Отговори
# 45
  • Мнения: 861
Здравейте, мацки!  wavey

Как сте? Не съм писала тук много напоследък, но имах някои лоши дни и естествено изпадане в разни крайности по отношение на храненето, та си казах хайде да не развалям дисциплината тук. А и присъствието е много слабо. Сега като свършат всички отпуски пак ще се съберем голямата компания, нали?!  lalalala
Работната седмица мина бързичко, за утре съм планирала плажче   grinning039 и вечерно излизане  cheers. И трябва да потренирам поне в събота и неделя, че тази седмица направо се изложих  Embarassed. То не беше мързел, не беше чудо  Tired. Единият ден бях преяла-не върви да тренирам, на другия ден пък в лошо настроение-пак не ми се тренира. Вчера пък в добро настроение, е как да се прибера да тренирам  Crazy, като може да си приказвам сладко сладко на кафето с дружки  Wink, А бе угодия няма. Все си казвам, че зимата ще съм по-сериозна.  newsm10 Днес ми е трети ден на плодчета. То незнам дали е за хвалба, че хубаво ги правя тези дни, ама после се провалям със захранването  Sick. Но какво да направя, не се отказвам. То моето е вече като  Banghead, но все се надявам, че някой път ще завърши успешно.
Вчера след работа се прибрах да поизчистя  newsm79, че майстори в къщи ми рязаха тръбите на парното и сега съм много щастлива, че за уикенда не ме чака никаква домакинска работа  newsm44. Пожелавам ви и на вас приятен ден и много много добро настроение през почивните дни! newsm51

# 46
  • Мнения: 3 372
Здравейте момичета Hug Hug
Аз се позагубих, защото.....ами таковата Embarassed съгрешавах до сега Embarassed Embarassed Embarassed Срам ме беше да пиша направо Embarassed, кантара все нагоре почна да ходи ooooh! Взимам се в ръце да не стане късно после Tired Обаче нещо воля няма Sick а искам да съм слабичка Crossing Arms Почвам да се връщам към разделното, вчера всичко беше наред докато вечерта не смесип всичко което имаше на масата Embarassed Crazy Днес ще пробвам да не прегрешавам, ужасно се чувствам, тежко ми е на корема, ама пуста лакомия ooooh!

# 47
  • Мнения: 794
Благодаря!

Сега се боря да спра чипса. Забранила съм са се купува повече... Tired

Със сладкото много голям проблем нямам  Mr. Green , само от време на време...

# 48
  • Мнения: 573
Привет и от мен!.Приспах звяра(ей ,не мога да се вредя от него вече на компютъра -иска да гледа само сем .Симпсън.Хваща ме за ръката и ми вика''мамо,тавай) CrazyО т сега ме юрка дребосъка.За сега му позволявам че е болен пак ,но като се оправи и затягам юздите.
Днес съм доволна от себе си ,свърших една полезна работа ,трябваше да си подам документите за подновяване на шофьорска книжка.Като видях какви опашки имаше в КАТ и бяха готова да се откажа,но съм ангажирала майка ми да гледа Еди ,за да мога да я свърша тази работа.Голяма бюрократщина ,заболяме  главата,но за 3 часа я свърших CloseЖивот и здраве след 2 месеца ще бъде готова  книжката и после мога да започна да карам опреснителни курсове.Но май колкото повече наближава времето и ми се отщява,като гледам какво е движението във Варна....
Днес сме планирали едно излизане със зълва ми и съпругът и (добре че Еди ще го гледат ,да мога да седна и аз за малко),в неделя сме на кръщене на племенника ,после на два дестки рожденни дни (вече да свършва август, Close че много нанагорно дойде)
Относно рх няма какво да се хваля,не съм качила килограми ,но не се и храня правилно.Естествено веднага ми се отрази здравословно(на 14.08 явно съм лепнала някакъв вирус ,но сега уж съм по добре)Иначе откакто съм на рх да не казвам голяма дума ,не съм се разболявала.Като си изпратя гостите и започвам стриктно  хранене и гимнастика.
Май пак се поулях с моите обяснения...ще ме извините  bouquet

# 49
  • Мнения: 437
Здравейте момичета,
доволна съм,че дойде уикендът, два дни няма да мисля за работа. Simple Smile Да имаше как да си изключа и телефона... Wink
За нещата, за които сте си говорили- виждам,че съвпадат с моя опит-желание за сладко туширам със сухи плодове, в 99% от случаите помага. Както при USER 1 в преломния момент на преминаване към здравословно хранене и въобще режим, ми помогнаха няколко автора, един от които Владимир Леви. Както и преди споделих чуставам се много добре физически,макар че съм си пригодила малко РХ към моя стил на живот-намалила съм доста въглехидратите и карам нещо като разделно-високо-мазнино хранене. Психически-пере ме съчмата яко, понякога,ама вече са ми свикнали околните... Laughing Не тренирах известно време, но смятам да започна сериозно,че веднага се отразява на телесата. Grinning
Ох, извинете,че ви занимах толкова с моята особа-изхвърчам.
Поздрави и успех на всички! newsm51

# 50
  • Мнения: 2 724
Здравейте милички  Grinning.
Влизам набързо ,че преди малко се завърнах от пазар.
Излязох за едно ,пък напълних чантите с друго...  doh
Искам само да ви кажа ,че до неделя няма да ме има, заминавам на Катарино с Мина  newsm68
Пожелавам ви прекрасна разделна седмица Hug.
Целувки  love001

# 51
  • Мнения: 513
   Hug Да Калида, права си , определено не очаквах такъв интерес към хомеопатията за което се радвам.
    Peace Значи аз от вас ще се уча за РХ, а аз пък каквото мога ще ви обяснявам за хомеопатията.
  Студента сега работи в една компютърна зала и учи за поправителни изпити / hahaha който не чете когато трябва ,е така/.
    Преди да започна обаче искам да кажа на Шарли / за която прочетох в постинга на Калида, че има слънчева алергия/, че скоро научих, че с вдораслите на АкваСорс се облекчава даже лекува тази алергия. Това го научих от една приятелка, която е имала такава слънчева алергия и всяко лято имала страшни проблеми с нея, не можела да излиза на слънце, даже със защитен крем с фактор 30 и цялата ставала на червени петна. Тя решила да пие продуктите /само, че не знам точно кои , ще я попитам ако искаш/, когато видяла, че съпругът й който бил болен от рак и му давали само 40 дни, а благодарение на тези продукти живял 3 години, а тя самата в голям стрес от случилото се. Сега казва хем стреса си оправих, хем това лято нямам проблем с алергията. Ако искаш ще я попитам кои продукти е пила и колко време и да опиташ, тя даже не е ползвала хомеопатия - от мен чу за нея.
  Ани 33, съчувствам ти, но живота е такъв. И аз загубих баща си - беше внезапно/ с помощта на лекарите/, когато сина беше едва на 10 месеца и до сега макар, че вече 19 години минаха все още не мога да свикна с мисълта за това, живея само с хубавите спомени за него.
  Калида, правилно си разбрала ,че Юзерчето е почитател на хомеопатията.
   Алекс, специално за теб пуснах тема за класически хомеопат във Хасково - можеш да видиш отговорите от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=214999.new#new.
  За тези, които още не са запознати много с хомеопатията, трябва да ви предупредя, че когато решите да  започнете лечение с хомеопатия да се насочите към класически хомеопат. Какво означава това? –Хомеопатите са два вида: класически и боаронски. Класическите лекуват с едно лекарство /в много редки случаи с две/, а боаронските лекуват като алопатите /традиционните лекари/ с много макар и хомеопатични лекарства /3-5бр. лекарства/.
    Naughty Когато започвате лечение с хомеопатични лекарства трябва да знаете /ако лекаря не ви предупреди/, че не трябва да употребявате  мента,кафе, цигари /е поне по-малко/, какао, лайка, камфор, защото те антидотират /спират действието на лекарството/. Лекарството трябва да бъде  далеч от източници наенергия-GSM, телевизор, компютър, хладилник и т.н.т. Освен това,  отначало настъпва влошаване, за кратко и после бързо подобрение. Даже ако няма влошаване значи не е точното лекарство, затова за да не се безпокоите или разочаровате като не знаете начина на действие на хомеопатичните лекарства е желателно да подържате контакт с хомеопата си.
    Peace  Искам да ви кажа, че тези хреми, ангини, трахеити,бронхити, повръщане, разтройство и все от този род много бързо се повлияват от хомеопатията. Например една гнойна ангина, за която ще пиете 5 дена антибиотик и ще я влачите поне 10 дни, то с хомеопатията се лекува само за 2-4 дена, а ако се добавят и водораслите и Коластрата на АкваСорс положението става  по-бързо.
         Thinking  Във връзка с това се сещам за един случай с дъщерята-беше в детската градина и от там хвана един вирус със повръщане. Бяха три почивни празнични  дни и реших да не безпокоя хомеопатката/в празничен ден тя не взема пари за прегледа, а на мен ми е неудобно/, а да отидем при джипито. Не беше там, но дежурните лекари  й изписаха  нещо против повръщане, което тя след 30 мин. повърна, върнахме се дадоха антибиотик, след час и него повърна едва изкарахме ноща и сутринта  пак отидохме, дадоха й нещо друго, но уви не спря да повръща и така цял ден, но понеже на следващата сутрин беше доста отпаднала и вече само стомашен сок повръщаше и затова  се реших да звънна на хомеопатката и тя  ми се скара защо не съм  й се обадила , а съм мъчила детето и  по телефона каза лекарството, което я оправи само с 2-3 приема за половин ден и на другия ден беше вече на градина.  Peace bowuu
  Още много неща ще ви разкажа, но за сега свършвам ,че ще ви писне да четете.
      Heart EyesВече да се похваля кантара започна да се колебае между 79,5 и 80,00 кг. Днес понеже мъжо е за риба, та взех щерката да не пропускам стълбищния фитнес. Ако можех вечер след 17,30 ч. да не ям може би щеше да става по-бързо, ама и на това съм доволна.
   Embarassed Ау днес съгреших, ама забележете поради независещи от мен причини-тъкмо закусих кисело мляко с ленено семе и звънна съседката и ме покани да почерпи с руло и бонбони за рождения ден на дъщеря си – е как да  не уважа детето, а е и неприлично  да  откажа, нали.. newsm78

# 52
  • Мнения: 2 724
Нели ,много си мила, благодаря ти Hug.

# 53
  • Мнения: 513
Алекс дано да мога да ти помогна, но засега е това положението, ако те устройва, е тя още не е много стара темата може пък и някой друг да се включи.   Peace А Харманли далеч ли е от Хасково/ newsm78 извини ме за въпроса, но съм скарана с географията/ за да можеш да ползваш този вариант.

# 54
  • Мнения: 7 263
Здравейте девойки, надничам във вашта темичка с надеждата да намеря отговор на няколко дребни въпроса.

Бихте ли ми казали  дали е добро съчетанието на хляб със сирене и с кашкавал?Също така добра ли е комбинацията на хляб с масло?
Благодаря ви - поразгледах и линковете в началото, но явно ще ми е нужно повече време за да се ориентирам. Embarassed

# 55
  • Мнения: 392
Lennyh   - хляб и сирене не е добро съчетание , а също и с кашкавал.Но хляб и масло може.Може и хляб с безскорбялни зеленчъци , ако те интересува. Peace

# 56
  • Мнения: 7 263
Lennyh    - хляб и сирене не е добро съчетание , а също и с кашкавал.Но хляб и масло може.Може и хляб с безскорбялни зеленчъци , ако те интересува. Peace


Да благодаря ти - примерно филия черен хляб с малко масло и със салата е един приятен обяд.
Значи на практика сандвича изцяло отпада като ястие, защото хляб с месо не е добра комбинация, а щом не става и със сирене и с кашкавал значи просто стария добър сандвич отива в историята.

# 57
  • Мнения: 392
Lennyh - може също хляб с маслини.Преди време Диди публикува много вкусен пастет от маслини.Виж в разделната ни книга , там има и много други добри предложения.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, мами, като гледам какви тела имате на снимките, просто не бих се присъединила към други тип диета...Шегувам се, въпреки, че това за телата е истина.
Кърмя, с бебе на 20 тина дни съм, а от бременноста ми останаха цели 10 килограма. Знам, че сега не е време за активни диети, но смятам, че поне не трябва да наддавам.
Затова се спрях на този режим- позволяв ми да консумирам всичко, нужно за кърменето. Все пак, откъде да започна? Имети ли някакви съвети?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Здравейте момичета,
нямама много време да прочета всичко, което сте писали, за което ви моля да ме извините. Като приспя малката на обяд ще наваксам. Нели ВБ благодаря ти много за информацията и ще съм ти благодарна, ако ми пишеш още подробности за това как и  с какво облекчава алергията си твоята позната. Може и на лични, ако искаш.   bouquet Велева като начало ще ти нахвърлям само най-основните правила на РХ - сутрин до 12 се хапват само плодове (не знам обаче докато кърмиш това колко ще е подходящо за теб). Плодове се ядат и преди основно ядене с интермал от минимум 30 минути между тези две хапвания. Безскорбялни зеленчуци общо взето можеш да комбинираш с всичко без плодове - месо, млечни продукти, мазнини.  Много е важно да спазваш и интервалите между отделните хранения. Калида се е постарала да ги сложи на първа страница в поста си, точно преди първата табличка. В тези таблици можеш да видиш и кой продукт с кой можеш да комбинираш. Също така в готварския подфорум има чудесна тема с рецепти подходящи за РХ, ето и линк - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168884.0 Успех с РХ, мисля, че това е идеалният начин на хранене по време на бременност и кърмене, а и не само тогава. Сигурна съм, че ще свалиш с него тези 10 кг без дори и да разбереш как и кога се е случило това. Да не забравя-добре дошла в темата при нас  bouquet
След малко излизам с Ива, но както казах като я приспя на обед ще ви изчета и ще се включа отново.
Хубав, успешен и усмихнат ден ви пожелавам   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт