За избора на АМ (по-задълбочено)

  • 1 206
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 814
Пускам тази анкета по 3 повода: 1. Заради темата за киселото мляко и старите традиции; 2. Заради честия спор с приятелки и невежеството; 3. Заради собствената ми преосмисляне за липсата информация и променените ми критерии за избор.
Надявам се да е полезна на всички и вече опитните да помогнем на все още лутащите се Simple Smile, както и периодично да обменяме мнения. Защото в крайна сметка отговорността за бебо си остава изцяло наша... Нека обсъждаме и се самообразоваме welcome

# 1
  • Мнения: 6 029
ми. едно време, Теди като беше бебе и ми спря кърмата, пратих мъжо да аптеката за мляко. там му дали фризолак. понесе й добре и не съм го сменяла. сега разчитах на опита си от тогава и на бебето пак му давам Фризолак, няма проблем...

не си намирам отговора в анкетата, ще гласувам с друго. въобще не сравнявам всички тези критерии, които са описани в анкетата. не знам колко по-евтино или по-скъпо е от другите, не му знам калорийността... само знам,че има пребиотици, щот го пише с големи букви на опаковкатаSimple Smile

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Тери така и не засука и от болницата ми го изписаха на рецепта/Фризолак/.Родих по-рано и така и не попрочетох инфо за АМ-отчитам го за грешка,макар че те още там я захраниха с тази марка.Така че гласувах с друго.

# 3
  • Мнения: 46 508
За мен млеката са:
- обикновено
- хипоалергенно
- безлактозно
- соево

Ако детето няма проблеми, купува се обикновено, разликата м/у отделните марки е почти никаква, ако му понесе - продължават, ако не му понесе, сменя се със следващото.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не можах да гласувам, защото точен отговор нямам. При нас се получи по метода на пробата и грешката. Започнах с Фирзолак, препрочъан ми от мами от България. Последва страхотен запек. След това се оказа, че Фризолак не се продава почти в никоя западна страна, така че венднага отпадна. Нямах инфо за видовете млека и се спрях на познатото ми НАН на Нестле. Последва още по-ужасен запек, страшно твърди и дебели акита, почти се сцепи дупето на детето, беше ужасно. Тогава пуснах тема в дира и взех Аптамил. Нещата се нормализираха моментално и си останахме на него. То е и най-скъпото, така че предполагам, че и това е важно за качетсвото. Освен това беше първото с пре и пробиотици. Така че може би важи в случая за най-скъпото /но го няма в анкетата като опция/, но не това определи първоначално избора му.

# 5
  • Мнения: 1 986
  Когато се наложи да премине дъщеря ми на АМ, се допитах до педиатърката-тя ми препоръча Фризолак,а след като започна и повръщането- Фризовом/на което караме и до ден днешен Wink.Честно казано,не ми е минавало през ум сама да реша какво АМ да купя,все пак лекраят трябва да прецени съобразно състоянието на детето,особено ако има хранителни или други смущения Confused

# 6
  • Мнения: 213
Кърмих до 1 годинка дъщеря ми. След като я отбих исках АМ-то да е най-близко до кърмата - с пробиотици, с бифидобактерии и ако може да е био-производство. Така и гласувах. Обаче смятам, че в БГ още не се знае достатъчно за тези неща, които вече са доста популярни на запад. Много майки, а и продавачки в бебешки магазини и дори аптеки дори не знаят какво значи пробиотици, за какво служат бифидобактериите и т.н. Скоро една майка ми каза "ти луда ли си да даваш мляко с бактерии на детето си" ... е, давам, но не какви да е бактерии  Wink

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Не гласувах. Не открих своя отговор.
Когато реших да дам АМ, се посъветвах д педиатъра. Предложи Нан и така откарахме няколко месеца. После по препоръка на приятелка пробвахме Нестоген и с него продължихме останалите няколко месеца, през които изобщо ядеше АМ.

Ако детето е здраво, няма какво да се втелясвам толкова при избора на АМ. Пробиотици, пребиотици, накрая жълта книжка за майката.

# 8
  • Мнения: 814
Е, не така сърдито де, Тарталета. Нали знаеш - всеки перка нанякъде и е за жълта книжка в едно или друго отношение... Grinning 

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Е, не така сърдито де, Тарталета. Нали знаеш - всеки перка нанякъде и е за жълта книжка в едно или друго отношение... Grinning 

Сърдито ли  newsm78 Тичкай за жълтата книжка!

# 10
  • Мнения: 6 029
Е, не така сърдито де, Тарталета. Нали знаеш - всеки перка нанякъде и е за жълта книжка в едно или друго отношение... Grinning 

и аз не сцепих кое е сърдитото Confused

# 11
  • Мнения: 814
Е, не така сърдито де, Тарталета. Нали знаеш - всеки перка нанякъде и е за жълта книжка в едно или друго отношение... Grinning 

и аз не сцепих кое е сърдитото Confused

Не бе мами - понеже забележката за жълтата книжка ми се стори малко като критика, че много се "втелясвам"  Rolling Eyes, та направих опит (явно безуспешен  Confused) да кажа, че всички перкаме нанякъде - в това число и аз. Просто напоследък научих доста нови работи за АМ (аз уж все съм се опитвала да съм информирана), та ми се искаше да си направим нова темичка - полезна за всички. С най-добри чувства  bouquet

# 12
  • Мнения: 6 029
с най-добри чувства - втеляваш сеSimple Smile без нищо лично, съвсем искрено го казвам Simple Smile  bouquet

# 13
  • Мнения: 43
Смятам че тази тема трябва да бъде върната защото е от значение с какво храним децата си, най вече когато това е единственото което се дава на детето . Не сте ли се запитвали защо детето ви много често след приема на по голяма част от така наречените "обикновени" АМ получават запек или повръщат или не надават добре. Какво е това пребиотици и пробиотици????

# 14
  • Мнения: 4 111
Какво е това пребиотици и пробиотици????

http://www.bb-team.org/articles/865

# 15
  • Мнения: 510
Нямахме много време за избор. След като на 10-ти ден от раждането влязох в болница доктора казал - купете НАН и на това останахме Peace

# 16
  • Мнения: 525
Честно казано, аз взех млякото си по съвет на педиатъра. Но сега вече се интересувам подробно за състава на същото , за да мога да го сменя навреме ако се налага.
Не посочих нищо в анкетата, тъй като смятам, че киселините стимулиращи мозъчната дейност и имунната с-ма са най - важни, а те не са отразени,  а и доколкото знам липсват в повечето АМ.
Вие как мислите? Доколко те имат значение ?
Постнала съм подобна тема по - горе...

# 17
  • Мнения: 43
Дадох своя отговор там. Когато детето започне да приема риба ще приеме и тези незаменими ненаситени мастни киселини, които са от значение за развитието му. От значение според мен АМ да бъде близко до майчиното мляко, т.с. то да притежава достатъчно защитни фактори. На тази възраст за децата е незаменима наситената мастна киселина която може да се достави само от животински мазнини.

# 18
  • Мнения: 1 049
Ние бяхме на Аптамил определено по съвет на акушерките и детските лекари още от родилното, понеже се наложи веднага да дохранвам. После разбрах, че е едно от най-скъпите и хубави млека, с патентирани пребиотици и т.н. След вече близо година след раждането мога да кажа, че Милупа си остава за нас най-предпочитана и за всякакви други храни...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт