А сега накъде?!

  • 3 823
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 712
Момичета, не знам как да започна, затова ще стрелям направо - имам нужда от помощта ви - както съвети, така и кураж от вече преминали през това, с което ние току-що се сблъскахме.
Досега писах в "Искам бебе", но мисля, че вече съм по-скоро за този форум. След 6 месеца опити за бебе решихме да започнем с изледванията и при обикновена спермограма в "Щерев" получихме резултат "Azoospermia" и заключение "Нативно и след центрофуг. не се наблюдават сперматозоиди". Другото, което е дадено като информация е: време на втечняване в лаб. условия 20 мин (<60мин), цвят: сл. кост, обем:3,0 (2,0-6,0мл), pH N(7,2-7,8), вискозитет 0 (0,1,2,3); 5-6 бактерии.

Предполагам, че всички, които са минали през това знаят как се чувствам. Той още не е знае сериозността на положението. Не знам как ще се прибера и как ще му съобщя каква е присъдата ни.
Имам нужда от съвет, имам нужда от кураж, от напътствия какво да направим, къде да отидем. Знам, че има много подобни теми, но в момента съм като вцепенена и просто не мога да обработвам сложна информация, съзнанието ми се блъска в клетката на ужаса и не намира изход. Живеем в София. Кажете ми при кого можем да отидем и можем ли да се надяваме? Моля ви!

# 1
  • Мнения: 4 324
Съжалявам за диагнозата Sad
Предполагам колко ти е трудно в момента, а ще ти стане още по-трудно когато ще съобщиш новината на половинката Sad Наистина е добре да измислиш как точно ще му кажеш ... Sad Подготви се, кажи че той е по-важен и все ще намерите начин да имате дете. Ще се нуждае да чуе нещо мило.

Що се отнася до диагнозата, трябва да проверите и има ли сперматозоиди в тестисите! Това ще Ви даде шанс за ИКСИ.

# 2
  • Мнения: 712
Има ли вариант за лечение, може ли да е грешка?! Знам, че се хващам за сламка, но искам да му дам надежда  Cry

# 3
  • Мнения: 902
Направете консултация с андролог - най-добре Милен Кацаров:
http://www.andrologia.hit.bg/
Трябва да се търси причината за състоянието и евентуално лечение за подобрение на показателите.
Задължително след това ще трябва да направите контролна спермограма, по-добре в друга клиника в София.
След това сигурно ще ви назначат и биопсия, за да се провери за наличие на сперматозоиди в тестисите.
Предстои ви тежък момент. Важно е да обясниш на съпруга си, че този проблем е общ, че не може да повлияе на твоето отношение към него, че заедно ще се борите. Дай му всичката си любов.
Стискам ви силно палци.
Тук има повече информация за мъжки стерилитет и в частност за азооспермия:
http://www.zachatie.org/forum/

# 4
  • Мнения: 1 950
Съжалявам за резултата Sad
Знам как се чувстваш, но надежда винаги има Hug
Подкрепям Уайт, консултирайте се с д-р Кацаров.
Успех и Кураж Hug

# 5
  • Мнения: 3 453
Съжалявам Рокси! Sad

Присъединявам се към съветите на Уайт!
Д-р Кацаров е много добър специалист. Трябва да направите биопсия, за да сте сигурни.
Виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171506.0

Подкрепяй съпруга си, той ще има нужда от теб! Както и да му поднесеш новината, шока ще е голям. Много кураж и сила ви пожелавам! Ще се справите, не бързай да се обезсърчаваш! Hug

# 6
  • Мнения: 712
Каталина, гласувах много отдавна за теб, мила! Дано спечелиш!  Hug А дали има или не - не знам, преписах дословно от бланката с резултата  Cry
Hope, благодаря ти, благодаря на всички ви, за подкрепата  Hug А знаете ли колко се чака за преглед при Казаров? Едва ли ще може да стане много бързо, но ми се иска да имаме някаква представа как ще се случват нещата във времето...

# 7
  • Мнения: 1 950
Не се чака много, стига да не е в отпуск в момента. Обади се и запиши час.

# 8
  • Мнения: 72
Абе не знам, ама дали пък да не го накараш той сам да си вземе резултатите от лабораторията.
ПРи нас проблемът е в моето тяло и честно казано винаги предпочетам  да имам малко време за себе си, когато научавам лошите вести. После чак ги казвам на съпруга си, когато съм преглътнала горчивото сама. Не знам ти си го познаваш твоя човек ....

# 9
  • Мнения: 902
При Кацаров часовете са обикновено за следващата седмица. Понякога дори за същата може да се вредите. Дано не е в отпуска.

# 10
  • Мнения: 3 453
Не е в отпуск!
Ние ще ходим в понеделник!
Рокси, обади се и си запиши час! Hug

# 11
  • Мнения: 1 209
Рокси мила, искам да ти пожелая успех...

Момичетата са ти отговорили накъде да тръгнеш, но да знаеш винаги има изход... и ти съвсем скоро ще го видиш  Hug

Според мен ти си човека, който трябва да съобщи новината на половинката, независимо каква е тя, ти си човека, който ще застане до него и двамата с вяра за бъдещото ви детенце ще успеете!!!

Целувки...

# 12
  • Мнения: 2 422
Съжалявам за резултата Weary

# 13
  • Мнения: 84
Само не падай духом  Hug Винаги има шанс и надежда, не трябва човек никога да се предава! Praynig Peace

# 14
  • Мнения: 397
Здравей и от мен!
Съжалявам за резултата, но наистина е най-добре да се консултираш с д-р Кацаров. Ние също имаме мъжки проблем и съпругът ми ходи при него. Много е доволен. Не се отчайвай! Направете разширена спермограма в друга клиника (ние лично предпочитаме клиниката на д-р Стаменов).
А що се отнася до разговора със съпруга ти - ще бъде тежък разговор. Преживяла съм го и беше много тъжно (поне първоначално). Но аз съм за това да му кажеш истината, колкото и горчива да е тя, да му споделиш твоята болка и да му обещаеш, че двамата ръка за ръка ще се борите. Защото това е обща борба, независимо къде е проблема. Когато поговорите, ще ви олекне и на двамата. Важното е , че знаете вече какъв е проблемът.  Трябва да се въоръжиш с много търпение и да му показваш колко много го обичаш. Мъжете са по-раними от нас и имат нужда от подкрепата на една женска душа.

Не се предавай! Надежда винаги има.
Ако те интересува нещо повече пиши ми на лични съобщения

# 15
  • София
  • Мнения: 2 381
Съжалявам и аз.  Cry Бях чела в една тема, че ще ви се забавят резултатите.
И аз мисля, че ти трябва да му съобщиш. Битката ви за бебче е обща.
Успех!  Praynig  Praynig  Praynig
  bouquet

# 16
  • Мнения: 118
roxanne25,изчакайте 3-5 дни повторете спермограмата, ако искате го направете в "Кандиларов" и с нея отивайте при д-р Кацаров, той е на работа  и със сигурност ще ви приеме Hug Hug  bouquet
ГОРЕ ГЛАВАТА !!!!!

# 17
  • Мнения: 1 950
Кандиларов изобщо не е добро място за спермограми. Naughty
В клиниката на Щерев спермограмите са абсолютно достоверни, ако се налага да я повторят трябва да отидат в друга репродуктивна клиника, не в обикновена лаборатория.

# 18
  • Мнения: 902
Кандиларов изобщо не е добро място за спермограми. Naughty
В клиниката на Щерев спермограмите са абсолютно достоверни, ако се налага да я повторят трябва да отидат в друга репродуктивна клиника, не в обикновена лаборатория.

Напълно подкрепям. Спермограма - само в клиника по стерилитет.

# 19
  • Мнения: 3 453
Рокси,
как сте? Никак не ви е лесно в момента, но не падайте духом! Hug
Повторете спермограмата! Дано има някаква грешка! Praynig

# 20
  • Мнения: 712
Благодаря ви толкова много за подкрепата, момичета! Наистина, нямам думи да изразя колко се възхищавам за това, че в собствената си болка имате сили да успокоявате другите   bouquet
Моето момче го прие мъжки. Без да навлизам в много подробности му казах, че това е сериозна диагноза, която , ако се потвърди, няма да имаме възможност да имаме дете по естествен начин и ще трябва да се надяваме на асистираните технологии. Той ... просто каза, че нещата са такива и не можем да го променим, остава ни само да направим всичко, което е нужно, за да имаме дете  Peace

Записах час за д-р Кацаров за 20.08 - другата седмица ще сме на море и няма да можем да ходим по лекари и изследвания, така че повторната спермограма ще я направим след посещението при д-р Кацаров.
Първата я направихме при Щерев, мисля втората да бъде в клиниката на Владимиров - доколкото знам, при Стаменов са в отпуска до 4.09 (затова и отидохме при Щерев, въпреки, че аз исках при Стаменов да бъде спермограмата). Надявам се лабораторията при Владимиров да не е в отпуска - аз си записах час за него (чак през октомври  Sad) и ми се иска и спермограмата да е правена там.
Това е, което успяхме да свършим вчера. Някак все ми се струва, че е грешка, не мога да повярвам, че това се случва на нас. Но подозирам, че всички с този проблем се чувстват така...  Sad Rolling Eyes
От разговора с него не ми олекна  Sad Като че ли остава нещо недоизречено, скрито, сякаш носим мъката си всеки за себе си, а се усмихваме един на друг и се прегръщаме през сълзи. Предполагам, още не сме свикнали с мисълта. Поне аз не съм.
А иначе... има си и хубави страни  Confused вече не чакам с трепет датата за цикъла и не купувам тестове 5 дни предварително с фанатичната вяра, че няма начин този месец да не е станало. Някак си... успокоих се  Confused

Така стоят нещата. Не сме се отказали. Не сме се сринали. Започваме нашата малка лична война за дете и ще я спечелим!

# 21
  • Мнения: 3 453
Започваме нашата малка лична война за дете и ще я спечелим!

Точно така! Независимо как, независимо кога, всички ще имаме дете! Трябва да вярваме! Отклонения от пътя има, има и черни дни, по-важно е оптимистичните да са повече! Peace Hug
Отидете на почивката, починете си, а после - при Кацаров. Ще се справите, вярвам в това!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 950
roxanne25, браво Hug, свършили сте много добра работа. Много хубаво, че си записала час за д-р Владимиров, не се притеснявай времето до октомври ще мине бързо. А и до тогава може да направите биопсия за да видите има ли нещо в тестисите за да сте готови за АРТ.
Знам колко е трудно, усещанията които имате в момента няма да отшумят толкова бързо. Ще имате моменти на спад и моменти на възторг. Трудно е много. От където и да го погледнеш живота ви ще се промени. Но с лошото ще дойде и хубавото в това не спирайте да вярвате Hug
Пожелавам ти една прекрасна почивка, наслаждавайте се един на друг и остави мислите за есента Hug  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 209
Рокси една силна прегръдка от мен  Hug Hug Hug

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Рокси,само така,Няма място за отчаяние-смело напред!

# 25
  • Мнения: 712
Благодаря  Blush Искам да попитам още нещо.
За прегледа при андролог... вие заедно ли ходите? Иска ми се да отида с него - от една страна за кураж, а от друга, за да чуя какво ще каже лекарят - милото не е особено много словен и знам, че после няма да мога да измъкна кой знае колко информация от него, ако не я чуя лично  ooooh!
Но не искам да го притеснявам, а и не знам доколко е практика двойките да ходят заедно.
Затова питам вас - заедно ли ходите или любимият отива сам?

# 26
  • Мнения: 1 950
Заедно разбира се.
Влизате заедно, говорите си с доктора, а самия преглед той си го извършва в друга стая. После пак сядате и пак говорите. Задаваш въпроси и това е.

# 27
  • Мнения: 902
Заедно разбира се.
Влизате заедно, говорите си с доктора, а самия преглед той си го извършва в друга стая. После пак сядате и пак говорите. Задаваш въпроси и това е.

И ние така. Grinning Аз задавах въпроси, а мъжът ми мълчеше.

# 28
  • Мнения: 3 453
Борбата със стерилитета е обща борба, независимо в кого е проблема!
Обезателно отиди с него! Иначе рискуваш нищо да не ти разкаже! Laughing И моят съпруг не е от разговорливите! Wink
В началото аз бях с проблеми - в гинекологичния кабинет влизахме заедно. Сега той има проблеми - в понеделник ще ходим при д-р Кацаров заедно.
И други двойки познавам, всички ходят заедно. Пък и съпругът ти ще е по-спокоен. Мъжете блокират в подобни ситуации и, ти трябва да си там, за да отговаряш изчерпателно на въпросите, ако той се притесни!
Не се тревожи! Всичко ще е наред! Hug  bouquet

Заедно разбира се.
Влизате заедно, говорите си с доктора, а самия преглед той си го извършва в друга стая. После пак сядате и пак говорите. Задаваш въпроси и това е.

И ние така. Grinning Аз задавах въпроси, а мъжът ми мълчеше.
Мдааа, явно при всички е така! Joy Joy Joy

# 29
  • Мнения: 1 950
Естествено white  Wink. По едно време доктора се усети, обърна се към мъжа ми и вика, ами те жените, таковата нали четат по форуми и са по-запознати Wink Joy Joy Joy

# 30
  • Мнения: 141
Аз, обикновено, си нося списъка с въпросите.
Срам, не срам, аз забравям какво съм щяла да питам, като отида при доктора.
Току-виж пропуснала нещо... Embarassed

# 31
Рокси, успехи и победа на финала. Hug

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И ние така.Мъжо мигаше на парцали,а аз питах ли питах.Но д-р Кацаров е изключително отзивчив,изслушва внимателно,отговаря,ако по някакъв начин си объркан,ти дава правилната насока на мислене.Аз лично съм изключително доволна от начина, по който ни обясни за проблема и изобщо от самото излъчване на доктора.

# 33
  • Мнения: 4 302
Съжалявам.
Азооспермията е състояние, резултат на нещо, не е диагноза. Трябва да потърсите причина.
Видях, че в Зачатие Мели ти е дала основните насоки, както и момичетата тук.
Хормони, биопсия и оперативна диагностика на канали, генетични изследвания, посявки на еякулат, прегледа при андролог се подразбира естествено.
Важно е да разберете дали изобщо няма сперматозоиди, дали е центрофугирана пробата. Защото дори да има 1-2, след центруфугиране, това отхвърля обструктивен проблем.
Направете и проба за ретроградна еякулация.
Относно биопсията, колкото и кофти да звучи, не е толкова страшна. Възстановяването е леко.
Искам да ти вдъхна кураж, но ми е трудно.
Защото и положението е трудно. Но на мен лично ми е достатъчно, да знам, че не е невъзможно. И това ми дава сили, дори в моменти като този.
Има успели двойки, които се радват на дечица.
Надявам се и вие и ние и всички с проблеми скоро да престанат да водят битки.
Подкрепяй го, не му позволявай да се затваря.
Старай се да не плачеш пред него, защото така  го нараняваш още повече.
Успех, кураж!


# 34
  • Мнения: 4 302
Естествено white  Wink. По едно време доктора се усети, обърна се към мъжа ми и вика, ами те жените, таковата нали четат по форуми и са по-запознати Wink Joy Joy Joy

Мен пък генетика на генетичната консултация, ме пита дали не съм колежка  Laughing Laughing Laughing

# 35
  • Мнения: 712
Ясно, ще сме двама значи  Wink
А, ами...такова... тези всички изледвания:
Хормони, биопсия и оперативна диагностика на канали, генетични изследвания, посявки на еякулат, прегледа при андролог се подразбира естествено.
Важно е да разберете дали изобщо няма сперматозоиди, дали е центрофугирана пробата. Защото дори да има 1-2, след центруфугиране, това отхвърля обструктивен проблем.
Направете и проба за ретроградна еякулация
- тях предполагам трябва да ги назначи лекар, нали? Иначе, дори и да отидем сами на съответното място и си ги поискаме, нали пак лекар трябва да ги разчете?

А иначе заключението беше че "нативно и след центрофуга няма наличие на сперматозоиди" (или "не се наблюдават сперматозоиди" - вкъщи остана бланката  Blush) - това означава ли, че проблемът е обструктивен? И какво всъност е "обструктивен/необструктивен:?  Embarassed Все още съм отвратително боса по темата...  Embarassed

# 36
  • Мнения: 1 950
Хормоните ще ви назначи д-р Кацаров, биопсията ще направи той. Микробиология може да пуснете при следващата спермограма, просто там където ще я правите кажете и микробиология. Другият вариант е да занесете проба в Кандиларов и да кажете искаме микробиология на еякулат. Генетичните са в МД. Отивате сами и си ги правите.

# 37
  • Мнения: 4 302
Означава, че произхода на проблема може да е от двата типа.
При обструктивния тип азооспермия има някаква физиологична причина, която възпрепятства преминаването на сперматозоидите в еякулата. Примерно липса на семенни канали, запушване на канали.
Необструктивната - там е подтисната сперматогенезата и поради тази причина няма спермита в еякулата.
И при двата вида има решение - ИКСИ, но преди това може да пробвате лечение с хормони, антиоксиданти, антибиотици /ако има доказано възпаление/.
Хормоналните може да ги направите и сами, д-р Кацаров ще ги разчете.

Ето какво ни беше назначено на нас:
TSH
FТ4
LH
FSH
Prolactin
Testosteron
DHEA's
Генетични изследвания - микроделеции на У хромозомата.
Хормоналните изследвания можете да направите и по касата, но си иска яко обикаляне и нерви. Първо направление от джи пи то, после уролог и т.н. .. пък те се натискат, защото и там имат лимит. Та като цяло ти излиза по "безболезнено" да се грабнеш, да отидеш в лаборатория и да си ги платиш.

# 38
  • Мнения: 902
Хормоните ще ви назначи д-р Кацаров, биопсията ще направи той. Микробиология може да пуснете при следващата спермограма, просто там където ще я правите кажете и микробиология. ... Генетичните са в МД. Отивате сами и си ги правите.

Хормоните най-добре да ги назначи той, да не изпуснете нещо.
Всичко ще ти стане ясно крачка по крачка.
Аз като видях първите резултати на мъжа ми, щях да откача. Всичката логика в мен крещеше, че няма път...
С времето все по-лесно и светло ми се виждаше.
Напиши на листче, всички въпроси, които ти хрумнат и ги задай на доктора. Така ще получиш инфо и мъжът ти ще не ще - също. Grinning

# 39
  • Мнения: 4 302
Само да допълня, че тези хоромони ни ги назначи д-р Даскалова.

# 40
  • Мнения: 1 950
Е на нас д-р Кацаров ни назначи същите без DHEA's.

# 41
  • Мнения: 902
Ние пуснахме и Естрадиол по мое назначение. Wink

# 42
  • Мнения: 712
Да-а-а... сядам да мисля въпроси и ума ми зацикля...  Confused Предполагам ви е познато, нали?
Въпросите ми са много общи и по-скоро философски...
Какво му е?
Каква е причината?
Защо на него?

и след това:
Какво трябва да направим?
Къде трябва да го направим?
Колко струва да го направим?
Колко време ще отнеме в добрия случай да се сдобием с дете?
Колко време ще отнеме в лошия случай да се сдобием с дете?
Колко ще ни струва детето в добрия и лошия случай?

Последните въпроси звучат ужасно, давам си сметка, но това също е фактор, който не е за подценяване  Embarassed. Предстои ни да уведомим два комплекта родители и ще бъде крайно сложна ситуация, дано не си изпуснем нервите. Вече се опиатах да кажа на майка ми и едва си прехапах езика да не и се разкрещя  #Cussing out. Лекар. Педиатър. Казвам и резултата и добавям, че положението никак не е розово,  ако се потвърди, и че нямаме много голям шанс за бебе, заченато по естествен начин. А тя ми отговаря: "Стига де, млади сте още, рано е да мислите за такива неща  #Crazy newsm78" И ако и другия комплект реагират така?!

За тази тема - как го приеха близките ви - ще ви питам по-късно. Сега съм на вълна какво да питам доктора.  Ако някой може да ми помогне с по-конкретни въпроси, приемам съвети всякакви  Hug

# 43
  • Мнения: 902
Аз просто не уведомих близките до края на първата ни АРТ процедура. Grinning
Важно беше моето спокойствие, а техните въпроси щяха да ме изтощават излишно.
Не мисли за срокове и цени. Това е абсолютно непредвидимо и затормозяващо. Гаранции няма ....  Sad
Първо си намерете лекар, на когото да вярвате и заедно с когото да се борите да сбъднете мечтата си.
Аз в началото се пазарих със  Стаменов за второто и третото, а той все ми повтаряше : "Дай първо да стигнем до бременност, после ще мислиш за друго."
От първото ми ходене при него до положителния тест минаха 1.5 г. Сега ми се струва, че е станало много бързо. Така бях свикнала с всички изследвания, инжекции, операции, че още не мога да се окопитя. Laughing
Стискам ви палци всичко да си дойде на мястото по-бързо, отколкото си представяте.

# 44
  • Мнения: 1 950
Ние пуснахме и Естрадиол по мое назначение. Wink
О да, ние също правихме д-р Кацаров ни беше казал и всъщност там имахме проблем. Не, че като го намалихме резултата нещо се подобри newsm78

Не бях казала на майка, чак като мина време след първото ИКСИ и казах. Прие го много добре, каза, че напротив успокоила се е защото е разбрала, че искаме дете и се борим. Мислила е, че още нещем, а на нас годиниките са ни доста по на 35 сме вече Laughing Каза, че ни подкрепя и, че трябва да бъда до мъжа си. Ще успеем. Много се зарадва като разбра кой ни е доктора /беше гледала участието на д-р Стаменов в  Имаш поща заедно с мен, тогава още не знаеше/.
Сега за втория опит не и казах, защото знаех, че шанса е минимален. И по-добре щото щеше да и е мъчно. За третия път може и да и кажа. Не съм решила.
На неговите родители не сме казали, но там има други проблеми, той така или иначе не си комуникира с тях.

Колкото до парите, не почвай да смяташ. Няма смисъл. Мечтата ни няма цена, колкото и тревиално да звучи.

Много, много кураж ви пожелавам Hug

# 45
  • Мнения: 712
Ами моето семйство знае за опитите ни - така се случи, че им казахме. Неговото се досещат. Но ще трябва да им кажем - нали ще трябва да ги разпитваме за детски болести? А и разчитаме те да помогнат финансово... прави сте, че мечтата няма цена, но някой трябва да плати сметката  Confused
Предполагам, майка ми иска да ме утеши и успокои, ама някак не е нацелила начина. Разбирам я - не и се е налагало да мине през това. Надявам се поне неговите родители да реагират по-подобаващо - все пак те са чакали 8 години техните деца - след поредица от спонтанни аборти се сдобиват с близнаци  Wink. Така че поне те очаквам да са наясно с това какво изживяваме...

# 46
  • Мнения: 4 302
На близки не сме казвали.
Нормална е реакцията на майка ти. Отричането в началото е факт, въпросите защо са до край.
Притеснявай се и се концентрирай стъпка по стъпка. Така максимално ще се съхраните. Не мисли за проблема в глобалния му мащаб.
Дете ще имате. Има успели двойки, защо и вие да не сте сред тях?
Мисли позитивно, не сте чакали безумно много години да се "успокоите" и така да губите ценно време.
Времето /по ника ти съдя, че си на 25/ е големия ви съюзник. Не сте го губили, на време е установена причината. Това ви поставя в една позиция по-напред.
Докторът ще бъде достатъчно изчерпателен, не се притеснявай. Ще ви обясни всичко и ще отговори на въпросите ти, дори да не си ги задала.
Но всъщност отговорите идват с изследванията, едно по едно.

# 47
  • Мнения: 712
Мисли позитивно, не сте чакали безумно много години да се "успокоите" и така да губите ценно време.
Времето /по ника ти съдя, че си на 25/ е големия ви съюзник. Не сте го губили, на време е установена причината. Това ви поставя в една позиция по-напред.
Wink на 24. 25 е рождения ми ден  Simple Smile Той е на 25, ако това е от значение, но май за мъжете не е толкова важно.
Предполагам че наистина само изледванията ще дадат отговорите, които търсим. Дори в някаква степен ме е страх от тях. За моменти си мисля, че ми липсва блаженото неведение  от преди само няколко дни...  Sad предполагам, че е нормално. Както и че е нормално желанието да говоря, да говоря, до степен на досадност - и да ви писне от мен още преди да сме се "опознали" (подходяща ли е фразата?). Просто няма с кого да обсъждам проблема, а мислите ми са се фиксирали върху него...
Извинявам се ако съм станала досадна  Embarassed  bouquet

# 48
  • Мнения: 141
Тука на всички мислите ни са се фиксирали някъде там...
Превръща се в ежедневие. Надявам се един ден да се "разфиксират". Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 302
Времето е голям съюзник. Не го забравяй
Това, че си на 25 означава, че шансът да нямате проблеми с твоята стимулация е много голям.
След такъв срив, всичко е нормално. Говоренето, мълченето, апатията, въпросите.
Мисли като "победител" - имате вече причина. А след нея ще разгадавете на какво се дължи точно.

# 50
  • Мнения: 1 950
Не си досадна напротив. Поведението ти е съвсем нормално. Тук сме за това, да помагаме, да съветваме, да бършем сълзи, да се караме ако някой падне много духом Mr. Green
Вера е много права, времето е ваш съюзник. Аз непрекъснато си повторям, че ако бяхме с по 10 години по-млади /особено аз/ щеше да е различно.
Да блаженството вече го няма, малко по-малко ще свикнеш и с това да очакваш цикъла без трепети, да мислиш сега съм в овулация и т.н.
Питай и "досаждай" ние ще се радваме да помагаме. Laughing

# 51
  • Мнения: 397
Здравей Роксане!

Виждам, че много момичета са те посъветвали какво да правиш и са ти отговорили изчерпателно на въпросите. Не се притеснявай от нищо, питай смело. Тук си попаднала на точното място и при най-отзивчивите хора. Можеш да споделиш всичко, да крещиш от мъка, да си изплачеш душата ...и винаги ще намериш разбиране. Знам, че шокът все още е голям за теб и за съпругът ти, но прочетох че той е реагирал много мъжки на ситуацията и не се е предал. Тоест може да бъдеш сигурна, че борбата ще я водите смело и двамата. А когато сте двамата и се обичате, изход винаги има. Може би това ти звучи тривиално, но реалният живот го доказва. Просто животът ви се променя - ще имате дни на възторг, дни на отчаяние, сълзи, смях, пак сълзи и така ...до мечтаното бебе. Но накрая, когато успеете, това ще бъде най-хубавото и желано бебе на света.

Приятна почивка и горе главата! И да докладваш за резултата след посещението при д-р Кацаров.


P.S. Нормално е роднините да реагират така, майка ти всъщност е искала да те успокои, но не е намерила точните думи. Аз лично съм против прекаленото споделяне с роднини.

# 52
  • Мнения: 902
Само да добавя - в годините на тази борба спечелих нещо незаменимо - много по-голяма близост с мъжа ми, отколкото би била без тези проблеми.
Не съжалявам за нито миг от това пътуване, за нито една сълза, нито една инжекция.
Сигурно нямаше да искам толкова силно това дете, ако съдбата не ми беше погодила този номер.
Щастлива съм, че срещнах толкова прекрасни хора по Пътя!

# 53
  • Мнения: 712
Момичета, искам да ви благодаря отново за безценните съвети и куража, който ми дадохте в момента, когато светът ми сякаш се сриваше  Hug
Нашият преглед мина и сега имаме малко повече надежда. Според доктор Кацаров няма анатомични причини за подобни резултати, поиска втора спермограма на друго място (избрахме си клиниката на Стаменов) един месец след първата и след това, ако заключението е същото, изследване на FSH. Не ни е назначавал генетични изследвания.
Това, което ни даде кураж донякъде е, че по неговите думи всичко при него е добре, доколкото може да се установи от един такъв преглед, т.е "Понякога за нас е ясно, че няма да намерим нищо, а при вас няма видим проблем" (Това във връзка с биопсията, ако ще се прави, след втората спермограма).
Споменах на лекаря, че аз се лекувах от ентерококи, във връзка с бактериите, които са написани в спермограмата и д-р Кацаров реши да му пусне и микробиологично изледване, макар да каза, че няма как да се видят бактерии при спермограма.
И, както се шегувахме вчера двамата, ако трябва чисто фактологично да обобщим резултата от прегледа, разбрахме, че той има големи топки  Laughing
Най-важното е, че се успокоихме и започнахме необходимото, за да се сдобием с детенце. От тук нататък - Божа работа...

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Роксана,браво за това,че вече имате насока на действие.Успех в борбата за бебче!

# 55
  • Мнения: 1 209
Роксииии една огромна  Hug от мен...

# 56
  • Мнения: 3 453
Рокси,
браво на вас! Hug Хубаво е, че не сте загубили надежда! Смело и само напред! Накрая вие ще излезете победители! Peace
Прегръщам те и ви пожелавам успех!  bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 2 381
Рокси - стискам ви палци и на краката, втората спермограма да е ок. Хубаво е, че сте оптимисти.   bouquet

# 58
  • Мнения: 2 422
Рокси   fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 59
  • Мнения: 712
Момичета, ето ме отново, за съжаление нямам добри новини...  Sad
Току що милия си е взел резултатите от втората спермограма, която направи при д-р Стаменов - само 1 сперматозоид  Sad
Толкова се надявах да е било грешка, или временно, или... незнам, надявах се на чудо, може би, само че чудото не се случи.
Сега трябва да направи изледване на TSH и сме при д-р Кацаров следващата сряда. Моля се поне това изследване да е с добър резултат  Praynig
Но сега се чудя... този 1 сперматозоид ... добра или лоша новина е? Откъде се е взел, защо е сам, какво означава наличието му?
Моля ви, помогнете ми с отговори, тази неизвестност е отчайваща...
Дайте ми кураж отново...

# 60
  • Мнения: 290
roxanne ,не мога да ти помогна в тълкуването на тези резултати,но мога да те  Hug и да ти пожелая много сили и вяра.Не се отчайвай,за всичко се намира решение стига да сте обичате и да сте заедно със съпруга ти.Вярвай и на лекарския екип.Успех,миличка

# 61
  • Мнения: 1 950
roxanne25, това с този един сперматозоид ми е много странно newsm78
Може би означава, че няма обструктивен проблем, но не съм доктор да не те подведа. Изчакайте си часа при д-р Кацаров, той ще ви обясни, може би ще се наложи биопсия. Не се отчайвайте, давай му кураж има много семейства като вас, вече прегърнали своите деца.
Успех и кураж  bouquet Hug

# 62
  • Мнения: 7 716
Roxanne25, има надежда. Може да има причина и да има лечение, но ако няма има възмоност пак за ИКСИ.
Roxanne25, всичко ще се нареди, ще успеете.

# 63
  • Мнения: 397
Не се отчайвай и вървете напред! Вярвам, че ще успеете! Довери се изцяло на д-р Кацаров.

# 64
Не се отчайвай и вървете напред! Вярвам, че ще успеете! Довери се изцяло на д-р Кацаров.


Наистина новината е лоша, но само със вяра и постоянство ще преодолеете болката и ще стигнете до вашето щастие. Hug

# 65
  • Мнения: 3 453
Силно те прегръщам и ви пожелавам успех по пътя към сбъдване на мечтата! Hug
Д-р Кацаров е добър специалист и прекрасен човек. Доверете му се и питайте! Ще отговори на всичките ви въпроси! Peace

# 66
  • Мнения: 4 302
Роксан, новината е добра. Показва, че няма обструкция и дава надежди за възстановяване на сперматогенезата. За съжаление това не става толкова бързо, колкото на нас ни се иска. Но все пак, мисля че не бива да имаш напразни надежди. Дори да се възстанови сперматогенезата, то ще е в степен да се приложи АРТ метод. Но дори това си е добра новина, предвид тежестта на биопсията при всяко ИКСИ.
Възможно е  д-р Кацаров, да му предпише хормонална стимулация.

# 67
  • Мнения: 989
Рокси, не знам какво да ти кажа - не съм наясно с мъжкия фактор, но знам, че ще успеете. Ти си силна жена, умна, интелигентна и с добро сърце. Не се съмнявам, че и милото е такъв. Сигурна съм, че хора като вас и като всички в този форум, които толкова силно желаят бебче ще успеят. Знам, че в момента ти е трудно да мислиш за каквото и да е, знам че страдаш и заради двамата, но повярвай ми - това ще бъде просто поредното изпитание. Всичко ще си дойде на мястото, ще хванете посоката и ще стигнете до крайния резултат - вашето детенце. Това вероятно ще се проточи във времето повече отколкото сте очаквали, но е неизбежно. С всеки преглед при съответния специалист, малко по малко, нещата си идват на място и започват да се изясняват, което си е успех и крачка напред. Прегръщам те и искам да ти кажа:"Ако можеш, не плачи много - няма смисъл. Нашите бебчета ни чакат и със сигурност ще дойдат при нас. Ако пък ще се почувстваш по-добре, поплачи си. После избърши сълзите, вдигни глава и се усмихни. Така бебчо ще иска да дойде по-бързо при усмихнатата си мама."  Hug Heart Eyes  bouquet

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 20:49 от Scarlet_

# 68
  • Мнения: 2 422
Рокси знам , че каквото и да кажа ще прозвучи тривиално но все пак има изход от ситуацията. Ние също сме като вас даже по лошо минахме вече два курса на лечение Sad едното назначено от д-р.Кацаров иииии сме категорично за ИКСИ Sad.
НО не се отказваме  Winkтака че горе главата мила HugЗнам че е трудно но трябва да се борим Peaceако искаме деца Wink

# 69
  • Мнения: 712
Момичета, имаме резултат и от хормоналните изследвания. Д-р Кацаров поиска само FSH - в  норма е, резултат 11.32 при реф. стойности 1.5-12.4.
И сега какво? Явно хормона е наред, къде да търсим причината? Това, че хормона е в норма добре ли е? В смисъл, това възможността за по-малкия проблем ли отхвърля, или обратно?
Знам, че лекарят ще ни каже най-добре, обаче чакането ме измъчва много. Виждам, че и той тотално се е сдухал тия дни...  Whistling дано поне тази новина го зарадва  Praynig Мен обаче ме гризе отвътре  Rolling Eyes Моля ви, помагайте!
извинявам се на тези, които досаждам  Embarassed, защото питах за същото и в Зачатие, но засега нямам отговор. И място не мога да си намеря...

# 70
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Въпреки че е в граница, не е ли много близо до горната?

Общи условия

Активация на акаунт