Възможно ли е 2-годишно дете да има кариес?

  • 1 963
  • 4
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сина ми е на 2.7 годинки. Днес цял ден ми се оплаква че го боли зъбче. Особено след като хапне нещо топло или студено. Разправя че се е ударил обаче не може да обясни как и къде. Аз не виждам по зъбчето да има кариес, но и не мога да погледна добре защото бяга и ме хапе. На какъв лекар да го водя и ако има кариес как ще го оправяме? Не виждам начин да седи мирно на зъболекарски стол.

# 1
  • Мнения: 1 434
На детски  зьболекар  ,може да има афта или раничка на бузата  и ние на две год ходихме на преглед  оплакваше се   намазаха  бузата   с  лекарство  и  всичко мина  bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Възможно е. Зимата Силви имаше кариес на зъбчето. Видях нещо черничко като миех зъбките. Заведох е на детски стоматолог, наистина беше кариес.

# 3
  • Мнения: 189
Наистина е възможно. Моя син беше на 3 г. и 2-3 мес. когато имаше кариес, който се превърна в пулпит. Скоро правихме още 1 зъб с кариес.
Няма място за чудене. Намери си детски стоматолог и подготви детето да не се стресира... като казваш че и на теб не дава да го видиш...
На стола седим двамата с малкия, така е спокоен.
Успех   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 326
Възможно е....племеникът ми имаше на 2 и нещо. На по-предните зъби може да се получи и от падане, така се нарушава емайла на зъбите и от тамтръгва кариеса.

Общи условия

Активация на акаунт