за наднорменото тегло

  • 4 445
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте Grinning ,аз съм нова тук.От 1година опитвам да забременея,минах през необходимите изследвания,гинеколозите вдигат рамене за моя случай,всичко ми е ОК,и на съпруга -спермограмата също.Интересува ме,дали има някоя от вас с проблеми с теглото,четох стари теми-нямам предвид"бях 49,но станах 54 и забременях" #Crazy ,имам предвид-примерно 20 кила над нормата,че и повече и дали това оказва влияние в/у овулацията и самото забременяване,а също така и за износването?

# 1
  • Мнения: 7 718
Виж ТУК. Успех.

# 2
  • Мнения: 920
Аз съм пример как след като свалих 13 кг (не че станах с идеално тегло - все още бях с наднормено, но въпреки това...) придобих овулация и на втория месец забременях. Тук из форума има още момичета, които след редуциране дори и на част от наднорменото тегло вече имат овулация.

Също така не искам да правя реклама или нещо друго, но диетоложката при която ходех всъщност е "виновната" - няма глад, има доста храна и се сваля също доста. Ако те интересува ще ти пиша данните и.

# 3
  • Мнения: 507
Tia,
Моля те ако ти е удобно били ми изпратила координати на диетолога ти. Аз не че съм кой- знае колко над нормата, /като се има впредвид че съм висока 1,80м и тежа 78кг/, но не се чувствам добре тежи ми  Sad , а и гинекологът ми каза, че трябва да отслабна към 10кг, за да си помогна сама. Аз се опитвам да пазя някакви диети, но това не си е работа, трябва да се изготви програма, която е строго индивидуална. Тъй като сега пак започвам хормунално лечение, от което, за съжеление дебелея много. Предварително ти благодаря!  smile3525

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Аз бях едра, но за последните 2 години качих грубо казано над 20 кг, а може и да са повече. Всички ми казваха да внимавам, че пълнея много, имах зверски апетит, гледах да се ограничавам, но килограмите ри растяха, дрехите ми ставаха тесни...Когато зпаончахме да се трудим по въпроса за бебе изведнъж цикъла ми стана ужасен, дотогава пак съм имала проблеми, но такова чудо...просто не беше. Миналата година юли преди да отида при поредния лекар за стерилитет си направих кръвна картина и попаднах на страхотен ендокринолог, който ми постави вярната диагноза- имам метаболитен проблем- тоест с обмяната на вечествата, което води до това ми наднормено тегло и до пълна липса на овулация и до цикъл 85 дни. Сега пия лекарство, отслабнала съм и  е видимо, е не съм фиданка, но работя по върпоса, имам овулация всеки цикъл!!!забременях, но последва спонтанен аборт.
Освен на забременяването едно такова надноремно тегло може да е проблем и при бременност, затова наситина трябва да с енамали, но с МЯРКА, защото едно рязко отслабване може да доведе до липса на менструация месеци,
Моят съвет е ако се подлагаш на диета, то намери диетолог, който да изготви подходяща за теб, а не да експериментираш, защото все пак се надяваш да забременееш..
Успех!

# 5
  • Мнения: 637
Карина, а за инсулинова резистентност изследвана ли си?

И слушай момичетата тук, те знаят много! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 507
Това с килограмите е доста ужасно  Cry. В началото когато започнах да пия разни лекарства, си мислех че това с надебеляването е само мит, и че вече лекарствата са по-пречистени и по-добри, но само след 6 месеца, започнаха да ми отесняват дрехи и така хоп + 15 килца. Сега твърдо съм решила, да отида на диетолог, защото неможе да продължава така. И за това ако някои от Вас може да ми препоръча   такъв, ще съм му много благодарна  Flutter

# 7
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз също съм с 20 кила отгоре. Качих ги за около 6 месеца. Толкова много лекари съм обиколила, и все немогат да определят на какво се дължи. 2 пъти съм изследвала хормони, и освен леко завишен пролактин, другите са в норма всичките. Повечето лекари, при които съм била ми казват, че явно си похапвам повечко и това е причината! При такива, които ми го твърдят, втори път вече не стъпвам. Никакви диети не ми помагат. И да намалявам храната, и да се тъпча като прасе не мърдам от 70-те и това е. Последното, което съм решила да пробам, след като ми излезнат наново всичките изследвания и са ок, е акупунктура. Препоръчаха ми една лекарка, която твърдяла, че може да ми помогне. Но аз вече съм Тома Неверни и докато не видя резултат не вярвам.

# 8
  • Мнения: 507
Аз също не мога да мръдна от 78кг. Това дали си похапваш или не, според мен няма особенно значение. От един месец ям само два пъти на ден /плодове, зеленчуци и диетични храни/ и то до 16.00ч, пия зелен чай за отслабване и пак нищо дори 1 кг, не съм мръднала. Незнам, какво да пробвам. Това ако беше някой нормален човек със сигурност ще започне да сваля.  Thinking Явно аз не съм наред  Wink Дано поне малко да сваля  Praynig, че ужас

# 9
  • Мнения: 7 718
Клетките имат памет. Ако имаш упоритостта да продължиш два месеца резултат ще има. Успех.

# 10
  • Мнения: 507
Лали,
Дано да си права  Praynig , ще продължа упорито и ако има резултат ще се похваля   Laughing

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Цитат на: GeryD
.... до 16.00ч, пия зелен чай за отслабване и пак нищо дори 1 кг, не съм мръднала. Незнам, какво да пробвам. Това ако беше някой нормален човек със сигурност ще започне да сваля.  Thinking Явно аз не съм наред  Wink Дано поне малко да сваля  Praynig, че ужас


И аз не съм от фиданките ама и аз да дам акъл Grinning Лали е права...дай му време на организма..движението е много ама много важно. Добри да не спортуваш...разходката е важна. И не пий този чай...кара червата ти да стават мързеливи и в момента в който спреш да го пиеш няма да можеш само да ходиш по нужда Embarassed Пий повече течности....вода чайчета натурални сокове но не много газирано. Хем е сладко хем задържа вода в теб. По-малко сол.
Успех Grinning

# 12
  • Мнения: 507
Това за чая е доста гадно.  ooooh! Няма да го пия вече. За течностите, не си спомням от кога не пия нищото друго освен минерална вода и фрешове Cry  Cry  Cry  Cry , ходя на ден поне по 2км пеша  #Puppy dog . Но от другата седмица тръгвам на комбинирана гимнастика и дано да има ефект  Praynig

# 13
  • Мнения: 920
Честно казано за въпросните 13 кг ми отне доста време да ги сваля (към 3 месеца) - и смятам че всички които казвате "под едиколко си  не мога да падна" ще паднете но с упоритост. Аз бях някакъв рядък случай на моята диетоложка, който за първите две седмици свали 6 кг, но после започнах както всички останали по 1 килце наседмица - така бавно но славно тенденциозно надолу. От други нейни пациенти знам че и да прекъснеш режимите по някое време не качваш тези свалени кила - е може би 1, 2 да, но не отново всичките.

доц.  Байкова - диетолог
944 36 77 (след 17 часа)
088/8970922

кабинета и е на ул Асен Златаров (не помня номера) - това е първата пряка като тръгнете от театър София нагоре към паметника Левски. Последно съм ходила преди 5 месеца прегледа струваше 30 лв. Ходи се на всеки две седмици за да смени диетата с нова, защото това бил оптималния срок, в който тялото се повлиява от една диета - след това организма започвал сам да компенсира това, от което го лишаваш.

# 14
  • Мнения: 507
Тия,
благодаря ти много за тази информация  Simple Smile , ще отида непременно. Защото по друг начин няма да стане.  Shocked

# 15
Aз съм ходила в център за отслабване преди няколко години и всичко беше супер там-диета,движение,гимнастика-свалих 7кг за 20дена ,но сега не мога нищо да сваля,явно това се дължи и на всички хормонални таблетки с които се тъпчем.Сега съм спряла всякакви хапове-ще мина на билки-дано помогнат.

# 16
  • Мнения: 507
Карина,
Аз също се бях замислила за лечение с билки, но не го направих по други причини. Аз си мисля, че ако не помогнат, поне няма да навредят. Още не е късно да пробвам. Ти каде ще ходиш да се консултираш, какво да пиеш? Ако попаднеш на добро място, похвали се. Успех  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 507
Момичета,  Flutter
Изпращам Ви една диета, която имам от една приятелка и от която имало голям ефект. Вижте я:
АНГЛИЙСКА  ДИЕТА

I-ви и  II-ри ден :
Закуска - 1 ч. чаша прясно мляко + 1 филия хляб.
Обяд - 1 чаена чаша прясно мляко + 1 филия хляб.
16 ч. - 1 чаена чаша прясно мляко.
Вечеря - 1 чаена чаша прясно мляко.
- В избрано от Вас време - изпийте 1 чаена чаша доматен сок.

III-ти и  IV-ти ден:
Закуска- 1 филия хляб, 1/2 суп. Лъжица масло, 1/2 суп. Лъжица мед, чашка кафе с мляко.
Обяд - 1 чашка бульон месен или рибен,150 - 200 гр. Месо или риба, 2 суп. лъжици грах, 1 филия хляб.
16 ч. - 1 чаена чаша прясно мляко или чай с 1/2 чаена лъжичка мед.
Вечеря - 2 твърдо сварени яйца или 50 гр.кашкавал, или 100 гр. месо или риба, или 1 чаша кисело мляко с 1 филия хляб.

V-ти и  VI-ти ден:
Закуска - 2 портокала или 2 ябълки
Обяд - порция зеленчукова супа без картофи - подправена с 1 супена лъжица олио, салата според сезона, 1 филия хляб.
16 ч. - ябълка или друг плод.
Вечеря - салата според сезона, 1 чаша чай с 1/2 супена лъжица мед.

След това диетата се повтаря от III-я ден. Продължителност 3 седмици.Очакван ефект 10 кг.

Задължително се пият поливитамини!!!

Успех

# 18
  • София
  • Мнения: 6 356
тази диета е толкова калорична, че не вярвам да се свали и килограм от нея, особено пък за 3 седмици. плюс това съдържа достатъчно витаминозни храни, за да има нужда от допълнителни поливитаминни препарати.

и нещо друго! препоръчителният темп на отслабване е 4-5 кг. на месец...

# 19
  • Мнения: 507
Jam,
Аз лично познавам хора, които са отслабнали от тази диета  Simple Smile  и то доста, не за 3 седмици, а с повтаряне на диетата от третия ден. Изпратих поросто за да я видите.  Embarassed  А който иска може да я пази  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт