Кое училище 32 ро или 18 то?

  • 4 031
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
МИ Ангглийския е задължителен и аз съм ЗА усилено изучаване и наблягане на самия език  а синковеца искал Руски или френски като 2 ри #Crazy #Crazy #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 1 074
Аз питам, защото сестра ми е преподавател по източен език в университета и общо взето преподавателите там са против това в училище да се учи това.

Също така в първи клас не трябва освен български да се учи друго, но това се прави.

Така ли било, хехе.
И коя е сестра ти? Против били значи...
Е, нищо чудно, при условие че децата в китайската редовно печелят места за Китай. Как ще искат да се учи китайски в училище, когато студентите първи курс учат по 14 часа седмично език, ако не и по-малко, а в осми подготвителен - по 22 часа.
Друго си е да нямаш конкуренция ама нъцки, има, и сега се налага и с някакви си деца да се съобразяват, та затова и не желаят да се поразмърдат да направят прием с китайски, сакън да не се понаучат и те на повечко език.
Японския и китайския са на чудесно равнище, добрите процентно са колкото и в университета и, за разлика от колегите, излизат вече с език - средство и си учат и друга специалност, докато ние сме само китаисти и др. и се занимаваме само с езика без да имаме друга квалификация.
Иначе не, няма смисъл, ти пък.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 074
Добре момичета а не може ли да е в английска паралелка и с японски???????ТАРА моляте кажи Peace  bouquet  bouquet

Не, защото дори и като първи език един източен се учи трудно, дълго и последователност. Като втори език е немислимо да бъде усвоен, докато курсове по английски и други западни езици - дал Господ.

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
О, не, в никакъв случай не става дума за това - просто са малки да се затормозяват с тези трудни езици.




 
  Иначе не, няма смисъл, ти пък.

тези думи никъде не съм ги казала

И само японски и китайски ли учат - преди имаше и други езици. Аз определено го препоръчвам това училище за деца, които им вървят езиците. Имам познати, които са в това училище и не учат източни.

А парадокса тази година моя позната среща две майки след седми клас едната от 18-то го мести в 32, а другата от 32 го мести в 18-то.



# 19
  • Мнения: 3 886
Цитат
А парадокса тази година моя позната среща две майки след седми клас едната от 18-то го мести в 32, а другата от 32 го мести в 18-то.
Защо така .Все трябва да и ма причина.на мен тук една комшийка ми казва да го запиша в най пропадналото според мен училище 46 ОУ да можело да учи до 7-8 клас да искара висока диплома и да кандидатства после
 #Crazy #Crazy


Zanda Ksurik Искаш да кажеш че а ко е в обикновена паралелка може да се изучава японски така ли?

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Дива Орхидея, аз миналата година го записах нарочно в квартално вече пропаднало училище и да видиш как набърза ръка в рамките на месец го преместих. А да кажа, че като тръгне на училище и до 1 ноември без проблем може да се премести дете в друго училище.

# 21
  • Мнения: 3 146


Така ли било, хехе.
И коя е сестра ти? Против били значи...
Е, нищо чудно, при условие че децата в китайската редовно печелят места за Китай. Как ще искат да се учи китайски в училище, когато студентите първи курс учат по 14 часа седмично език, ако не и по-малко, а в осми подготвителен - по 22 часа.
Друго си е да нямаш конкуренция ама нъцки, има, и сега се налага и с някакви си деца да се съобразяват, та затова и не желаят да се поразмърдат да направят прием с китайски, сакън да не се понаучат и те на повечко език.


Това не е вярно, студентите по източни езици масово печелят местата, тези от китайската печелят съвсем други места. Не може и дума да става за конкуренция. Не е това причината да не желаят от филологията да се изучава в първи клас китайски, сигурна съм. Имам приятели и в китайска филология, заминали за Китай, и в Индийска, заминали за Индия, и в 18-то. Просто недейте да говорите наизуст. И училището си е добро, и в СУ са много добри.

# 22
  • София
  • Мнения: 351
Добре момичета а не може ли да е в английска паралелка и с японски???????ТАРА моляте кажи Peace  bouquet  bouquet
Има паралелки по английски,немски,френски,японски,за китайски не съм сигурна,май е от 7кл.Може да избереш един от езиците.От 5кл. вкл. втори език доколкото знам,но всяка година наредбите се менят така че...
 Относно това
Аз питам, защото сестра ми е преподавател по източен език в университета и общо взето преподавателите там са против това в училище да се учи това.

Също така в първи клас не трябва освен български да се учи друго, но това се прави.
Часовете по японски му бяха най-интересни и забавни.Освен това ходеше на английски.Друга тема е,че изобщо не съм доволна от преподавателя.Имаше и време за игри.Как аджеба 7г. ромчета и турчета говорят матерния си език и български?Колкото по-рано,толкова по-добре е моето мнение.И да изкара висока диплома,и да го приемат,като не знае нищо и не е било в конкурентна среда само си е загубило времето да ходи на училище.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 074


Така ли било, хехе.
И коя е сестра ти? Против били значи...
Е, нищо чудно, при условие че децата в китайската редовно печелят места за Китай. Как ще искат да се учи китайски в училище, когато студентите първи курс учат по 14 часа седмично език, ако не и по-малко, а в осми подготвителен - по 22 часа.
Друго си е да нямаш конкуренция ама нъцки, има, и сега се налага и с някакви си деца да се съобразяват, та затова и не желаят да се поразмърдат да направят прием с китайски, сакън да не се понаучат и те на повечко език.


Това не е вярно, студентите по източни езици масово печелят местата, тези от китайската печелят съвсем други места. Не може и дума да става за конкуренция. Не е това причината да не желаят от филологията да се изучава в първи клас китайски, сигурна съм. Имам приятели и в китайска филология, заминали за Китай, и в Индийска, заминали за Индия, и в 18-то. Просто недейте да говорите наизуст. И училището си е добро, и в СУ са много добри.


Говоря наизуст  newsm78
Аз я създадох тази паралелка реално и до ден днешен си преподавам аз и ... аз.
А китаистика съм завършила не толкова отдавна - 2001 г. и съм напълно наясно с преподавателите там.
Защо не питаш сестра си за причината да позволят тя и колегите ни в цялото училище на 120 деца да има само един постоянен учител?
Що се касае до конкурсите, бих искала да допуснат децата до участие в "Китайски мост", да видим кой колко струва  Laughing

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 18:10 от Zanda Ksurik

# 24
  • Мнения: 3 146

Защо не питаш сестра си...



Аз нямам сестра! newsm78

Сестрата на мъжа ми завърши 18-то и понеже над нас живееха китайци, тя помоли учителката по китайски там да напише бележка, която да им дадем (те не знаеха никакъв друг език), в която пише да не вдигат шум от 2-4 часа. Да ни би това да си ти? Ти си единственият преподавател по китайски там, така ли? Наиситна не е логично.
Съжалявам за спама, но ми сатна любопитно.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 074
Хехе, аз бях!
Супер Wink

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Завършила съм 18 - то у-ще през 96 година. Сега нямам наблюдения, но тогава беше сериозно учебно заведение.

...И само японски и китайски ли учат - преди имаше и други езици.

Имаше персийски и арабски /аз съм "отроче" на първата такава паралелка/. Но трудно намират учители за нови класове и не знам сега как е.


# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Сори че лепя втори пореден пост, ама сега прочетох и искам да питам нещо...


...Аз я създадох тази паралелка реално и до ден днешен си преподавам аз и ... аз....

Zanda Ksurik, коя година точно я създаде?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 074
Сори че лепя втори пореден пост, ама сега прочетох и искам да питам нещо...


...Аз я създадох тази паралелка реално и до ден днешен си преподавам аз и ... аз....

Zanda Ksurik, коя година точно я създаде?

Преди да отида в началото е било добре, когато тук е била китайката Лиу. Тогава, заедно с колеги от университета всичко е тръгнало като страхотна идея 1991 г. За съжаление нищо не се е получило, тъй като са липсвали кадри, а и не е имало техническа база. Когато започнах работа 2001 година септември, имаше 11ти и 12ти клас китайска паралелка, които реално не бяха имали учител общо 3 години. Затова смятам, че до този момент сериозна паралелка не е съществувала. В интерес на истината тогава вече се обсъждаше напълно да бъде спрян приема, но, слава Богу, не се получи така. Тази година за пръв път имам випуск, който плътно е учил 5 години китайски език и част от тези деца са с чудесен китайски. Та затова смятам че съм създала сегашния облик на паралелките, както и съм допринесла с кански труд за привличане на инвестиции за около 30 000 лв. под формата на библиотека, фонетичен кабинет, техника, касети и какво ли още не.
Само ми трябва още един като мен човек, който много да милее и за децата и за авторитета на паралелките и ще се получи!
Фактът, че от 2 години насам имаме договорка за по две учителки китайки доброволки вече говори, че на нас гледат изключително сериозно.
Изобщо гордея се с труда си, гордея се с постиженията на децата и се гордея, че в рамките на толкова тежки финансови условия запазваме пламъчето на знанието в това училище.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Просто исках да уточним, че китайска паралелка в 18-то училище имаше доста по - рано  Wink

Иначе голямо БРАВО за положения труд и за всичко, което правиш   bouquet Дано да намериш и други съмишленици и да продължавате заедно напред!

Общи условия

Активация на акаунт