За живеещите в USA

  • 12 085
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 384
Цитат на: Jungle
И на моята и дадоха виза за 5 години но ми е много съмнителнатази виза и не знам дали не трябва да излиза на всеки 6 месеца от страната с нея.  Кажи кога ще идва майка ти? Моята дава вече голям зор а аз съм едва в 27ма седмица;)
Цитат на: Jeanne
И аз да се похваля,вчера дадоха виза на майка ми и живот и здраве,ще дойде когато наближи събитието,та съм много щастлива и малко по-спокойна Wink


Ама тази виза е изходна бре скъпа, за престой се удря тук на летището и е 6 месеца обикновенно. Сложи ли паркета, я бързо отчет Grinning

# 46
И аз да питам:
 С такъв род виза как се процедира? Стои 6 месеца тази година, после другата пак 6 месеца и така до края на света...
или визата:)

# 47
  • Мнения: 384
Цитат на: Anonymous
И аз да питам:
 С такъв род виза как се процедира? Стои 6 месеца тази година, после другата пак 6 месеца и така до края на света...
или визата:)


Абе таз виза е изходна за БГ бре хора. В рамкие на 5 години примерно както е на Jungle може да излиза от страната без да ходи в посолството за нова виза.Иначе тук ти удрят за 6 месеца престой в Америка и после се връщаш  и идваш пак когато искаш и така.

# 48
  • Мнения: 217
Цитат
Кажи кога ще идва майка ти? Моята дава вече голям зор а аз съм едва в 27ма седмица

Ами решихме да дойде в началото на май,малко преди събитието,а доне бебчо я изчака Wink Щеще и по-рано да дойде,но работи и няма да може да отсъства повече от 3-4 месеца,а по-добре да е тук като се роди бебето.
Jungle,като има желание жената нека да идва Simple Smile Те бабите май са по-нетърпеливи от нас Stuck Out Tongue

# 49
  • Мнения: 280
Ох това е добра новина че (УЖ) взели да пускат роднини ...
Аз обаче искам да поканя сестра си, майка и татко и незнам дали и 3мата сте минат с причината да присъстват на раждането ми Simple Smile То не че тук не пускат колкото си иска майката народ по време на раждането ...

А това да питат каде е забременяла дъщеря им е направо убиден (според мен) въпрос! И ние с моя мъж решихме че ако ги питат така да кажат - в Хондурас  Laughing

Момичета вие пътувате ли по време не бременноста? Ние си купихме самолетни билети за БГ за края на Май и не мисля че ще има проблем ....

# 50
Otnosno prestoia koito davat tuk moga da kaja che ne vinagi e 6 mesetsa. osobeno minalata godina na dosta babi im dadoha 1 ili 3 vkliuchitelno i na nashata ta se nalagashe da udaljavame... naskoro obache ne sam chuvala da davat po malak prestoi ot 6mesetsa...haide kasmet na vsichki babi Grinning

# 51
  • Мнения: 263
Цитат на: Anonymous
И аз да питам:
 С такъв род виза как се процедира? Стои 6 месеца тази година, после другата пак 6 месеца и така до края на света...
или визата:)


При влизане в Щатите в паспорта на границата ти закрепват I-94 картата, която се попълва в самолета по време на полета. На нея граничния служител ти удря един печат и с ръка записва датата до която най-късно трябва да се напусне страната. Обикновено тя съвпада с датата на обратния ти полет или е десетина дни по-късно от него. така, че веднага отворете пасорта и вижте каква дата на излизане са ви ударили. С други думи, това, че имаш виза за две или три години не означава, че имаш право да престоиш в Америка две-три години. Колко време ти е разрешено да стоиш се определя от граничния служител, а не от консулския отдел в БГ.

# 52
Това -ясно. Да така е.
Въпроса ми по-скоро беше . Може ли да стои 6 месеца(или колкото там са му отпуснали на границата), отива си за известно време и пак идва същата година.

# 53
Ей мами (тези дето си седят като мен вкъщи) какво правите в лошо време?
Тук при нас днес духа и превалява. Вчера излязохме на разходка след 5 дневен престой затворени.
По молове ли ходите?

# 54
На Явор му расте първия зъб и е много кисел.
Едвам сега е заспал от сутринта.
И аз се тръшкам да гледам тв.

# 55
AMI OTNOSNO TOVA KAK PREKARVAME MRACHNITE DNI....
TO OT DOSTA VREME POCHTI VSICHKI SA TAKIVA... NE NI SE E SLUCHVALO OT DOSTA VREME DA SI OSTANEM VKASHTI. OT PREDISHNIA DEN SI IMAME PROGRAMA ILI SI IZMISLIAME NESHTO NA KOLATA I TRAGVAME. KOGA PO MOLOVETE, KOGA DA PAZARIM ILI NA GOSTI, DO BIBLIOTEKATA ILI KNIJARNITSATA I TAKA. INACHE IMAM CHUVSTVO CHE SHTE IZPUSHIM I DVAMATA. PO DOSTA OT MOLOVETE GORE DOLU OT SKORU IMA PLAY GROUNDS. MOIATA MALCHUGAN SE ZABAVLIAVA DOSTA TAM A I IZRASHODVA DOSTA ENERGIA. PODHODIASHTI SA I ZA PO MALKI DETCHITSA KOITO LAZIAT ILI PROHOJDAT,NO MOJE BI ZNAETE ZA TIAH. V BIBLIOTEKATA SASHTO IMA DETSKA STAIA S KNIJKI I IGRACHKI A V BOOK AND BORDARS SE ZABAVLIAVAME NA MASATA S VLAKCHETATA.EDIN ILI DVA PATI  V SEDMITSATA HODIM NA PLUVANE I NA OSHTE NIAKAKAV KLAS S DETCHITSA NA NASHATA VAZRAST.TAKA MINA GORE DOLU ZIMATA. SEGA SME V OCHAKVANE NA NOVOTO BEBE I PROLETTA TAKA CHE SHTE IMA MAI PROMENI V DNEVNIA REJIM. HAIDE VESEL DEN NA VSICHKI.

# 56
Здравейте.
Ние живеем в Германия, но сключихме брак в Америка и идваме почти през година там, интересува ме дали някой има опит с влизането в Америка през последната година. Тъй като при последното влизане 2004 трябваше да давам отпечатъци и ми направиха снимка заради българското ми гражданство след случката си подадох документи за немско гражданство (което ще трае поне 1 година), защото се почуствах адски кофти пред всички чакащи на опашката.

# 57
Ами аз ходих в тоя "супермаркет" Младост в Шилер парк. Ако сте тръгнали натам, по-добре не ходете. Няма нищо. Само ако искате боза де и баничка.
Иначе аз си взех вафли Морена и от безплатните вестници.
До нас има сръбски магазин дето има повече БГ стока оттам.

# 58
Малко тъп въпрос, но кога се сменя времето тук?
Гледам сега ТВ и всички са на старото време.
Пък в БГ го смениха Thinking

# 59
  • Мнения: 1 777
Цитат на: brigite
Малко тъп въпрос, но кога се сменя времето тук?
Гледам сега ТВ и всички са на старото време.
Пък в БГ го смениха Thinking



Ste go smianiat na 2 srestu 3 april Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт