Пейка в памет на любимия...

  • 3 038
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 712
На едно дърво на Пампорово има издълбано нещо от нас...

# 31
  • София
  • Мнения: 6 011
Това за пейките много ми допадна.Хем романтично,хем практично.

# 32
  • Мнения: 2 407
Не е лошо, ама то тук почти няма такива пейки.

# 33
  • Мнения: 25 562
Нещо не ми харесва това "В памет на". Не за друго, ще ме натъжава. Инак, няма нищо ново под слънцето. Съвсем безплатно може човек да си издялка на някоя пейка:  Асан+Айше=ВНЛ.

И какво те топли тебе лично това?
Но, ако си вървяла дълго време жадна под летния зной, кое ще те зарадва повече - пейката на влюбените или студената вода от чешмата?
Влюбени на този свят- бол, филантропите са кът...

ПП Май стана време да препрочета Екзюпери - Земя на хората... Мдам!

# 34
  • Мнения: 3 405
В Родопите има много чешми, направени в нечия памет. Символиката е като на пейката, показана от Креми и няма нищо общо със зазидани сенки. Направени са тези, дето утоляват жаждата си да споменат с добро човека, чието име е на чешмата.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 815
В центъра на Варна има пейка с посвещение. Той и Тя са още заедно и много се обичат.
Къде по-точно, ако не е тайна?
И на мен ми се струва романтично.

# 36
  • Мнения: 154
Защо романтиката натъжава?

# 37
  • Мнения: 13 512
Защо романтиката натъжава?
защо пък да натъжава?  newsm78

# 38
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета,
 и ние си имаме пейка и дръвче на която седим и "говорим" на нашето слънчице Томас.В този парк има много такива.Веднъж един възрастен човек седеше на пейката и случайно ни чу как разказвахме случки от изминалата седмица на Томас.- как му казваме колко много ни липсва и  колко много го обичаме....Човекът може би е над 80г- до Томас е погребана съпругата му с която са били заедно над 50 години.Каза ми  как всеки път когато посещава парка  седи  на  пейката и " говори" на съпругата си и как се радва че и други хора  го правят....
Тези паркове се намират сред природата- няма каменни плочи и кръстове като в останалите гробища- само дръвчета, пейки и табелки с послания- създават едно усещане за мир и спокойствие.....
http://www.westallpark.net/
Тези дни ми е много скапано......
Ето какво слушам цял ден.........http://uk.youtube.com/watch?v=x3qT3VMwo-c
Простете ми за спама...
Вили

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Току що гледах "The notebook"...сега тъкмо тази тема ми трябваше...и ревнах Tired
Пфу, какво съм магаре Blush

# 40
  • Мнения: 2 673
аз си мисля, че тук надписите по пейките са просто надписи, а САМИТЕ пейки не са посветени на някого...независимо какво пише на тях..Българска му работа SickАз лично незнам някой да е направил и оставил пейка в парк или градина, посветена на любимия.
Иначе е доста романтично и нежно.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И какво те топли тебе лично това?
Но, ако си вървяла дълго време жадна под летния зной, кое ще те зарадва повече - пейката на влюбените или студената вода от чешмата?
Влюбени на този свят- бол, филантропите са кът...

ПП Май стана време да препрочета Екзюпери - Земя на хората... Мдам!

Не разбрах кое би трябвало да ме топли? Чуждата болка не ме радва. Натоварва ме, изживявам я прекалено много и затова предпочитам да няма надписи "В памет на" по пейките. Или поне не на всички.
Тук в Морската има чешмичка, направена в памет на едно момче, загинало при падане. Толкова пъти съм се спирала да пия вода от там и едва наскоро видях табелката на която пишеше защо е построена чешмата. Не е трудно да се види, просто трябва да се погледне едно от дърветата до чешмичката.
Мисълта ми беше, че по нашите земи отдавна си я има традицията. Първо чешми, после надписи по кората на дърветата, по пейки, по спирки. Не са го обърнали на бизнес все още.

# 42
  • Мнения: 2 253
Има...и не само пейки,плочки с имена по сгради....в парковете е пълно с дървета/храсти,посадени и посветени на някой.Изписани са мили думи,стихчета,любими фрази.....(не е  издълбано името на кората,а на малка табелка,долу до ствола.Тя е закрепена или на камък-ако има в близост,или на специално дървено трупче).

# 43
  • Мнения: 25 562


Не разбрах кое би трябвало да ме топли? Чуждата болка не ме радва.

Не, имах предвид обществената полза от една пейка и от една чешма. Особено, когато пейката е сред много подобни, а чешмата - далече от цивилизацията и другите алтернативи за задоволяване на жаждата.
Първият случай даже може да доведе до дехидратация особено сантиментално настроени персони, а вторият - може да спаси човешки живот.
Лично аз предпочитам да остане след мен чешма, а не пейка или табелка на някое дърво, за което нямам никаква заслуга (освен, ако не съм засадила цялата гора).  Thinking

# 44
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
С колеги минахме покрай мост, близо до гр. Раковски. Там пишеше - "Без тебе, Мария, аз не съм Александър".
Страхотно...тъжно е...
Това и аз съм го виждала. Хареса ми. Но не ми стана тъжно.
Дано и Мария да го е оценила. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт