Лесно ли се прощавате с илюзиите си?(всеки ги има)

  • 2 061
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
Когато имате някаква идея за дадено нещо, но след като го постигнете и видите, че нещата не стоят точно така, както ви се е искало, лесно ли се прощавате с илюзиите, които сте имали или те продължават да ви преследват и след това?

# 1
много лесно, предполагам. До сега не ми се е налагало.

А ти лесно ли се прощаваш с илюзиите?

# 2
  • Мнения: 5 622
много лесно, предполагам. До сега не ми се е налагало.

А ти лесно ли се прощаваш с илюзиите?

Не  Shocked  Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 2 673
Много трудно се прощавам с илюзиите. Сърцето ми се къса ...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Лесно, трудно - прощавам се. Шоуто трябва да продължи.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 654
Да, гледам колкото се може по-бързо да се отърся, обратното не е в моя полза. Започвам да градя нови илюзии Wink

# 6
  • Мнения: 6 167
да, много лесно.
веднага си създавам нова.

# 7
  • Мнения: 1 282
Не! После го преживявам месеци. Трудно се съвземам с една дума.  Sick

# 8
  • Мнения: 569
Да, като си създавам нови.

# 9
  • Мнения: 4 651
Мне, мъча го да стане и си живея с илюзията, че търпение му е майката и все ще стане. Мдам. Ама лошо така, пропускат се хубавите работи и неочаквани, които се случват междувремено.

# 10
  • Мнения: 2 849
Трудно се прощавам с моите илюзии ,да не кажа ,че не се и отказвам .Като магаре съм .

# 11
  • Мнения: 1 434
Не   не се прощавам лесно с илюзиите.Целия  живот   е една  голяма илюзия Laughing  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 897
Старая се да довеждам нещата до край по желания от мен начин,за да не остава идеята ми една илюзия.
Иначе се фрустрирам яко-като децата съм.И понеже съм си мила-бързо захващам ново начинание,така празно няма и не страдам Wink

# 13
  • Мнения: 2 492
За какви излюзии става въпрос ...
Имам неща , за които съм мечтала и съм мислела , че ако осъществя ще съм много щастлива .
В последствие съм ги постигала и не е било това , което съм очаквала .
Ако е за това - еми да , прощавам се с излюзиите , защото нямам друг избор .
Бързо си създавам нови , обаче и си ги преследвам тях .  Grinning

# 14
  • Мнения: 212
Обикновенно ми става малко гадно като се прощавам си илюзиите си ама се търпи... ако е някоя много голяма илюзия може да потъгувам няколко дни по нея

# 15
  • Мнения: 4 733
Не пускам до последно и когато с очите си видя че пак не става продължавам да се инатя  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 984
Трудно. Много съм вироглава... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 622
Не пускам до последно и когато с очите си видя че пак не става продължавам да се инатя  Crossing Arms

Същото.. Егати. Явно е обща болест. До някъде това ме успокоява....

# 18
  • Мнения: 19
Да, гледам колкото се може по-бързо да се отърся, обратното не е в моя полза. Започвам да градя нови илюзии Wink
Peace Peace

# 19
  • Мнения: 154
Мечти имам. Илюзии рядко и не се прощавам трудно с тях. Виж, с мечтите положението е по-тежко.

# 20
  • Мнения: 4 733
Нараво си е диагноза " Неспасяем оптимист " Laughing

# 21
  • Мнения: 5 468
Аз нямам илюзии за нищо. Имам някаква безпогрешна интуиция, която винаги ми е подсказвала, кое ще стане и кое не, на кое да разчитам и на кое не..., та тази ми ти приятелка ми убива илюзиите още в зародиш. Не се развиват, не им позволява.

# 22
  • Мнения: 185
Трудно,много трудно Tired

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз нямам илюзии за нищо. Имам някаква безпогрешна интуиция, която винаги ми е подсказвала, кое ще стане и кое не, на кое да разчитам и на кое не..., та тази ми ти приятелка ми убива илюзиите още в зародиш. Не се развиват, не им позволява.

При мен е същото Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 254
Едно време -трудно...приятелката на Ню ме навестява все по-често....не помня от кога не съм скърбяла по илюзия....

# 25
  • Мнения: 1 165
Аз съм по-скоро реалист и гледам да не си създавам илюзии.Опитвам се да разсъждавам трезво и да преценям (доколкото мога) ситуацията. Виж мечтите са нещо друго...Тях не си ги давам Laughing

# 26
  • Мнения: 1 313
И моят лек е измислянето на нови Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 3 404
Да, даже с удоволствие.
Понякога се натъжавам, разбира се.
Имам ясен и точен поглед над света, който не търпи илюзии.
Което от своя страна предполага създаването на адекватна реалност с реални ценности във всякакъв смисъл.
Което от своя страна ми носи истинско удовлетворение.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Дайте пример за какви илюзии става въпрос. Обикновено, когато постигна нещо, но резултатът не е бил това, което съм си мислела, се налага да си нося последствията, илюзиите ги е имало до момента преди осъществяването на мечтата/плана и т.н.

