Трява да направя аборт!

  • 22 981
  • 206
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 488
Малко риторично стои въпроса ти като го гледам! Всичко е против това да родиш детето. Но най-вече помисли за другите си две деца и за своето здраве. Ако ти не си добре и децата ти няма да са добре. Тези неща:"убивам бебето си" са ми мааалко силнички. Може би е така, ако всичко ти е наред и махането на едно дете е каприз, глезотия или нещо такова. А тук са застрашени 4 човека! Двете ти деца, ти самата и съпруга ти. Помисли трезво за това. Вероятно си достатъчно млада по-нататък да имаш още едно дете. Не бива да се гледат купища деца, ако не можеш да им създадеш поне необходимите условия за нормално детство, те не са виновни за това, че ти си материално затруднена и не можеш да им обясниш защо трябва да ги лишаваш от това или онова. Мъжът ти, като глава на семейството, ако е отговорен човек, ще се втурне да се скъсва от работа, за да осигури оптималното съществуване на децата ви. Няма да му виждаш очите по цели дни, ще се прибира пребит от умора и ще си съсипе здравето и няма да види как ще пораснат децата му! Аз също имам три деца, едно и после близнаци и знам какво е да гледаш три деца. Повярвай ми, не преувеличавам! Дано не съм ти прозвучала грубо, но тези религиозни помисли, че аборта е убийство са излишни. По-безотговорно е да създаваш деца без да имаш средствата и възможността да ги гледаш що годе нормално. Или да ги раждаш нежелани от единия от родителите!
Те това са приказки на трезво мислещ човек с опит. Аз понеже нямам такъв, смятам че тука е истината! Пък и в 4-та седмица нищо не е една семка. Спокойничко и дано да се изчистиш хубаво! За трето може и по нататък да мислите като стъпите малко на крака и това малкото детенце дето тепърва ще прохожда и някой дето трябва да бяга след него да може да си пише името и да смята до 10! Ади успех! Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 3 404
Малко риторично стои въпроса ти като го гледам! Всичко е против това да родиш детето. Но най-вече помисли за другите си две деца и за своето здраве. Ако ти не си добре и децата ти няма да са добре. Тези неща:"убивам бебето си" са ми мааалко силнички. Може би е така, ако всичко ти е наред и махането на едно дете е каприз, глезотия или нещо такова. А тук са застрашени 4 човека! Двете ти деца, ти самата и съпруга ти. Помисли трезво за това. Вероятно си достатъчно млада по-нататък да имаш още едно дете. Не бива да се гледат купища деца, ако не можеш да им създадеш поне необходимите условия за нормално детство, те не са виновни за това, че ти си материално затруднена и не можеш да им обясниш защо трябва да ги лишаваш от това или онова. Мъжът ти, като глава на семейството, ако е отговорен човек, ще се втурне да се скъсва от работа, за да осигури оптималното съществуване на децата ви. Няма да му виждаш очите по цели дни, ще се прибира пребит от умора и ще си съсипе здравето и няма да види как ще пораснат децата му! Аз също имам три деца, едно и после близнаци и знам какво е да гледаш три деца. Повярвай ми, не преувеличавам! Дано не съм ти прозвучала грубо, но тези религиозни помисли, че аборта е убийство са излишни. По-безотговорно е да създаваш деца без да имаш средствата и възможността да ги гледаш що годе нормално. Или да ги раждаш нежелани от единия от родителите!
Твърдо заставам зад това мнение.

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Душата на детето слиза 40 дни преди раждането. До онзи момент, това е сбор от клетки. За какво дете става въпрос при 8-седмична бременност? Кръвен съсирек колкото орех и никакъв видим зародиш още. Това е.

Това изказване е гадно  Sick
А децата които се раждат преди термин, какво ? Те души нямат ли? И зародиша болка не изпитва?!
Хайде глупости за успокояване на гузна съвест!

# 18
  • Мнения: 4 380
Душата на детето слиза 40 дни преди раждането. До онзи момент, това е сбор от клетки. За какво дете става въпрос при 8-седмична бременност? Кръвен съсирек колкото орех и никакъв видим зародиш още. Това е.

Това изказване е гадно  Sick
А децата които се раждат преди термин, какво ? Те души нямат ли? И зародиша болка не изпитва?!
Хайде глупости за успокояване на гузна съвест!

Не казах 40 дни преди ТЕРМИН, а 40 дни преди РАЖДАНЕ. За да се роди детето на еди-коя си дата, на небето е било планирано. И душата му е слязла 40 дни преди тази дата независимо от термина.

Изпитването на болка няма нищо общо с одухотворено същество. Знаеш ли има такава магия вуду...С нея оживяват мъртъвци и ги правят зомби. Ходят си тела, които всъщност са празни тела на починали хора, тела без души.

# 19
  • Мнения: 251
Малко риторично стои въпроса ти като го гледам! Всичко е против това да родиш детето. Но най-вече помисли за другите си две деца и за своето здраве. Ако ти не си добре и децата ти няма да са добре. Тези неща:"убивам бебето си" са ми мааалко силнички. Може би е така, ако всичко ти е наред и махането на едно дете е каприз, глезотия или нещо такова. А тук са застрашени 4 човека! Двете ти деца, ти самата и съпруга ти. Помисли трезво за това. Вероятно си достатъчно млада по-нататък да имаш още едно дете. Не бива да се гледат купища деца, ако не можеш да им създадеш поне необходимите условия за нормално детство, те не са виновни за това, че ти си материално затруднена и не можеш да им обясниш защо трябва да ги лишаваш от това или онова. Мъжът ти, като глава на семейството, ако е отговорен човек, ще се втурне да се скъсва от работа, за да осигури оптималното съществуване на децата ви. Няма да му виждаш очите по цели дни, ще се прибира пребит от умора и ще си съсипе здравето и няма да види как ще пораснат децата му! Аз също имам три деца, едно и после близнаци и знам какво е да гледаш три деца. Повярвай ми, не преувеличавам! Дано не съм ти прозвучала грубо, но тези религиозни помисли, че аборта е убийство са излишни. По-безотговорно е да създаваш деца без да имаш средствата и възможността да ги гледаш що годе нормално. Или да ги раждаш нежелани от единия от родителите!

 Напълно съм съгласна с това мнение!
Моя приятелка беше пред същата дилема скоро. При нея не беше само това, но имаше и опасност за нея и бебето.
Накрая  стигна до извода, че е по-добре да го махне. Беше и трудно, но с времето си даде сметка, че е взела правилното решение!
Пожелавам по скоро да вземеш решение, което ще е най-добро за теб и твоето семейство!
А кое е най-доброто ти сама ще решиш  Peace
Успех!   Hug   bouquet

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
xenia, при цялото ми уважение - много книги си чела и филми гледала. Фантастични.
Живяла съм година в Ямайка ( меката на вудото ) , мъжа ми сега е в Хаити, ама нито аз, нито той зомбита не е виждал.

Сори за офф - а

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
xenia, каква си тия твоите книги, дето ти пълнят главата с бръмбари? ooooh!
Животът започва със сливането на двете клетки- мъжката и женската.
А това за зомбите е голяма щуротия- това са си съвсем живи хора, с умишлено увредена нервна система. В "колибката" има документален филм за зомбите (както и за изилизането на душите от тялото- гледай ги, много неща ще научиш).
Съжалявам за спама, темата не го заслужава.
Дано авторката вземе най-доброто решение и да не съжалява след това! Peace

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Душата на детето слиза 40 дни преди раждането. До онзи момент, това е сбор от клетки. За какво дете става въпрос при 8-седмична бременност? Кръвен съсирек колкото орех и никакъв видим зародиш още. Това е.

Това изказване е гадно  Sick
А децата които се раждат преди термин, какво ? Те души нямат ли? И зародиша болка не изпитва?!
Хайде глупости за успокояване на гузна съвест!

Не казах 40 дни преди ТЕРМИН, а 40 дни преди РАЖДАНЕ. За да се роди детето на еди-коя си дата, на небето е било планирано. И душата му е слязла 40 дни преди тази дата независимо от термина.

Изпитването на болка няма нищо общо с одухотворено същество. Знаеш ли има такава магия вуду...С нея оживяват мъртъвци и ги правят зомби. Ходят си тела, които всъщност са празни тела на починали хора, тела без души.
Извинявам се за офф-а,но моето дете като се роди с предизвикано раждане, какво е станало с душата му,след като доктора е планирал кога да се роди?
Xenia,не знам дали знаеш,но в 8 седмица има сърдечна дейност.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Извинявам се за офф-а,но моето дете като се роди с предизвикано раждане, какво е станало с душата му,след като доктора е планирал кога да се роди?
Xenia,не знам дали знаеш,но в 8 седмица има сърдечна дейност.
И моите са планирани от докора. Втората бременност се заинатих, че още няма да раждам и ми отлагаха секциото 3 пъти по мое желание.
Сърдечната дейност се появява в 5 г. с.

# 24
  • Мнения: 934
....постоянно плача,измъчвам се от това което трябва да направя,обвинявам се,сърцето ми се къса че трябва да си убия детето,не че сега е удобен момент да раждам ,или че искам още едно дете,само знам че не искам да го правя,
а дали ще го преживея някога не знам,имам чувството че ще се побъркам,за първи път ми е толко трудно!
Отчаяна, ако АЗ се чувствах така, щях да кажа, че НЯМА да направя аборт, и толкоз!

А ако щях да правя, щях да го направя бързо, и без много да се замислям. Замислиш ли се, край!

В такива случаи се доверявам на интуицията си.

# 25
  • Мнения: 179
Съжалявам за реакцията на мъжа ти.Но все пак на тях им трябва повече време да обмислят подобни неща.Вярвам,че можеш да се справиш с отглеждането на още едно дете,дори сега ситуацията да говори противното.Понякога се ужасяваме ,защото се съсредоточаваме да гледаме само парченце от пъзела на живота си,а то е само част от цялостната картина.Познавам много хора с три,с четири деца.Мнозина не са в цветущо финансово състояние,други са на квартира.Никога не съм чула някой от тях да е съжалил за раждането на кое да е от децата си.Виж,за аборти много жени съжаляват през целия си живот,поне така споделят.Аз лично в живота си се насърчавам от хората,които въпреки трудностите се справят,а не от тези,които реват при най-малкото неудобство в плановете си.Аз имам две деца,но и да забременея с трето - добре дошло,няма да го махна.Да не съм на 16?!Животът продължава,пари се печелят,но вече загубено дете не можеш да върнеш.Човекът си идва със своя съдба и е цяло чудо да бъдеш участник в нейното осъществяване.

# 26
  • Мнения: 1 152
Това е борба със самата себе си. Ако мислиш трезво, както мисля аз, трябва да направиш аборт. Не поставяй под съмнение живота и благополучието на едно дете /а в конкретната ситуация и на цялото семейство/ от твоя страх и предразсъдъци. Зачеването е начало, но дали ще има продължение или край зависи и от теб. Аз не бих си позволила несигурност и материални лишения за детето си, ако това е цената да го имам.

# 27
  • Мнения: 417
Малката беше на 4 месеца,когато забременях пак изненадващо.Тогава и аз пуснах тема какво да правя.Много от майките тук ме посъветваха да го оставя и че ще се справя.Аз така и не намерих смелост и си казах че няма да мога да гледам две деца наведнъж и направих аборт.По принцип първата ми бременност не беше лека и ме беше страх,че няма да мога да си гледам детето,защото няма кой да ми помага,освен мъжа ми ,но той работи на две места,така че няма как.Финансово едва ли щяхме да се справим и има още хиляди причини,които мога да ти изброя.Ако кажа,че не ми е гадно за стореното ще те излъжа.Всеки ден се сещам за това и не ми е приятно.И още нещо,бях си казала,че ако детето има сърчице няма да го махна,но бях едва в началото на 4-та седмица,а сърдечната дейност започва през 5-тата.До колкото разбрах ти си на 8 седмици,което прави решението още по трудно.Надявам се да вземеш правилното решение.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 884
Ако аз бях в такава ситуация, щях да направя аборт. Спести си всичките негативи, които ще понесеш от всяко друго решение.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 823
Съжалявам за реакцията на мъжа ти.Но все пак на тях им трябва повече време да обмислят подобни неща.Вярвам,че можеш да се справиш с отглеждането на още едно дете,дори сега ситуацията да говори противното.Понякога се ужасяваме ,защото се съсредоточаваме да гледаме само парченце от пъзела на живота си,а то е само част от цялостната картина.Познавам много хора с три,с четири деца.Мнозина не са в цветущо финансово състояние,други са на квартира.Никога не съм чула някой от тях да е съжалил за раждането на кое да е от децата си.Виж,за аборти много жени съжаляват през целия си живот,поне така споделят.Аз лично в живота си се насърчавам от хората,които въпреки трудностите се справят,а не от тези,които реват при най-малкото неудобство в плановете си.Аз имам две деца,но и да забременея с трето - добре дошло,няма да го махна.Да не съм на 16?!Животът продължава,пари се печелят,но вече загубено дете не можеш да върнеш.Човекът си идва със своя съдба и е цяло чудо да бъдеш участник в нейното осъществяване.

Подкрепям напълно това мнение.Желая ти успех с взимането на решението.

Общи условия

Активация на акаунт