Грип и петмесечно

  • 782
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
В къщи всички се изпонатръшкахме от грипа. Само бебо е здрав засега и въпреки марлите, много се безпокоя за него, защото не мога да изолирам баткото.
как се лекува грип при кърмаче?

# 1
  • Мнения: 8 585
Цитат на: dee_dee
В къщи всички се изпонатръшкахме от грипа. Само бебо е здрав засега и въпреки марлите, много се безпокоя за него, защото не мога да изолирам баткото.
как се лекува грип при кърмаче?


Маска на околните, често проветряване на стаите, добра хигиена в помещенията. Бебетата обикновено имат добри нива на антитела срещу обикновени инфекции, но внимание по отношение температурата на бебето е необходимо, за да сме спокойни (да не изпуснем покачване на температурата).

# 2
  • Мнения: 2 051
Цитат на: dee_dee
Само бебо е здрав засега и въпреки марлите, много се безпокоя за него, защото не мога да изолирам баткото.

Ние бяхме горе-долу така около Коледа - цяла къща кихащи, с температури и болки в ставите. Не е възможно да изолираш всички. Не спрях да кърмя, само слагах маска да не мацам със сополи наоколо докато са ми заети ръцете. А бебките изобщо не се заразиха. Кърми и не се безпокой, защото бебчо поема необходимите антитела от теб.

# 3
  • Мнения: 101
Следвам предписанията, док. Извеждам го на разходка до 12 и след 3, защото тия дни у нашенско е много горещо за сезона и твърде променливо. Докато оцеля какво да облека, то се мръкнало.
Дано да ни се размине.

# 4
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
За съжаление, без да те плаша, когато ние бяхме болни от грип и аз носех маска, лекарка ни каза, че маската не предпазвала от грипа, предпазва от микроби и нещо подобно, но грипът си бил минавал свободно през нея Cry  Ама вие си носете маските все пак и проветряването, да, също помага. Вики караше грипа, й давахме Калпол за температурата. Грипът, който ние изкарахме беше придружен с кашлица и сополи - за тях й правехме различни инхалации, с лайка, с лук и течен витамин С в носа много й помогна за нослето и оттам за кашлицата.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И ние бяхме всички едновременно болни от грипа - нищо специално не съм правила за беба,няма как да я изолирам при това положение,маска не съм носила (не върши работа за предпазване,всички вируси си минават през нея,но е добра идея както vedrra го е написала - предпазва от кихане и кашляне директно в лицето на бебе),кърмих я през цялото време,но тя не се зарази (беше на 2 месеца).
Сега сме на 3 месеца и половина - и вече изкарахме една хрема с леко покашляне - доки изписа билков сироп за кашлица (от който на втория ден ни хвана разстройство заради захарта в него Rolling Eyes и го спряхме),Стеримар и капки в нослето и слава богу,се разминахме само с това.

Общи условия

Активация на акаунт