знаете ли нещо за предизвикването на мензис

  • 27 061
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 419
а между другото БТ мериш ли?

# 16
  • Мнения: 2 494
Светли, бих ти препоръчала да отидеш при още един лекар преди да почнеш да викаш цикъла, де да знам аз съм Тома неверни и за това май не бих се доверила само на едно мнение. Достатъчно добър ли и е ехографа? Да не стане грешка?!!

Успех ти желая!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Цитат на: Aya
а между другото БТ мериш ли?


Не меря БТ. Тези месеци мислех изобщо да не се занимавам с бебеправене, защото съм заета с подготовката на сватбата и само ми е до бебета... Мислех да изчакам лятото, а то...  Thinking

# 18
Аз отдавна чета, но едва сега се престраших да пиша...
Преди години на мен ми предизмикаха мензиса с инжекция /мисля, че беше Прогестерон, но не съм сигурна/. Но преди да пристъпиш към това трябва да си абсолютно сигурна, че няма бебче!
Стискам палци всичко да се оправи!

# 19
  • Мнения: 7 716
Приемът на прогестерон няма да навреди на евентуална бременност.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 526
Моят цикъл е ужасно нередовен, никога не знам кога ще ми дойде, освен когато пия хапчета. Обикновено като ми закъснее много - поне 1 месец, че и повече ми предписват 3 дни поред инжекции Прогестерон, след което до 3-4 дни М идва. Напоследък вместо инжекции вземам Дуфастон. Аз не обичам много инжекциите, но все си мисля, че са по-ефективни от хапчетата и не ти дразнят стомаха.

# 21
  • Мнения: 1 277
Цитат на: Mimeto78
Моят цикъл е ужасно нередовен, никога не знам кога ще ми дойде, освен когато пия хапчета. Обикновено като ми закъснее много - поне 1 месец, че и повече ми предписват 3 дни поред инжекции Прогестерон, след което до 3-4 дни М идва. Напоследък вместо инжекции вземам Дуфастон. Аз не обичам много инжекциите, но все си мисля, че са по-ефективни от хапчетата и не ти дразнят стомаха.


Същата работа. И на мен са ми "викали" цикъла с Прогестерон, Дуфастон и един-два пъти с Оргаметрил. Гинеколожката, при която ходя сега обаче реши, че не бива да се бърза с предизвикването. Първо ме прегледа и разпита обстойно, после ми пусна хормонални изследвания, изпрати ме на консултация с ендокринолог и едва след всичко това ми предписа лекарства.

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ще споделя моя опит с прогестерон.
Поради много дълъг период на безмензесие-средно на около 2-3 месеца веднъж-гинекологът ми реши да да изпише прогестерон.
Изписа ми инжекции, които да бия в продължение на може би 3 седмици. Още на първата седмица ми дойде Мто, аз не спрях инжекциите - на втората вече бях тотално изнервена и ме боляха всички кости-спрях на своя глава, въпреки рева на фамилията и отидох при доктора-той каза, ами май съм пресилил дозата...
Така че внимавай с тези предизвикваници-ако нямаш някакви специални проблеми-Мто, както и кръвното са си строго лични и различни за всеки човек. Може да се изказвам доста неуко по този проблем, за което моля да ме извините-възможно е да не съм права.

# 23
  • Мнения: 5 250
Аз бих те посъветвала да отидеш и на друг лекар преди да направиш каквото и да било  Simple Smile В Майчин дом има големи специалисти и 4Д ехограф на който също могат да те прегледат и ако има бременност макар и ранна да се види  Simple Smile д-р Яков например има много хубава машинка,дори и ти самата ще си видиш вътрешностите като на цветна снимка  Wink (съжалявам ако звучи неприятно последното)  Embarassed
Доколкото разбрах дано не бъркам ти ходиш при Георгиева,но аз не мися че тя е чак толкова добър специалист  Rolling Eyes При мен бременността не се виждаше доста време,но нито веднъж не ми предложиха да ми предизвикат мензиса  Thinking
Пожелавам ти успех  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 419
Предварително се извинявам за отклонението от темата  Blush

Цитат на: Radina
,4Д ехограф на който

какъв е този 4Д ехограф? За 3Д съм чувала, ама къде е това 4-то измерение ... #Shocked

# 25
  • Мнения: 5 250
Ina Sebieff може да даде повече инфо за това тя е ходила,даже и филмче си има  Wink

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Цитат на: svetli
Момичета, търсих такава тема в архива, но не намерих. Ако е обсъждана моля да ме извините и да ми кажете къде точно.

Знаете ли нещо как се "предизвиква" мензис от гинеколога и дали е опасно? В понеделник мислят да ми правят това и колкото повече се замислям, толкова ме хваща страх...  Rolling Eyes

Ако на някого му се е случвало, моля да разкаже  Confused:


При мен беше с мускулни инжекции, не помня как се казваха , но три дена поред ми ги биха и после след още три ми дойде , но така дойде , че ............. все едно ме колеха, много тече, чак ми причарняваше.После не съм усетила някакви последствия.
Сега прочетох всички мнения и се сетих : тези инжекции не вредят при ежентуална бременност , но е по - добре да ти го предизвикат , отколкото да не ти дойде, така ми обясниха , при мен на ехограф показваше , че няма бременност и даже лекарката каза ,ч е всичко изглежда все едно всеки момент ще ми дойде, но все пак за да не рискува при евентуална бременност ми предписа това лекарство.Съжалявам , че не помня как се казва , това е всичко с което мога да ти помогна, но мога да ти кажа , че няма нищо страшно , на мен даже ми олекна , по - спокойна се почувствах- не знам защо.

# 27
  • Мнения: 1 419
Мария (бях решила че си Елена заради ника  Embarassed),
А ти тогава бременна ли се оказа? Или при теб не е стоял този въпрос?

# 28
Здравейте,момичета!Аз също бях с нередовен цикъл.Пих Диане35 около 3 години,но щом го спирах пак ми закъсняваше и ми го предизвикваха с инжекции Прогестерон.Имах поликистозни яйчници и затова не ми идваше,ходех на лекар в Тина Киркова.Случайно ме прегледа тогавашната завеждаща отделение "Инвитро" д-р Табакова и ми предписа Марвелон (след хормонални изследвания) пих го две серии по 6мес. и от тогава нямам проблеми с не идване Laughing .Не ми е абсолютно редовен,но до 45ден ми идва,а това си е направо супер в сравнение със спирането и инжекции,а и поликистозата се излекува.Препоръчвам ви да говорите с лекаря си и да не ви правят инжекции или да ви изписват лекарства без да са ви направени хормонални изследвания.Успех

# 29
Цитат на: Aya
Мария (бях решила че си Елена заради ника  Embarassed),
А ти тогава бременна ли се оказа? Или при теб не е стоял този въпрос?

Предплагам , че към мен е въпроса.
Ами не , не се оказах бременна, на нервна почва го изкараха , защото точно тогава имах доста проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт