Ламинат върху мокет

  • 14 513
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 251
Ние преди да поставим корка се замислихме дали да не го сложим върху мокета. Краен резултат- махнахме мокета, както и ме посъветваха повечето момичета тук, а и аз се притеснявах да не избие мухъл отдолу.
Все пак правиш всичко наново и е гадно да оставиш мокета (макар,че нашия бе само 3 годишен) , употребяван е все пак. Направихме лека замаска/ не беше и нужна/ и на чисто си поставихме подовата настилка.

# 16
  • Мнения: 302
Аз сам чувала че е по добре в/у мокет.По добре се уплътнява според мен!Когато му дойде реда и на нашия хол със сигурност ламината ще бъде в/у мокета!

# 17
  • Мнения: 3 192
Здравейте!
Въпросът ми  може да ви се стори тъп, но...
Мокетът ми е на 8 години, къс косъм, набит със страшна мърсотия ("пое" ремонта на банята и кухнята). Трябва да сложа нещо миещо се - ламинат, плочки, балатум дори... Ако го сложа върху мокета ще изолира ли напълно прахоляка и мърсотията? Питам, защото се оказа, че дъщеря ми има алергия към него, а ако го махна ще трябва да изравнявам пода.

# 18
  • Мнения: 5 178
щом има алергия детето по-добре го махай и изравнявай за ламинат или прочки. Балатума няма да ти спре мръсотията, пък и върху мокета не си е работа

# 19
  • Мнения: 479
Mахнете мокета! Най-вероятно ще мухляса. Вредно е за здравето, особено за децата.


Ако го сложа върху мокета ще изолира ли напълно прахоляка и мърсотията? Питам, защото се оказа, че дъщеря ми има алергия към него, а ако го махна ще трябва да изравнявам пода.

Въздуха си е въздух - дори и през стъкло преминава. Със сигирност преминава през свръзките на ламината, особено когато се стъпва по него.  За да се изолира "почти" напълно, върху него ще трябва да сложите подложка. Но тази подложка прилича на нещо като найлон. И като затвориш всичката мръсотия, микроби, плесени и акари под този найлон, при липса на вентилация мисля, че ще стане същото нещо, което сме виждали, като надигнем 20-годишен балатум - мухъл и мръсотия.

Най-добре е да се махне. Особено пък с алергиите - шега не бива. Особено сега, когато всяко 4-5 дете има някаква проява на свръхчувствителност към нещо.

# 20
В сградата, където работя подът е направен точно така - ламинат върху мокет, което според мен изобщо не е правилно. Чистачката каза,че се е случвало в стаите да се излива вода върху ламината, по някакъв начин той попада отдолу и от мокета се  носи лоша миризма, пък и мокетите, върху които е поставен ламинатът, нито са прани преди това, нито пък са нови, така че бъкат от микроби. За изолация може да е по-добре, но аз лично бих го махнала (ако можех разбира се).  bouquet

# 21
  • Мнения: 588
Малко офф, сори

А как да отлепя стар и ужасно здраво залепен балатум?
Някой има ли идея, май с Ц200 са лепили по БДС някога балатуми и мокети...

# 22
  • Мнения: 479
Малко офф, сори

А как да отлепя стар и ужасно здраво залепен балатум?
Някой има ли идея, май с Ц200 са лепили по БДС някога балатуми и мокети...

Може да пробваш да го намокриш отдолу, да постои 5 мин да набъбне лепилото и после да го отлепяш. Възможно е да стане, ама ще е трудно, защото ще трябва постоянно да мокриш и да отлепяш. Може би за мокет по-може да стане този номер, ама за балатум.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт