може ли лекарят да откаже секзио при положение ,че си плащаш

  • 3 660
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
Виж Марти.Никой не отрича секциото.И на мен ми казваха-о,секциото е страхотно отиваш лягаш вадят ти детето и като се събудиш си родила.Да,ама,не.Секциото е операция.На теб вадили ли са ти зъб,спомняш ли си колко боли като мине упойката?А става въпрос само за един зъб.А при секциото ти режат матката.Както се казва това е най-кървавата операция-защото матката е най-кръвоснабдена заради бебето.Не искам да те плаша.Но искам да си дадеш правилна представа,че секциото не е рязане на нокът.Мен щяха да ме изпуснат по време на операцията появиха се усложнения-и може и да не мога да имам повече деца-защото колкото и "рутинна"да е една операция тя е ОПЕРАЦИЯ!Ако при теб всички показатели сочат нормално раждане-роди си нормално.Ако пък те боли и не можеш да траеш-пак могат да те режат секцио.Но изборът си е твой.Нито аз нито някой друг има право да решава вместо теб.
Каквото и да избереш-ти желая леко раждане!И не мисли за болката още от сега,че ще се побъркаш от притеснения!
ПП:Точно така индивидуално е.И е до късмет и до лекарски екип и до много други не зависещи от нас неща.

# 31
  • Мнения: 363
Много сте мили Simple Smileблагодаря зя което.в край на сметка ясно е че болка ще има;ще го преживея който и начин да избера.каккто всички жени на света.важното е бебчето да е живо и здраво за него всичко си заслужава Simple Smileтака ми се ще да знам каккво но и за това е рано Embarassed

# 32
  • Мнения: 80
Виждам,че си в началото на бременността. Ако започнеш още от сега да се плашиш от болката,незнам. Когато аз бях бременна от самото начало си поставих да не мисля за страховете,а за прекрасното човече което ще се появи. Мислих за раждането като за нещо вълнуващо,което ми предстои и с нетърпение очаквах да дойде този миг. Естествено като влязох в деветия месец и вече се знаеше че нещото наближава,с гинеколога ми започнахме да го обсъждаме. При мен не се налагаше секцио. Предлагаше ми епидурална упойка,която аз категорично отказвах. Но когато дойде дългоочаквания ден и ме приеха в болницата,видях че болките не са такива каквито си ги представях. Тогава вече си поисках упойка. Издържах. На следващия ден бях сигурна,че искам поне още едно дете. Исках това да се повтори точно същото,каквото е било. Видях детенцето си преди да му прережат пъпната връв-на някой може и да не му се вярва. Взех го в ръцете си и го прегърнах веднага. Няма нищо по-хубаво от това.
Не бих поискала секцио,ако не се налага. Това е моето мнение.
Желая ти успех и раждането ти да мине гладко,каквото и да е то  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 199
zdraveite!mn me trevoji tova ,4e lekarite se opitvat da razubejdavat ot sekzioito .vkrai na smetka vseki ima pravo da izbere sam za sebe si ,osobeno ,kogato 6te si plati6.spored men kum sedmija mesez otiva6 v njakoja ot AG izbira6 ekip i posle kato doide vreme pla6ta 6 i ti nasro4vat data za sekzio,taka li e???mersi na tezi ,koito 6te otdeljat vreme da mi otgovorjat

Аз на такъв лекар бих имала много по-голямо доверие. Естественото раждане е много по-препоръчително от секциото и един некорумпиран професионалист не би си позволил да извършва нещо което е по-травмиращо от медицинска гледна точка само заради парите. Търгашите-лекари които го правят, аз на такива и доверие като професионалисти не бих имала.

# 34
  • Мнения: 1 919
щом си плащаш невиждам къде е проблема !Желая ти успех !

# 35
  • Мнения: 730
От естественото по-добро няма,но аз лично също бих избрала секцио след кошмарното ми нормално раждане от което се възстановявах много време.Въпрос на личен избор,а и строго индивидуално е.Има жени,които след секцио се възстановяват много бързо и лесно,както и обратното, разбира се.Всеки трябва да има право на избор.Направи твоя така,че да се чувстваш спокойна.Успех!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 561
Някъде по-горе четох, че няма раждане без болка. Е, моето раждане, което продължи около 10 часа, си беше направо без болка. Раждах с епидурална упойка. Нямам един шев, защото много внимателно слушах акушерката как трябва да напъвам и да дишам. Изживях го на 100%, гушнах си бебето веднага след това. С мъжа ми, който присъстваше на раждането, още си спомняме красивата му физиономийка, примляскващите устнички.
Колкото до това, което пишеш, че за бебето е лесно - не е точно така. Самият процес на раждането е много полезен за бебето, за подготовката му да се роди.
Както по-горе са те посъветвали - сега се наслаждавай на бременността си и вярвай, че раждането ще бъде най-прекрасното ти изживяване и то наистина ще бъде такова.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 456
Ако няма медицинско основание за секциото всеки лекар е в правото си да откаже и го правят!!! Не знам как стои въпроса в частните клиники, обаче? Би трябвало да е водещ същия принцип.
Относно избора на болница, екип  и т.н защо не се консултираш първо с лекаря, който проследява бременността ти? Понякога не всичко е в плащането, а в правилния избор на екип и според мен най-вече на АКУШЕРКА. Моята акушерка беше до мен през цялото време от първите болки до излизането от родилния дом. Подготви "почвата" на етап контракции , водеше раждането и ме напътстваше. Имах й доверие, а това е най-важното.

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 09:21 от muzka1

# 38
  • Мнения: 421
Ей няма какво да се убеждаваме една друга и да спорим...има достатъчно ужасни теми по въпроса. И двете си имат + и -  ,а възстановяването е СТРОГО ИНДИВИДУАЛНО и при двата случая.

Само искам да вметна,че секциото е сравнително лека коремана операция. разпитвала съм не един лекар.За това дали е кървава или не- не знам,но е лека,защото не ти разбъркват вътрешностите,а само вадят матката...

  Съжалвам за спама - по темата - говори с лекаря си,той ще ти уреди нещата! Ако не си уговориш предварително секциото - няма как да стане - да се тропнеш в болницата десетина дена по-рано и да кажеш "Ами аз съм бременна и искам да раждам ...Сега! " Simple Smile Да мила,говори с доктора си и той ще ти подготви нещата.Ако откаже - го смени и това е.Успех!

# 39
  • Мнения: 871
щом си плащаш невиждам къде е проблема !Желая ти успех !

 Shocked Shocked

Никой лекар не препоръчва секцио ако няма медицинска причина.

# 40
  • Мнения: 1 866
Всъщност си в заблуда, що се отнася до това, че някой лекар може да ти направи секцио по твое желание. Никой лекар няма право да прави това. За да родиш секцио, трябва да имаш медицински показания. Друг е въпросът, че медицинските показания могат да се измислят от лекаря, но при всички случаи той трябва да обоснове в картона ти решението за секцио. Това е все едно да отидеш и да кажеш на някой лекар да ти оперира апендисита, въпреки че нямаш никакви причини да бъдеш оперирана и той да се съгласи. Има правила, но разбира се, ако лекарят иска да ти вземе парите, има си начини, за да заобиколи тези правила.
 
Иначе аз раждах 2 пъти със секцио, въпреки че много силно желаех да родя естествено. Това че някои жени казват, че биха родили 100 пъти със секцио, просто ме убива! Преди да родя втория път направо ми призляваше като си представих какво ме чака пак. Аз лично никога не бих препоръчала на някоя жена да роди секцио, ако няма обективни причини за това. Не си мисли, че при секциото детето не изживява стрес. Второто ми дете от рязкото вадене беше нагълтало по всяка вероятност околоплодна течност и на 4-5я час започна ужасно да повръща (още не беше захранено), лежа 3 дена в кувиоз и го надупчиха с антибиотици. Аз на това не му викам раждане без стрес.

# 41
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ей няма какво да се убеждаваме една друга и да спорим...има достатъчно ужасни теми по въпроса. И двете си имат + и -  ,а възстановяването е СТРОГО ИНДИВИДУАЛНО и при двата случая.

Само искам да вметна,че секциото е сравнително лека коремана операция. разпитвала съм не един лекар.За това дали е кървава или не- не знам,но е лека,защото не ти разбъркват вътрешностите,а само вадят матката...

  Съжалвам за спама - по темата - говори с лекаря си,той ще ти уреди нещата! Ако не си уговориш предварително секциото - няма как да стане - да се тропнеш в болницата десетина дена по-рано и да кажеш "Ами аз съм бременна и искам да раждам ...Сега! " Simple Smile Да мила,говори с доктора си и той ще ти подготви нещата.Ако откаже - го смени и това е.Успех!


Ако матката се вадеше при секцио,не знам как мамите,родили по този начин първия път,имат и второ,че и трето дете. newsm78 Нещо май не си разбрала за "леката коремна операция",при която се режат седем пласта. Wink

# 42
  • Варна
  • Мнения: 252


Аз съм раждала само нормално, сега има вероятност за секцио ако бебето не се обърне ... аз пък искам нормално... обаче ако бебчо си остане напречно, просто няма шанс за такова ...
И аз така Peace










# 43
  • Мнения: 397
Аз съм раждала естествено и секцио. След секциото се възстанових много по-бързо! Изписаха ме на 4 ден! Ако трябва да раждам пак, бих предпочела пак да е секцио! Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 7 190
Един искрен съвет от мен, marty:
Прочети какво ти отговарят майките, но сама си вземи решение както ти подсказва сърцето. Ти най-добре си усещаш нещата. Няма универсални правила и решения.
Аз бях като теб - изпитвах ужас от естествено раждане. Заинатих се като магаре на мост, че ще раждам секцио, макар че уж нямах медицински показания. Повечето хора около мен ми се чудеха на акъла - освен съпругът ми и баща ми, които твърдо ме подкрепяха.
С 300 зора ми назначиха секцио в деня на термина. Сутринта ми изтекоха водите при 0 разкритие. Направиха ми секцио, и в момента в който извадиха бебето докторът се опули и каза "Яяяяяя каква дунда!". Беше 4250. Казаха че нямало да мога да я родя нормално (аз съм доста дребна). Като си представя че можеше да се стигне до вакуум, форцепс, епизотомия и накрая пак да ме срежат - не, благодаря. Да ми е живо и здраво шестото чувство  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт