какво още да очаквам,нямам сили!

  • 3 629
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
 отдавна трябваше да пиша тук,сега стоя пред клавиатурата плача и не знам от кьде да започна,накратко
1 бременост- януари 2005 видях двете чертички-април 2005 в 10 г.с. спонтанен аборт,болка и отчаяние.

2 бременост- юли 2005 пак бях бременна,всичко вьрвеше добре,УЗ изследвания и там стандартните,но за сьжаление януари 2006 вече в началото на 7 м.установиха,че плода е с множество аномалии несьвместими сьс живота,прекьснах бремеността-беше кошмар не искам да навлизам в подробности.

 последваха изследвания генетични-хромозомен кариотип нормален при мен и сьпруга ми,хормонални при мен всичко в норма.
 3 бременост-октомври 2006 отново бременост-декември missed в 10 г.с.-започнах пак консултации  доц.Кременски, док.В.Димитрова и изследвания имунологични-антифосфолипидни тела- отрицателни клас IgM,IgG, ДНК изследване на R506Q(FV) 20210G/A(протромбин),4G/5G PAI-няма мутации, нормален генотип,няма риск от венозни тромбози-и тук всичко нормално,пьлна крьвна картина идеална,надеждата се завьрна,

 4 бременост-май 2007 отново бременост-плода вьрвеше с малко изоставане-видяхме сьрдечна дейност бях повече от щастлива,приемах си утрогестана фолиевата киселина и живеех в смесица от страх и мьничко надежда,но в понеделник ме очаква кюртаж-спря развитие няма сьрчице няма нищо

 кажете ми накьде, какво да правя вече,момичета нямам надежда,че мога да се радвам на мое дете-нали всичко е нормално какво става.Забременявам- страх-малко надежда и след два месеца отивам да ме изчистят и пак отначало докога ГОСПОДИ.Всички около мен сьбират парички за количка-колело-дрешки-рожден ден-почивка, а ние с мьжьт ми за изследвания лекари............
  кьжете накьде,какво да направя още......

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
миличка не знам какво да ти кажа освен ...дано намериш сили да продължиш
и единственото което на мен ми идва на ум е да си почине организма ти от тези бремености малко по-сдълъг периеод
знам че не е отговор на твоите въпроси но много си преживяла ...и със сигурност организма ти е повече от изтощен и ...аз поне не виждам как би изкарала една нормална бременост след четири почти нонстоп последователни

дай си време...почини исъблери сили
дано и възрастта ти позволява малко почивка
поне една година. за да събереш душевни сили за нов опит!
успех и ще чакаме от тук насетне само добри новини

# 2
  • Мнения: 1 008
 Hug
не знам какво да кажа...
 Praynig дано има край този ад и дано Господ най-накрая ви възмезди за всичката болка и страдание през която минавате....

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
уф цял слудобед те мисля и ми е едно тъжно...в унисон с времето
дано наистина има възмездие за страданията ти! дано!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Искрено ти съчувствам  Cry. Единственото, което мога да кажа е, че може би наистина трябва да си починеш, може би стреса също ти е оказал влияние. Знам колко бавно минава времето, знам колко е мъчително да ходиш по лекари, да си правиш изследвания, да броиш дните до момента, в който можете да опитате отново. Намери лекар, на който да се довериш, който да има огромно желание и хъс да ти помогне. Аз попаднах на такъв и това ми дава много сили да се стабилизирам психически и да гледам напред.
Намери сили да продължиш напред, пожелавам ти всичко лошо да е останало зад гърба ти  Hug!

# 5
  • Мнения: 502
Съжалявам много,наистина.Кошмарна история просто.Catnadeen е права според мен.Почини си след тази бременност,малко повече време си дай.Да ти почине организма,а и ти да се успокоиш психичеси и да се отърсиш от лоши мисли при следващата бременност. Незнам дали съм права ,но  всичко това може да е и от психическа нагласа/на база преживяните несполучливи бременностти преди/, затова си дай по - дълга почивка.Щом при изследванията всичко е наред,значи не се притеснявай.Просто си дай почивка.

Стискам ти палци и те прегръщам Hug
Моля се Господ да ти даде сили да  се  пребориш и с това изпитание Praynig

Винаги когато искаш и имаш нужда пиши тук,ние ще те разберем

Много сила ти желая

# 6
  • Мнения: 245
Прегръщам те силно...
Дано "наградата" за всичката болка, която сте изтърпели, да е запланувана там някъде и с всеки ден да се приближава по-малко към теб.  Praynig

# 7
  • Мнения: 2 849
Малко почивка на първо време ,отпусни се и не мисли за това .
Следващия път ще мине всичко успешно ,не губи надежда,вярвай ,че ще се справиш .С теб сме .

# 8
  • Мнения: 7 109
Ролина,  Hug Hug Hug
Ужасно е всичко, което си изтърпяла и преживяла, но неизвестността от бъдещето едва ли прави животът ти по-лек. И все пак животът е напред, а не назад.  Hug
Другите са ти споделили и моето мнение - малко по-дълга почивка. Основно за емоционалното възстановяване. И после бъди готова да отсъстваш дълго от дома. Да лежиш в болница. Може би даже и в София (видях, че си от Благоевград). Да престанеш да бъдеш любяща съпруга, дъщеря и домакиня за около 8 месеца.
Когато ти е криво, пиши тук. Когато те радва нещо пак пиши тук. И в двата случая ще бъдем с теб.
И когато станеш мама някой ден, пак не забравяй да го споделиш с нас.  Hug

# 9
  • Мнения: 1 169
Мило момиче откъде намери сили да минеш през всичко това... Сигурно е много трудно, но както казаха момичетата по- горе сега е време за почивка. Да, да време за теб. Зная, че го искаш сега, веднага, зная, че си готова за следващ опит, но физически и ПСИХИЧЕСКИ си доста изтощена. Организмът ти има нужда да се презареди с енергия и всичко онова от което имаш нужда за следващата УСПЕШНА бременност. Сигурна съм, че ще успееш. Повярвай и ти. С теб съм, моля се и силно те  Hug. УСПЕХ И МНОГО ЗДРАВЕ   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 941
Мила...  Sad просто те прегръщам... другото момичетата са го казали.  Hug

# 11
Виж мила, аз познавам жена със седем спонтанни аборта и на осмия път тя ражда живо и здраво детенце, което сега е на 26 години Simple Smile Тя не се е предала, не се предавай и ти, мила Simple Smile Болката е огромна, но ти си много силна жена, както личи от поста ти.

# 12
  • Мнения: 3 166
Здравей...
толкова умора и мъка струи от всяка твоя дума..Имам един спонтанен и две прежедвеременни раждания. След второто мислех, че повече няма да издържа, че край - предавам се, не издържам  повече. Но мина време, наложих си да се откъсна от вманиачаващите си мисли за бебе на всяка цена. Сега казвам така: "Ако ми е писано - ще имам бебе!". Това, че приех случилото се, ме успокои и още нещо - зареди ме с нова вяра и кураж. Понякога наистина само времето помага. Дай си време, милинка! И нещата ще се получат. Писано ни било да платим висока цена за мечтаните бебета! Трябвало е да минем през това...
 Hug

# 13
  • Мнения: 43
Благодаря ви че ви има,благодаря newsm20
 Вече сьм си в кьщи празна..........в сьбота прокьрвих,обадих се на лекаря(той е завеждащ АГ),влезнах в отделението и след 3 часа всичко свьрши.Направиха абразио по спешност,излезнах от упойката и се прибрах в кьщи.Е това беше...........а сега пак накьде?
  Аз сьм силен човек ще се справя,знам че някога и аз ще имам мое детенце,но защо толкова мьки и болка.Нали уж всичко е нормално,какви изследвания да направя още?С док.Виолета Димитрова говорехме,че ще ме изпрати при имунолог вьпреки добрите имунологични резултати дотук, е.........ще ида и накрай света,за да видим какво не е наред.Предпочитам да ми кажат,че има нещо за да се лекува и да знам,че след лечението има надежда,а сега всичко е наред,но нищо не става.
 Благодаря ви момичета,знам че при вас думите сьжалявам имат стойност,защото знаете какво е.Но как да се справя сега навьн с колеги,приятели,и всички около мен с тези любопитни погледи и "ех..........пак ли така стана",и коментарите зад гьрба ми.
  Благодаря за разбирането и подкрепата

# 14
Благодаря ви че ви има,благодаря newsm20
 Вече сьм си в кьщи празна..........в сьбота прокьрвих,обадих се на лекаря(той е завеждащ АГ),влезнах в отделението и след 3 часа всичко свьрши.Направиха абразио по спешност,излезнах от упойката и се прибрах в кьщи.Е това беше...........а сега пак накьде?
  Аз сьм силен човек ще се справя,знам че някога и аз ще имам мое детенце,но защо толкова мьки и болка.Нали уж всичко е нормално,какви изследвания да направя още?С док.Виолета Димитрова говорехме,че ще ме изпрати при имунолог вьпреки добрите имунологични резултати дотук, е.........ще ида и накрай света,за да видим какво не е наред.Предпочитам да ми кажат,че има нещо за да се лекува и да знам,че след лечението има надежда,а сега всичко е наред,но нищо не става.
 Благодаря ви момичета,знам че при вас думите сьжалявам имат стойност,защото знаете какво е.Но как да се справя сега навьн с колеги,приятели,и всички около мен с тези любопитни погледи и "ех..........пак ли така стана",и коментарите зад гьрба ми.
  Благодаря за разбирането и подкрепата
Да не ти пука, че коментирали зад гърба ти. Това само безчувствени хора със скучен живот могат да го направят. Пази се от тях, не е нужно да знаят какво се случва. Винаги бъди с гордо вдигната глава.
Що се отнася до докторите, те страшно много неща не знаят. И някои си го признават. От лекар, завършил в Германия съм го чувала - "медицината е една статистическа наука"... В последните години тя много е напреднала, да, но в техническо отношение. Не и като възможности за поставяне на диагнози. Затова не се сърди на кадърните лекари, които се опитват да ти помогнат. Но непременно разкарай некадърните и незаинтересованите. Всичко ще бъде наред, само се дръж и вярвай Hug Praynig

Общи условия

Активация на акаунт