Намален имунитет на кърмачка:(

  • 2 280
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Мами, с голямо притеснение пиша...
от известно време забелязвам резултати на намаления ми имунитет и вече се притеснявам!
Причините са две. Искам да кърмя детето си максимално дълго и искам да съм здрава, защото бебо ще има нужда от мен.
Моля мамите с опит за идеи как да повиша имунитета си.
Първо ми започна ечемик в едното око и го спрях с капки Топоцин.
После екзема по ръцете - кожен ми каза, че е от водата и от недоспиване - мазане с Дипрозалик.
После пак начален ечемик в другото око - и него спрях.
А сега някакви коки във вагиналния секрет- гинекологът ми ме успокои, че е нормално след раждане и по-дълго кърмене.
Истина е , че не ми остава време да се храня , но все пак ям колкото ми душа иска.
Сънят, сещате се, не достига, но така е и при мамите,които не кърмят - бебетата се будят  често...
Моля ви, дайте идеи и опит.
Sad
Безкрайно благодаря!
Бебо е на 10 мес. и 10 дена. и е на кърма на поискване.
А той, милият, за къде е без мен?!

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Не знам колко ядеш, но се стреми да ядеш здравословно. Плод, зеленчук да не липса от ежедневието ти, ако трябва вземай допълнително и витаминки. Ако не греша в библиотеката имаше статия за храненето на кърмачката. Аз например се тъпча редовно с месце и пия една билка съдържаща желязо, при мен е наследствен проблем и гледам да не си занемарявам здравето както са правили баба ми и майка ми.
Грижи се за себе си, сама го казваш
......
А той, милият, за къде е без мен?!
Peace

# 2
  • Мнения: 753
Благодаря за отговора.
Моля и други мами да споделят какво хапват.
Нуждая се от подкрепа и съвет както в началото на кърменето - сега не по-малко.
Предварително благодаря на включилите се.

# 3
  • Мнения: 2 616
Бе то вярно, че трябва да се гледаш, ама не винаги се получава.

Аз например заради малчо съм на доста строга диета, защото сме предразположени към алергии и с доста чувствителен стомах, та се прехранвам главно с месо-за да има кърма и картофи или ориз и разни производни от тях, като оризови спагети примерно. Пия витамини и бирена мая, която също има доста витамини, но това не ми попречи да изкарам летния грип 3 пъти за 1 месец, страх ме е да ида на гинеколог, не знам какво става там, пия разно хомеопатични, дано помагат  Praynig

Нищо не мога да те посъветвам, положението е страшно, ще се понакажем, заради децата, после ще се закрепим.

Кърми го легнала, така ще можеш да спиш повече, моето човече само така се храни нощно време е при нас и е на самообслужване вече,  аз се завъртам само от време на време, за да сменя гърдите.  Ако нямате проблеми с алергии и чувствителност, пробвай да пиеш по малко Цитросепт, засилва невероятно много имунитета-само е малко горчивичък, пий по малко да не ти премине неприятния вкус в кърмата.

# 4
  • Мнения: 1 321
Аз също се храня с месо,риба, картофи,ориз и различни зеленчуци.Плодове нещо това лято не ми се хапват много но колкото толкова.Да чукна на дърво до сега не съм боледувала и се чувствам добре.Единствено това че доста напълнях. #Cussing out
Пих бирена мая но мисля че от нея качих малко повече килца.Иначе почти нищо друго не правя просто се храни здравословно и с повече белтъчини. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 372
АЗ  пия витамини за бременни и рибено масло .Олисалвин от акула  Peace Определено ми се оправи кожата и ноктите.И на мен ми се белеха ръцете.

# 6
  • Мнения: 3 760
Колкото и добре да се храниш май без някакви добавки няма да минеш  Sad Аз съм се насочила към рибено масло, чат-пат комбинирани витамини и това:
http://www.mlm.daflorn.com/
Специално Биомилк Остотин

# 7
  • Мнения: 11 003
Ако ще пиеш добавки, най-добре рибено масло.
Аз съм доволна от Epamar Strong и Ескимо. Peace

# 8
  • Мнения: 1 737

Моля ви, дайте идеи и опит.
Sad
Безкрайно благодаря!
Бебо е на 10 мес. и 10 дена. и е на кърма на поискване.
А той, милият, за къде е без мен?!

Хомеопатията е единсвеното нещо, което реши всичките ми проблеми. Бях съсипана, станах направо нов човек! Освен това не вреди на бебето, както традиционните лекарства. Peace

# 9
  • Мнения: 753
Безкрайно благодаря!

# 10
  • София
  • Мнения: 725
Аз пък съм обратното на теб - и по време на бремеността и по време на кърменето имам чувството, че ми е засилена имунната система - за цяла година бременност и кърмене съм се разболяла само веднъж - доста зле бях, но се оправих дори без лекарства /заради кърменето/ - само с инхалации и масажи.
Няма да отричам - уморена съм, но то е от хроничното вече недоспиване и търчане по двете ми деца. Имам чувството, че именно заради това имунната система и целия ми организъм са се мобилизирали да ме опазят здрава и читава - за да мога да си гледам децата - нещо като подсигуряване от страна на природата, че родителят ще е здрав, за да може да се грижи за потомството.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 246
Бирена мая също бих препоръчала аз, най-вече здравословно хранене - плодове, зеленчуци, месо, млечни. И както една майка по-горе е писала кърми легнала и си подремвай докато бебо суче, също изполвай всяка минутка докато бебо спи да поспиш и ти. Peace Домакинската работа може понякога да почака.

# 12
  • Мнения: 753
Аз също от както съм забременяла - януари 2006- не съм боледувала. Само тези оплаквания имам от два три месеца насам.
Но отчитам, че не намирах време да похапвам сериозно .
Благодаря ви много.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Колко ми беше добре 4,5 години - бременност и кърмене... като минаха, ме налегна страхотна сенна хрема Confused
Здравословно хранене с повече почивка няма как да не помогнат за по-добро хранене Simple Smile Умерен прием на бирена мая, обогатена с витамини (но не доза като за спортисти, ако не си такава) също може да помогне.

# 14
  • Мнения: 5 026
Аз,след около година кърмене,имах незначителен гинекологичен проблем и лекарката ми каза-сринал ти се е имунитета от кърменето.Аз - така  Shocked Даже и тема пусках  Sunglasses Попих витаминки..

Общи условия

Активация на акаунт