Отговори
  • Мнения: 2 258
Имам такова питане.....Интересно ми е дали има жени,които са предпочели "мъжката"работа Grinning

# 1
  • Мнения: 212
В Стара Загора във всички строителни магазини работят само жени... Заплащането е много ниско и няма мъж който да се хване да работи като магазинер. Е има ама са много малко.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз не работя, но пък мъжът ми работи в строителна фирма и има колежки - справят се добре с работата(е, не всикчки, но то това важи и за мъжете).

# 3
  • Мнения: 2 716
Какво точно те интересува?
Има мами-кранистки. Примерно.

# 4
  • Мнения: 2 258
Какво точно те интересува?
Има мами-кранистки. Примерно.

Човек да не попита нещо....все ще се намери някой да се включи неподготвен...

# 5
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Преди,да изляза в майчинство,работех........От време на време сега се налага понякога да ходя и да замествам някоя колежка.
Най-вероятно,като ми свърши майчинството в края на годината,ще почина малко и догодина живот и здраве започвам пак за постоянно.
Не е лоша работата,вече съм се специализирала във строителството. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 716
Какво точно те интересува?
Има мами-кранистки. Примерно.

Човек да не попита нещо....все ще се намери някой да се включи неподготвен...
Разбирам доста от тоя занаят.
Не е за жени. И тези, които се захващат с него, не го правят от любов към професията. Чисто физически не се справят. Обикновено им трябват пари. И обикновено нямат мъж до себе си.
Затова те питах какво визираш с темата.

# 7
  • Мнения: 1 299
Много жени работят в строителни фирми (инженери, технически секретари, строителни техници и т.н.)... и по строителните обекти съм виждала...е не като арматуристка или кофражистка де... И е вярно за кранистките, познавам една такава...
В тоя ред на мисли - аз багер съм карала  bowuu

# 8
  • Мнения: 871
Познавам една руска бабушка - бъркаше бетон и меткаше водки, страшна мацка!

# 9
  • Мнения: 178
Работя в строителна фирма,инженер съм.Работата наистина е доста натоварена,отговорна.Не съм съгласна,че е само "мъжка" професия.Еднакво добре се справят и жените и мъжете.На строителният обект трябва да си обигран,да вземаш светкавични решения,да решаваш сложни проблеми на място.В офиса също е доста напечено,но....това е професията която съм си избрала.И я харесвам.Единствения недостатък е че пътувам много и вечер ми остава малко време  за децата Sad,мисля ги по цял ден и ми е мнооооого мъчно за тях през деня,но това е една друга тема...........

# 10
  • София
  • Мнения: 5 605
Какво точно те интересува?
Има мами-кранистки. Примерно.

Човек да не попита нещо....все ще се намери някой да се включи неподготвен...
Разбирам доста от тоя занаят.
Не е за жени. И тези, които се захващат с него, не го правят от любов към професията. Чисто физически не се справят. Обикновено им трябват пари. И обикновено нямат мъж до себе си.
Затова те питах какво визираш с темата.
Е тук съм склонна да поспорим. Не само, че се занимавам със строителство, при това на трафопостове и мрежи високо напрежение, ами и с търговията на всичко, свързано със строителството и окабеляването. И не го правя защото нямам пари или мъж до себе си - напротив, просто това ме влече обичам строежите, обичам заводите и т.н. Просто миризмата вътре, обстановката... Е не съм се хващала да строя, но останалото... И мисля, че много жени са така. Във фирмата ми има много жени, които с търговската работа се справят доста по-добре от мъжете. Мъжете са основно строители, общи работници, склададжии или скрападжии.

# 11
  • Мнения: 634
Ми аз понеже съм инженер, съм виждала по обектите- жени технически Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 3 404
В инвестиционно-строителна фирма работя.
Но на обектите не стъпвам.
Нито по складове за строителни материали.
Е, от време на време се явява някой да ме увещава да му ползвам склада, техниката или каквото и да било там. 
Само не разбрах какво точно те наведе на мисълта, че строителния бизнес е в по-голямата си част "мъжка" работа, или си останала с убеждението, че всъщност самият бизнес се състои от строителни обекти и нищо повече, или как?
Моля да ми обясниш, за да ти отговоря.

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Аз също работя във фирма, която търгува със строителни материали и машини. Преди години толкова ми харесваше, че даже исках да запиша второ висше - за строителен инженер.
Иначе моята майка цял живот е била кранистка.

# 14
  • Мнения: 2 716
Е как сравнявате търговия с леене на плоча,  примерно?
tzvety26, готова съм. Написах "обикновено", а не "до една"  Peace

Общи условия

Активация на акаунт