Нужна ми е помощ,подкрепа или.........

  • 4 970
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 081
Мацките са ти дали добри съвети, ама защо не пробваш телевизора да се развали случайно някоя вечер. Много ми е интересно какаво ще прави тогава. Имам чувството, че го използва като един вид щит...

# 46
  • Мнения: 1 230
Не четох цялата тема и дано не повтарям някого, но съвета ми е  - започни работа  Peace

# 47
Благодаря на всички за съветите и различните гледни точки.
Да не работя,домакиня съм.Не изкарвам пари,но и двамата преценихме,че така е по-добре.За нас финансов проблем като,кой носи парите никога не е имало.Никога не ми държи сметка за какво и колко харча.Естественно не ни е лесно,никак няма да ни е излишна още една заплата.
Никси излизам всеки ден,но за да разходя децата.Сама-прекалено е ревнив.Не искам да се муси и да му е гадно.И всъщност защо сама,като можем да идем заедно някъде.Все ще измислим нещо за децата,въпреки,че аз също съм против да ги оставяме на бабите.Еми да му се невиди не съм ходила на кино от 10г.А най се дразня като излезем семейно,винаги е сърдит и гледа часовника.Станало е вече обяд.Трябва се прибираме.И каква мислите разходка се получава от 10 до 12 без настроение.
desi_cover още утре ще се развали.
Силата ти е другаде. Не се прави на мъж и не му играй по "мъжки", защото ще загубиш. Играй по "женски" и гарантирам пълен успех.
Глези се. Мрънкай. Умилквай се.  Увещавай го нежно, обяснявай от далеч как децата имат нужда от социални контакти/ако отидат на градина дори на половин ден ще е успех/, как искаш преди морето да се стегнеш малко, дали ще ти хареса дупето по-стегнато, помоли го да дойде с теб на фитнес няколко пъти, ей-такива. Просто давам примери, ти най-добре знаеш слабите му места, използвай ги! За един мъж от такъв тип, подобно поведение го сваля на земята с туш и няма къде да мърда Simple Smile

Подкрепям с две ръце  Peace
Целта е да имаш твой свят и интереси, но методите за постигане да са женски. С мусене и сърдене според мен нищо не се постига. Права е мацката по-горе - с усмивка, с умилкване, малко дебелоокичко и с усмивка излизаш. В крайна сметка нали целта на задачката е да ви сближим още повече, а не да ви разведем  Hug
Точно това искам да се сближим.  bouquet

# 48
  • Мнения: 552
Когато любовта е жива, такива неща не се случват.

Като те чета из темите с тези  категорични мнения - звучиш, все едно си на 22-23 г. максимум  Rolling Eyes Само на тази възраст човек е толкова краен - и аз бях такава, но ще ти мине след десетина години  Crazy

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 06:41 от indian rose

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря на всички за съветите и различните гледни точки.
Да не работя,домакиня съм.Не изкарвам пари,но и двамата преценихме,че така е по-добре.За нас финансов проблем като,кой носи парите никога не е имало.Никога не ми държи сметка за какво и колко харча.Естественно не ни е лесно,никак няма да ни е излишна още една заплата.
Остави парите, ТИ ще се чувстваш по-добре, ако си ангажирана извън дома. Работейки, той си има някакъв личен живот навън, а ти живееш само за семейството. Такова еднообразие, продължаващо с години е доста подтискащо. Освен това ще имаш стимул да се поддържаш и да изглеждаш добре не заради него, а заради своето самочувствие. Още повече щом той е ревнив... Wink

# 50
  • Мнения: 2 723
Никси излизам всеки ден,но за да разходя децата.Сама-прекалено е ревнив.Не искам да се муси и да му е гадно.И всъщност защо сама,като можем да идем заедно някъде.Все ще измислим нещо за децата,въпреки,че аз също съм против да ги оставяме на бабите.Еми да му се невиди не съм ходила на кино от 10г.А най се дразня като излезем семейно,винаги е сърдит и гледа часовника.Станало е вече обяд.Трябва се прибираме.И каква мислите разходка се получава от 10 до 12 без настроение.

Аз продължавам да давам заето.
Той нали ходи на работа, от къде знае с кого излизаш през деня... и то бива да е ревнив, ама това значи ли, че и с жени не можеш да пиеш кафе в градинката.
А на децата нищо няма да им стане да постоят с баба си, докато мама и тати ся на кино. Говорим за 3-4 часа все пак Thinking

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мислиш като подопечна. Започни да мислиш като суверен.
Представи си какво ще правиш и как ще го правиш, ако изведнъж съпругът ти изчезне и цялата "власт" легне в теб. Започни да вземаш решения сама - трудно е, но не невъзможно. Спомни си какво си правила и харесвала, преди да се ожените.

# 52
  • Мнения: 1 294
Знаеш ли какво, защо не си намериш някого да пофлиртуваш в ICQ или друг чат:)
Знаеш ли как ще ти вдигне тонуса... а и той ще започне да забелязва , че са ти заблестели очите.
А ако не даде резултат, аз бих го напуснала. Живота е кратък за да го пропиляваме в униние.

# 53
  • Мнения: 2 723
А ако не даде резултат, аз бих го напуснала. Живота е кратък за да го пропиляваме в униние.

Aбе на чужд гръб е най-лесно да кажеш напусни го... ти дали би напуснала така лесно?
Ей да му се невиди ooooh!

# 54
  • Мнения: 1 942
Когато любовта е жива, такива неща не се случват.

Като те чета из темите с тези  категорични мнения - звучиш, все едно си на 22-23 г. максимум  Rolling Eyes Само на тази възраст човек е толкова краен - и аз бях такава, но ще ти мине след десетина години  Crazy

хи хи хи взе ми думите от устата  Flutter

# 55
  • Мнения: 1 800
Защо не спреш да си"перфектната домакиня". Той не е перфектния съпруг, че да му угаждаш толкова. Не му сготви, не му слугувай за известно време. Като пита защо, кажи, че не се чувстваш оценена,  нямаш вече желание и не виждаш смисъл. Ако той не иска да излиза му остави децата на него и ти излез. Все някоя майка от градинките, братовчедка, сестра/брат може да намериш за едно кафе. Аз също трудно се доверявам, но не е нужно да споделяш лични проблеми, разговорите за нищо също разтоварват. Определено ще ти помогне на самочувствието, ако си намериш почасова работа дори. Живота ти ще е по интересен, a не само с децата. Те ще са по щастливи и ти, а съпруга ако иска да е такъв, нека си бъде, поне ти ще се чувсташ по-добре.
 Неразбрах защо си против бабите да гледат децата за половин ден или няколко часа. Това няма да им навреди на възпитанието(каквито и да са) Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 4 412
Много ме трогна темата ти, защото в подобно положение са доста жени. И се получава, когато жената иска да е добра домакиня и майка, и нещо пропуска по пътя. Ние бяхме женени 12-13 години преди детето, и осъзнавам, че когато се появят децата всички жени трябва да намерят нов баланс, някои успяват по-бързо, други по-бавно, в миналото повечето не са успявали и са били подтиснати. Аз все още го търся по най-добрия за мен начин, но поне общуваме. Всъщност не знам дали е правилно, но ние общуваме като следвам неговите интереси. Хубаво е, че имаме обща професия и използвам да научавам тънкости.
За теб бих те посъветвала да видиш какво гледа по телевизията и да гледате заедно, коментирайте, хвърляй по един поглед на новините свързани с интересни за него неща и бъди готова за 3-4 думи коментар. Налагало ми се е няколко пъти да бъда на нови работни места и знам, че да поддържаш разговор на неангажиращи теми е умение и започнах да го прилагам в къщи. После в хода можеш да прокарваш и твоите желания. Това е по-дълъг процес и не става с един разговор, трябва време. Аз също като теб в началото си мислех, че трябва да се оплаквам на мъжа ми, нали ми е най-близък, ама се оказа че и той като всеки човек не обича някой всяка свободна минута да му пили по главата.
По горе са ти дали добри съвети, бавно стъпка по стъпка ги следвай.
Докато четях се сетих за нещо относно грима - има мъже, които много се дразнят от грим, това им докарва несигурност, когато излизаш навън дори и само с децата се гримирай както искаш, но не знам дали не го напряга гримирането и лакирането в къщи.

# 57
Аз продължавам да давам заето.
Той нали ходи на работа, от къде знае с кого излизаш през деня... и то бива да е ревнив, ама това значи ли, че и с жени не можеш да пиеш кафе в градинката.
А на децата нищо няма да им стане да постоят с баба си, докато мама и тати ся на кино. Говорим за 3-4 часа все пак Thinking
Да, ходи на работа,но не си представям момента да оставя децата на бабите и аз да съм сама.Та дори и с никой да не пия кафе.Ще започне едно натякване,едни физиономий.Та той непрекъснато пуска жлъчни забележки дори когато съм на компютъра.С кой си пишеш,защо,сигурно сваляш с някой.Уж не му обръщам внимание,но ми омръзна.Колкото повече се съобразявам,толкова по-лошо.
Да,нищо няма да им стане на децата.Но по неговата логика аз какво съм щяла да правя тогава.Защо да ходим на кино(примерно),като може и в къщи да гледаме филм.
Не само давам заето, ами съвсем изключих вече.
Като кажа,че искам да ходя на фитнес.Казва ок,няма проблеми и се започва-с кой,как,а сама,кво ще правиш там сама,ще се сваляш с тинейджърите....Все такива глупости,да ти се отходи където и да било.
Пак казвам,не е лош и го обичам,но искам свобода.Задушавам се.

# 58
Знаеш ли какво, защо не си намериш някого да пофлиртуваш в ICQ или друг чат:)
Знаеш ли как ще ти вдигне тонуса... а и той ще започне да забелязва , че са ти заблестели очите.
А ако не даде резултат, аз бих го напуснала. Живота е кратък за да го пропиляваме в униние.


Всячески избягвам да го дразня и да му давам повод да ме ревнува.Не мога(а и не искам) да го напусна,защото е най-лесно да бягаш от проблемите.И после какво,с две деца(едното малко),сама,без работа.Да,живота е кратък за това трябва да се помисли преди да се направи подобна глупост.Не мисля,че мога да махна просто така с лека ръка и да кажа Какво ми пука?

# 59
  • София
  • Мнения: 3 359
Да, бе, ей сега, да напуснеш мъжа си, защото не те води на кино. Я стига глупости.
Но както ти няма да го напуснеш, заради киното, така и той няма да те напусне, защото стоиш пред компютъра или ходиш на фитнес.
Ще мърмори, ще се дразни, ще ревнува, но в крайна сметка ще се примири. АКо иска- да дойде да види с кой се сваляш там.
Мъркаш, целуваш го и мрънкаш "котенце", "писенце", "зайче" или както там си казвате ако искаш хайде след работа ела и ти, като свърша тренировката, ще пием кафе. Той ще ръмжи и ще се съпротивява, но две деца имаш, подтисната, би трябвало да знаеш как се успокоява ядосано дете, когато трябва да прави нещо против волята си. Детето крещи и се тръшка, ти го гушкаш и нежно му обясняваш, защо трябва да на прави точно това, което искаш в момента. Е, няма да стане на секундата, но повярвай- става. Ако не вземеш мерки за собствения си душевен комфорт, няма кой.
Просто не се отказвай токова лесно.

Общи условия

Активация на акаунт