когато отидохте с медицински показатели за планово секцио...

  • 4 979
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 718
Не, не са ги оспорили - с бележка от преглед на очен д-р. Причина - операция на очите.

# 16
  • Мнения: 994
Аз имам висок диоптър и миналата седмица ходих за планиране на датата за секцио и нищо не ми казаха. След като има риск да ослепея не знам какво ли пък трябва да казват.

Кой казва, че трябва да раждаш секцио? Била ли си на консултация със специалист офтаматолог? Аз съм с много висок диоптър и родих вагинално. Нямаше проблеми за ретините ми и не ослепях. Разбира се, преди да родя вагинално се посъветвах със специалист.

# 17
  • Мнения: X
раждах в майчин дом софия и не оспориха препоръката за секцио.и така и родих дъщеря си преди 1г.

# 18
  • Мнения: 2 068
Аз не съм с висок диоптър но все пак благодаря за отговорите  Simple Smile
Имам показания за секцио които са документирани но все си мисля че ще ме мотаят и ще се опитат да ме накарат да родя нормално  Confused

# 19
  • София
  • Мнения: 14 512
Цитат
Не, не успориха медицинските показания (едро бебе, тесен таз  и  секцио преди 2 и половина години), но ме мотаха една седмица без да ми назначат дата за секциото и изчакаха да започне раждането, да стигна 6-7 см разкритие за да ме срежат.
Не бях ангажирала определен лекар, предполагам на това се дължи "професионалното" обслужване.
Раждах в Майчин Дом- София

Мизерия, мизерия е Майчин дом.
Верката, май с тебе се познаваме, а?
Същата работа и при мен-сто пъти съжалих, че не се уговорих с някой да си платя, а се нагледах на страхотии в патологията и ми разбиха психиката- мизерници.....

# 20
  • Мнения: 1 092
Родих в частна клиника - секцио по желание newsm44.Никой не се е опитал да ме разубеждава

# 21
На мен ми ги оспориха,казаха че тоя номер с високите диоптри не важи вече.
Въпреки това все пак родих секцио,но защото бебето не можеше да излезе -имах тесен таз първа степен и разкритие 1 см,след 8 часа контракции през 3 минути.
Какво им костваше просто да ме оперират вместо да ме мъчат.Сигурно защото не си платих за екип.Сега като си помисля и ми идва да ида и да я подпаля тая болница...

# 22
  • Мнения: 520
Да, на мен ми оспориха! Бебето беше седалищно, но въпреки това родих нормално!

# 23
  • Мнения: 994
На мен ми ги оспориха,казаха че тоя номер с високите диоптри не важи вече.
Въпреки това все пак родих секцио,но защото бебето не можеше да излезе -имах тесен таз първа степен и разкритие 1 см,след 8 часа контракции през 3 минути.
Какво им костваше просто да ме оперират вместо да ме мъчат.Сигурно защото не си платих за екип.Сега като си помисля и ми идва да ида и да я подпаля тая болница...

Да защото наистина висок диоптър= секцио НЕ важи вече!
Задължителна е консултацията със специалист както вече писах.
Ако има други медицински причини, може но сама по себе си миопията не е достатъчно условие.

# 24
  • Мнения: 171
На мен ми оспориха документално оформеното заключение от офталмолог, че секциото е наложително поради миопия /-6/. Заключението беше потвърдено впоследствие от още един офталмолог. След като лежах в Патология на два пъти, очаквайки планово секцио, родих вагинално 12 дни след термин. За статистиката раждах в Бургас без предварителна уговорка.

# 25
Да защото наистина висок диоптър= секцио НЕ важи вече!
Задължителна е консултацията със специалист както вече писах.
Ако има други медицински причини, може но сама по себе си миопията не е достатъчно условие.


Мен диагнозата ми не е само Миопия.А периферна ретина със скрежовидна дегенерация.
Но както и да е-даже не си направиха труда да ми погледнат диагнозата-а просто видя,че е от очен лекар и затова се изказа толкова просташки тоя доктор.

# 26
  • Мнения: 10 982
Нищо не ми оспориха, понеже имах уговорка с лекар. Постъпих в болницата 1 ден по-рано за изследвания и на следващия ден сутринта ми направиха секциото.

# 27
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Смених си доктора 7дни преди термина, защото искаше нормално да родя голямо бебе с двойно усукана пъпна връв, освен това имам травма на прешлените от първото раждане. Ако бебето беше по-малко и пъпната връв беше добре разположена, и второто щях да родя по естествен път...Малкият се роди лилав като патладжан и 2дни не можеше да си отвори очичките...
Родих в Т.Киркова (иначе щях да бъда във Втора градска).

# 28
  • Мнения: 729
Нищо не ми оспориха, понеже имах уговорка с лекар. Постъпих в болницата 1 ден по-рано за изследвания и на следващия ден сутринта ми направиха секциото.
  Това все едно аз съм го писала.ГИГИЛЧЕ, кой доктор ти прави секциото,ако не е тайна.Аз имах уговорка с д-р Ангелов.Страхотни са,и д-рите и целият персонал.   bouquet

# 29
  • Мнения: 363
zdraveite!iskam da pitam :ako re6i6 ,4e iska6 da  rajda6 sekzio prosto si izbira6 lekar i ekip i ti nasro4vat operaziata,pla6ta6 predvaritelno i nikoi ne moje da te razybejdava nali.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт