Нека да се преброим кои сме на кисело мляко, без да ни критикувате !!!

  • 4 157
  • 81
  •   1
Отговори
Вече сме на 5 месеца и ще почвам с киселото мляко, ще й давам също и Фризолак но мноого й хареса киселото.Споделете от кой месец го давате,защото аз на баткото почнах от 4 - ия месец Peace.Сега реших от 5-ия Heart Eyes
  А тези които ще пишат рано ви е- моля ви недейте!!!!

# 1
  • Мнения: 27 524
На година и половина отказа АМ и оттогава сме на кисело редовно, преди това съм давала някъде след 8-ми месец. Сега яде по една-две кофички дневно. Давам На баба, 4,5 процента.

# 2
  • Мнения: 1 701
Откакто навърши 1 год.

# 3
  • Мнения: 292
Ние сме на кисело и АМ от четвъртия месец.

# 4
  • Мнения: 4 621
От 1 година и 2 месеца отказа изцяло АМ и оттогава сме само на кисело Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Дадох на 1г и 3м.

# 6
  • Мнения: 887
След 6 месец отказа АМ и въведох киселото след 7 месец.

# 7
  • пловдив
  • Мнения: 398
След като спряхме да се кърмим след 10 месец реших да продължим с АМ ,да ама Алекс беше на друго мнение тотално го отказа и след смяната на 3 млека минахме на кисело мляко. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 144
От 8 мес. е на АМ и кисело мляко

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 1г. 2м. някъде отказа АМ, тогава започнах да давам кисело мляко, като десерт

# 10
  • Мнения: 1 092
напоследък все по-упорито ми отказва АМ Cry,мислех да го захраня с кисело но ми се струва много малък незнам какво да правя newsm78

# 11
  • Мнения: 27 524
напоследък все по-упорито ми отказва АМ Cry,мислех да го захраня с кисело но ми се струва много малък незнам какво да правя newsm78

5 месеца е рано, дори и за отказване от АМ. Предложи друга марка, пробвай с течните каши  Peace или добави сладка и ароматна каша към шишето с АМ.

# 12
  • Мнения: 814
Много се чудех дали да се намеся, защото не искам някой да си помисли, че имам намерение да критикувам или да давам акъл  Peace. Не, аз самата много съм се чудела по въпроса и в момента - на 1 и 5 м. ние ядем от 1 до 2 пъти АМ на ден, както и кисели млекца (главно плодови от 1 г. насам). Имам 2 познати майки, обаче, чиито бебенца лежаха в болница заради тази прословута алергия към млякото. Пък и лекар ми е казвал, че няма друга алтернатива на кърмата за новородени и малки дечица освен АМ.

Това са откъси от материали, които съм намерила докато се ровя по темата (дано послужат на някого):   

От статия от Българската Асоциация на потребителите:
"При кърмачета и малки деца алергичните реакции към хранителни продукти се срещат значително по-често, предимно като отключващи невродермит. Най-важните алергени са кравето мляко и кокошите яйца, следвани от соята, пшеницата и фъстъците. Симптомите при три четвърти от тези деца изчезват обаче най-късно до училищна възраст."

По материали на http://www.askdrsears.com; превод от английски: Vassa F.:
"Преминаване от адаптирано към краве мляко
Изследванията, сравняващи кравето мляко и бебетата хранени с обогатено с желязо адаптирано мляко през първата година от живота показват, че кравето мляко дразни червата на малките пеленачета, като предизвиква леко кървене в основата им, което води до анемия с недостиг на желязо. Има много малко желязо в кравето мляко, но дори и това което е там е трудно абсорбимо. Притеснението от анемия с недосг на желязо е накарало Американската академия на педиатрите, подкрепена със солидно изследване, да не окуражават към хранене с краве мляко при деца под една година. Един от най- добрите американски хематолози (кръвни специалисти), д-р Франк Оски, професор и председател педиатричния департамент при Университета Джон Хопкин (и съавтор на книгата: “Не пий млякото си”) съветва родителите да внимават и да не прибързват с употребата на краве мляко, дори и през втората година от живота. В момента ще изглежда най-благоразумно да продължите да давате на бебето обогатено с желязо адаптирано мляко през втората година и много постепенно да го приучавате към млечни продукти, започвайки с кисело мляко. Ако детенцето ви има като цяло балансирана диета и рутиннитте хемоглобинни тестове показват, че то дори не е близо до анемия, тогава сменете адаптираното мляко с краве мляко някъде през втората година, но не избързвайте.

Хранителен съвет:
Хранене с млечни продукти
Никакво краве мляко преди навършване на 1 година.
Пълномаслено мляко до 2 години.
Обезмаслено или нискомаслено мляко, след 2 години."

Мисля, че по повод тази тема, ще си позволя да пусна друга за избора ни на АМ. Аз на 2 пъти смених АМ докато стигне до това, в което съм най-сигурна и виждам, че поне се отразява добре. Успех на всички ви - на АМ, на кисело или на двете. В крайна сметка всяка мама най-добре би трябвало да чувства детенцето си  Wink
 




# 13
  • Мнения: 1 092


 пробвай с течните каши  Peace или добави сладка и ароматна каша към шишето с АМ.
[/quote]   какви са тези течни каши Embarassed

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Давам от 8 месец КМ с бисквитки,но не му беше основна храна.

Общи условия

Активация на акаунт