Тест: Как възпитаваме своето дете

  • 2 367
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
реших, че ще ви е интересно: http://www.beinsa.info/tmp/quiz.php?quiz=test

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Този път ми стана интересно! Peace

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 00:14 от siska79

# 2
  • Мнения: 3 219
Цитат
Опитвате да го предпазите от всичко и забравяте любовта.

Готови сте «да подложите дюшек на мястото, където може да падне» Прекалено много го защитавате и на всяка цена искате да го предпазите от грешки. Но човек се учи от грешките си. За детето също е полезно да се учи от тях.

Когато във възпитанието на преден план излиза не любовта, а опеката, това може да накара детето да се умори да бъде под надзор, да се разбунтува или да стане капризно, а може би и инфантилно, тоест неприспособено към нашите времена..[/quo
.... newsm78

# 3
  • Мнения: 953
Цитат
Опитвате да го предпазите от всичко и забравяте любовта.

Готови сте «да подложите дюшек на мястото, където може да падне» Прекалено много го защитавате и на всяка цена искате да го предпазите от грешки. Но човек се учи от грешките си. За детето също е полезно да се учи от тях.

Когато във възпитанието на преден план излиза не любовта, а опеката, това може да накара детето да се умори да бъде под надзор, да се разбунтува или да стане капризно, а може би и инфантилно, тоест неприспособено към нашите времена..[/quo
.... newsm78

и при мен  #Crazy така

# 4
  • Мнения: 1 161
Цитат
Опитвате да го предпазите от всичко и забравяте любовта.

Готови сте «да подложите дюшек на мястото, където може да падне» Прекалено много го защитавате и на всяка цена искате да го предпазите от грешки. Но човек се учи от грешките си. За детето също е полезно да се учи от тях.

Когато във възпитанието на преден план излиза не любовта, а опеката, това може да накара детето да се умори да бъде под надзор, да се разбунтува или да стане капризно, а може би и инфантилно, тоест неприспособено към нашите времена..[/quo
.... newsm78

и при мен  #Crazy така
хм... уж го тествах. Да не сте пропуснали да отговорите на някой въпрос?

# 5
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Цитат
Вие възпитавате в детето характер и чувство за отговорност, учите го да се съобразява с чуждите интереси, а не само със своите, учите го на съчувствие. Това е прекрасно, но не мислите ли,че сте прекалено категорични, когато смятате, че вашите критерии са нормата, по която детето трябва да се ориентира? Трябва да пробвате да видите света така, сякаш ви е за първи път. А натрапчивите мисли за утрешния ден оставете за утре. Не се отвличайте в дреболии. Живейте сега, в момента, така, както правят малките деца. Децата също могат да ни научат на много неща. Едва тогава ще можете да му дадете по-голямо пространство и свободата да порасне...

newsm78

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
При мен резултата е  различен от тези,но отговаря напълно на моите възгледи за възпитание!

# 7
  • Мнения: 748
много готино тестче  newsm10
някои от отговорите като "Тикате пръст в някаква дебела книга и викате с пълен глас: искам тази книга, купи ми, купи ми...", това за разхвърляните чорапи и други подобни ме успокояват, че щом са зададени като опция сигурно има и други луди като мен Laughing

# 8
# 9
  • Мнения: 1 161
Ако намерите подобни тестове-анкети ги дайте, ще ги направя като този.

# 10
  • Мнения: 865
 newsm10Тестът е добър.Очаквах подобен резултат!

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Много интересно. Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 1 654
Цитат
Опитвате да го предпазите от всичко и забравяте любовта.

Готови сте «да подложите дюшек на мястото, където може да падне» Прекалено много го защитавате и на всяка цена искате да го предпазите от грешки. Но човек се учи от грешките си. За детето също е полезно да се учи от тях.

Когато във възпитанието на преден план излиза не любовта, а опеката, това може да накара детето да се умори да бъде под надзор, да се разбунтува или да стане капризно, а може би и инфантилно, тоест неприспособено към нашите времена..[/quo
.... newsm78
И при мен Thinking

# 13
  • Мнения: 724
Мерси за теста  bouquet

# 14
  • Мнения: 11 003
Много готин тест! Sunglasses Ето моя резултат.

Цитат
Вие се ориентирате към нуждите на детето, а не към вашите собствени идеи, страхове и съмнения.
В крайна сметка, опитвате се да не му натрапвате определена схема на действие, а да му създадете условия да направи свой собствен избор и да реши как да постъпи след това. Вие карате човека да мисли самостоятелно, и, следователно, да носи отговорност за избора си. Вие възпитавате чрез игра, вие просто растете заедно със своето дете.Смело може да се каже, че това е една от най-сложните възпитателни методики. Но затова пък – най-ценната. Вие давате на детето възможност да се убеди от собствен опит как трябва да постъпва и до какво може да доведе една или друга постъпка.
Когато при вас нещо не се получи както трябва, когато детето не ви слуша, когато упорито не изпълнява това, което искате от него, не бързайте да вземате крути мерки. Попитайте сам себе си: «Какво ме накара да направя тази забележка? Това, че оная баба гледаше през прозореца? Споменът, че и на мен не ми позволяваха това в детството? За кого правя това – за детето или за мен самият? » И си отговорете честно. Това може да ви помогне да вземете правилно решение.
Подобна грижа за детето прави чудеса. А вълшебството е в това, да се вслушваме в мнението на детето, да се вглеждаме в неговото поведение, постъпките му, да даваме оценки, а не да произнасяме присъди. И това е най-великото чудо – да растем заедно със своите деца.

Общи условия

Активация на акаунт