Трябва ли международен паспорт за Германия ?

  • 6 064
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Предсои ми пътуване до Германия със самолет, но не знам мога ли да мина само с лична карта или ще ми трябва международен паспор, че моя вече е с изтекъл срок?

# 1
  • Мнения: 1 329
Трябва, да. Паспорт се вади бързо, има и експресна поръчка за 24 часа.

# 2
  • Мнения: 2 768
Не трябва паспорт за страни от ЕС! От януари месец до сега не ми се е налагало да показвам паспорт, с лична карта се пътува!

# 3
  • Мнения: 466
Аз също си мислих, че не трябва за страните членки на ЕС, но наскоро племенницата ми замина за Англия и си вади паспорт, понеже правили проблеми.

Благодаря ви , но сега съвсем се обърках . Може би трябва да проверя някъде, но къде? Искам да съм сигурна, а не като отида да имам  проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 768
Пътувала съм до Австрия, Италия и Холандия тази година само с ЛК!

# 5
  • Мнения: 466
Еми тогава , най-накрая ще тръгна така пък ако нещо стане ще вдигам пътардия. Изобщо нямам време и нерви да ходя да си изкарвам паспорт.   bouquet

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 559
Аз пътувах два пъти тази година до Г-я само с лична карта. Желая ти леко и приятно пътуване.

# 7
  • Мнения: 2 550
не ти трябва паспорт
лек път

# 8
  • Видин
  • Мнения: 168
само с лична карта Peace

# 9
  • Мнения: 1 299
Трябва, да. Паспорт се вади бързо, има и експресна поръчка за 24 часа.

За 24 часа не бях чувала, знам за 5 дни и струва майка си и баща си. А защо да трябва? До Германия не съм точно, но за Дания и Швеция не трябваше. Да не би Германия да има допълнителни условия?

# 10
  • Мнения: 1 299
Трябва, да. Паспорт се вади бързо, има и експресна поръчка за 24 часа.

За 24 часа не бях чувала, знам за 5 дни и струва майка си и баща си. А защо да трябва? До Германия не съм точно, но за Дания и Швеция не трябваше. Да не би Германия да има допълнителни условия?

Сега проверих - права си за експресната поръчка. Ето повече информация - http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents_10.htm

Лошо няма да си извади човек паспорт, за всеки случай. Все пак няма само в ЕС да се пътува, я!

Ето и какво пише в сайта на Външно за Германия - http://www.mfa.government.bg/index.php?tid=3&item_id=10489

Цитат
От 1 януари 2007 г. гражданите на Република България стават граждани на Европейския съюз и като такива притежават правото на пребиваване на територията на друга държава-членка на ЕС, в т.ч. и Федерална република Германия за срок до 90 дни без никакви условия и формалности, освен изискването да притежават валидна лична карта за самоличност или паспорт

# 11
  • Мнения: 466
Благодаря ви много !   bouquet

Сигурно е вече, че ще тръгна само с лична карта.

# 12
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Скоро оправях документи.Когато пътуваш за Германия с кола не ти трябва паспорт,само лич.карта.Но когато пътуваш с автобус ти трябва защото всички минават през Югославия която не е членка на ЕС.Така че по-добре питай Тур-оператора си или бюрото от където си закупила билета.

Общи условия

Активация на акаунт