въпрос за елдата?

  • 2 608
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 992
Елда купувам и аз на зърна. Сварявам я и гарнирам по желание. И да, елдата е силен алерген и трябва да се внимава с нея.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.0

# 16
  • София
  • Мнения: 15 216
За първи път чувам,че елдата е алерген newsm78
Има каша елда за след 4-и месец,каквато Калоян в момента я яде и си я харесва.
Кашата е на фирма Беби.Разтваря се във вода и е много вкусна.
Елдата е много полезна и хранителна храна.



Самоцитирам се:  Grinning
Елдата е алерген, така че не прекалявай с нея. Ето нещо по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.0

Не съдържа глутен и от тази гледна точка минава за подходяща за захранване, но по-добре бъди по-внимателна с нея.

# 17
  • Мнения: 1 217
Направо ме хваща яд понякога ,че открих този сайт.
Такива страшни неща пише-алергенни храни,стружки в пюретата направо Sick #Crazy
Давала съм пюре със сметана на Хип което е след 4 месец.
И в крайна сметка с какво да се храни едно бебе?
Това е алерген,оново не е подходящо и бля,бля,бля....................
Всяка майка си преценява с какво да храни детето си.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 216
Всяка майка си преценява с какво да храни детето си.

Да, разбира се.
Тук споделяме информация. Който иска-може да я вземе предвид. Нищо повече.

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 14:07 от Vivi

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
polina-malina, всяка майка сама преценява с какво да храни детето си, но е хубаво да е информирана.
Освен това е хубаво, когато въпросната майка прочете нещо, което "не й изнася" да не скача веднага и бля-бля-бля, а да попрочете малко - в книжки, в Интернет.... и да си свери часовника, така да се каже  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 1 217
Всяка грамотна майка може да прочете какво дава на детето си.
Да не говорим,че сигурно 90% от мамите в този форум като бебета са хранени с кисело мляко.
А сега са толкова против него,че бягат като дявол от тамян.
Цялата ми идея е това,че прекаленото много информация която ме залива от този прекрасен форум
някой път ми идва в повече.Това е.
Сега сигурно ще кажете да не чета.Чета защото има теми ,които ме интересуват.
Поздрави на всички.  bouquet

# 21
  • пловдив
  • Мнения: 398
Елдата освен със сирене и масло може и да се дава като следобедна закуска с някакъв плод или плодово пюре Wink

# 22
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
...Да не говорим,че сигурно 90% от мамите в този форум като бебета са хранени с кисело мляко.
А сега са толкова против него,че бягат като дявол от тамян.....

Онова мляко навремето няма нищо общо с това днес, просто няма място за сравнение, тъпо е да го даваш за пример

Елдата освен със сирене и масло може и да се дава като следобедна закуска с някакъв плод или плодово пюре Wink

И аз така давам, вече не я пасирам даже, а оставям хуууубаво да се развари в повечко вода

# 23
  • Мнения: 917
може ли някой да ми каже - елдата разхлабващо или запичащо действие има, че никъде не мога да намеря инфо по въпроса

# 24
  • Мнения: 590
Да, елда и гречка е едно и също, варя докато се разпукат зрънцата и пасирам. После добавям плодово пюре и готово.

# 25
  • Мнения: 1 172
Елдата освен със сирене и масло може и да се дава като следобедна закуска с някакъв плод или плодово пюре Wink

Това значи ли,че мога да избера на кое хранене да я давам, т.е може и сутрин вместо попара( приготвена със сирене и масло), а може и следобед? А може ли на обед със зеленчуци? Последния ми въпрос е във връзка с това, че така най-често съм я виждала приготвена: майка ми е украинка, много тачи елдата и я прави на супа със зеленчуци. Предполагам,че мога да спретна едно зеленчуково-елдено пюренце newsm78

# 26
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Елдата освен със сирене и масло може и да се дава като следобедна закуска с някакъв плод или плодово пюре Wink

Това значи ли,че мога да избера на кое хранене да я давам, т.е може и сутрин вместо попара( приготвена със сирене и масло), а може и следобед? -да, когато искаш може да даваш А може ли на обед със зеленчуци?-може Последния ми въпрос е във връзка с това, че така най-често съм я виждала приготвена: майка ми е украинка, много тачи елдата и я прави на супа със зеленчуци. Предполагам,че мога да спретна едно зеленчуково-елдено пюренце newsm78 -стига на бебо да му хареса може


# 27
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И аз дадох елда (на ХИПП) преди 1 седмица, нямах представа, че е алерген  Sad, но пък, за щастие никаква отрицателна реакция няма. И наистина на кутията пише, че е подходяща за деца над 4 м. Защо изобщо ги слагат тия етикети тогава. #Cussing out Мислите ли, че трябва да изчакам още или мога да продължа?

# 28
  • Мнения: 872
На ХИПП кашата от елда е безмлечна и е без глутен и се препоръчва след 4 месец.В брошурата на ХИПП пише,че регулира изхожданията.Аз я опитах и направо се погнусих - няма никакъв вкус, а на външен вид ми прилича на разтворен цимент.Обаче пък малката я яде така - чиста.Опитах да я подправя с малко сварена и пасирана круша,та да добие някакъв вкус и аромат и диването не иска да я яде.Ама като й харесва така блудкава,хубаво.Обаче спор няма,че е много полезна  Naughty

# 29
  • Мнения: 917
някой ще ми каже ли все пак дали елданата има разхлабващо или запичащо действие

Общи условия

Активация на акаунт