Вярвате ли,че "Всичко се връща"?

  • 11 226
  • 151
  •   1
Отговори
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
.......или злите и лошите си живеят живота??? а за други е в сила поговорката " Няма ненаказано добро"???

# 1
  • Мнения: 4 406
вярвам , че всеки си получава заслуженото и никое зло не остава ненаказано.

# 2
  • Мнения: 1 797
Чувала съм, че се връщало, но животът ми доказва друго.
Или с други думи - не вярвам.

# 3
  • Мнения: 619
Да вярвам.Защото и на мен ми се е случвало да ми се върне и горчиво съжалявам за това, което съм причинала на невинния човек

# 4
  • Мнения: 2 353
 В дългосрочен план - да.

# 5
  • Мнения: 725
всичко се врьща ,,ако не на теб на децата.
животьт го доказва.

# 6
  • Мнения: 902
Всичко се връща.И zло и добро.

# 7
  • Мнения: 725
прочетох книгите на Лазерев и разбрах ,че и  за        мислите можем да бьдем наказани  от Господ  ,той казва простете на всички даже и на врага си
думите на Лазарев са че  ГОСПОД,отначало предопреждава с болест ,с рани  ,ако   не обьрнеш внимание  врьща се на децата
при него  прегледите са в това,че по мислите ,омразата   и сторените  неща ,познава болестите на хората
а по болестите казва какво са направили   в живота си,кого са мразили ,на кого са се подиграли   и защо му се е вьрнало ,защ о боледуват децата и т.н      

# 8
  • Мнения: 13 187
Връща се уж, ама всички добри хора дето познавам са по-нещастни в живота от тези, дето мачкат наред.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Познавам добри хора, които са болни, не им върви, нямат деца...
Познавам лоши, интриганти, измамници, дето си имат и семейства и деца, и не се разболяват.

Къде е справеливостта?

Може би наистина в дългосрочен план, ако отчетем прераждането, в следващия живот ще им се върне newsm78

# 10
  • Мнения: 725
да ,права си
познавам много злобни хора,които тормозят всички наоколо  и нищо им няма
но той Господ си знае работата.

но нещо само не ми е ясно защо  трябва да страдат деца и внуци   за моята проклетия например?
или ако аз сьм на правила нещо.

# 11
  • Мнения: 25 597
Да, вярвам. И имам много доказателства за това. И доброто, и лошото.
Убедена съм, че поговорката: "Господ забавя, но не забравя", е вярна.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
но нещо само не ми е ясно защо  трябва да страдат деца и внуци   за моята проклетия например?
или ако аз сьм на правила нещо.

Е тва е великия въпрос Thinking  Да не би ако веднага ти се връща, като се коригират всички и светът да стане малко скучен? Вероятно целта е до ИСТИНАТА  да се стига бавно и трудно?

# 13
  • Мнения: 215
Не съм се замисляла Blush.

ако става въпрос за моето поведение - опитвам се да правя добро и да живея според моралните норми, както аз ги възприемам.

ако става въпрос за това да се надявам някой друг човек да бъде наказан за прегрешението си, никога не съм го мислила и пожелавала.

достатъчно е всеки да "съжителства" със съвестта си.

# 14
  • Мнения: 725
ох незнам  ,Лазарев казва че има 7 правила в живота и ако ги пристьпиш всичко  ще се вьрне ,може като болест ,може като недьк   ,може като безплодие и др
и като най -голям грях слага аборта в 5 месец,после неуважение кьм родителите и т.н,
казва че ние винаги слагаме на 1място децата ,сьпруга,работата и парите, а трябва да бьде Господ ,защото ако   Господ реши ше имаш деца,сьпруг     ,пари и др

аз мисля ,че тези който развалят семейства ,който  правят нещастни децата трябва да понесат   голямо наказание, убийците   сьщо
самите те ,а не децата им

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 22:33 от ra4eto

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Лазарев ...казва че ние винаги слагаме на 1място децата ,сьпруга,работата и парите, а трябва да бьде Господ ,защото ако Г оспод реши ше имаш деца,сьпруг  ,пари и др


  bouquet

# 16
  • Мнения: 725
има и една мисьл      ---Каквото е написано на небесата ,става на земята

# 17
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Да, вярвам. И имам много доказателства за това. И доброто, и лошото.
Убедена съм, че поговорката: "Господ забавя, но не забравя", е вярна.
Взе ми думите от устата Mr. Green

# 18
  • Мнения: 725
ама н якой пьт  доста се позабавя 

# 19
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
ама н якой пьт  доста се позабавя 
бавно но  славно Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 802
Познавам добри хора, които са болни, не им върви, нямат деца...
Познавам лоши, интриганти, измамници, дето си имат и семейства и деца, и не се разболяват.

Къде е справеливостта?

Може би наистина в дългосрочен план, ако отчетем прераждането, в следващия живот ще им се върне newsm78



Не всичко е еднакво измеримо при всеки. Да ИМАШ не значи да си ЩАСТЛИВ. Вярно е,че без здраве за никъде не сме. Но всичко друго е относително,съвсем индивидуална призма. Искам да кажа, че някой може да има семейство, вещи, но да не му трябват точно те... а на нас да ни изглежда, че този човек е супер добре, мръсникът му!
Има и друго нещо: прословутите "добри хорица", които "все ги подритва животът". Може да звучи саркастично, но ИСТИНСКИТЕ такива са наистина малко, и лошите обстоятелства около тях са действително форсмажорни. Но повечето или прекалено много врънкат за несправедливостите  на живота, или са неспособни да се поучат от грешките си и тъпо ги повтарят.

Мисля, че ВСИЧКО се връща. По себе си съдя. Както всеки човек, имала съм и по-озлобени периоди, когато я съм се ръгнала в блъсканицата, я нещо друго - е, в такива дни как все "не ми е вървяло" беей! Но когато човек се настрои ведро, с любов към останалите человеци, когато се подхожда към всяка дреболия с любов, те тогава се чудиш, откъде, аджеба, си заслужил цялото щастие,което ти се стоварва! Често, не са свързани по никакъв логичен начин обстоятелствата едно с друго. Дал си на едно място, а пък си получил съвсем от друго - там,където не си се потрудил никак...

Но има и нещо по средата. Не вярвам в черно-бялото. Сивото, с богатата си гама от нюанси е по-интересното за мен. Всичко трябва да се обмисля предварително, дори и набързичко. Не винаги доброто,което вършим, е добро. Може да е стандартно прието като добро, но всеки случай е отделен. Най-важното е да сме отворени към всеки, наистина към всеки, но неразумно би било да се хвърляме с главата напред...

# 21
  • София
  • Мнения: 3 404
Твърдо- да!

# 22
  • Мнения: 5 539
Сандалка, добре казано.
Вярвам, дори съм убедена, че всичко се връща. Но това не винаги е видно за нас, защото сме ограничени във времето, не разсъждаваме глобално и не виждаме всичко, което става около нас.
И това, което мислим за добро, невинаги е добро, както и обратното.
Господ не ни наказва, а просто поправя неправилното ни поведение с това, което смятаме за злини - болести, смърт, нещастия и т.н.

п.с. И аз съм (по)читател на Лазарев Wink

# 23
  • Мнения: 3 500
Да, вярвам, че всичко рано или късно се връща. Вярвам и че когато ти се случи нещо лошо, то непременно след това идва добро, компенсират се нещата. Изпитала съм го. Точно,когато си мислех, че живота ми се е сринал, че съм в дълбока дупка и че по-зле не мога да бъда, срещнах съпруга си, класирах се за страхотна работа /не без усилия, но../, родих прекрасно момиченце и всичко се подреди, от раз и най-неочаквано. Такъв е животът ,низ от хубаво и лошо, но много зависи и от това как човек гледа на нещата. Има хора, които вечно им е криво, всичко им е черно и все се оплакват, и други /по-малката част/, които се радват на малките неща, често казват "майната му, не ми пука", и се водят от максимата "всяко зло - за добро".

# 24
Да аз съм жив пример Simple Smile)

# 25
  • Мнения: 725
Dezzire,защо мила?

# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Вярвам. Не съм убедена 100% в това, но съм имала случки, които определено са ме накарали да повярвам.
Или както обичам да казвам: "Надеждата умира последна", но и тя умира."Иска ми се да съм непоколебим оптимист, но за жалост съм просто реалист."

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не Sad Освен ако не се връща на "ония свят".

# 28
.......или злите и лошите си живеят живота???

Това е истината!

# 29
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
да ,права си
познавам много злобни хора,които тормозят всички наоколо  и нищо им няма
но той Господ си знае работата.

но нещо само не ми е ясно защо  трябва да страдат деца и внуци   за моята проклетия например?
или ако аз сьм на правила нещо.
Защото казват, връщало се на най-милото ти, там където най-много ще те заболи... А по-мило от децата и внуците май няма.

# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
да ,права си
познавам много злобни хора,които тормозят всички наоколо  и нищо им няма
но той Господ си знае работата.

но нещо само не ми е ясно защо  трябва да страдат деца и внуци   за моята проклетия например?
или ако аз сьм на правила нещо.
Защото казват, връщало се на най-милото ти, там където най-много ще те заболи... А по-мило от децата и внуците май няма.
Няма логика да страда някой, които няма никаква вина!

# 31
  • Мнения: 5 539
да ,права си
познавам много злобни хора,които тормозят всички наоколо  и нищо им няма
но той Господ си знае работата.

но нещо само не ми е ясно защо  трябва да страдат деца и внуци   за моята проклетия например?
или ако аз сьм на правила нещо.
Защото казват, връщало се на най-милото ти, там където най-много ще те заболи... А по-мило от децата и внуците май няма.
Няма логика да страда някой, които няма никаква вина!

Според някои няма логика, но на практика е така. Всички ние сме едно цяло, клетки от един организъм. Ако отрежеш едно клонче, всички листа умират; ако отрежеш едно дърво, всички клончета умират.
Когато правим нещо, то се отразява най-вече на нас, но и на тези които са близко свързани с нас, а също и на цялата вселена /много по-слабо, разбира се/. Нарича се карма.
Вината не е само лична, отговорността също, защото не живеем изолирани един от друг.
Мисля, Достоевски беше казал, че "всеки навсякъде и за всичко е отговорен".

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами аз не мога да го приема това някой да страда без дори да знае за какво, а на виновникът всъщност може да не му дреме, или въобще да не разбере, че някой друг изкупва негови грехове.

# 33
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
да ,права си
познавам много злобни хора,които тормозят всички наоколо  и нищо им няма
но той Господ си знае работата.

но нещо само не ми е ясно защо  трябва да страдат деца и внуци   за моята проклетия например?
или ако аз сьм на правила нещо.
Защото казват, връщало се на най-милото ти, там където най-много ще те заболи... А по-мило от децата и внуците май няма.
Няма логика да страда някой, които няма никаква вина!

Според някои няма логика, но на практика е така. Всички ние сме едно цяло, клетки от един организъм. Ако отрежеш едно клонче, всички листа умират; ако отрежеш едно дърво, всички клончета умират.
Когато правим нещо, то се отразява най-вече на нас, но и на тези които са близко свързани с нас, а също и на цялата вселена /много по-слабо, разбира се/. Нарича се карма.
Вината не е само лична, отговорността също, защото не живеем изолирани един от друг.
Мисля, Достоевски беше казал, че "всеки навсякъде и за всичко е отговорен".

newsm10

# 34
  • Мнения: 1 568
Не вярвам,че се връща,вярвам в това,че лошите мисли привличат лоши ситуации и обратно!

# 35
  • Мнения: 157
Вярвам и съм свидетел на това.
Понякога минават няколко годинки, но винаги се връща.

# 36
  • Мнения: 14 488
не, не вярвам.
ние носим последствията на действията си, но дали, колко и кога те ще ни сполетят никой не може да каже. покаянието пред Господа обръща или отмахва напълно тези последствия.

Езекиил 18 глава:

"20. Душата, която греши, тя ще умре; синът няма да понесе наказанието на бащиното беззаконие, нито ще понесе бащата наказанието на синовото беззаконие; правдата на праведния ще бъде за него, и беззаконието на беззаконника ще бъде за него.
 
  21. Но ако беззаконникът се обърне от всичките грехове, които е сторил, пази всичките Ми повеления и постъпва законно и право, непременно той ще живее, няма да умре.
 
  22. Никое от престъпленията, които е извършил, няма да се помни против него; чрез правдата, която е сторил, ще живее.
 
  23. Благоволя ли Аз в смъртта на нечестивия? казва Господ Иеова, а не по-добре да се обърне от пътя си и да живее?
 
  24. Когато, обаче, праведният се отвърне от правдата си и стори неправда, като извърши всичките мерзости, които нечестивият върши, тогава ще живее ли? Ни едно от праведните дела, които е сторил, няма да се помни; за престъплението, което е извършил, и за греха, който е сторил, за тях ще умре.
 
  25. Но вие казвате: Господният път не е прав. Слушайте сега, доме Израилев: Моят ли път не е прав? не са ли криви вашите пътища?
 
  26. Когато се отвърне праведният от правдата си и извърши неправда, ще умре за нея; поради неправдата, която е извършил, той ще умре."
 

# 37
  • Мнения: 945
Не zнам дали се връща, но до сега на никого не съм пожелала "да ти се върне дано". Тука гледам много "добри невинни" хорица, които от все сърце се надяват на някой "гадняр" да му се случи нещо лошо. Я се zамислете, кой в случая е лошия и на кого му се връща?

А колкото до това не кого живота е щастлив и на кого не отстрани не може да се види. Има и болни хора, които намират сили да са щастливи, има и други, на които все паницата им е по праzна от на съседа. Живейте си живота, намирайте повод да пожелаете нещо добро на ближните си, дори и на враговете си и така ще усетите в един момент, че неусетно и беz да искате сте стнали щастливи.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А колкото до това не кого живота е щастлив и на кого не отстрани не може да се види. Има и болни хора, които намират сили да са щастливи, има и други, на които все паницата им е по праzна от на съседа. Живейте си живота, намирайте повод да пожелаете нещо добро на ближните си, дори и на враговете си и така ще усетите в един момент, че неусетно и беz да искате сте стнали щастливи.
Много добре казано thumbsup

# 39
  • Мнения: 215
Ако не в сегашния в следващия живот със сигурност. Казват, че когато се връща на децата ти най-много боляло

# 40
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
А случвало ли ви се е с мисъл да предизвикате нещо Rolling Eyes


"
Каквото горе, такова долу.
Каквото посееш, такова ще пожънеш.
На всяко действие има противодействие.
Празнините трябва да се запълнят.
Всичко се променя.
Дай, за да ти се даде.
Полярностите търсят равновесие. "

 

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 18:53 от Гранде ССФ

# 41
  • София
  • Мнения: 4 423
Не, просто вече не вярвам, след всичко, което видях.... Confused

# 42
  • Мнения: 490
Ооо, вярвам!
Няма ненаказано зло , нито добро.

# 43
  • Мнения: 2 353
  Между другото много пъти ми се е случвало да оценя нечия постъпка като "лоша" и след години да разбера, че това е било неволна услуга, и че тя ме е провокирала да направя крачка напред. По тази причина аз също не вярвам, че нещата са така черно-бели, както ни се струва понякога.

# 44
  • Сливен
  • Мнения: 197
Според мен наистина всичко се връща.Убедила съм се в това въпреки,че не съм живяла чак толкова много

# 45
  • Мнения: 17 546
Ооо, вярвам!
Няма ненаказано зло , нито добро.
Май че е точно така.

# 46
  • София
  • Мнения: 726
Да, вярвам! Връща се и доброто, и лошото...

# 47
Ми лоша съм и ми се връща за това Simple Smile

# 48
  • Мнения: 371
Всичко се връща! И на мен и на другите и добро и лощо, убедих се. Господ бави, но не забравя!!! Praynig

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Казват, че когато се връща на децата ти най-много боляло
Ей, няма справедливост! Crossing Arms
За това ли толкова добри хора страдат? Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 903
Според мен всичко се връща ( рано или късно). Смятам, че поговорката "Господ бави, но не забравя" е абсолютно вярна.

# 51
  • София
  • Мнения: 289
Според мен всичко се връща ( рано или късно). Смятам, че поговорката "Господ бави, но не забравя" е абсолютно вярна.

Все едно аз съм го писала.  Peace

# 52
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Не, просто вече не вярвам, след всичко, което видях.... Confused

А какво си видяла......ако не е много лично,разбира се Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 3 360
Вярвам,да!

# 54
  • Мнения: 217
Не Sad Освен ако не се връща на "ония свят".

Утешава ме обаче факта, че света е малко село, нещата се менят... и на най-неочакваното място срещаш възможността за реванш. Или някой те "реваншира", без дори да подозира....

# 55
  • Мнения: 63
Оха, и то как се връща. Понякога чак се плаша от случките около мен. А всъщност май тук важи и "Внимавай, какво си пожелаваш, защото може и да се случи".

# 56
  • София
  • Мнения: 7 097
Да, но може би не в рамките на един живот...

# 57
  • Мнения: 72
Всичко се връща и за всичко се плаща...Рано или късно...
Затова някой беше казал: Не искайте много, за да можете да платите цената!

# 58
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Всичко се връща и за всичко се плаща...Рано или късно...
Затова някой беше казал: Не искайте много, за да можете да платите цената!


Хммм, това ми хареса Grinning

# 59
  • Мнения: 215
Аз вярвам в кармата.... именно в причинно-следствената връзка...
Вярвам, че всяко действие или мисъл поражда съответна реакция....
Вярвам също, че всички проблеми и несгоди са уроци....
Вярмам, че щастието не е в обстоятелствата, а в начина на мислене....
Вярвам също, че почти винаги желанията се сбъдват, под една или друга форма...
Мисля също, че никой няма правото да се меси в живота на друг човек, независимо дали с действия или помисли, освен ако това, не му е разрешено...
А за т.н. "злобни" хора, не мисля, че би трябвало да има някакво особено "наказание"... Смятам, че това че живеят безрадостен живот, придружен с отрицатерни емоции си е достатъчно "наказание"...
С две думи - не че всичко се връща, просто всичко оказва влияние върху нас и живота ни, а ние притежаваме силата да контролираме това...

# 60
  • Мнения: 440
Аз вярвам в кармата.... именно в причинно-следствената връзка...
Вярвам, че всяко действие или мисъл поражда съответна реакция....
Вярвам също, че всички проблеми и несгоди са уроци....
Вярмам, че щастието не е в обстоятелствата, а в начина на мислене....
Вярвам също, че почти винаги желанията се сбъдват, под една или друга форма...
Мисля също, че никой няма правото да се меси в живота на друг човек, независимо дали с действия или помисли, освен ако това, не му е разрешено...
А за т.н. "злобни" хора, не мисля, че би трябвало да има някакво особено "наказание"... Смятам, че това че живеят безрадостен живот, придружен с отрицатерни емоции си е достатъчно "наказание"...
С две думи - не че всичко се връща, просто всичко оказва влияние върху нас и живота ни, а ние притежаваме силата да контролираме това...


Абсолютно съм съглана fibi4ka Peace

# 61
  • Мнения: 21
Според мен всичко се връща ( рано или късно). Смятам, че поговорката "Господ бави, но не забравя" е абсолютно вярна.

 Peace И то се връща двойно.

# 62
  • Мнения: 13 512
О,да.Сигурна съм в това. Доброто се заплаща, лошото се връща.

# 63
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Зарибихте ме с книгите на Лазарев, и сега съм си поръчала първата част-дано открия отговори на въпросите си Grinning

# 64
  • Мнения: 11 607
Да, сигурна съм,че всичко се връща в живота! Кой каквото посее рано или късно това и ще ожъне!

# 65
  • Мнения: 267
А кой е Лазарев и какви точно са книгите му?

# 66
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
А кой е Лазарев и какви точно са книгите му?


Една от мамите в първите страници на темата го спомена и цитира - книгите му са за диагностика на Кармата - харесаха ми и си поръчах първата.Проверих и в Гугъла,има информация за него Grinning

# 67
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами аз не мога да го приема това някой да страда без дори да знае за какво, а на виновникът всъщност може да не му дреме, или въобще да не разбере, че някой друг изкупва негови грехове.

Абсолютно! Никой никога не може да ме убеди, че това е справедливо.

# 68
  • Мнения: 515
Всичко се връща рано или късно, но се враща!!!!Живота ми ме убеди в тази максима и сега гледм по спокойно на живота.След развода си първо прочетох книгите на Лазарев и подредих по спокойно живота си,като не влагах много емоции,смятам ,че има кой да се грижи за мен.

# 69
О,да.Сигурна съм в това. Доброто се заплаща, лошото се връща.


ОООООООООООООООО,ДА СИГУРНА СЪМ В ТОВА ,АЗ СЪМ ЖИВ СВИДЕТЕЛ НА ТОВА
НИКОГА НЕ СЪМ ПРАВИЛА ЛОШО НО НА МЕН СА МИ ПРАВИЛИ И ТО МНОГО
СЕГА ВСИЧКО МАЛКО ПО МАЛКО СЕ ВРЪЩА
ГОСПОД СИ ЗНАЕ РАБОТАТА
 smile3521 smile3521 smile3521

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Въпросът е как да разбера ако страдам от нещо, дали то ми се връща от сторено лошо ? Като правиш лоо, в съответната област ли ти се връща, или в друга? newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 7 097
А кой е Лазарев и какви точно са книгите му?

Чела съм и двете "Диагностика на кармата" - интересни, но малко абстрактни и крайни...

# 72
  • Мнения: 3
И аз съм чела книгите на Лазарев, но честно да ви кажа ми се сториха доста мрачни и тягостни! Вместо да ми вдъхне оптимизъм и сила с книгите си, стана ми още по - гадно от тях. Не ги препоръчвам на хора, които се намират в депресия или преживяват някакъв тежък момент. По добре прочетет на Лиана Антонова или " Следите на душите ", но забравих автора, ще погледна кой е и ще ви пиша утре. Чела съм и други, но в момента не се сещам. Има един цял сайт с книги, в който може да си изтеглите безплатно. А, сетих се и за Нийл Доналд Уолш " Разговори с Бога " - 1ч. е най - хубава и " Приятелство с Бога " мисля, че беше.
И да отговоря на въпроса - да, всичко се връща, старай се да дадеш най - доброто от себе си винаги!
www.spiralata.net

# 73
  • Мнения: 5 539
Аз имам 4 тома на "Диагностика на кармата" и чат-пат си ги препрочитам, особено 3 и 4.
Тази философия ми носи душевен покой. Обяснява по приемлив за мен начин страданията на хора, които възприемаме като добри, обяснява подробно връзката между причини и последствия в нашия живот.
Това си е моята истина за света и пред мен не стои въпросът дали всичко се връща. Не се съмнявам в това, възприемам кармата като природен закон. Все едно да се усъмня в закона за земното притегляне. То не е въпрос на вяра, ако хвърлиш камъка нагоре, той ще падне на земята, независимо дали вярваш в това.
Изобщо тази книга ми промени мирогледа, но не се съмнявам, че ще има хора, които я възприемат като абсурдна. И това също си има своето обяснение от кармична гледна точка Wink

# 74
Като дете, баща ми много ни тормозеше , пиеше и посягаше на майка мии, и аз само си мислех дано да му се случи някакво нещастие или болест за да се спре с тормоза, е преди няколко години му откриха рак, но беше  вече отдавна спрял с тормоза, не пиеше и не създаваше проблеми! И тогава си помислих ето всичко се връща, за причиненото ни страдание толкова години, сега той ще страда! Грам съчувствие не изпитах тогава към него!Оправи се! но...... има продължение.......казват не пожелавай зло никумо защото всичко се връща............. 2год по-късно откриха и на мен,  съвсем в начало, сега вече всичко е ок! но избягвам да мисля лошо за който и да е , каквото и до ми е причинил, защото всичко се връща! Имах още една подобна ситуация, един господин се опита да се възползва от мен, измъкнах се, но веднага след случая той катастрофира- жив е, но се отърва с голяма уплаха! И пак си го обясних с поговорката Всичко се връща- той се опита да ми причини лошо, и веднага след това му се върна!!!

# 75
  • Мнения: 725
Диагностика на кармата мисля ,че е излязла до9том
1 и 2част са малко трудни ,но останалите са по -лесни  и достьпни за четене
от прочетеното в книгата промених начина си на живот,простих на всички който са ме обидили и засегнали волно и неволно ,някак се га сьм спокойна  ,душата ми е спокойна
разбрах ,че ако не уважаваш  ,родители ,сьпруг ,врьща се на децата с тях се отнасят зле.
просто си заслужава да се прочете
има толкова истини в книгата
сьщо описва болестите и каква е причината за тях,
но главното е прошката,
сьщо трябва да искаме прошка      заради нашите вече починали роднини,защото н якой  изплащат до 9коляно  тяхните грешки

# 76
  • Мнения: 6 417
Зарибихте ме с книгите на Лазарев, и сега съм си поръчала първата част-дано открия отговори на въпросите си Grinning
Аз съм ги чела в Нета, но не помня в кой сайт.  newsm78

# 77
  • Мнения: 725
  п оисках прошка от Господ и от хората който сьм  наранила ,обидила ,присмяла,
и покрай книгата се промених  и се мьча  да бьда по-сдьрж ана ,да не обиждам   ,да не  се присмивам   ,
   просто тази книга допренесе много за моята промяна  ,
за промяна на моя  мироглед и най важно чувствам се много добре  и  душата ми е спокойна ,нямам омраза  кьм никого   ,н е желая на никого зло.Искам всички да са щастливи

# 78
  • Мнения: 146
да вярвам.наистина ако не се връщат нещата те поне се преобръщат,наистина поне аз съм виждала страшно мн такива случеи.
и то които си го прави лошоти лошо ще му се върне #2gunfire

# 79
  • Мнения: 725
ето нещо от книгата  не е  много по темата, но е много хубаво и поучително
вьрвяли любовта ,кьсметьт  и здравето.стигнали до една кьща и потропали на вратата.Стопаните казали--можем да подслоним само 1и пуснали кьсмета
в следващата кьща пуснали любовта,а в третата подслонили здравето и какво става
от 1дом  си отива любовта,после здравето        и накрая кьсметьт.
от 2дом  пьрва си трьгва любовта,после кьсметьт и накрая здравето.
в 3кьща кьдето решили че важна любовта и тя останала около огнището и заедно с нея и здравето и щастието,любовта винаги трябва да бьде пьрва.в нашите  сьрца

# 80
  • Мнения: 146
ето нещо от книгата  не е  много по темата, но е много хубаво и поучително
вьрвяли любовта ,кьсметьт  и здравето.стигнали до една кьща и потропали на вратата.Стопаните казали--можем да подслоним само 1и пуснали кьсмета
в следващата кьща пуснали любовта,а в третата подслонили здравето и какво става
от 1дом  си отива любовта,после здравето        и накрая кьсметьт.
от 2дом  пьрва си трьгва любовта,после кьсметьт и накрая здравето.
в 3кьща кьдето решили че важна любовта и тя останала около огнището и заедно с нея и здравето и щастието,любовта винаги трябва да бьде пьрва.в нашите  сьрца

[мн хубава история  bouquet

# 81
  • Мнения: 1 172
Не вярвам.
Добър и лош са много субективни преценки. Вярвам само, че доброто провокира добра реакция на отсрещната страна. Както и злото провокира лошо отношение.

Някой може да счита, че съм постъпила лошо спрямо него, без да осъзнава, че така съм му направила огромна добрина. Ако се замислите, със сигурност ще се сетите за много случки, в които не сте си давали сметка, че сте били привелигировани по някакъв начин, въпреки че сте се чувствали ощетени. Та този някой си казва "един ден ще й се върне".  Да, но какво? 

# 82
  • Мнения: 57
Иска ми се да вярвам, но в повечето случаи сякаш не става точно така.

# 83
  • Мнения: 386
Вярвам, че всичко се връща, и добро, и зло!!! Изводът е да бъдем по- добри !!!

# 84
  • Мнения: 4 451
Абсолютно вярвам. Даже ми е нещо като максима.

# 85
  • Мнения: 526
Връща се дори без да осъзнаваш че правиш лошо, само че не всеки осъзнава че му се връща а се тръшка че му е спрял късмета.

# 86
  • Мнения: 1 488
вярвам , че всеки си получава заслуженото и никое зло не остава ненаказано.
newsm10

# 87
  • Мнения: 552
Е, може би не всичко, но в повечето случаи.
Аз се опитвам да живея, съобразявайки се със следния принцип "Ако не можеш да направиш нещо добро, поне не прави нищо лошо". Така е най-приемливо за мен, защото понякога не мога на всяка цена да правя добро за хората. Пък и някакси се връзва с поговорката "Пътят към ада е постлан с добри намерения".
*SV*, съжалявам, но не съм съгласна с теб - не винаги доброто отношение към хората провокира добро отношение към теб. Трябва да има и известна доза респект, за да не ти се качват на главата.

# 88
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не вярвам.
Добър и лош са много субективни преценки. Вярвам само, че доброто провокира добра реакция на отсрещната страна. Както и злото провокира лошо отношение.

Някой може да счита, че съм постъпила лошо спрямо него, без да осъзнава, че така съм му направила огромна добрина. Ако се замислите, със сигурност ще се сетите за много случки, в които не сте си давали сметка, че сте били привелигировани по някакъв начин, въпреки че сте се чувствали ощетени. Та този някой си казва "един ден ще й се върне".  Да, но какво? 

Абсолютно е така!
И народната мъдрост го потвърждава: "Всяко зло- за добро" и "Когато губи човек не знае какво печели"... Доброто и лошото така се преплитат, че наистина се чудя как някои виждат нещата само черно-бели Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 2 556
На мен книгите на Лазарев са ми прекалено тежки. Четох ги и съжалих, че съм ги чела.

Вярвам, че всичко се връща, но не съм фаталист.

# 90
  • Мнения: 1 163
Честно казано преди време не вярвах,но една  две години след като родих малката се уверих,че понякога всичко се връща.

# 91
  • София
  • Мнения: 442
Смятам, че който мисли добро, ще получи добро. Който изпитва злоба и лошотия, той ще се самоунищожи. Човек трябва да гледа да изчисти собствената си душичка за да му върви.

# 92
  • Мнения: 634
Ооооо, вярвам, че всичко се връща рано или късно.
Винаги си доказвам сама на себе си, че всичко се връща на този свят. Просто така е устроен света. И аз съм правила много грешки и когато ми се връща, знам че си го заслужавам. И, честно казано, понякога злорадтсвам, когато виждам, че този, който си го е заслужил, си го получи Twisted Evil
Както и вярвам, че съдбата си знае работата, когато нещо не трябва да се случи- ми се случват толкова много неща, които " се опитват да го предотвратят' и винаги, когато съм опорствала все пак да се случи-съм съжалявала, не знам как да го опиша, не съм някаква фанатичка, но човек трябва да се вглежда в знаците на природата Peace

# 93
  • Мнения: 2 673
да, често се връща на децата

# 94
  • Мнения: 1 422
Всеки получава поравно от всичко, но в различни етапи от живота си и поради различни мироглед, емоционалност и обстоятелства, го възприема различно.

# 95
  • Мнения: 2 818
Да, връща се. И добро, и лошо. Хората носят и "семейна" карма, защото малко или много копираме родителите си, барабар с грешките.

Смятам, че който мисли добро, ще получи добро. Който изпитва злоба и лошотия, той ще се самоунищожи. Човек трябва да гледа да изчисти собствената си душичка за да му върви.
 
Да!
Каквото горе, такова долу....

# 96
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Започнах първата книга на Лазарев - харесва ми Peace  Та той казва,4е когато ние правим  или мислим лошо за някого,това се отразява на здравето на децата ни, на близките ни,на хората и животните около нас........Както и не засяга директно този за когото е предназна4ена лошотията,а неовите най-близки.Така 4е , добре е да се замисляме преди  даже да си мислим лоши неща......най-вероятно е да навредим на себе си Thinking

# 97
  • Мнения: 1 339
Вярвам силно в това! Всеки път когато някой ми направи нещо лошо или ме убиди си казвам 'всичко се връща!'  По някакъв начин това ми дава сили да вярвам в доброто и че лошото се наказва  Heart Eyes

# 98
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вярвам силно в това! Всеки път когато някой ми направи нещо лошо или ме убиди си казвам 'всичко се връща!'  По някакъв начин това ми дава сили да вярвам в доброто и че лошото се наказва  Heart Eyes
И вярата ти се подклажда единствено от желанието да е така? Не чувстваш ли, че вероятно изпадаш в самозаблуда?
 newsm78Забелязвам, че някои даже се самонавиват в желанието си да повярват в нещо Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 950
Аз съм майка на дете с увреждане според вас какво ми се връща ?
Не мисля че цветоветв са само черно и само бяло .

# 100
  • Мнения: 2 353
  Фен, не е казано, че всяко страдание е "връщане" на нещо. Аз наблюдавам някакво равновесие в дългосрочен план, но не мисля, че единственият смисъл на житейските трудности е да изкупваме стари грешки. В този смисъл, може човек нищо да не изкупва и въпреки, това да има препятствия в живота си. Изобщо трудностите, които срещаме не ги приемам просто като отмъщение на някого, за това, което сме сторили някога.

# 101
# 102
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не вярвах, но в някои случаи животът ме опровергава.
Всъщност това има смисъл единствено, ако човекът се осъзнае.

# 103
  • Мнения: 3 459
Убедена съм,че рано или късно се "връща",но жалкото е,че съм видяла случай,в който "връщането" се стоварва не върху човека,вършил злини,а върху собствените му деца.Та в този ред на мисли едва ли има нещо по-лошо от това да видиш как страдат собствените ти деца и едва ли не да се чудиш от къде ги сполетяват тези беди.  newsm03

# 104
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Убедена съм,че рано или късно се "връща",но жалкото е,че съм видяла случай,в който "връщането" се стоварва не върху човека,вършил злини,а върху собствените му деца.Та в този ред на мисли едва ли има нещо по-лошо от това да видиш как страдат собствените ти деца и едва ли не да се чудиш от къде ги сполетяват тези беди.  newsm03
Това с кармата може да се получи само ако този, на когото се връща, обича децата си повече от себе си. Но обикновено хората вършещи злини мислят преди всичко за своя живот... Ами тези, които са се отнасяли зле с децата си? newsm78

# 105
  • Мнения: 3
А какво е добро и какво лошо, замисляли ли сте се? Всеки човек е уникален, мисленето му също! За някои може да е правилно това, което върши, а за друг - лошо, няма критерии за това.
Трудностите не винаги са резултат от това, че сме направили нещо лошо. Иначе как ще израстваме духовно, ако само ни се връща. Не разбирам и това, че всяка лоша мисъл трябва да се наказва. А коя е добра мисъл? А коя е лоша? Къде е границата между тях?
Забравили сте че Бог е всеопрощаващ, винаги ще ни прости, каквото и да направим. Обичта е важна, любовта.
Не приемам книгите на Лазарев. Твърде крайни са, забравя за опрощението, за него даже помислиш ли нещо лошо- веднага се връща. Защо трябва да живеем в постоянен страх, че ще ни се върне? Трудностите са изпитания за нашето духовно израстване.
Просто трябва да даваме най - доброто от себе си и да не мислим за последиците!

# 106
  • Мнения: 3 459
А какво е добро и какво лошо, замисляли ли сте се? Всеки човек е уникален, мисленето му също! За някои може да е правилно това, което върши, а за друг - лошо, няма критерии за това.
Трудностите не винаги са резултат от това, че сме направили нещо лошо. Иначе как ще израстваме духовно, ако само ни се връща. Не разбирам и това, че всяка лоша мисъл трябва да се наказва. А коя е добра мисъл? А коя е лоша? Къде е границата между тях?
Забравили сте че Бог е всеопрощаващ, винаги ще ни прости, каквото и да направим. Обичта е важна, любовта.
Не приемам книгите на Лазарев. Твърде крайни са, забравя за опрощението, за него даже помислиш ли нещо лошо- веднага се връща. Защо трябва да живеем в постоянен страх, че ще ни се върне? Трудностите са изпитания за нашето духовно израстване.
Просто трябва да даваме най - доброто от себе си и да не мислим за последиците!
newsm10 newsm10 newsm10

# 107
  • Мнения: 2 700
Не.
Господ забавя, но не забравя.

# 108
  • Мнения: 106
Да, вярвам и се надявам да е така. Въпреки, че понякога хората вършат по такъв изродски, зверски, злобен начин, че каквото и да им се случи в последствие все ще е малко. Вярвам също, че всяко зло е за добро. При мен поне се е доказало, че е така. 

# 109
  • Мнения: 5 539

Не приемам книгите на Лазарев. Твърде крайни са, забравя за опрощението, за него даже помислиш ли нещо лошо- веднага се връща. Защо трябва да живеем в постоянен страх, че ще ни се върне? Трудностите са изпитания за нашето духовно израстване.
Просто трябва да даваме най - доброто от себе си и да не мислим за последиците!

Това изобщо не е така.
Когато описва случаи с пациентите си, Лазарев почти винаги прилага една и съща терапия.
Казва: "Грешките ти са в това и това, преразгледай наново живота си, помоли са за опрощение за случаите, когато си грешил, промени мисленето си, и кармата ти ще се промени"
В общи линии той казва, че любовта към Бог трябва да бъде най-силното чувство в душата на човек. Ако човек постави нещо над любовта към Бог, ще го загуби. Ако обичаш някого или нещо повече от Бог, това нещо ще ти бъде отнето, за да се върнеш пак към правилната ориентация на ценностите. Иначе казано, можеш да имаш всичко, стига да не гледаш на него като на свръхценност.
Ако за някого най-важни са справедливостта, почтенността и добродетелта у хората, и този някой осъжда Бог за това, че светът е несправедлив, това води до една много силна програма за самоуинщожение. Такива хора често се разболяват от рак или други фатални заболявания.
Често се чудим защо някой толкова добър човек се разболява и си отива, а негодниците си живеят и нищо им няма. Това е отговорът според системата на Лазарев.
Но понякога нещата не са толкова очевидни, защото се развиват във времето, понякога в рамките на няколко поколения или на няколко прераждания на 1 душа.

# 110
  • Мнения: 460
Не.
Господ забавя, но не забравя.

newsm10 newsm10 newsm10

# 111
  • Мнения: 1 938
Да, вярвам!  Peace

# 112
  • гр.Бургас
  • Мнения: 70
Убедена съм,че рано или късно се "връща",но жалкото е,че съм видяла случай,в който "връщането" се стоварва не върху човека,вършил злини,а върху собствените му деца.Та в този ред на мисли едва ли има нещо по-лошо от това да видиш как страдат собствените ти деца и едва ли не да се чудиш от къде ги сполетяват тези беди.  newsm03
  Напълно подкрепям това мниние!  Peace   bouquet

# 113
  • Мнения: 3

Не приемам книгите на Лазарев. Твърде крайни са, забравя за опрощението, за него даже помислиш ли нещо лошо- веднага се връща. Защо трябва да живеем в постоянен страх, че ще ни се върне? Трудностите са изпитания за нашето духовно израстване.
Просто трябва да даваме най - доброто от себе си и да не мислим за последиците!

Това изобщо не е така.
Когато описва случаи с пациентите си, Лазарев почти винаги прилага една и съща терапия.
Казва: "Грешките ти са в това и това, преразгледай наново живота си, помоли са за опрощение за случаите, когато си грешил, промени мисленето си, и кармата ти ще се промени"
В общи линии той казва, че любовта към Бог трябва да бъде най-силното чувство в душата на човек. Ако човек постави нещо над любовта към Бог, ще го загуби. Ако обичаш някого или нещо повече от Бог, това нещо ще ти бъде отнето, за да се върнеш пак към правилната ориентация на ценностите. Иначе казано, можеш да имаш всичко, стига да не гледаш на него като на свръхценност.
Ако за някого най-важни са справедливостта, почтенността и добродетелта у хората, и този някой осъжда Бог за това, че светът е несправедлив, това води до една много силна програма за самоуинщожение. Такива хора често се разболяват от рак или други фатални заболявания.
Често се чудим защо някой толкова добър човек се разболява и си отива, а негодниците си живеят и нищо им няма. Това е отговорът според системата на Лазарев.
Но понякога нещата не са толкова очевидни, защото се развиват във времето, понякога в рамките на няколко поколения или на няколко прераждания на 1 душа.

Лазарев от къде знае кое е добре за теб и кое - не? Нали всеки е уникален и всеки трябва да има право на избор.
Не искам да споря за Лазарев, всеки има право на мнение.
Лично при мен книгите му ме извадиха от равновесие, стана ми мрачно в душата, прочетох ги трудно и ме натовариха. Вместо да ме накарат да се замисля и да подобря начина си на живот, те ме хвърлиха в още по - голям ужас! Така че четете ги, щом искате, но с голямо внимане!  bouquet

# 114
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Вярвам!

# 115
  • Мнения: 1 800
А какво е добро и какво лошо, замисляли ли сте се? Всеки човек е уникален, мисленето му също! За някои може да е правилно това, което върши, а за друг - лошо, няма критерии за това.
Трудностите не винаги са резултат от това, че сме направили нещо лошо. Иначе как ще израстваме духовно, ако само ни се връща. Не разбирам и това, че всяка лоша мисъл трябва да се наказва. А коя е добра мисъл? А коя е лоша? Къде е границата между тях?
Забравили сте че Бог е всеопрощаващ, винаги ще ни прости, каквото и да направим. Обичта е важна, любовта...
Трудностите са изпитания за нашето духовно израстване.
Просто трябва да даваме най - доброто от себе си и да не мислим за последиците!

Съгласна съм. Мъжа ми винаги казва -за едни изпитание, за други благословия.

# 116
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Да..вярвам.....нищо неостава вечно скрито или вечно ненаказана на този свят  Naughty

# 117
  • Мнения: 953
да но пропускате момента,че щастието се откупува.
аз лично имам опит в това.
но за търпението и доброто получих добро накрая.
така че вярвам.рано или късно всичко се връща на този свят.
само че лошите не си мислят че един ден ще се върне на децата им и тогава ще боли много повече.

# 118
  • Мнения: 1 422
Само се моля да има повече милост към нас, отколкото ние имаме към другите, защото иначе "спукана ни е работата"....

# 119
Преди 10 години щях да отговоря със НЕ,но сега твърдо-Да.Преди много години "дядо"ми е накарал леля ми да остави незаконния си син за осиновяване.Той я намери преди 14 години,вече семеен и с прекрасна дъщеря.Първата година се правеха/леля ми и дядо ми/,че са адски щастливи,но след това започнаха да ги отбягват.Тя има още един,законен синковец.Той свърза живота си с жена,която е достойна снаха на леля ми.Цял живот са ни тъпчели и унижавали.Присмиваха се на мен и сестра ми,че едва ли не сме останали стари моми.Сестра ми се омъжи на 35,а аз на 30.Имаме и двете прекрасни деца и семейства.Та картинката е следната:дядото остана сам,леля ми и тя,а братовчед ми/законния син/нямат деца с благоверната си съпруга.За последния мога да кажа,че причини бездетие на едно момиче след аборт от него и още един тежък аборт на друго.В същото време там,някъде има един мъж,който се молеше за капка внимание от рожденната му майка,но тя отблъсна и него и внучката си.Е кажете ми няма ли Господ?

# 120
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Няма нищо случайно ......затова е хубаво да живеем така,че да не правим на другите това,което неискаме на нас да ни се случва

# 121
  • Мнения: 620
Вярвам -да.Както вярвам и,че няма нищо скрито под слънцето....независимо за добро или зло говорим Sunglasses

# 122
 Вярвам.Пък и си го знам от личен и от чужд опит.
Господ бави, ама не забравя.Но когато бави, не се сърдете, колкото и несправедливо да ви изглежда това.Той го прави, за да даде шанс на сгрешилия да се опомни и поправи.Защото всеки все някога греши и дано ние не се оказваме на мястото на този, за който днес си мислим, че Господ  е забравил да накаже.

# 123
  • Мнения: 1 422

Историята е тъжна, но изводите, които си правиш от нея, са страшни. Господ не наказва децата си. Никога. Те сами си причиняват злините. Едни на други.

# 124
  • Мнения: 619

Историята е тъжна, но изводите, които си правиш от нея, са страшни. Господ не наказва децата си. Никога. Те сами си причиняват злините. Едни на други.
Грешиш Simple Smile
А за това дали се връша на наи-милото.. хм...и това го има ОБАЧЕ.Как се връща това ,което баща ми е причинил на майка ми на неговото най-мило-дъщерите му или АЗ  Mr. Green

# 125
  • Мнения: 1 339
Няма нищо случайно ......затова е хубаво да живеем така,че да не правим на другите това,което неискаме на нас да ни се случва

Много точно казано  Peace Peace Peace

# 126
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е кажете ми няма ли Господ?
Животът е низ от събития- хубави и лоши. Те се преплитат, като превес понякога има едното, друг път- другото... В конкретния случай- защо най-голямото зло се стоварва върху съпругата на законния син, нейната роля в картинката каква е?... Сигурно е лош човек. Както и това, че ти я виждаш такава, но за близките си хора сигурно е много добра.... Rolling Eyes

А за това дали се връша на наи-милото.. хм...и това го има ОБАЧЕ.Как се връща това ,което баща ми е причинил на майка ми на неговото най-мило-дъщерите му или АЗ  Mr. Green
Странно и необяснимо за мен, но... според теорията за кармата- да, ти си наказана (или трябва да бъдеш) Crazy Crazy Crazy

# 127
  • Мнения: 297
Да, вярвам, че всичко се връща, незнам само кога - в живота или след него. Дано да съм жива когато хората, които са ми причинили зло, получат възмездието си!

# 128
  • София
  • Мнения: 2 883
Господ забавя, но не забравя Sunglasses

# 129
  • Мнения: 13 512
Оооооххх, имам жив пример ..детето на една жена, която опропасти живота на  стотици семейства. Сега на детето и се връщат вси4ки хорски клетви към майката. Толкова добро и свястно  мом4е, но- На4алника си знае работата..

# 130
  • Мнения: 2 336
Вярвам.

# 131
  • Мнения: 2 908
Твърдо НЕ вярвам-изпитала съм го върху себе си-хора,дето са ми причинили доста страдания си живеят живота с кеф и са 1000 пъти по-добре от мен например.Ако Господ забавя сигурно ще забави докато умра и ще се появи след това-но няма да разбера,нали? LaughingДано след 20 години в тези форуми да си говорят децата ни-тогава ще кажат. Laughing

# 132
  • Мнения: 111
Вярвам, че всичко се връща ,няма скрито покрито рано или късно Господ бави ,но не забравя Peace

# 133
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
вярвам

# 134
  • Мнения: 379
връща се; за съжарление някои хора пак не си правят правилните изводи и още повече се засилват надоу с главата;
но не мисля, че е честно детето да изкупва грешките на родителите; понякога на родителя изобщо не му пука дали детето страда; къде е ефекта тогава?

# 135
  • Мнения: 6 167
.......или злите и лошите си живеят живота???

не, по-скоро живея без да мисля за това. не се тровя с мисли за възмездия.
важни са ми други неща.

# 136
  • Мнения: 3 674
Да ... Peace всичко се връща ....Или каквото си надробим...това си и сърбаме    Wink

# 137
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вярвам е силно казано, но понякога с това се успокоявам.

# 138
  • Мнения: 3 146
Вярвам, че не хората са тези, които определят кое трябва да се върне, колко и на кого. Но вярвам, че справедливостта ще възтържествува.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 672
Да, вярвам че всичко се връща, и доброто, и лошото

# 140
  • Мнения: 1 277
Вярвам - това важи и за добрите, и за лошите дела. Дори и да не е в този живот, вярвам, че във вечния това става.

# 141
  • Мнения: 138
Истината е някъде там и ние не сме избрани за да я знем. Преди вярвах в доброто, доскоро, но вече НЕ
знам че има някаква висша сила, но как действа кави са принципите и незнам.
Знам само, че ако някой отгоре иска доброто да тържествува ще го възнаграждава на момента и ще порицава лошото. Какво е това забавя но не забравя ....мижи да те лъжем. Искаш ли светът да е добър не забавяй раздавай справедливост на момента нали ти си най могъщият ....другото прилича на гавра.
Има принципи на вселената но аз не ги познавам. Tired

# 142
  • Варна
  • Мнения: 1 790
.......или злите и лошите си живеят живота??? а за други е в сила поговорката " Няма ненаказано добро"???

Вярвам в това. То и да се наказва злото, каква полза? Вече е сторено, последиците са настъпили. Битият бит, ..... .... .

# 143
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Чувала съм, че се връщало, но животът ми доказва друго.
Или с други думи - не вярвам.
това е и моето мнение
А колкото до това че Господ връща на деца и внуци - идеята е ти да се държиш в моралните норми, иначе ще бъде върнато на най-скъпото ти, т.е. децата
Да не говорим, че повечето свестни и добри хора, който познавам не са цъфнали и вързали така да се изразя, а разни други "лоши" си живеят живота  ooooh!

# 144
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Вярвам!

# 145
# 146
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Искрено се надявам да е така! Peace

# 147
  • Мнения: 460
аз имах вече една публикация на тази тема!сега мога да потвъдя думите си!
преди време имах коте и посегнаха на него,честно ви казвам в момента на всички ,които са посегнали им се връща двойно!!

# 148
  • Мнения: 158
всичко се врьща ,,ако не на теб на децата.
животьт го доказва.
Да, така е....
И тогава боли двойно повече.... Cry

# 149
  • Мнения: 247
Връща се и то яко!  Mr. GreenИ колкото по-късно,толкова по-мръсно! Peace
Твърдо вярвам в това!И внимавам!

# 150
  • Мнения: 135
Въпросът е как да разбера ако страдам от нещо, дали то ми се връща от сторено лошо ? Като правиш лоо, в съответната област ли ти се връща, или в друга? newsm78

Кармическите последствия и връската им с конкретни събития, мисли, чувства и постъпки може да бъде много странна понякога от човешка гледна точка, но за възстановяване на справедливостта всичко е изчислено на Много Високо Ниво! За някои проблеми може да има указание още в рожденния хороскоп на човека, който общо взето е свързан с миналите му животи и съответно кармата от него.
Но дори да има проблем от миналото(в този или минал живот), има начини за съзнателна работа по преодоляване на кармични ситуации. Основно промяна на отношението към човека/процеса и промяна в самите нас. Може да помогнат мислена молба за прошка, молитва за ощетения от нас човек или хора, отправяне на положителни мисли към тях примерно от вида "твоите работи ще се оправят", "ти ще оздравееш"; също така искренни усилия да не се допуска отново  начин на поведение или мисли или думи , причиняващи страдание на другите. Има и други, по-интензивни методи за коригиране.
Като едно общо правило: "не прави на другите това, което не искаш да правят на тебе"
Съответно добрите мисли и постъпки също се връщат по една или друга форма към човека, но не трябва да правим добро, с мотив да ни се върне на нас. Също така трябва да се внимава как и  на кого помагаме, за да бъде на място помоща.

  bouquet

# 151

Общи условия

Активация на акаунт