пералня в банята

  • 6 882
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
и както ми се иска да кажа - и аз съм новодомка. Кухнята е доста малка като се има в предвид, че е и дневна и трапезария и оттук изхожда моя въпрос. Мога ли да си сложа пералнята в банята, където ще има и душ-кабина или е абсолютно невъзможно. Приятелка ми подхвърли, че тя ще направи същото, но аз се притеснявам. От друга страна - това са 60см, които трябва да сложа в кухнята. Посъветвайте???

# 1
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Моята пералня е в банята вече много години. Нямам душ кабина, просто е отделена с една лека преградна стена от алуминий и плексиглас. Единственото, което направихме допълнително е, че повдигнахме пода под пералнята. Така тя не плува във вода, дори и банята да се наводни.
Банята ми е малка, но определено там й е мястото на пералнята ми + коша за мръсните дрехи.

Над самата пералня сложихме едни много стари и противни шкафове, които заварихма в кухнята на апартамента. Отпред на целите вратички сложихме огледала и се получиха прекрасни и евтини шкафове за баня, в които държа много работи.

# 2
  • Мнения: 2 631
Оооох, и аз как искам, там да я преместя пералнята!!! Twisted Evil

Ще ми освободи цяла стая, която за момента ползваме като килер, но може, да се превърне в чудесна мансардна спалня, а и на децата ще им трябва детска...

Та, един майстор беше категоричен, че ще ръждяса.  Close
А банята ми е достатъчно широка, макар и без душ-кабина.

Дано се включат повече с опит!

# 3
  • Мнения: 8 999
Аз нямах никакво колебание. При кухненски бокс, който е отворен към трапезария и хол, изобщо не си представях как ще пренасям легени с дрехи и ще ми бучи пералня /освен абсорбатор и миялна/, затова безкомпромисно я наврях в банята. Ако ще и да се наложи да сменям перални на 5 години, предпочитам пред това да я гледам на челно място в дневната ми. Далече е от ваната и не попада вода директно върху нея, но конденз по време на къпане има и върху пералнята. Какво да се прави - другият ми вариант беше да се лиша от втора тоалетна, но при наличието на две деца, това би било груба грешка - винаги им се пикае докато аз се къпя.

# 4
  • Мнения: 2 631
Ооо, значи има надежда! Party

Кажете, от колко години са ви в баните пералните?

Моята пък почти е за сменяне, в смисъл, че ми омръзна, пък не сдава багажа.
Така мога и да ускоря смъртта й... Mr. Green

# 5
  • Мнения: 8 999
Моята пералня е на 15 г. - мразя я. Но в банята я държа от два месеца. Тя си беше поръждясала тук-там още преди да я навра там. Само моят майстор ме посъветва да не я затварям в шкаф, ако ще е в банята и да проветрявам, т.е. да държа отворена вратата, за да не се задържа влагата.

# 6
  • Мнения: 5 475
Кажете, от колко години са ви в баните пералните?

  Близо 5. Peace
 Rolling EyesНе е ръждясала досега,но имам душ кабина и банята е с прозорец,т.е. не задържа влага. Wink

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Моята е от две години, но е отделена с врата хармоника и на 2 см от общото ниво на банята и също винаги проветрявам. Пералнята не е мръднала за това време, няма нито точка ръжда  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 866
Стоя в банята 10 години. Едва от 2 години си има самостоятелна стая. Не е ръждясала. Всичко й е наред и се надявам да не се налага да я сменям скоро.

# 9
  • Мнения: 583
И нашата пералня е в мокрото помещение, в което има мивка и тоалетна (без душ). Мисля, че няма да има проблем. Като нямаш място в другите помещения какво да се прави. Има хора, които си слагат пералнята в гардероба в коридора- при липса на място.

# 10
  • Мнения: 19
мисля, че събрах смелост да я сложа в банята. Пък и в крайна сметка в последно време живота на електроуредите е толкова кратък / проблема е в производителите/, че след 5-7 години наложително ще я сменям. Гледах също че правят и специални поставки за перални. Е 1000лв. за 20см кутия ми се струва много, но пък може би ще се измисли някакво алтернативно решение.

Мерси за съвета

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как го измисляте само...  ooooh!
Това, че ще ръждяса шасито на урУда ви е най-малката грижа.
Както новите перални са изцяло електронни, как мислите че се отразява влагата на елементите й. Що не си сложите ТВ-то или ДВД-то, а най-добре и стереоуредбата си в банята, а!

Боже, боже... мислите ли въобще.

И още една вметка. При евентуална повреда в гаранционен срок, не очаквайте последният да ви се признае. Няма как, просто.
А, че новите уреди 50:50 си изкарват гаранцията също ви е ясно.

# 12
Как го измисляте само...  ooooh!
Това, че ще ръждяса шасито на урУда ви е най-малката грижа.
Както новите перални са изцяло електронни, как мислите че се отразява влагата на елементите й. Що не си сложите ТВ-то или ДВД-то, а най-добре и стереоуредбата си в банята, а!

Боже, боже... мислите ли въобще.

И още една вметка. При евентуална повреда в гаранционен срок, не очаквайте последният да ви се признае. Няма как, просто.
А, че новите уреди 50:50 си изкарват гаранцията също ви е ясно.
Peace
Да вметна и още нещо не маловажно , а именно  БЕЗОПАСНОСТТА .Мен лично много ме е страх от някоя оголена жица + влага и познай....................

# 13
  • Мнения: 4 965
Как го измисляте само...  ooooh!
Това, че ще ръждяса шасито на урУда ви е най-малката грижа.
Както новите перални са изцяло електронни, как мислите че се отразява влагата на елементите й. Що не си сложите ТВ-то или ДВД-то, а най-добре и стереоуредбата си в банята, а!

Боже, боже... мислите ли въобще.

И още една вметка. При евентуална повреда в гаранционен срок, не очаквайте последният да ви се признае. Няма как, просто.
А, че новите уреди 50:50 си изкарват гаранцията също ви е ясно.
Peace
Да вметна и още нещо не маловажно , а именно  БЕЗОПАСНОСТТА .Мен лично много ме е страх от някоя оголена жица + влага и познай....................

 Confused
И на мен това първо ми мина през главата - все пак, пералнята работи с ток, ток + влага...
Аз не бих рискувала.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 232
Мммм, Шани е абсоютно права. Днешните перални нямат нищо общо с тези преди 10 години - на електрониката влагата сигурно ще се отрази съвсем различно, отколкото на старите изцяло механични уреди.

Общи условия

Активация на акаунт