до кога най-късно трябва да пусна на ясла през септември

  • 496
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здрваейте мами.дъщеря ми е приета в ясла.понеже сме малки на 1г.4 м. ще ми се да я пусна към края последните дни на септември.според вас дали е възможно. когато ходих да потвърждавам шефката каза,че сигурно към 10.09 ще почват да приемат деца и иска да ги приема поетапно.дали може спред вас или вече ще е късно.и кога да почваме да правим изследванията и те за колко време стават.и дали се правят в хеи или в частна лабаратория.и въобще на вас какви изследвания искат.успех

# 1
  • Мнения: 2 950
Ами значи:
- можеш да я пуснеш и октомври, но е много важно да идеш в началото на септември и да кажеш, че не сте се отказали от мястото. Има деца, които боледуват или пътуват някъде и не могат да тръгнат още през септември, така че само кажи, че ще ходите със сигурност, за д ане пъхнат друго дете на ваше място.

- изследванията важат до 30 дни. Ако тръгвате края на септември, направи ги най-рано в началото на месеца.

- изследванията са готови най-много за седмица.

- аз ги правих в частна, но с направление. Но сега незнам как е!  newsm78

- за изследванията трябва да попиташ педиатъра си, той дава всички необходими документи и ти дава направления.

- последно трябва да вземеш бележка от педиатъра, в която да пише, че детето е здраво и не е било в контакт със заразно болни. Тя важи 24 часа.

Успех! newsm10

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Изследванията ще са ви готови за една седмица.Педиатъра ще ви каже какви точно са ви необходими.А затова дали ще е късно края на септември говори с директорката. Peace

# 3
  • Мнения: 131
Здрасти,
С/д мене няма от какво да се притесняваш.Изследванията стават за един ден (аз си ги направих  на частно,но може навсякъде).После с тях отиваш при ЛЛ и той ти дава бележка ,че всичко е наред и я носиш заедно с изследванията в яслата.Хубава е да отидеш при директорката(или този,който приема децата) и тя ще ти даде да си попълниш една бланка с това : име на тати,на мама,телефони за връзка,месторабота и т.н., ше ти запише кой е ЛЛ на детето и ще ти даде бележка с това какви изследвания трябва да подготвиш.Мисля чв бяха кр.картина ,урина и секрет,ако не се лъжа...И мойеш да я питаш тогава кога най-късно може да заведеш детенце,но с/д мене няма знашение,ако не си се отказала,редът ти се пази за месецът, в който трябва да се приеме детето...Ама дали ще я пусне с 10 дена по-късно ,за детенцето няма да е от значение,повярвай ми.Не е малко,ще свикне.Аз лично съм безкрайно доволна от яслата.
Хайде,надявам се да съм помогнала.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт