В обличкото ми коремче има ДЕКЕМВРИЙСКО бебче!

  • 14 523
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 144
Абсолютно за чувалче за спане. Ние ползвахме от 3-4 месеца, та чак до две годинки спеше в такова. Има различни размери.

Относно градината, мама Яни, и аз още не съм решила какво да правя... Ще го мислим, има време засега. Вярно, че носят доста вируси оттам, може би е добре да ги спрем да речем от декември (или края на ноември), някъде до пролетта, докато свърши сезона на гриповете.

Но баткото от училище и таткото от работа не мога да спра, така че пак ще си имаме вирусоносител...

# 46
  • София
  • Мнения: 210
Брех, девойки, докато се разпиша в новата тема и вие вече сте натрупали 3 страници:)
Преди всичко Честит рожден ден на Раличка!  ura Да ти е жива и здрава и много много да те радва!
Аз също се притеснявам какво ще правя с Ния, когато малкия се роди. Тя почти не боледува, но като си спомня какъв ужас преживяхме миналата година с онзи вирус, когато детенце вдигна температура 41 градуса. Аз в такива моменти много се паникьосвам, просто заставам и започвам да гледам в една точка и губя звук и картина. Добре че тати ни е от оправните и изобщо не се шашка. Както и да е, дори тя да не боледува винаги може да пренесе нещо от детската. Но от друга страна изобщо не знам как ще се справя и с двете дечица ако няма някоя от бабите наоколо. Ако пък я има, дори да е майка ми ще съм изнервена, защото обичам всичко вкъщи да е под мой контрол, а те в желанието си да ми помагат обикновенно се захващат да подреждат и тотално ми объркват всичко. А и ако Ния си е по цял ден у нас може би ще се чувства пренебрегната, защото аз няма да мога да и обръщам внимание, колкото на бебето, а е много важно тя да го заобича от самото начало и да не се чувства заплашена от новия човек.
Колкото до списъка - щях да добавя и аз това за чувалчето. И не знам дали някой от вас е ползвал, но сега има едни специални бебешки възглавнички, които им държат главичките настрани. Казват, че детето може през нощта да се задави и задуши ако не спи обърната на една страна и нямате си представа по колко пъти на нощ съм ставала да проверя дали всичко е наред. Ния спеше като ангелче и е имало случаи, в които изобщо не мога да чуя, че диша и съм я побутвала, за да даде признаци на живот. Смахната работа!
А по въпроса за яденето, много внимавам и се контролирам, но днес изпитвам неистов глад за нещо сладко. Изядох вече 2 ябълки и 2 праскови и сега смятам да нападна меда. Но ако не ми мине до довечера няма да устоя на шоколада в хладилника Sad

# 47
  • Мнения: 482
Честит рожден ден на Раличка! Да расте здрава и щастлива, и винаги усмихната!  newsm67

# 48
  • София
  • Мнения: 295
Здравейте и от мен!

Докато не съм забравила да честитя:
Честито, Цвети! Желая ти много, много семейно щастие!   bouquet
Честито и на Мама Яни за малката Раличка! Да ти е жива и здрава и много да ви радва!   bouquet

Стела Мария, благодаря ти и аз за примерния списък! Вече свят ми се завива от разни списъци, дето чета тук из форума. Пък и като ходих до Премама и Пигис Хаус - и от там списъци ми дадоха, ама едни такива дъъъъъъъъъълги!
Аз пък вчера си харесах един космонавт, за 25лв., в едно съвсем обикновено детско магазинче. Ама много си го харесах пък, все за него си мисля и май ще си го купя тия дни! Един такъв много нежен бледо зелен цвят и с едно сладко мече отпред... Боже, не съм си представяла, че мога така да се умилявам на бебешки дрешки! Crazy Да ви кажа и че онзи ден с мъжа ми ходихме до новия магазин на Чиполино на бул. Възкресение. Много хубави неща има и продавачите са много готини и любезни! Видях, че за някои неща (колички, легла) цените са по-ниски отколкото в Пигис Хаус например... така че ако искате, можете да го посетите и вие. А пък тоя моя мъж... ooooh! Мен като ме обхване ентусиазма и все му викам: айде да си купим еди-какво-си за бебето (напр. точно в този магазин гледах много сладки чорапки), а той все: не, та не! Рано било още... и аз не знам защо го слушам, ами не си купувам каквото ми хареса! Rolling Eyes Ама ще почна да пазарувам без него, я!

# 49
  • София
  • Мнения: 165
G-Baby, сигурно е така с всички мъже. И моят е така - рано било - поне да влезна в 7.
Не ги бива много, много да рискуват - залагат на сигурното. Преди време ( като излезна списанието със залагалката чико ) и му казах че вече си имаме първата залагалка едва не припадна - ама толкова рано било Simple Smile
Така, че при всички положения докато влезна в 7 ще прескачам до магазините самичка- само не знам кой ще ме опази да не си взимам всеки път по нещо?

# 50
Здравейте, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА МАМА ЯНИ, ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА ДЪЩЕРИЧКАТА ТИ.
 Simple SmileВече пазарувате или все още не аз засега изчаквам за малко по натам. Надявам се сте добре.
Аз онзи ден ден бях на ФМ всичко с бебето е наред, но околоплодните води ми били повече и затова днес ми правиха обременяване с глюкоза, тъй като една от тези причини може би е диабет, утре ще имам резултати и много се надявам да са добри.     

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 326
Rozita1, не се притеснявай за резултатите! Как ти беше първата кръвна захар? Моята майка също е била с повече околоплодни води и през двете си бременности, но не е имала диабет, нито пък ние със сестра ми! Казали са й, че това варира, и че е по-добре да са повече от 1-1,5 литра, отколкото по-малко.
Успех! Hug

# 52
  • Мнения: 276
anaise, мерси за разяснението за бодито Simple Smile. а какво ли е камизолка. значи имам някое и друго боди вече. те са 100% памук, но мъжа ми се притесни, че са с метални копчета. за притеснения ли е?
стела мария, благодаря и на теб за списъка, много полезен и изчерпателен ми се види, ще отмятам по него Simple Smile

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 326
vencho, камизолка е нещо като тениска, само че бебешка  Simple Smile Не обхваща и дупето като бодито. Може да е с къс или с дълъг ръкав, с връзки или с копченца. А за металните копчета не се притеснявай - на сестра ми малката всичките й дрехи са с такива и никога не е имало проблем.

# 54
  • Мнения: 366
Честит Рожден Ден на бъдещата кака Рали!

 newsm59  bigdance2  Gift  ura

# 55
  • Мнения: 2 641
Стела Мария, списъка е страхотен - направо ще ми бъде чек лист  Grinning

Аз още не съм решила дали да ходя утре до София при Димитрова за ФМ...ама май след постинга на Анаис ще отидем newsm78

Бихте ли ми обяснили как се стига до Фемина, особео с тези затворени улици...ние ще влезем в София от Подуене
[/b][/color]

# 56
  • Мнения: 280
Бори ти завърна ли се или още си във ваканция , питам че имаме да ходим на разходка с тебе  Laughing

# 57
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Ето ме и мен, завърнах се от ФМ и всичко е на шест. Прегледът продължи само 10 мин. но това не е от значение за мен и аз съм доволна. Докторът ми направи забележка за килцата и каза да мина на по-лек режим- не знам кога съм успяла да кача цели 9 кг. Blush Ама той доктора не знае, че съм на 4-то място в конкурса за секси бременна така, че нищо не разбира Laughing

Последна редакция: чт, 09 авг 2007, 20:00 от valkata78

# 58
  • Мнения: 534
момичета Hug Hug Hug
Валка, твои ли са тези декорации? лелееееееее ти си една царица, страхотни са Peace

# 59
  • Мнения: 630
Здравейте момичета   bouquet
Ивалинаи - много весела темичка. Отново аплодисменти!
Мама Яни - да ти е жива и здрава рожденничката   party002  party002 Tada Gift Да е много щастлива, весела, слънчева и нека се гордееш с нея.
Честито и на Цветито - много приятни съвместни изживявания и най-хубав подарък през декември   ylinfant
Аз продължавам с мързелуването и яденето - да видим до къде ще я докарам. За сега съм само 4 кг.+, но няма да е за дълго.
Само се чудя - нещо не ми личи много корема - дали защото преди да забременея правих по 200 коремни преси  newsm78 Но какви паласки имам -  smile3544

Общи условия

Активация на акаунт