Нови страхотии в пресата

  • 3 850
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 469
"Пентаксим" майчета за какво  е тази ваксина.извинете че се намесвам но прочетох въпроса и в картона на бебчо не намерих да са ни били такава, това трябва ли да ме притеснява.  пък може и както винаги нещо да не съм разбрала Embarassed

# 31
  • София
  • Мнения: 6 011
"Пентаксим" майчета за какво  е тази ваксина.извинете че се намесвам но прочетох въпроса и в картона на бебчо не намерих да са ни били такава. пък може и както винаги нещо да не съм разбрала Embarassed
Няма начин да му я бият и да не разбереш,защото се плаща от родителите.Трите ваксини са около 200 лв.Значи са ви били тази,която се полага на детето безплатно по ЗК,въпросната "опасна" ваксина ДТК.

# 32
  • Мнения: 469
бебчо е на 8мес. късно ли е за ваксините които се плащат и да се притеснявам ле че са ни били от "опасните. аз пък не знам нищо за тези платени ваксини КАКВА МАЙКА СЪМ Sick

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
бебчо е на 8мес. късно ли е за ваксините които се плащат и да се притеснявам ле че са ни били от "опасните. аз пък не знам нищо за тези платени ваксини КАКВА МАЙКА СЪМ Sick
Прекрасна майка си,разбира се,най-добрата майка за своето дете!
Първо-късно е/бият се на 2,3 и 4 месец/,второ-ваксините са ви бити вече!Но от другия вид.Това е разликата.Нарочно написах "опасни" в кавички.Има страшно много теми за и против" ваксините.Всеки сам си решава на какъв риск да подложи детето си.Има доста реимунизации през втората годинка,когато ви дойде време за ваксина поговори с педиатърката за най-добрия вариант за твоето дете конкретно.
П.П.И ние щяхме да слагаме от безплатните ваксини,но детето ми много боледуваше и педиатърката ни препоръча Пентаксим заради вероятността от по-малко странични ефекти.Не се притеснявай излишно,на всички нас са бити точно такива ваксини!

# 34
  • Мнения: 469
блатодаря ти от сърце, направо се побърках, а и като си го гледам сама все си мисля че ще пропусна да разбера нещо важно  bouquet  Hug

# 35
  • Мнения: 274
Мисля, че се притесняваш излишно! Hug

# 36
  • Мнения: 3 456
При всички ваксини има известен риск- той трябва да се знае предварително от родителите.

# 37
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пак не стана ясно въпросният таблоид коя ваксина визира.

"Пентаксим" ли, ДТК ли или полиомиелитната?

Само гадаем тук.

# 38
  • Мнения: 2 950
Това наистина е ужасно! Като биехме ваксините на Йоана, си карахме наред по ЗК. Живи, мъртви - всичко! Нито съм се страхувала, нито съм имала проблеми! А сега такава психоза настана, че вече и аз се шашкам. Какво ще правя с близнаците?!  #2gunfire

Успокоява ме това, че наистина опасната ваксина си беше живата полиомиелитна,  асега е умъртвена, ама знае ли човек?! newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 5 079
Пентаксим е много добра ваксина, въпреки, че доста натоварваща именно защото е с доста компоненти.
А за парализата която те притеснява, предполагам, че визираш полиомиелитната.Беше опасна живата ваксина която се даваше на капки орално.
След Нова година вече е спряна и се поставя мъртва, която не е заплаха за детето.

Много добре казано. Peace

# 40
  • Мнения: 3 500
Слагали сме Пентаксим. Доволна съм.

# 41
  • Мнения: 255
2-ри ден от както бихме Pentaxim-a и дечко се чувства добре слава Богу Grinning.,а относнотова  коя ваксина ваксина са визирали в 24часа , свекървата каза,че не са упоменали , което звучи несериозно от страна на вестника.Педиатъра каза, че е имало такива случаи, но с леки преходни парези след прием на полиомелитната, жива ваксина

Общи условия

Активация на акаунт