Идеи и съвети за преградни стени и козирки на тераси

  • 16 364
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте мами   :bouquet
днес за пореден път бях свидетелка на супер некачествена изработка на навес от поликарбонат. Докато се разхождахме с малкия, за малко да ни се стовари върху главата откъсналото се парче материал от навеса #2gunfire #Cussing out doh. Вбесих се, защото са малко фирмите дето спазват техническите изисквания, а "не си оставят ръцете". Доскоро работех за вносител на материала, и се надявам да ви помогна или да дам поне насока.  ....  newsm10

# 1
  • Мнения: 1 608
Ще следя темата - интересувам се от преградни стени.

# 2
  • Мнения: 1 107
Благодаря за предложената помощ-аз например искем да се ориентирам в цените на такива козирки за тераси около 90*450 см, обаче вс не ми остава време. Тук отдавна обсъждаха подобна тема и имаше цена около 1000лв, но на мен  в момента ми е малко висока. Такива ли са цените наистина?

# 3
  • Мнения: 32
Цените на козирките варират вече от 150 - 200 лв./м2, защото има различна дебелина и свойства на поликарбоната. От голямо значение е къде и към какво ще се захваща конструкцията. Задължително е фирмата да направи оглед на място. Не приемайте по-малка дебелина от 10мм, или ако са многослойни - 8мм. Преди 3-4години имаше страхотен град във Варна и беше разрушил доста навеси и пазари от поликарбонат - но те всички бяха с дебелина 4 и 6мм - това е много тънко и провисва от сняг.  Чувала съм и за доста по-ниски цени,  Naughtyно ми звучи нереално, защото доста поскъпнаха материалите.

# 4
  • Мнения: 1 608
Търся идеи за стъклени или подобни преградни стени в жилище.

# 5
  • Мнения: 2 211
Търся идеи за стъклени или подобни преградни стени в жилище.

Стъклени тухли или закалено стъкло - мат.

# 6
  • Мнения: 1 608
Търся идеи за стъклени или подобни преградни стени в жилище.

Стъклени тухли или закалено стъкло - мат.
Идея за фирми или поне къде да проверя. newsm78

# 7
  • при моите любими
  • Мнения: 2 511
Нашата кооперация е с алуминиеви парапети и стъклени прегради (на балконите). Тъй като имаше големи общи тераси на 2 апартамента, които не бяха преградени, съседите са си направили, такива прегради със алуминиеви тръби, на които се закрепят стъклени плоскости (ако мога така да ги нарека), могат да се направят на каквата височина искаш както и форма. Не знам дали обясних разбираемо, но от сайта който ще ти дам може би ще разбереш какво имам предвид- разгледай галерията. http://www.parapeti.net/album.html На снимките не видях точно такива, но има варианти. Както и стъклото може да е матирано или цветно. А за козирка за тераса аз бих си сложила тип тента, която винаги може да се прибере, ако имаш желание и да се подменя плата и шарката. Правят вече невероятно красиви тенти. Има варианти и за почти напълно разпъване в  хоризонтално положение, почти без наклон. Ето такива примерно  http://www.hubavitenti.com/sen_ch.htm

# 8
  • Мнения: 2 211
[Идея за фирми или поне къде да проверя. newsm78

Стъклени тухли:
www.djiabg.com/
www.corel-67.com/

Закалено стъкло:
www.kristian-neiko.com/bg/?go=about

# 9
  • Мнения: 2 211
А за козирките, преди време тук прочетох, че "Валда" правят много хубава конструкция от алуминиев профил и разполагат със специалисти, които ги смятат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт