Наистина ли не съм нормална?

  • 3 843
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Както знаете /или не знаете/ с моя бивш мъж сме в много добри отношения.  Flutter
Виждаме се поне 1-2 пъти в седмицата, вечеряме заедно, говорим си, помагаме си с разни неща и прочие...
Решихме дори да заведем детето на море заедно. При научаването на последното майка ми каза следното: "Колкото повече остаряваш - толкова по-ненормална ставаш."  Rolling Eyes Sick Днес се видях с една приятелка от университета, разказваме си кой как живее и тя каза приблизително същото за отношенията ми с бившия.

Аз ли нещо не съм в ред или наистина това нашето не е нормално? Изрично подчертавам, че всеки от нас си има гадже /и другия го познава/, че не желаем да се събираме и че НЕ ПРАВИМ секс един с друг/другото, което непрекъснато обеснявам, но никой не ми вярва/.

Не разбирам защо се смята за лошо да си приятел с бившия? И какво толкова лошо има ако си... Аз честно казано, очаквах всички да ни се радват... Thinking

# 1
  • Мнения: 1 425
Съвсем нормална си.
То и за мен някои пишат, че съм побъркан, ма знаеш ли колко ми пука? (никак)  Crazy

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иса, нещата ошашкват хората
те не могат да разберат защо след такива прекрасни взаимоотношения не сте заедно
и мислят, че или сте били ненормални като сте се развели или сега...
та мисълта ми е - рядксо наистина рядко се срещат двама душши - рекрасни приятели, ама нъцки за съвместен живот...и тогава става вашето чудо...
ама тъй като хората на духове не вярват, щото не ги виждат - не ви вярват и на вас

иначе си нормална - само не забравяй че всичко е ок щот не сте заедно Wink това за ползите от бившите и дан вземеш да се подхлъзнеш за кво става за ползване твоичкия! Wink
иначе ти вярвам аз поне...но наистина са малко тези дето даже могат да си го представят това на филм пък камо ли на живо

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
... прекрасни приятели, ама нъцки за съвместен живот...и тогава става вашето чудо...

Чак така не сме...просто се разбираме. Нещата, за които не се разбираме ги избягваме. За това защо сме се разделили и кой за какво е бил виновен да речем - не говорим...

Хората обаче очакват да не се понасяме сякаш. И все се оказвам в положение да твърдя, че нито лъжа, нито ще се събираме. И ми е хем ядно, че се оправдавам, хем не схващам защо следва да го правя. ooooh!

А иначе никой от нас двамата не желае да върне времето назад.  Naughty

# 4
  • Мнения: 1 425
но наистина са малко тези дето даже могат да си го представят това на филм пък камо ли на живо
Точно това е - рядко се случва и на много от хората им е трудно да си го представят дори.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
но наистина са малко тези дето даже могат да си го представят това на филм пък камо ли на живо
Точно това е - рядко се случва и на много от хората им е трудно да си го представят дори.

Хубаво де - рядко се среща.Аз не твърдя, че се среща често. Ама като се среща рядко - да ми се зарадват... А не да ме обявяват за ненормална.  Sick

 

# 6
  • Мнения: 1 425
Хората не обичат неща които не разбират.

# 7
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Мила, напълно нармална си.И аз с бащата на Любослав съм в добри отношения,което  неможе да се кажв за бащата на Мария.Заедно ходим на разходки,на родителски срещи.Когато и да го потърся за нещо свързано с детето е готов да се появи и откликне.Той има бебе на 5 месеца и нещата не са се променили,грижисе и за нашият син както преди.Той ходи с него и жена му на море ,при другата си баба на Ихтиман, седи там колкото и когато пойска.Заедно купуваме подаръци за рожденият му ден  за Коледа.
Та това е най-добре за децата,да виждат ,че поне малко родителите им се уважават

# 8
  • Мнения: 1 731
Иса, и на мен ми е странно...честно... Mr. Green
А най-странното е как вашите гаджета приемат ситуацията с ходенето на море?  Thinking
Аз бих ревнувала пък!  Crossing Arms
Няма лошо. Прекрасно е, че сте го постигнали. За мен това е недостижим връх в комуникацията с бившия, но то е поради други причини - нежелание от съответната страна.
Но даже и да имаше такова желание, аз не бих могла...може би след мноооого време.
Когато вече няма никакви чувства от моя страна.
Но пък то и няма смисъл де.
Оф, много объркано стана  #Crazy

Избрахте ли вече хотела?

# 9
  • Мнения: 424
''Но даже и да имаше такова желание, аз не бих могла...може би след мноооого време.
Когато вече няма никакви чувства от моя страна.''

и аз така. то като ти пари отвътре, как да му говориш спокойно и да му се правиш просто на приятелка  ooooh!ама да не задълбаваме, че...
и на мен ми е много странно, мисля, че малко хора могат да го постигнат това спокойствие на всички фронтове  Confused

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 209
Това е чудесно, не си ненормална. Аз обаче не бих могла. Прекалено много лоши неща ми е причинил, че дори няма да си говорим след развода. децата са достатъчно големи,горките те са малко като посредници при предаване на информацията, защото никой от двамата не иска да говори с другия.

# 11
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ис, ключовото (поне според мен) е, че никой не таи амбиции за 'връщане' на другия в личен план, а това трудно се разбира от околните.
Сабина го е казала по-горе - няма чувства.
Но сте запазили взаимно уважение и не се надцаквате, използвайки като разменна монета детето Sick, което е пък най-често срещаната ситуация.
Хич не сте ненормални, по-скоро сте новите нормални Simple Smile, ако мога така да се изразя.
Родителите и околните възприемат като 'нормално' това, което най-често виждат.
Изпадала съм в страхотни конфликти с близките си навремето, защото се опитваха да ме напъхат в клишетата за 'нормален живот', с които бяха свикнали и хич никой не искаше да разбере в какъв капан бих се чувствала.
Просто са искали да съм щастлива, но по техните критерии, а точно те не бяха моите.
Години трябваше да минат, за да разберем, че искаме едно и също, но по различен начин.

# 12
  • Мнения: 451
Иса,нормална си!
Аз съм в същите отношения с бащата на детето си,рядкост е и затова хората са изненадани.
Поне в това отношение имаме късмет,и така е много добре и за нас и за децата  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 17 062
Иса, миналия уикенд водих Иво на един планински хотел и поканих и баща му с нас. Майка ми и тя малко като твоята реагира.
Приятелката ми ме разбра, но тя много добре ни познава и двамата.
Обаче, честно да ти кажа, на никой друг не съм казала освен на тях двете, притеснено ми е как ще реагират хората.
Та хем знам, че е нормално, хем ми е странно и на мен ...

# 14
  • Мнения: 515
И при нас са такива отношенията.Благодарна съм на бившия ,че се мъчи да балансира въпреки всичко. hugискам един ден децата да се гордеят с нашите отношения,въпреки че сме разведени

Общи условия

Активация на акаунт