Имате ли завещание

  • 1 373
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Винаги ми е било интересно как на американските филми (а и в реалния живот) дават как е загинала някоя млада жена например и тя естествено има завещание..... Човек остава с впечетление че на Запад явно всички си имат завещания без значение са колко са години. Някои хора явно разбират че пред смъртта ред няма. Човек може да умре по всяко едно време. сега в тази минута в света умират стотици хора - и млади и стари.
Вие как мислите - редно ли е човек който има някакво имущество да има и завещание независимо че е на 30 г. например и си мисли че още не му е ред на мре. Струва ми се че тук в България завещанията не са особено разпространен начин за регулиране на имуществото след смъртта... Вие как мислите... ще си пишете ли скоро завещанието или смятате че още не ви е ред да се явите пред Свети Петър...

# 1
  • Мнения: 4 473
Е, как иначе?! И ковчег съм си купила, и гроб, и китки.

# 2
  • Мнения: 920
Другото, което още повече ме впечатлява - На кого ще оставите децата си. Много разумно.

# 3
  • Мнения: 490
Гласувах с втора опция.
Интрига да има  Laughing

# 4
  • Мнения: 212
Е, как иначе?! И ковчег съм си купила, и гроб, и китки.
разумна жена... човек трябва да мисли за всичко докато е време че после други ще мислят вместо него...

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не отива ли всичко в ръцете на половинката?  newsm78
Поне за авторските права върху разни там произведения е така. Обаче съм забравила колко години след смъртта на автора произведенията му стават всеобщи (види се, много разбирам и с юридически термини боравя най-свободно  Mr. Green).
П.П. Другите ми неща едва ли биха сбили роднините. Едва ли ще се бият за библиотеката ми.  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 4 678
Мисля да живея до 200 години Peace
Рано ми е за такива мераци  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Борисееее, не се старай толкова, че другата ти тема може да е: "Да скочим през балкона от скука - друг, освен мен?!"

# 8
  • Мнения: 871
Борисееее, не се старай толкова, че другата ти тема може да е: "Да скочим през балкона от скука - друг, освен мен?!"

 hahaha hahaha hahaha
Борка, нали по тема на седмица, бре Mr. Green

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да имам, но трябва да го подмена, че имам да дописвам, някои работи. Добре че и братовчедка ми имаше, та не отиде жилището в ръцете на пияницата и съпруг, а остави всичко на децата си. Отиде си на 35 години.

# 10
  • Мнения: 5 539
Нямам какво да завещая - никакво недвижимо имущество, никакви коли, яхти, диаманти и други скъпи вещи.
Но темата ме насочи към едни други мисли - при евентуален развод кои вещи в дома са купувани на мое име и кои на името на съпруга ми? Thinking Мисля, че телевизорът, компютърът, съдомиялната и някои от мебелите са мои, но ще взема пак да проверя гаранционните карти Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 092
нямам кво да завещая smile3518

# 12
  • Мнения: 2 407
Нямам, 2ра опция!

# 13
  • Мнения: 984
Опция 2, голяма егоистка съм Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 920
Не отива ли всичко в ръцете на половинката?  newsm78
Поне за авторските права върху разни там произведения е така. Обаче съм забравила колко години след смъртта на автора произведенията му стават всеобщи (види се, много разбирам и с юридически термини боравя най-свободно  Mr. Green).
П.П. Другите ми неща едва ли биха сбили роднините. Едва ли ще се бият за библиотеката ми.  Twisted Evil


А троловете къде ги пропускаш?
А за бибилиотеката не си много права. Това беше, за което се бихме след смъртта на баща ми.

Общи условия

Активация на акаунт