Защо ръката му е все там, където не трябва?

  • 3 169
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
Синът ми доби от пролетта твърде неприятния навик да се пипа постоянно по пишлето. Извинете ме за невежеството, но защо така прави и как да го отуча?

# 1
  • Мнения: 1 230
Това прилича на по-късен вариант на пръстите в носа  Grinning...или гризенето на нокти...все неща дето май не можеш ги отучи  newsm78

# 2
  • Мнения: 3 164
и моя го прави доста често-любопитно им е, изучат си така особеностите Grinning и ние като малки сме го правили, но си забравила Crazy

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Колко е голямо детето?

Когато видя мъж да се попипва, все си мисля, че нещо е нечистоплътен.
Не намеквам, че детето ти е такова. Но попитай го, сърби ли го нещо, дразни ли го. Аз така правя с моя син и в повечето случаи има причина.

# 4
  • Мнения: 4 399
А защо смяташ че ръката му е 'там където не трябва'? Ако си пипа носа, ще мислиш че е нередно? Не разбрах на каква възраст е детето, но всички минават през периода на изучаване на собственото тяло и няма места 'където не трябва'. Първо си откриват ръцете, гледат, пипат, пъхат ги в устата, после идва ред на краката и т.н., всичко по реда си докато открият че имат и пишки. Ами след като всичко са изучавали с опипване и разглеждане, струва ми се нормално да продължат по същия начин и с половите си органи. Проблемът не е в децата, а по-скоро в родителите, ако те виждат нещо нередно в това. Аз не виждам с какво този му навик е толкова неприятен и смятам че най-сигурния начин да го отучиш е да не  правиш нищо. Ако му покажеш че това е забранена териотория може да продължи на пук за да те дразни, а и защото забранения плод е най-вкусен.

# 5
  • космополитно
  • Мнения: 941
Синът ми доби от пролетта твърде неприятния навик да се пипа постоянно по пишлето. Извинете ме за невежеството, но защо така прави и как да го отуча?
[/b]
Неприятен(!?) навик, но за кого! Под действието на социалния конструкт в главите ни: "Не се прави така!", Вие плащате данък обществено мнение:"Какво ще кажат хората за възпитанието му?" Мога да се обзаложа, че детето е между 2 и 3 г., но ТОВА НЕ Е СЪЩЕСТВЕНО в случая. От сина си получавате нагледно доказателство, че ДЕТСКАТА СЕКСУАЛНОСТ Е ФАКТ. Ако е все още малък оставете наследника си да бъде спонтанен! Когато стане достатъчно голям и той вече няма да прави пред чужди погледи "тия неща".

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Синът ми доби от пролетта твърде неприятния навик да се пипа постоянно по пишлето. Извинете ме за невежеството, но защо така прави и как да го отуча?

Големият ми син когато беше на около 5-6 год.също го правеше и страшно ме изнервяше.Беше период и отмина.Сега малкия(на по4ти 3г.) също от 1-2 седмици е по4нал да се държи отпред и ме дразни.Не ме слуша и не желае да си махне ръката от там когато му направя забележка.Нямам какво да те посъветвам,но сигурно ще отмине и ще забравиш Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 903
незнам за децата, те сигурно изучават телата си, но винаги ми е било много неприятно когато възрастен мъж непрекъснато се "дръгне" ( извинете за грубия израз) по онази си работа. Нямам опит с мъжки чеда, но се надявам, че този период при твоето дете ще отмине скоро.

 П.П. Извинете, че отклоних малко темата

# 8
  • Мнения: 967
Всички момченца го правят - някои почват по-ран, други по-късно. Нормално е. Това е много чуствително място и при допир чувството е приятно 9предполагам, че няма нужда да го обяснявам, всеки знае как се чувства при допир там долу без значение мъж ли е или жена). Та детето явано отскоро случайно е установило, че като пипа там е приятно и за това го прави. То не знае, че всичко сексуално в нашата култура е табу и ако някой го види ще се притесни - децата са невиини, прави го неосъзнато.
Трябва да поговориш с него - да му кажеш, че пишлето не се пипа с мръсни ръце, защото ще се замърси, а също и че несе бърка в гащите пред хората, както не се бърка в носа пред хората. Има неща, които не правим на обществени места. Първоначално ще се налага чсто да му повтаряш да махне ръчичката от там, но постепенно ще свикне да не г прави (или поне да не го прави пред хора). Синът ми също в момена е в тази фаза. Помня по брат ми навремето - периода отмина от самосебе си някъде към 4год.

# 9
  • Мнения: 952
Синът ми доби от пролетта твърде неприятния навик да се пипа постоянно по пишлето. Извинете ме за невежеството, но защо така прави и как да го отуча?
[/b]
Неприятен(!?) навик, но за кого! Под действието на социалния конструкт в главите ни: "Не се прави така!", Вие плащате данък обществено мнение:"Какво ще кажат хората за възпитанието му?" Мога да се обзаложа, че детето е между 2 и 3 г., но ТОВА НЕ Е СЪЩЕСТВЕНО в случая. От сина си получавате нагледно доказателство, че ДЕТСКАТА СЕКСУАЛНОСТ Е ФАКТ. Ако е все още малък оставете наследника си да бъде спонтанен! Когато стане достатъчно голям и той вече няма да прави пред чужди погледи "тия неща".

 Съгласна съм с теб Peace и моя син се пипа там,особено пък откакто и махнахме памперса ,постоянно се изучава Mr. Green не го намирам за неприятно,не мисля че е проблем това,както са казали повечето мами ще премине много по бързо ако не ми се казва постоянно "не пипай там"...това нее срамно.

# 10
  • Мнения: 4 406
аз потърсих вещо мнение от тати  Mr. Green
той твърди, че чурката залепва върху ташачките и създава дискомфорт ( представих си го като залепване на потните кълки когато съм с тясна пола  Grinning ), затова мъжете, независимо на каква възраст са, се побутват и подръпват.
важно е да се обяснява на детето, че това не се прави на публично място!

# 11
  • Мнения: 302
И нашият постоянно се побутва там!Обяснявам му че не е хубаво така,но ефект няма!Явно наистина нещо му дразни...

# 12
  • Мнения: 1 858
Сина ми е на 4 годинки и от както сме махнали памперса все се държи, мачка, стиска, тегли, бие по пишката. Първоначално беше от любопитство а сега е когато е развълнуван - когато се радва, когато го е страх, когато е притеснен. Не му правя забележки и само се моля някой ден да спре.

# 13
  • Мнения: 2 950
И ние минахме през периода: "Мамо, това е дупка!" И й беше много интересно. Отмина!  Hug

# 14
  • Мнения: 2 722
Според мен колкото повече им навеждаме вниманието към това което правят и забраняваме, толкова повече ще го правят и тогава вече съществува вероятността да стане вреден навик и да ги включим несъзнателно в групата на "дръгнещите се" зрели мъже.
Аз не обръщам внимание, освен да подсетя, че пишката не се пипа с мръсни ръце и да го пратя да си ги измие, ако иска да я пипа - за около две седмици при позволено пипане интереса му намаля. Естествено, поинтересувах се и проверих дали няма възпаление, попитах - той каза че си играе и невинно ме забоде с въпроса - може ли, мамо.  Laughing newsm78 Laughing Казах - може - твоя си е, играй си, обаче с чисти ръце и приключих коментара.

Общи условия

Активация на акаунт