може ли лекарят да откаже секзио при положение ,че си плащаш

  • 3 641
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 456
Избери начина по който ще се чувстваш по-спокойна, без значение , какво ти казваме ние тук. Можеш да прочетеш всякакви варианти- за естествено раждане, което варира от абсоютно безпроблемно, без шевове, бързо и лесно до кошмарно такова с много бавно и травмиращо възстановяване. Същите крайносто можеш да прочетеш и за секциото. Различни мнения ще срешнеш и при майките, преживели и двете. И двата вида раждане имат ревностни застъпници и противници- тук много се е спорило и изписало...

Раждането е много индивидуален процес, който зависи изключително много от нагласата на жената за него. Настройвай се положително, радвай се на бременността си, не я пропилявай с такива терзания- избери това, което ще те накара да се почувстваш по спокойна.

# 46
  • Мнения: 363
Ами моето 6то чувство същото ми говори GrinningЖивот и здраве после ще споделя изживявянето.

# 47
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
 И аз съм твърдо против секциото,ако няма медецински показатели за това.И двата пъти родих нормално,при това малката се роди седалищно. Peace

# 48
  • Мнения: 3 456
Ами моето 6то чувство същото ми говори GrinningЖивот и здраве после ще споделя изживявянето.
Имаш много време до тогава. сега се наслаждавай на бременността си !!!
Каквото и да избереш - успех!!!  bouquet

# 49
Няма никакъв проблем да родиш секцои щом искаш.
Друг е въпросът дали е по-добре.
Намери си лекар, който да го направи.
Желая късмет

# 50
  • Мнения: 2 891
Само една майка спомена епидуралната анестезия. Роди си нормално с нея и спри да се стресираш от сега.

# 51
  • Мнения: 421
не съм казала,че се отстранява матката .... а се изважда навън от коремната кухина,както всъщност се правят и доста други операции на корема,но тогава се вадят чевата навън - а при секциото - не...
И операцията е лека за самата родилка.Ако са ти правили операзия на далак,черен дроб или стомаха...тогава можеш да направиш сравнение.   Иначе... за такива като мен които искат 3-до тете,явно е опасно.  Но аз говорех за самата операция,а не за последствията от нея..

      и пак да отбележа- не съм казала отстраняванеизваждане (от коремната кухина)   Peace

# 52
  • Мнения: 4 555
И аз съм твърдо против секциото,ако няма медецински показатели за това.И двата пъти родих нормално,при това малката се роди седалищно. Peace
А колко беше голяма?
Моята също е седалищно, при това отива към 4 кг, но докторката ми ме навива да раждам нормално. Малко ме е страх, да си призная. Ти имаше ли някакви проблеми?

# 53
  • Мнения: 438
Мами, чакайте малко, темата е може ли да ми откаже лекар за секцио по желание а не за и против секциото!  Grinning Sunglasses Преди операцията подписах документ че по мое желание ще ми правят секцио, така си връзват гащите.  Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 7 171
Между другото, и аз знам че официално не може да се прави секцио по желание. Обаче, много чудно, в Майчин Дом виси един ценоразпис с услуги по желание, там си има секцио, и пише 1000 лв  newsm78

# 55
аз вчера научих за един неприятен случай в пловдив- моя приятелка с предписание за секцио си имала големи проблеми с лекарите в болницата. не знам как може такова нещо! според мен са искали да й вземат пари, то в наща България корупцията е навсякъде. не съм мислела, че и бременните ще ни тормозят за пари, но това е - смотани лекари и смотана държава...
аз специално смятам да родя в болницата в асеновград, аз съм си и от там де Simple Smile и се надявам да нямам проблеми с лекаря ми. моята кумица ми го препоръча, че бил много точен, ще я видим тази работа Simple Smile
иначе не знам още как да родя, и в двата случая ме е страх  Confused

# 56
  • Мнения: 2 100
Хайде нека не превръщаме и тази тема в борба "за" или "против" секцио! Такива теми има достатъчно във форума! Момичето задава конкретен въпрос, на който видях да отговарят много по малко мами, отколкото да се питват да я убедят да не ражда секцио! Има си време докато роди, през това време може да и се смени решението няколко пъти и т.н. marty24, наистина както виждаш тук повечето мами са против секциото. Имаш време и съм сигурна, че в крайна сметка ще вземеш най-правилното за теб и бебо решение. Досега съм чела дота изказвания, в които се пише: "Отидох при лекаря и му казах, че бих искала той да ме изражда и, че искам секцио", а са нямали медицински показатели за това. Зависи си от лекаря. Ако искаш копирах една бланка с + и - за ражданията от едната темз тук, мога да ти я копна

# 57
  • На черешата
  • Мнения: 8 392
И аз съм твърдо против секциото,ако няма медецински показатели за това.И двата пъти родих нормално,при това малката се роди седалищно. Peace
А колко беше голяма?
Моята също е седалищно, при това отива към 4 кг, но докторката ми ме навива да раждам нормално. Малко ме е страх, да си призная. Ти имаше ли някакви проблеми?

 Роди се 3 350 и на мен ми казваха,че ще е по-голяма.Нямах никакви проблеми,напротив роди се много бързо и лесно /но на мен все пак ми беше второ раждане/.И мен лекарите ме навиха да раждам нормално,бяха много внимателни.Казаха ми,че просто трябва да ги слушам и всичко ще е наред,така и стана.Не съжалявам,че се вслушах в съвета им. Peace

# 58
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не ти ли е много рано да се тормозиш още от сега как ще раждаш newsm78

# 59
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 304
не съм казала,че се отстранява матката .... а се изважда навън от коремната кухина,както всъщност се правят и доста други операции на корема,но тогава се вадят чевата навън - а при секциото - не...
И операцията е лека за самата родилка.Ако са ти правили операзия на далак,черен дроб или стомаха...тогава можеш да направиш сравнение.   Иначе... за такива като мен които искат 3-до тете,явно е опасно.  Но аз говорех за самата операция,а не за последствията от нея..

      и пак да отбележа- не съм казала отстраняванеизваждане (от коремната кухина)   Peace

Явно аз не съм разбрала за изважандето,за което се извинявам! Hug
Няма да рзводнявам повече темата,имам последен въпрос-от лентичката ти виждам,че си бременна,но не виждам да имаш други деца.Правили ли са ти секцио,за да го сравняваш с операция на далак,черен дроб или стомах?На мен подобни операции не са ми правени,така че не мога да направя сравнение,но може би ти ще споделиш с питащата,за да е наясно за плюсовете и минусите Peace

Общи условия

Активация на акаунт