Използва ли се лидокаин при секцио?

  • 4 813
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
до колкото знам да, но да попитам пак.

# 1
  • Мнения: 2 673
Да, използва се ако секциото е със спинална или епидурална упойка.

# 2
  • Мнения: 2 401
Мдаааа, мерси. Къде мога да си направя тест за алергия към него?

# 3
  • Мнения: 2 673
Анестезиолозите преценяват какво, колко и кога.

# 4
  • Мнения: 941
Да, използва се ако секциото е със спинална или епидурална упойка.
  за да ти сложат упойката,първо се прави локална с Лидокаин

# 5
  • Мнения: 2 401
Анестезиолозите преценяват какво, колко и кога.

Те така прецениха, че ми се разгони фамилията отвсякъде...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
В МА има клиника по алергология - можеш да се тестваш там за най-различни неща.
Аз ходя там да ме тестват за разни лекарства, защото имам много алергии.


Преди секциото си държах и си направих тест за всички упойващи в Т. Киркова - платих 20 лева мисля. Добре че го направих - оказа се, че съм алергична към 5-6 неща включително лидокаин. Ако не го бях направила можеше да свърша като момичето от Варна, което е още в кома... Praynig

# 7
  • Мнения: 7 186
Направи си тестуване към анестетиците, дори и да не те изпратят. Не е скъпо, нито е болезнено. Като отидеш, просто казваш за каква упойка /спинална, обща/ искаш да те тестват, не е нужно да изреждаш медикаментите, те си имат стандартен набор.

# 8
До колкото разбрах има два вида упойки пълна (с райски газ) и всички останали са с лидокаин. Искам да ви спомена, че съм си правила пломби и винаги съм се подувала ужасно но не съм си мислила, че мога да имам алергия към упойка. Преди месец ми направиха спинална анестезия( обездвижва те от кръста на долу и се поставя в гръбнака). Оказа се, че имам алергия.  10 дни не успях да си отлепя главата от леглото и да се изправя или да стана, повръщах постоянно, силната болка не беше само в главата а и в гръбнака, гърба и целия гръден кош. Имах ниско кръвно налягане 70/60 не успявах да заспя 3 вечери от силната болка, имах бодежи от ляво на гръдния кош и не ми стигаше въздуха, да не забравим и обривите по гърба. Не знам какво са правили лекарите, но те определено ме тестваха за алергия към този вид упойка. След операцията получих хемороиди и постоянно главоболие. Все още лекувам хемороидите, понеже отказаха да ме оперират защото нямат упойка без лидокайн. Много ми е любопитно как ще си вадя зъб например, с пълна упойка ли? И сега се сещам за анестезиолога от Пирогов, който слагал на децата "по специални упойки", какви са те,  след като всички са с лидокаин?

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
... Много ми е любопитно как ще си вадя зъб например, с пълна упойка ли? И сега се сещам за анестезиолога от Пирогов, който слагал на децата "по специални упойки", какви са те,  след като всички са с лидокаин?

А кой ти каза, че всички са с лидокаин?
На мен зъболекарката ми ми слага упойка всеки път като съм при нея и не е с лидокаин, просто защото съм алергична. Упойките са комбинация от различни /упойващи/. В случай на алергии преди това минаваш антиалергичен курс /Аз пих Ериус преди секциото/ и всичко беше ОК.

# 10
  • Мнения: 51
Не са всичките упойки с лидокаин. Вариант, който може да се използва и за раждане със секцио и за други операции е морфинът.

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Анестезиолозите преценяват какво, колко и кога.

Те така прецениха, че ми се разгони фамилията отвсякъде...

Напълно ти вярвам. Направи си сама каквито изследвания можеш. Прочети достатъчно литература по въпроса и си отваряй очите на 116. Моли се на господ и им следи всяка стъпка, като се интересуваш от всяка подробност. Толкова познати пострадаха от анестезиолози на последък, че вече не знам какво да мисля за тези специалисти.

# 12
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
иса, би ли ми описала слу4ая с варненското моми4е или дала линк! аз съм алерги4на към упойки ,на първото секцио, както й да е, не помня за упойки тестваха ли, но за антибиотици се оказа,4е съм алерги4на; на второто- се оказа от 10 упойки 9 са ми алергенни! последната беше на голям риск за мене и анестезиоложката, нямаше нито възможност  за тестване, нито пък е имало възможност да се избират много-много упойките, подготви ме със супресант някакъв, да подтиска реакциите на имунната ми система и като 4е ли помня само райският газ, каза, 4е ще гледа минимум да дава страни4ни допълнителни неща, да не товари!

# 13
  • София
  • Мнения: 558
Не са всичките упойки с лидокаин. Вариант, който може да се използва и за раждане със секцио и за други операции е морфинът.


Ау-у-у-у,  тук не можах да издържа на "компетентността" smile3514

АБСОЛЮТНА ГЛУПОСТ!!!!!   

Ама нали българинът ръзбира от политика, футбол и МЕДИЦИНА ...smile3501

# 14
  • София
  • Мнения: 558
Прочети достатъчно литература по въпроса и си отваряй очите на 116. Моли се на господ и им следи всяка стъпка, като се интересуваш от всяка подробност. Толкова познати пострадаха от анестезиолози на последък, че вече не знам какво да мисля за тези специалисти.

И да чете и да не чете....все тая.... Медицина се ЧЕТЕ ЦЯЛ ЖИВОТ, мила!  А най-малкото 6 години! Дали ще успее да изчете "ДОСТАТЪЧНО" за да даде съвет на анстезиолога.... newsm53

Общи условия

Активация на акаунт