# 29
  • Мнения: 503
Все по-лесно. След това ме обхваща едно много хубаво чувство за свобода, олеква ми.

# 30
  • София
  • Мнения: 7 097
Изживявам го тежко, но за кратко...като всичко в този мой живот...

# 31
  • София
  • Мнения: 1 176
Трудно. Сякаш не приемам, не разбирам, по-скоро не искам ...

# 32
  • Мнения: 5 539
Забравям. Една от най-великите способности на човешкия мозък.

# 33
  • Мнения: 13 512
изтрито!

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 09:56 от monda

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Забелязала съм, че нещата почти никога не са точно такива, каквито си ги представям. Но в един момент усетих,че това не значи непременно, че са  по-лоши, а че просто са различни от очакванията ми. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 4 451
Доста лесно. Живота ме научи на това.

# 36
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами има разочарование,но не всичко е така както си мислим и както изглежда,често мисля едно а се оказва друго Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 494
Аз съм като в оня сериал...как беше..А,да-"Али Макбийл"!:
  Отсичам:"Минало"!!И това е! Mr. Green

# 38
  • Мнения: 619
За някои неща ,особено маловажни-твърде лесно.
Обаче тези ,които са от сърцето ми и са най-чист и красив копнеж-немога.Даже сега съм кажи речи в подобна ситуация, че енаи-здравословно да спра с някои "илюзии", но само на приказки се отказвам .В сърцето си не се прощавам с тях и за миг

# 39
  • Мнения: 5 539
А забелязали ли сте, че много хора всъщност не се прощават с илюзиите си, а моментално ги заменят с нови?
Например: "Аз съм много умна и способна, всеки работодател би се радвал да ме наеме". Но минава време, а това с намирането на работа не се получава. Но вместо да приеме фактите, тя си казва: "Аз съм супер, само дето тия глупаци не могат да ме оценят; и държавата е виновна; и правителството, и международното положение..."
Познато ли ви звучи?
И аз съм го правила, когато бях по-млада и глупава Blush

# 40
  • Мнения: 103
Няма хора без илюзии, нали така?

Както няма хороскопче без Нептун в него..

М? Тва са вписва ли се изобщо тук.. или голяма глупост казах не на място, а?  #Crazy newsm78 Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 4 473
Едно от нещата, с което ми е адски трудно да се справя, е именно въпросното прощаване.
Ню, прати приятелката малко при мен.

# 42
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Няма хора без илюзии, нали така?

Както няма хороскопче без Нептун в него..

М? Тва са вписва ли се изобщо тук.. или голяма глупост казах не на място, а?  #Crazy newsm78 Rolling Eyes

Зависи обаче какво ти упавлява Нептун-а. Ако е в първи дом или пък управлява асцендента, то положението е сериозно, но пък ако и двата фактора едновременно са в наличност, то е неспасяемо  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 43
  • Мнения: 103
Да, синдром на розовите очила Mr. Green Аспект с Венера, примерно, синдром на идеалната любов, цял живот чакаш Принца на белия кон.. ами ако е в 7 дом.. щастлив живот с идеалния съпруг пияница.. примерчета, примерчета..

На мен ми управлява 5 дом и е във 2: винаги си мисля, че ей са утре ше спечеля милиона от тотото и за тва днес харча като луд.. което обикновено ме прави роднина на църковните мишки.. съответно от това страда и всичко по 5 дом, шот гаджетата искат знаеш как е моренце кафенце туй онуй, кинти трябват.. изобщо хлъзгава работа е тва Нептуна Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Аз обаче искам да видя де го на тия хора дето твърдят, че нямат никви илюзии.. никви илюзии, да бе да Whistling Joy

# 44
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз обаче искам да видя де го на тия хора дето твърдят, че нямат никви илюзии.. никви илюзии, да бе да Whistling Joy
Ми аз съм в отбора  Mr. Green В края на 11 дом ми е Нептун (още 4 градуса и щеше да е в 12), в пълен съвпад с Венера  и в Скорпион Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ама вече се простих с илюзиите  Mr. Green Сега други нямам  Mr. Green
Много ли съм сбъркана?  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 103
Недей да лъжеш.. винаги ще се намира някой твой приятел (11 дом), който да оака пейзажа на тема.. примерно.. любоФ и секс (Венера и Скорпи) Mr. Green

# 46
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ама илюзиите бяха преди Simple Smile Сега вече ги няма. Виж, сбъркани приятели имам и си ги обичам  Mr. Green

# 47
Не ми пука особено...давам всичко от себе си, пък каквото стане...все пак на илюзии не бива да се разчита много,много Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 300
Не обичам нищо лесно,трудното е по-интересно!

# 49
  • Мнения: 1 503
зависи от илюзията newsm78

# 50
Не се прощавам хич лесно ама хората ме карат да се прощавам. Confused

# 51
  • Мнения: 2 952
Абе   зависи колко ми се  е искало да вярвам в илюзията .Понякога  хората съзнателно дори избират да запълнят с нея някакво си празно място, някаква липса......защото като илюзиите ...така и липсите - всеки  ги има ....

Общи условия

Активация на акаунт