Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука!

  • 17 066
  • 271
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 826
Verdad, на Гого паднаха само два зъба. Тепърва се заклати и трети... Не сте само вие
Не знам за вас, ама нашия личен лекар би ми дал бележка, че е здрав и без да го водя. Изобщо не му пука за детето, какво остава щателен преглед да направи... Като съдя как на бебешките консултации само мерки и теглилки- и който откъдето си е, не предполагам с баткото да е друго newsm78

# 31
  • Мнения: 1 163
За зъбките-ЗЛАТИМИРА  има 8постоянни и 2 празни,а Кристина 2постоянни и 4дупки.Това е без постоянните кътници.

# 32
  • Мнения: 1 030
Всички зъбки без кътните, ама шестите не се сменят,то между другото как ще падне кътен зъб без да се извади незнам newsm78.Док,тук е компетентен да се включи,Елиа ужасно си права за бебшките прегледи но с настояване се получава.

# 33
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Elia_gg, като си записваш час, уточни, че е за профилактичен преглед, а не само за бележка.

Verdad, при нас миналата пролет паднаха четири горни и два долни и с това си останахме. И много ме е яд, но точно постоянните зъби тръгнаха накриво, отгоре на всичко и неравномерни на цвят - тъкмо се бяхме израдвали, че май ще е първата в двата рода с добре наредени и добре изглеждащи зъби Sad.

# 34
  • Мнения: 1 937
Хайде, Dr. Jend, намеси се за зъбките!  bouquet

elia_gg, настоявай за преглед за гръбначни изкривявания и за очен такъв. Подсети го ако трябва. Има ли някакви съмнени, би следвало ви изпрати при специалист. Другото, което направи нашето GP беше да й преслуша сърцето! Преди време имаше съмнения за шум, който се оказа физиологичен (или както се казва там).  Знам ли, дали не преувеличавам, ама защо да не се направи и една кръвна картина. Не съм искала такава, де.

 

# 35
  • Мнения: 227
Здравейте и от мен! Моят второкласник доста пописа тази ваканция, че все не беше доволна госпожата от него... имаме бойна задача да учим таблицата за умножение. Той горкия едва се научи да събира и вади.  ooooh!

# 36
  • Мнения: 2 768
Пак проспах 2 страници  ooooh!

Ние се подготвяме за почивка след 10-на дни, но ще гледам да отхвърля малко задачи преди това. Знам само за допълнителен сборник по математика.
На какви тетрадки ще се пише във 2-ри клас? Иска ми се да купя от сега, като че ли  newsm78

И на профилактичен преглед ще я заведа, обезателно! Вили, насърчи Рали с някоя красива рамка, ако се наложат очила  Simple Smile

Кристина пък иска да носи шини  Mr. Green постоянно ме пита кога  Laughing Сменила е 8 зъба, все имам надежда, че първите ще се понаместят.

# 37
  • Мнения: 826
Много ни е отвеян личния лекар  #Cussing out. А каква проклета жена има /тя му е и мед.сестра/- като не е в настроение само фучи, та народа гледа да се изпокрие ooooh!
Да не говорим, че са ми крайно несимпатични /ще спестя по- силните думи/ Наскоро купихме от тях имот, та на маймуни ни направиха докато финализирахме сделката.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Иначе доктора е и очен такъв- ще го прегледа... За грабначни изкривявания ще взема да помоля снаха ми да го погледне... Джи пи-то не мисля, че "отбира" много newsm78
Ей, аман от некадърници, аман от пишман здравна каса и джипита Twisted Evil

# 38
  • Мнения: 1 937
Ета, София ти е одрала кожата  bouquet
Страхотна почивка ви пожелавам. И на elia_gg, да успее да скокне до моренцето с Кърмачев и Второлачев.

Днес се изкуших от едни тетрадчици на Donau в кварталната книжарница - бяха с едни кравички в зелено и оранжево и по 0.25 ст., взех две с квадратчета (момичето ми обясни, че за втори клас се изисква да са малки квадратчетата - къде ще ги помести цифрите в тях Ралица, идея си нямам) и две с широки редове за БЕЛ.
Отвреме навреме хвърлям по едно око в темата за бъдещите първолаци и си спомням с умиление как проходи и нашето братство, какви бяхме развълнувани и нестъпващи по земята - къде от кеф, къде от притеснения Grinning

# 39
  • Мнения: 1 030
Елиа,смени си доктора няма да се нервиш от такива то е лесно там към кроя на годината мисля,че се сменят личните все пак ти си решаваш.Вели,и аз днеска ги четох милите и те сега тепърва им престои вълнения,то аз всяка година ще се вълнувам на първия учебен ден,ох малката пак и се счупи каручката ooooh!

# 40
  • Мнения: 11 607
Чат-пат се появявах в първолашките теми, но честно казано не бях редовна...Не заради друго,а защото ме бе едно никакво настроението.....Много кошмарен първи клас изкарах.....

Та момичето ми ще е втори клас....И в първи са ставали едни заигравания между нея и едно момченце...Дори бях на път и тема отделна да пусна по този повод, но....яда и нервите ми ги понесоха многодетните мами......Та това детенце изнудвало моята щерка да го целуне срещу обещанието да и купи кроасан...И е имало целувка....После друго момченце е казало,че няма да казва на никой,че дъщеря ми е правила секс с въпросното дете, ако дъщеря ми му даде 10 ст. И нашата госпожа нищо не знаеше по въпроса,а дъщеря ми не смеела да ни каже, добре,че бе госпожата на занималнята,че всичко излезе наяве.....Опитах се да поговоря с родителката на детенцето,което се целувало с моята дъщеря, но...не срещнах никакво разбиране и ми бе заявено,че тя няма да вземе никакви мерки и няма да му казва нищо на сина си.......Незнам дали съм права, но нямам никакво желание да ми целуват дъщерята в 1 клас.......

А съм говорила с дъщеря си много пъти на тази тема, но явно нещо ми е било убягнало......

А класната нищо не знаеше по въпроса, през цялото време ме убеждаваше,че дъщеря ми е добре, а аз самата виждам,че дъщеря ми не се справя с учебния материал.....

В крайна сметка за мен първи клас бе един голям кошмар. Към който не искам ад се връщам!

Сега записах дъщеря си в ново училище и да ви кажа - ако първите ми впечатления се окажат верни - госпожата ни е много добър и разбран човек......Поговорихме си повече от 30 мин., казах иза проблемите в старото училище, казах и,че дъщеря ми не се справя много добре, особено с четенето и тя така ме успокои, не вярвам да е било поза, обаче......

Искам да питам - има ли и други бъдещи второкласници,които имат затруднения с четенето, с писането и математиката сме малко по добре........Най-сме добри да бъдем манекенки, но....за бела такъв предмет в училище няма!

# 41
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
О, аз съм от тези проблемните - нарича се дислексия. т.е второкласника. И ние с математиката сме малко по-добре. Пробай с компа колко е добра - такива са страхотни.


http://www.dslx.ru/article3.htm

Една десета от децата са, но разгледай колко известни личности са.   

# 42
  • Мнения: 11 607
Пробай с компа колко е добра - такива са страхотни.

От тримата тя най няма желание да играе на компа...иначе се справя с разни кукленски игри, но не я влече.....И цифренка и буквенка имаме, но ...няма желание.....В чудо съм се видяла с нея.....

# 43
  • Мнения: 1 163
Мойте две второкласнички-голямата започна да чете доста по-добре,но малката-реве като магаре,че я карам да чете ,по-бавно и по лошо но чете.А с математиката сме чудесни,преди малко бяхме на зъболекар едната остана с 1 зъб по-малко,а другата ще е с пломба в срада,та по пътя до нас ги изпитвах за таблицата-до 6 я знаят но кога между караниците са я научили и аз не разбрах.

# 44
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Мамо Цоцоланке, и нас хич ни няма с четенето и писането. Като гледам, няма и особено желание (изживяваме го семейно като истинска трагедия, в къща дето и в тоалетната се чете, и на правописа сме маниаци  Mr. Green, но... това е положението). За комп уж има големи мераци, но хич не я допускам, условието е да достигне приемливо ниво на горните две, т.е. - мераците не са толкова големи. 
Ситуацията, която описваш, би ме притеснила много, най-вече с наченките на подкуп в първата й част и с формата на изнудване във втората. Уж й втълпяваме да размисля, да не действа първосигнално в ситуации, които й са мътни, да не се притеснява да търси отговорите и решенията (засега от нас, после от специализирана литература, компетентни лица и т.н.), ама знае ли човек, какво й е в главата.

Иначе, за целуването, в нашия клас се оказа, че се е развило като форма на терор над момчетата Shocked! И се наложи към лекцията за правата на човека да добавим и това, като пример за нежелано посегателство. 

Общи условия

Активация на акаунт