Тест: Как възпитаваме своето дете

  • 2 370
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 273
Цитат
Опитвате да го предпазите от всичко и забравяте любовта.

Готови сте «да подложите дюшек на мястото, където може да падне» Прекалено много го защитавате и на всяка цена искате да го предпазите от грешки. Но човек се учи от грешките си. За детето също е полезно да се учи от тях.

Когато във възпитанието на преден план излиза не любовта, а опеката, това може да накара детето да се умори да бъде под надзор, да се разбунтува или да стане капризно, а може би и инфантилно, тоест неприспособено към нашите времена..



И аз съм към тая групичка.  ooooh! Но естествено това е чисто хипотетично, като се има в предвид, че въпросите са за деца-ученици, а моя сладур е на 7 месеца. Може би след време ще давам други отговори, знам ли  newsm78

# 31
  • Мнения: 842
 Peace Готин тест

# 32
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Теста ми харесва. Peace

# 33
  • Мнения: 2 849
Вашият девиз — «да се подготви за големия живот» .
Вие възпитавате в детето характер и чувство за отговорност, учите го да се съобразява с чуждите интереси, а не само със своите, учите го на съчувствие. Това е прекрасно, но не мислите ли,че сте прекалено категорични, когато смятате, че вашите критерии са нормата, по която детето трябва да се ориентира? Трябва да пробвате да видите света така, сякаш ви е за първи път. А натрапчивите мисли за утрешния ден оставете за утре. Не се отвличайте в дреболии. Живейте сега, в момента, така, както правят малките деца. Децата също могат да ни научат на много неща. Едва тогава ще можете да му дадете по-голямо пространство и свободата да порасне...

Брех ,че строга съм била . Thinking

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Вашият девиз е: «дръж се културно» (придобиване на навици за правилно поведение в обществото).
Към какво води: ориенираме се към чуждото мнение, учим се да правим всичко показно. Навиците за културно поведение са нужни, но вие често спирате детето да прави едно или друго само и само за да изглежда добре в очите на другите.
Вие не изживявате момента, вие го пропускате. Жизненият опит не ни дава да пуснем в своя живот нещо ново. Това е следствие на информационното претоварване или страха от неуспеха, а може би от най-обикновен мързел и навика да се оглеждаме в околните. За какво му е на вашето дете такъв живот?  newsm78
 Честно казано не мисля че целя точно това, т.к. никога не съм се влияла от мнението на околните.

# 35
  • Мнения: 5 026
Интересно ми беше  Grinning

# 36
  • Мнения: 678
стигнах до края- не ми беше интересен.  Embarassed
Крайния резултат не гонамерих задоволителен.

# 37
# 38
  • Мнения: X


--------------------------------------------------------------------------------


Точно това, от което искам да избягам като модел на възпитание. Явно трябва да преосмисля методите и принципите си.
Обаче смятам да го направя още веднъж, защото при възпитанието на децата се съобразявам с индивидуалните особености на детето.

# 39
  • Мнения: 742
Опитвате да го предпазите от всичко и забравяте любовта.
И на мен.Ама до някъде е вярно.май съм прекалено заета да го пазя от всичко.

Ох и при мен така. Явно трябва да променя някои неща. Tired

# 40
  • Мнения: 330
Вашият девиз — «да се подготви за големия живот» .
Вие възпитавате в детето характер и чувство за отговорност, учите го да се съобразява с чуждите интереси, а не само със своите, учите го на съчувствие. Това е прекрасно, но не мислите ли,че сте прекалено категорични, когато смятате, че вашите критерии са нормата, по която детето трябва да се ориентира? Трябва да пробвате да видите света така, сякаш ви е за първи път. А натрапчивите мисли за утрешния ден оставете за утре. Не се отвличайте в дреболии. Живейте сега, в момента, така, както правят малките деца. Децата също могат да ни научат на много неща. Едва тогава ще можете да му дадете по-голямо пространство и свободата да порасне...

Много интересен тест!

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 286
Вашият девиз — «да се подготви за големия живот» .
Вие възпитавате в детето характер и чувство за отговорност, учите го да се съобразява с чуждите интереси, а не само със своите, учите го на съчувствие. Това е прекрасно, но не мислите ли,че сте прекалено категорични, когато смятате, че вашите критерии са нормата, по която детето трябва да се ориентира? Трябва да пробвате да видите света така, сякаш ви е за първи път. А натрапчивите мисли за утрешния ден оставете за утре. Не се отвличайте в дреболии. Живейте сега, в момента, така, както правят малките деца. Децата също могат да ни научат на много неща. Едва тогава ще можете да му дадете по-голямо пространство и свободата да порасне...

Много интересен тест!

И на мен това  ми се получи Wink ама аз съм и съгласна с това  Crazy

# 42
  • Мнения: 983
Вашият девиз е: «дръж се културно» (придобиване на навици за правилно поведение в обществото).
Към какво води: ориенираме се към чуждото мнение, учим се да правим всичко показно. Навиците за културно поведение са нужни, но вие често спирате детето да прави едно или друго само и само за да изглежда добре в очите на другите.
Вие не изживявате момента, вие го пропускате. Жизненият опит не ни дава да пуснем в своя живот нещо ново. Това е следствие на информационното претоварване или страха от неуспеха, а може би от най-обикновен мързел и навика да се оглеждаме в околните. За какво му е на вашето дете такъв живот?  newsm78
 Честно казано не мисля че целя точно това, т.к. никога не съм се влияла от мнението на околните.


и при мен излезе това  newsm78

# 43
  • Мнения: 2 242
благодаря за теста - беше ми интересен и полезен   bouquet

# 44
  • Мнения: 323
newsm10Тестът е добър.Очаквах подобен резултат!
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт