Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 9

  • 35 808
  • 311
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 873
Корни,аз винаги правя трансферите върху пекарска хартия.Слагам в хладилника(в камерата шоколада губи цвета си,побелява), и на другия ден картинката сама се е отлепила.Даже трансфера с лъвчето се беше счупил на две-толкова беше изсъхнал.

# 46
  • Мнения: 3 926
Най-накрая да се похваля с прословутите цици http://www.bgphoto.net/photos/8964/o633226429519062500.JPG , а тук още малко http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=8964&AlbumId=99270
Станаха страшно вкусни, ама бая големки Laughing Колегите ме майтапят дали съм ползвала собствения си сутиен за калъп hahaha
Мока гърдата е постлана с бишкоти, топени в кафе, вътре има мока мус, а дъното е бисквити, топени в кафе и намазани с течен шоколад. Шоколадовата гърда е с бишкоти, топени в мляко, шоколадов мус и дъно от бисквити, топени в мляко с какао и слепени с течен шоколад.
Първоначано мислех едната да е плодов йогурт, по рецептата за желираната торта, но мъжът ми не си пада по плодовите торти, та в последствие променихме замисъла Grinning
А за чаршафа, въпросът ми беше как да не стане на гънки, ама не докато го точа, а като го застилам. Става като на плисета... по-скоро  плохи на стелеща се рокля... и после става грозно и с ръбове като го "позамажа". Та това искам да избегна. Ако има трик - моля, кажете Praynig

# 47
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Assinka страхотни цици. Ми те като истински направо.  smile3521. За плисетата които се получават при разстилането на фондана и аз искам някой да ми каже трик, че неуспявам да се справя с тях и все замазвам положението с подръчни средства, ама не бива така.
alexsb , Ванче благодаря ви за включването.  Hug
Ванче да ти поплача на рамото за моя трансфер. Ти си такъв майстор, а аз след тоя опит май тотално ще се откажа да правя трансфери. Не ми е ясно къде бъркам. Казваш, че във фризера се обезцветявал шоколада, при мен такова нещо не се получи въобще. Цветовете си останаха все така хубави както и когато ги направих, но пък и шоколада си остана все така мек  Cry. Чудна работа. Неможех и милиметър по милиметър с нощ да отлепя по простата причина че белия шоколад се разтягаше като дъвка. Залепне ли леко някъде и направо се разтяга, абе не мога да го опиша, ама си стоеше точно като току що раздъвкана дъвка. Тая вечер като го пипнах и стоеше някак мазен, а аз не съм слагала масло  newsm78. Шоколада беше в срок, абе незнам защо така се получи. Мисля си нещо. при първите капки мляко които добавях шоколада изглеждаше все едно се е пресякъл (като на ситни гранулки стана), но като сложех още малко мялко и си ставаша нормален, При теб ставало ли е такова нещо? Да не би това да е бил проблема не ми е ясно? Искам да успея ама незнам защо не става. Примерно ти на един бял шоколад колко топло мляко слагаш. Аз сложих   2-3 чаени лъжички някъде или малко повече. Да не би да е много млякото? Ще се побъркам направо от мислене, а така се надявах да стане пък то накрая нищо. Ето я все пак тортичката макар и без допълнителните елементи ама какво да се прави. Разочарована съм от постигнатото не защото така изглежда зле, ама как си го представях пък то какво стана  ooooh!, Добре, че на рожденника му хареса поне.
други снимки има тук
Забравих да кажа, че вътре е торта Гараш  Mr. Green

# 48
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Eто и моят първи папагал. Никак не се получи и беше недовършен като дойдоха гостите, та му сложих няколко пера с фото шоп, за да ви го покажа...

BTW Мая му изяде окото Confused

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Прелестни торти!!!!! smile3501



# 50
  • Мнения: 243
Корни, макар и със закъснение, но и аз да кажа накратко:
При трансфера използвай кухненско прозрачно фолио, а не джоб-аз имах същите проблеми с него.
Белият шоколад е мнооого капризен. Наскоро правих, по-точно се опитах, един крем с течна сметана, която трябваше да загрея до преди кипване и в нея да разтворя бял шоколад. Е, пресече се и изхвърлих всичко. Но, при трансфера я карам малко на око с разреждането на белия шоколад. Гледам да докарам същата консистенция като на кафявия. Сигурна съм, че няма да имаш притеснения от подобен род при следващия шоколадов трансфер, защото правиш страхотни неща. Heart Eyes  Подчертавам шоколадов, защото е много по-вкусен от масления, а ние вкъщи си падаме по вкусните неща Wink

# 51
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Благодаря ти Porsha, но честно да си кажа толкова много съм разочарована от опитите си с трансферам че незанам дали ще се пробвам пак. Имам чувството, че тоя бял шоколад са го развалили нещо, то бива капризност ама чак толкоз  ooooh!
Хот мама, тъкмо щях да кажа какво не ти харесва на папагала, какво си е  красиво пернатото, и чета за фотошопа  Joy, ей голям си скица. Мисля, че въпреки всичко си се справила чудесно. Силуета е супер изпипан и ако си имала достатъчно време тия фотошопските пера нямаше да са нужни защото щеше да се справиш и без тях  Peace

# 52
  • В кошера...
  • Мнения: 527
E не мога да я намеря тази рецепта, а много възбуди любопитството и апетита ми - лимонов чийзкейк на Наталина. МОЛЯ ВИ, момичета, дайте ми линк или я капирайте.Два дена търся.

# 53
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
E не мога да я намеря тази рецепта, а много възбуди любопитството и апетита ми - лимонов чийзкейк на Наталина. МОЛЯ ВИ, момичета, дайте ми линк или я капирайте.Два дена търся.

Медунка, заповядай - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=249.msg37#msg37  - оригинална немска рецепта. Hug Heart Eyes

Корни,  аз те похвалих в Гответе с мен, но и тук да кажа - страхотна торта и даже не чувствам липсата на трансфер. От опит се убедих, че белият шоколад за трансфера, колкото по-евтин и явно не качествен, толкова по-добре. Последния път дори не ми се наложи да разреждам(явно си беше разреден) Mr. Green!   bouquet

# 54
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Момичета спретнах тортичката, покрих я с марципан Варна,направих украса и я метнах в хладилника. Прокъса се тук-там на извивките, замаскирвах с украса, видях зор докато метна чаршафа. Само едно ме дразни -сипвала съм доста пудра захар при разточването и сега на места ми белее. Някой да ми даде акъл как да я изтупам - с четка с вода ли  newsm78
 Снимки утре, че тогава имам повод за черпня.

# 55
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Благодаря, Наталина! Hug Ще я изпробвам при първа възможност.

# 56
  • Мнения: 5 873
Корни,чудесна торта Hug.И папагала и циците също са станали страхотни.  bouquet

за белия шоколад-като сложа боята добавям само няколко капки мляко-колкото да добие консистенцията на кафевия.Предполагам,че млякото ти е много-затова не може да стегне.А боята каква е -да не е в нея причината?

# 57
  • Мнения: 6 013
Всички торти са направо невероятни, поздравления за всички мами които са направили и качили снимки на своите торти, направо тортите ви плакнат окото на страничният човек, явно имате доста опит в кухнята- е то си личи по приказните ви торти, а и не само,да видим аз кога ще се престраша да направя торта като вашите... newsm78

# 58
  • Мнения: 7 106
Някой да ми даде акъл как да я изтупам - с четка с вода ли  newsm78
 

С четка, но без вода! Водата може да ти стопи покритието. Внимателно с четката изтупваш пудрата, като подухваш отвреме на време и с уста  Laughing.

Не мога да не похваля всички тортоправещи, че напоследък творенията ви са все по-добри и по-добри   bouquet!

Аз съм в лятна ваканция в тортоправенето. не че съвсем съм го зарязала, но това на което наблягаме са разни парфенца и тирамисута, които няма смисъл да показвам.

# 59
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Момичета благодаря ви за подкрепата, вдъхвате ми кураж, че така се бях вкиснала с тоя трансфер.
Наталина, аз пък да не се изложа и викам да взема от пос0къпите шоколадчета дето ще намеря, е не от най-най ама все пак. А тя каква стана. Ама другия път  Mr. Green ще пробвам с по ефтинджос дето вика мъжо.
Ванче, може наистина млякото да е било много, но пък и аз така уж гледах да стане като кафевия, той нали след като добавя масло и не оства толкова гъст както в началото. Но все си мисля, че от тоя фризер и млякото щеше да се стегне пък то  ooooh!.
Имам питанка аз към разбиращите, че аз не съм от тях  Mr. Green. Тук в моя град се опитали да направят нещо като сладкарски склад, ама много незареден все още и незнам дали ще се промени положението. Та има тука разни фарситури, ковертюри, карамелени фондани. Ако някой ми обясни какво е фарситура и ковертюр поне ще съм му много благодарна, че хич не ги разбирам разликите. И какъв ще е тоя фондан карамелен, очевидно не е като тесто ми се струва, че цената му една такава символична за доста голяма разфасовка. И бял фонад 7 кг за 17 лв това малко ми се вижда, я кажете някой има ли идея за какво иде реч, че продавачката нищо не можа да ми каже горката, аз май повечко от нея знаех накрая  Joy Благодаря ви предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт