Нови страхотии в пресата

  • 3 842
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте майчета.Току що ми се обади на съпруга ми майка му(да не казвам свекърва ми щото звучи обидно  Laughing) и пак под пара ми обяснява, че чела в 24 часа, че от някакви ваксини , които се поставяли в кърмаческа възраст много деца получили парализи #Crazy(най-вероятно се касае за ваксина против детски паралич).
Аз съответно пощурях, щото в понеделник ще ходим с бебенцето на консултация и ще му слага педито Pentaxim.Tя нали e 5-валентна?
Какво ви е мнението за нея.Ох много се притеснявам.Дали сте чували за подобни случаи? От какви ваксини трябва да внимаваме т.е. марка, производител?

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не съм чула подобно нещо,но и аз нямам много време за пресата...
Пентаксим му слагахме два пъти досега и съм много доволна-никакви реакции нямаше след нея.Нито е вдигал Т,нито е бил по-нервен.Никаква разлика нямаше преди и след нея.Не знам...
На следващата консултация ни предстои трети прием.

# 2
  • Мнения: 6 607
В Здравния има доста писано за ваксините.
Ние бяхме с Пентаксима нямаше никакви нежелани реакции .

# 3
  • Мнения: 2 849
И Виктор е с Пентаксим ,спокойно я понесе .

# 4
  • Мнения: 255
Ох ужасии.как може не съм я чела статията ама като си помисля как може да се продавт такив неща.лошото, че не били назовани точните ваксини от които причиняват подобни заболявания

# 5
  • Мнения: 3 089
камен вдигна 38.3 след пентаксим. но е нормално. рядкост е, но е нормално  Peace
по-пречистена ваксина на нашия пазар засега няма  Peace

# 6
  • Мнения: 1 183
Не сме имали проблеми с ваксината.

# 7
  • Мнения: 1 092
Моят син вдигна температура/37,8/ от третата доза Пентаксим,педито каза че се случвало при някои бебета след поставяне на последната доза защото нещо се натрупвало в организма newsm78.Дадох му Нурофен за бебоци и температурата не повтори Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Спокойно. И не вярвай много на тези вестници.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Пентаксим е най-хубавата ваксина в момента.На моят син също му бихме такава.На 3-ия прием вдигна температура,не съм му давала нищо,сама си спадна след няколко часа.
На 24 часа не вярвам,не купувам и не чета.Това за мен вече не е сериозен вестник,а парцал.Съвсем скоро имаше огромна статия в него и всички хора,пищещи във форуми бяха наричани селяни,комплексари,влечуги и куп други обиди.Беше споменат и нашия форум,цитирани бяха теми от "Майки".От тогава мнението ми за този парцал съвсем се развали.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 368
Не сме имали проблеми с Пентаксим.Единствено след втория прием беше малко нервен,но температура не е имал и при 3-те приема.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 074
Не съм чула подобно нещо,но и аз нямам много време за пресата...
Пентаксим му слагахме два пъти досега и съм много доволна-никакви реакции нямаше след нея.Нито е вдигал Т,нито е бил по-нервен.Никаква разлика нямаше преди и след нея.Не знам...
На следващата консултация ни предстои трети прием.

Абсолютно същата ситуация.

# 12
  • Мнения: 230
imame 3 priema na pentaksim i trite bez absolutno nikakvi oplakvaniq.Gore6to ti q prepora4vam -li4no mnenie

# 13
  • Мнения: 4 496
Три приема-абсолютно никакви проблеми!

# 14
  • Мнения: 3 069
Пентаксим е много добра ваксина, въпреки, че доста натоварваща именно защото е с доста компоненти.
А за парализата която те притеснява, предполагам, че визираш полиомиелитната.Беше опасна живата ваксина която се даваше на капки орално.
След Нова година вече е спряна и се поставя мъртва, която не е заплаха за детето.

Общи условия

Активация на акаунт