От кога въведохте домат?

  • 12 060
  • 34
  •   1
Отговори

Анкета

От кога въведохте домат

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 09 авг 2007, 06:25

  • Мнения: 384
Здравейте. Пускам тази анкета , защото със съпругът ми спорим от кога трябва да въведем домат в менюто на малкия. Аз съм на мнение че е още много малък, а той само повтаря че е пил сок от домат когато е бил на 2 месеца и видиш ли нищо му няма. Дано да е така , да си ми е жив и здрав. Но все пак ние сме били бебета преди 30 години Grinning :: и много неща са се променили.
Днес му е дал една лъжица сок за негова радост и мой ужас Shocked
п.п. Ако съм допуснала някакви грешки при пускане на анкетата моля да бъда извинена
Благодаря ви много че отделихте от вашето време да гласувате ::

# 1
  • София
  • Мнения: 3 609
Домата се води алерген,освен това дразни стомаха.Аз суров още не съм давала,само в готови пюрета и двапъти съм му готвила с домат.Суров мисля да му дам след годинката.

# 2
  • Мнения: 27 524
Доматът и бананът съдържат хистамин. Суров е препоръчително да се дава след 8-ми месец. Топлинно обработен може след 6-ти. Аз дадох след 8-ми. Мъжът ти греши, не си правете експерименти с детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 508
Доматът и бананът съдържат хистамин. Суров е препоръчително да се дава след 8-ми месец. Топлинно обработен може след 6-ти. Аз дадох след 8-ми. Мъжът ти греши, не си правете експерименти с детето.
Хистамин съдържат и повечето червени зеленчуци. Аз го дадох топлинно обработен на годинка, а суров на год. и 2м., но моя син е генетично обременен от към алергии. Ако нямате хора с алергии в семейството може да го даваш както ти е препоръчала Блонди 

# 4
  • Мнения: 2 677
Суров домат дадох на десет месеца.

# 5
  • Мнения: 1 183
Само в пюре съм го давала от шестия месец.

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
След 7м. и половина.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
Домат въведох в домашно приготвени зеленчукови пюрета от 8 месец.
Иначе суров домат - мисля че започнахме от 1 година и 2,3 месеца някъде.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 717
Още не съм давала - нито суров, нито в пюре. Склонен е към алергии като наследство от мен. Tired

# 9
  • Мнения: 1 165
Когато я записах на кухнята-това стана в 9 -ия месец.

# 10
  • Мнения: 729
В пюре дадох след 6-ти месец,а суров към 8-9 месеца.

# 11
  • Мнения: 950
Дадох в 8-мия месеца каша с картоф и домат, после почнах да слагам в пюретата домат.

# 12
  • Мнения: 2 197
Дадох суров домат, когато излязоха на пазара непарниковите домати - била е на повече от годинка. Много и хареса.  Според мен ако нямаш възможност да осигуриш гледани в почва домати не е лошо да поизчакате с тях - прекалено много добавки имат. Иначе в пюрета е яла още на 6 месеца.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Суров дадох чак тази година/към 1г и 7м/,а на пюре от 8я месец.

# 14
  • Мнения: 8 242
На 1г. и 1м. в манджа.. Суров не съм още.

Общи условия

Активация на акаунт