжо оставено някъде си из стаите,най-вече дрехи.

# 49
  • Мнения: 491
Най-трудно ни е да решим от какви материали да изпълним преградата в хола  newsm78
От личен опит мога да ти споделя само за гипсокартона - става хубаво и лесно, обаче изобщо не е шумоизолиращо. Така ми е преграден офиса и сигурно затова се дразня. Ако е за вкъщи може и да не е проблем.
А и май е най-евтиния вариант.

# 50
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Защо се броите а?
Защото ви е лесно да чистите само две стаи,нали?  Crossing Arms

П.П. Това е шегичка не се сърдете.Ама като прочетох темата и точно това ми мина през главата.
Аз живея в къща на 2 етажа и никога не мога да я изчистя цялата.
Отделно постоянно търся нещо от мъжо оставено някъде си из стаите,най-вече дрехи.
Ми да си ги разменим тогава  Mr. Green
В двустаен много трудно се събират всичките дрехи,уреди,натуриии...и като започна да подреждам се чудя вече къде да прибирам  #2gunfire

# 51
  • Мнения: 1 492
Защо се броите а?
Защото ви е лесно да чистите само две стаи,нали?  Crossing Arms

П.П. Това е шегичка не се сърдете.Ама като прочетох темата и точно това ми мина през главата.
Аз живея в къща на 2 етажа и никога не мога да я изчистя цялата.
Отделно постоянно търся нещо от мъжо оставено някъде си из стаите,най-вече дрехи.
Ми да си ги разменим тогава  Mr. Green
В двустаен много трудно се събират всичките дрехи,уреди,натуриии...и като започна да подреждам се чудя вече къде да прибирам  #2gunfire
И аз се включвам в размяната Mr. Green Предпочитам да търся дрехи по етажите и да чистя, отколкото да се чудя как от двустаен да направя петстаен - Ехх, мечти!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Най-трудно ни е да решим от какви материали да изпълним преградата в хола  newsm78
От личен опит мога да ти споделя само за гипсокартона - става хубаво и лесно, обаче изобщо не е шумоизолиращо. Така ми е преграден офиса и сигурно затова се дразня. Ако е за вкъщи може и да не е проблем.
А и май е най-евтиния вариант.

С гипсокартон не  искаме, защото ще бъде много тъмно в спалнята... По-скоро се колебаем между плъзгащи врати  с поликарбон (непрозрачен), или алуминиеви или ПВЦ профили пак с поликарбон, като профилът ще го направимсцвета на дограмата (май ще е тъмна)

# 53
  • Мнения: 1 152
В едни албуми видях стена от итонг и стъклени тухли, много сполучливо.

# 54
  • Мнения: 399
И аз се включвам в отбора на 2 стайните апартаменти.
При нас кухнята е изнесена в хола, тъй като това е най-голямото помещение.
Бившата кухня бе планувана за детска стая, но до момента я ползвахме за склад за играчки:)Решихме ние да си направим спалня там, а за детенце да остане голяма и просторна стая, към която има тераса, която ще обединим към стаята.
Някой има ли представа горе долу колко струва  проект за 1 помещение?

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 13:09 от stela78

# 55
  • Мнения: 259
Темата ме интересува и е доста полезна.Живеем в апартмент строен някаде около 1965 г.Състои се от дълъг коридор от който се влиза в хола и малко коридорче/от него се влиза в банята и тоалетната,които са заедно и кухнята/.От хола се влиза в кухнята,спалнята и има врата към терасата/не се използва/.От кунята се излиза на терасата,която обаче есамо на хола и спалнята.Т.е кухнята има 3 врати от хола и коридора и към терасата.Размерите и са 3.70 на 2 м.Терасата е 1.20 на 7.50,а хола4.05 на 3.30м,спалнята е с почти същите размери,като хола.Бих се радвала,ако някой даде идеи за преграждане или някаква реконструкция  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 492
Темата ме интересува и е доста полезна.Живеем в апартмент строен някаде около 1965 г.Състои се от дълъг коридор от който се влиза в хола и малко коридорче/от него се влиза в банята и тоалетната,които са заедно и кухнята/.От хола се влиза в кухнята,спалнята и има врата към терасата/не се използва/.От кунята се излиза на терасата,която обаче есамо на хола и спалнята.Т.е кухнята има 3 врати от хола и коридора и към терасата.Размерите и са 3.70 на 2 м.Терасата е 1.20 на 7.50,а хола4.05 на 3.30м,спалнята е с почти същите размери,като хола.Бих се радвала,ако някой даде идеи за преграждане или някаква реконструкция  bouquet
Опитай се да го начертаеш с Paint, че хич не мога да се ориентирам с думи. ooooh!
Не разбрах къде точно е спалнята ти, но нещо такова ли е?
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=143705&photo=8

# 57
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Включвам се и аз, с моето жилище от 64 кв, вкарани тераси и най-вече ЕПК. За тези, които не знаят, на жилищата от ЕПК не могат да се правят никакви преустройства, защото всички стени са носещи и не бива да се събарят.

Като цяло си го харесвам, но определено е малко за 4 човека +1 гост /често някой спи вкъщи по някаква причина/
Пък и съм живяла в голяма къща и ми е мъчно за нея.

Иначе имам една стая от 20 кв., която е и кухня, и дневна.
 
Още една стая от около 25кв., която е преградена с плъзгаща врата и е детска и спалня за мен.

И една мъничка стая от около 9кв., в която спи, работи и учи моя мъж. Отделно спим заради начина на живот и нуждата от самостоятелна почивка, а не защото сме скарани.

Малка баня и тоалетна, но все пак там сме сложили пералнята.

Много удобен коридор, в който имаше огромен гардероб, който ме дразнеше и го махнах.
Има изложение на североизток и югозапад.

Слагала съм снимки на по-голямата част от жилището в други теми и затова няма да ви досаждам стях.



# 58
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ще ми е интересно да чуя идеи от Доминика и другите мами за нашия бъдещ мъничък апартамент     bouquet

Ние мислим да преградим по някакъв начин  newsm78 хола и да стане обособена спалничка, а другата стая да е детска . Обаче преградата в хола ще трябва да пропуска светлина, иначе спалнята става тъмна

Аз съм преградила така хола на спалня и детска стая, с плъзгаща врата, стана много удачно.

# 59
  • Мнения: 544
Luda, ние мислим по същия начин да преградим с плъзгаща врата хола, за да има детска и спалня, но имам само едно притеснение, като се затвори вратата не се ли чува в другата част-например ако си говорите със съпруга ти не се ли чува при децата, или пък ако е пуснат телевизора... Rolling Eyes

# 60
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Luda, ние мислим по същия начин да преградим с плъзгаща врата хола, за да има детска и спалня, но имам само едно притеснение, като се затвори вратата не се ли чува в другата част-например ако си говорите със съпруга ти не се ли чува при децата, или пък ако е пуснат телевизора... Rolling Eyes

Моята е от алуминиеви профили и бяло матирано стъкло - светло е, но не е прозрачно.
Не е като тухлена стена, но изолацията е добра. Може спокойно да си говорите тихичко, но ТВ-то се чува и светлината се вижда, освен ако не свети лампа.
Освен това обикновено си говорим и гледаме ТВ в другата стая, а в спалнята само се спи.
На мен ми е много удобно, защото децата са малки и така мога да ги чувам нощем, а и са ми наблизо.


# 61
  • Мнения: 1 311
И аз съм в отбора на панелните двустайни - кухня (9 кв.м.), спалня (12-14кв.м.) и дневна (~21кв.м.).

Досега беше така - спалнята е детска стая, кухнята си е кухня и дневната приютява и нашето легло. Не сме използвали никакви прегради, за да не затъмним излишно помещението. Принципно леглото не се набива много на очи, защото е по-ниско от прозореца и покривката му е светла, с цвета на тапетите.

Сега за зимата с появата не бебето, живот и здраве, мисля временно да се съберем всички в по-голямата стая, а спанята да превърнем на дневна. Като порастне малко бебето мисля да възстановим сегашното разпределение. При положение, че децата ще са (уж) еднополови и с не много голяма разлика, мисля, че е ОК. Е, не че не се надявам на нещо друго, де Laughing

# 62
luda  , аз разгледах твоите албуми и всичко много ми хареса , имаш много артистичен вкус и интересни малки идейки , които много ми допаднаха.Искам да попитам някалко неща :
1.Преградната стена  , разделяща на две стаята-колко Ви струваше и преди колко време  сте я правили
2.Покривалата на диваните във всекидневната са страхотни , изглеждад ми като от някаква естествена материя- лен , памук.Такива ли са наистина и много ли са скъпи?
3.Във твоята спалня това с огледалните врати вграден гардероб ли е?
Еми засега толкова с разпита  Grinning , ако се сетя нещо пак ще питам! Hug

# 63
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
luda  , аз разгледах твоите албуми и всичко много ми хареса , имаш много артистичен вкус и интересни малки идейки , които много ми допаднаха.Искам да попитам някалко неща :
1.Преградната стена  , разделяща на две стаята-колко Ви струваше и преди колко време  сте я правили
2.Покривалата на диваните във всекидневната са страхотни , изглеждад ми като от някаква естествена материя- лен , памук.Такива ли са наистина и много ли са скъпи?
3.Във твоята спалня това с огледалните врати вграден гардероб ли е?
Еми засега толкова с разпита  Grinning , ако се сетя нещо пак ще питам! Hug

1. Преградните врати са първото, което направихме, значи преди около 6-7 години. Тогава не беше, предполагам, че и сега няма да е скъпо. Изработи ни ги фирма за алуминиева дограма, а стъклото е единично, бяло матирано. Едно от най-полезните неща вкъщи. Другото ми е един вграден гардероб, който не съм снимала.

2. Това във всекидневната всъщност са одеяла, много меки и приятни,  по-скоро са като тънка поларена материя, не задържат петна и съхнат бързо. Купих ги от магазин "COMO" по около 30лв., скъпо е за одеяло, но пък ефекта е добър. Взех още един комплект оранжеви и сега докато пера едните, слагам другите. Обичам разнообразието и така лесно си го осигурявам. И възглавниците са оттам, но има богат избор и в "Айко"

3. Не, гардероба е купен от "Айко", мисля, че беше "Перла" в цвят венге и "Персида" в цвят избелен дъб. Мога само да го хваля. Купих си го окомплектован с всички работи вътре и е много, много удобен. Понеже доста обикалях преди това за вградени гардероби, мога да твърдя, че беше е най-изгоден като цена и качество.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Ще ми е интересно да чуя идеи от Доминика и другите мами за нашия бъдещ мъничък апартамент     bouquet

Ние мислим да преградим по някакъв начин  newsm78 хола и да стане обособена спалничка, а другата стая да е детска . Обаче преградата в хола ще трябва да пропуска светлина, иначе спалнята става тъмна

Аз съм преградила така хола на спалня и детска стая, с плъзгаща врата, стана много удачно.

Много ми харесва как е станало у вас   bouquet Даже съм запазила една снимка от албума ти да я покажа на мъжа ми, дано нямаш против   Embarassed Grinning

# 65
  • Мнения: 1 152
Темата малко се отклони, но показвам едни снимки, на които се натъкнах в друг форум. Преградено е по този симпатичен начин:


# 66
  • Мнения: 10 568
Идеи може да видите и във форума на Направи си сам. Един човек беше направил страхотна стена от гипсокартон с ниши и весели цветове, за да прегради хола.

# 67
  • Мнения: 259
Темата ме интересува и е доста полезна.Живеем в апартмент строен някаде около 1965 г.Състои се от дълъг коридор от който се влиза в хола и малко коридорче/от него се влиза в банята и тоалетната,които са заедно и кухнята/.От хола се влиза в кухнята,спалнята и има врата към терасата/не се използва/.От кунята се излиза на терасата,която обаче есамо на хола и спалнята.Т.е кухнята има 3 врати от хола и коридора и към терасата.Размерите и са 3.70 на 2 м.Терасата е 1.20 на 7.50,а хола4.05 на 3.30м,спалнята е с почти същите размери,като хола.Бих се радвала,ако някой даде идеи за преграждане или някаква реконструкция .Ето как изглежда:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113229&photo=2

# 68
# 69
  • Мнения: 1 897
Записвам се да следя темата.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=162153
 А това ще е нащия бъдещ апартамент.В оригиналния архитектурен план жълтата стена между дневната и спалнята не съществува и е една голяма обща дневна.Но мислим да преградим с гипсокартон, а другата стая да остане за детска.Има и една голяма колона пред бокса,но може да се използва за бар-плот(както е начертано в момента) или пък да си остане така.
Вярно е,че ще се получат 2 малки стаи и спалнята ще е преходна,но мисля си че ще е по-удобно и функционално, отколкото 2 големи стаи.Хубаво е детето да си има отделна стая.
Вярно е и че ще ни е малко тесничко,но поне ще е наше-засега за толкова ни стигнаха силите и възможностите.

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 07:34 от Ulia

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Ulia, нашият ще е почти същия  Peace

Само дето кухн. бокс е по-малък и няма прозорец  Sad,  а дневната ще я оставим по-голяма за сметка на спалнята  Peace

# 71
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 828
само да поясня, че понятието 2-стаен апартамент, включва 2 спални, а не 1 спалня и хол
едностаен е с 1 спалня, 3 -стаен е с 3 спални
така е било винаги, не знам защо последните години се наложи това погрешно понятие
добре,че след 10години живеене в 88 чиста жилищна площ наи-после се появи ти да ме светнеш,че живея в ДВУСТАЕН АП. Щото според теб холът и всекидневната (40 кв. м общо) НЕ СА СТАИ. Иначе за сведение по нотариален акт АП ми е ЧЕТИРИСТАЕН т.е. хол, всекидневна и 2 спални. Така, че мами живеещи в ДВУСТАИНИ АП нищо не сте загубили Simple Smile

# 72
здравейте- на мен ми предстои да се местя в гарсониера-стая и кухня - изобщо си нямам идея как ще стане . сина ми е на 13 ... Confused

# 73
  • Мнения: 1 897
Лошото при новото строителство на маломерните апартаменти  е, че в повечето случаи дневната има прозорци само от едната страна и то от късата.Така,че деленето и на 2 стаи е почти невъзможно-едната винаги остава без естествено осветление,което е много неприятно.
Но пък в крайна сметка при проектирането и строителството са били предвидени спалня и дневна и никой не се е съобразявал с това,че ние после ще искаме да делим площта и да си правим две стаи от дневната. Немотия, какво да се прави? Embarassed Налага се да прекрояваме жилището,така че да отговаря на нуждите и възможностите ни,като повечето пъти съсипваме иначе добре замисленото разпределение.

# 74
  • Мнения: 282
Лошото при новото строителство на маломерните апартаменти  е, че в повечето случаи дневната има прозорци само от едната страна и то от късата.Така,че деленето и на 2 стаи е почти невъзможно-едната винаги остава без естествено осветление,което е много неприятно.
Но пък в крайна сметка при проектирането и строителството са били предвидени спалня и дневна и никой не се е съобразявал с това,че ние после ще искаме да делим площта и да си правим две стаи от дневната. Немотия, какво да се прави? Embarassed Налага се да прекрояваме жилището,така че да отговаря на нуждите и възможностите ни,като повечето пъти съсипваме иначе добре замисленото разпределение.
Peace
По точно и да исках не можех да го кажа

# 75
  • Мнения: 25
Здравейте,аз също живея в двустаен апартамент.Ние сме си изместили кухнята на терасата и така стаята ми стана всекидневна.Остават ми още две стаи,спалнята си остава спалня,а холът ще става детска.Но проблемът тук е,че в хола имаме камина и незнам какво да правя  newsm78.Моля за малко идейки!

# 76
  • Мнения: 1 181
запис в темата. И ние сме отскоро в двустаен. Преди това бяхме в гарсониера и сега ми се вижда едно широко и просторно  Simple Smile Засега големи ремонти (от рода на къртене, събаряне, местене) няма да правим. Но по принцип смятам, че кухнята ми е достатъчно голяма и функционална да бъде и всекидневна, а спалнята ни живот и здраве ще стане детска, когато Павел попорасне. Ние ще се изместим в хола, въпреки че смятам, че е доста голям само за спалня... Пък и от друга страна апартамента ни е доста странен и досега не ми е хрумнало почти нищо за някакъв вид преустройство  Thinking

# 77
  • Мнения: 25
И ние мислехме хола да е спалня,но е прекалено голям,а за детска е добре.

# 78
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ние сме със спалня+хол+ малка кухня с тераса, но терасата е затворена и така е уголемена кухнята.
И нашия е така направен с уголемена кухня,но имаме още една тераса към хола.мислим по въпроса живот и здраве след 2-3 години ако все още не сме си купили къща да правим спалнята на детска стая,а ние да спим в хола някак си както правят повечето семейства с деца в малки апартаменти,нали не сме на пътя  Peace,това  най-важното

Общи условия

Активация на акаунт