такси или линейка до болницата за раждане

  • 3 342
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
а може би имате някой познат с кола, който би могъл да те закара, като настъпи моментът? Това е по-добър вариант и от такси - макар и не стопроцентов.

# 16
  • Мнения: 169
И аз бих те посъветвала - ако имаш някой познат с кола, за най-сигурно. Мен баща ми ни закара, щото мъжът ми нямаше още книжка. Но нямах и голям избор, щото адресът ни е в София, но е малко трудно откриваем, щото улицата ни минава през два-три квартала, и онзи може много да се лута, и много се притеснявах таксиджията да не се изнерви нещо, докато ни открие. А отделно таксиджиите като видят бременна доста се шашкат, аз в 9 месец ходех два пъти до болницата преди раждането за консултация и шофьорите направо изтръпваха да не би да съм тръгнала да раждам вече и нещо не вярваха като казвах, че не съм  Simple Smile

Иначе и такси става, стига адресът ти да е лесно откриваем.

Линейка - ако са ти изтекли водите, мисля, че ще се отнесат сериозно, но ако си само с контракции, не знам...

# 17
  • Мнения: 4 621
Ами за мен варианта с таксито е по-приложим и далеч по-бърз от линейка.
Абсолютно Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз също бих заложила на такси.
Наскоро един познат катастрофира и около 1час и 30 минути са чакали линейка/става въпрос за Дружба,на съвсем главен път и на не повече от 5-7 минути спокойно каране от Окръжна болница//.Плюс това съвсем не съм сигурна,че дори и да се случи нещо по пътя линейката ще има нужната апаратура.
Така или иначе ще имаш подготвени неща за болницата,сложи отгоре един големичък найлон за да седнеш на него в таксито и готово.
Леко раждане!

# 19
  • Мнения: 438
Ако не искаш да родиш в дома си - такси! Laughing  Peace

# 20
  • Мнения: 4 546
аз отидох с такси. имах превръзка и не изцапах /водите ми изтичаха по малко/. а честно казано и да бях изцапала, в момента нямаше да ми пука въобще. ако ти е толкова неудобно, ако изцапаш - дай му 10-15лв за автомивка.  Simple Smile
на линейка не бих разчитала

# 21
  • Мнения: 229
По-добре такси. Аз извиках линейка и съжалявам-дойде след 1,5ч и беше страшно раздрънкана #Cussing out Иначе те питат до коя болница да карат... Crossing Arms Леко раждане!  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз бих заложила на таксито.

 Peace
Линейката не знам въобще дали ще дойде или по-вероятно ще ти кажат да си вземеш такси.

# 23
  • Мнения: 4 496
Естествено-такси.По-бързо идва,по-сигурно е че ще дойде.

# 24
  • до канала
  • Мнения: 518
Такси Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 44 084
такси - докато дойде линейка ще родиш 10 пъти сама...

# 26
Аз отидох с такси.Много по-бързо и удобно е.Те линейките докато дойдат и можеш да си родиш у вас.Таксиджията който ме закара-беше много мил караше бавно и внимателно-постоянно ме питаше как съм.С две думи това ми беше най-хубавия спомен от раждането. Wink

# 27
  • Мнения: 2 818
Аз отидох с такси Peace дойде бързо и кара после бързо и в насрещното, че беше спешна работата, а беше и в сутрешния пик Mr. Green Накрая дори нямахме пари да му платим  Mr. Green (Ама после му се отблагодарихме де)

# 28
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами за мен варианта с таксито е по-приложим и далеч по-бърз от линейка.
И аз съм на това мнение,а по въпроса сядаш отзад и дори на изцапаш колата,няма  де се забележи веднага Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 1 074
Такси!

Общи условия

Активация на акаунт