А ако гаджето Ви убие човек на пътя...

  • 3 918
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 815
Ако наистина се визират Максим и Албена, според мен те не са просто гаджета. Нали те сами казаха, че са си рзменили брачни халки, а със сватбата ще почакат. Те са от доста време заедно и са преминали фазата гаджета. На практика те са мъж и жена. И ако е така - къде остават думите "В радост и мъка, докато смъртта ви раздели"

# 31
  • Мнения: 2 197
Аз бих го зарязала ако негова грешка е довела до инцидента.  Не мога да понеса да остана с някой, който е убил човек дори и непредумишлено. Поне аз никога не бих могла да прегазя някого, защото не шофирам.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 359
Точно отсреща на съседното бюро стои едно момиче.
Има три деца и дълъг семеен стаж.
Мъжа и е прибран, няма да коментирам за какво.
Девойката не е женена, цялото имущество е на нейно име, а то изобщо не е малко. Изглежда прекрасно.
Питала съм я, защо точно си къса нервите, а просто не го зареже.
Просто от любопитство.
Каза, че е баща на трите и деца и никога не си е преставяла да прекара старините си без него.

Аз, лично, в чисто практически аспект не знам до каква степен бих направила копромис и какво точно би ми струвало това.
Че бих- бих, но точно колко, не знам.
Има някакви граници, ако това ти в въпросът.

# 33
  • Мнения: 1 849
Аз бих го зарязала ако негова грешка е довела до инцидента.  Не мога да понеса да остана с някой, който е убил човек дори и непредумишлено. Поне аз никога не бих могла да прегазя някого, защото не шофирам.

Е може и да не прегазиш някого, но от инциденти никой не е застрахован, не само по този начин умират хора...
Какво е любов според вас? Независимо дали си семейство или приятели.

Аз бих останала с него независимо какво е извършил.
А Албена и Максим са преживяли толкова много заедно и тяхната връзка не някакъв временен гаджълък колкото да си начешат страстите и задаването на подобни въпроси според мен са неуместни.

# 34
  • Мнения: 1 172
Зависи:
- ако ще лежи в затвор и ще е за дълъг период, то едва ли ще го дочакам. А и за толкова време не могат да останат непроменени отношенията ни. Нямам намерение след 8-10 години,  на 35-36 тепърва да опитвам да градя семейство с някой, който ще е мнооого променен след 7-8-10 години пандиз.
- ако е пил и си позволи пак да се качи пийнал - да, ще го зарежа. Защото с този човек нямам бъдеще. Утре моето дете ще е и негово дете. Как аз ще му забраня да го вози подпийнал и ще съм сигурна, че се съобразява с това? Човек, който не цени собствения си живот, не цени и този на останалите.

Грешки стават, всеки може да причини ПТП с жертви. Дори и пешеходец! Но всеки трябва да може да НЕ се качи да кара след употреба на алкохол, там няма случайни грешки ... има илюзорна увереност/сигурност, оправдания и нежелание да се намери алтернативно решение.

# 35
  • Мнения: 46 429
Не бих го напуснала. Надявам се и той мен, ако ми се случи нещо подобно. В такъв момент човек има нужда от най-близките, за да се пребори и да не допуска повече да стават подобни неща, ако я няма тази подкрепа, може да залитне в много лоша посока.

# 36
  • Мнения: 121
Не бих го напуснала. Надявам се и той мен, ако ми се случи нещо подобно. В такъв момент човек има нужда от най-близките, за да се пребори и да не допуска повече да стават подобни неща, ако я няма тази подкрепа, може да залитне в много лоша посока.
Същото. Нали за това сме се взели - да се подкрепяме. Независимо дали по негова вина е станала катастрофата или не. Ако обаче е толкова безотговорен, че шофира редовно подпийнал и си играе на рали на пътя с огромен джип - това нямаше просто да е моят мъж. Не харесвам безотговорни личности.

# 37
  • Мнения: 490
Не, не бих!
Когато обичаш с някого си с него и в добро и зло. Така ги разбирам аз нещата.

# 38
  • Мнения: 1 172
Когато обичаш с някого си с него и в добро и зло.
Познавам убиец (непредумишлено убийство), познавам добре семейството му. На мнение съм, че жена му загуби много от това, че искаше да е до него. Човекът се промени ужасно много, нищо общо с това, което беше преди това. А тя допускаше всичко, само защото много му съчувстваше и мислеше, че е така е редно в подобна извънредна ситуация. Тя измина с него целия път - съдилища и т.н. (не знам дали е бил в затвора, но това няма огромно значение- и да е бил, е бил за кратко). Накрая се оказа, че тя вече живее с непознат. Човек, който след целия този стрес започна да я унижава и да я тормози всякак си.

Затова мисля, че колкото и да обичам някой мъж, обичам себе си повече.

# 39

Затова мисля, че колкото и да обичам някой мъж, обичам себе си повече.

да, и аз така мисля

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Да не дава господ както казват старите хора.
Ако обичаш човека до себе си истински според мен не Би го изоставил.

 Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 4 423
Да не дава Господ Praynig
Не бих го изоставила, никога, винаги ще съм до него - не бих го оневинила обаче ( ако има вина разбира се)

# 42
  • Мнения: 1 942
Когато блъснахме човек, помня как преди да отворя вратата и да сляза си помислих "Света Дево, моля те нека е жив! Не искам той да иде в затвора!" Не не бих го изоставила - нали сме "един отбор" другарчето не се предава когато му е най-трудно  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 2 079
Моля се това никога да не става! Praynig Praynig Praynig
Но ако все пак се случи - мисля, че няма да го изоставя, а напротив, ще се боря заедно с него, ще бъда до него, ще го подкрепя, независимо от всичко станало.
Не казвам, че ще го оневиня, ако е виновен, разбира се! Naughty
Но ще го подкрепя! Naughty

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никой не е застрахован и на всеки може да се случи. Но зарязването в такъв момент говори за тотална липса на любов. Не бих се отрекла от целия си досегашен живот и бащата на децата си заради неволен инцидент... Може би наистина ако е просто гадже щеше да е друго Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт