Децата Козирог

  • 9 565
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Мама съм на козирози  - близнаци, на година и 7 месеца. Четох във форума откъса от книгата на Линда Гудман /много добра астроложка според мен/, но ще ми бъде интересно да споделите и вашия опит с децата ви от същата зодия и подхода ви към техния характер. Сигурна съм, че ще има какво ново да науча, тъй като ние с моите мишки още сме в стадий на експериментиране докъде можем да стигнем един с друг Laughing

Иска ми се всеки да пише от каква зодия е самият той /родителя/, за да видим има ли прилики в отношенията между определени зодии.

Рогатите вкъщи сме мнозинство за ужас на съпруга ми. Аз съм овен, а той е близнак.
 

# 1
  • Мнения: 5 183
Много са ти сладки козлетата  Hug
За протокола - аз Козле нямам. Моят син е Скорпион, но аз съм Коза и любимият ми племенник също.
Общото между мен и него, като деца, е изклю4ително добрата памет, добре развита логи4еска мисъл, любов към 4етенето на книги и любознателност, изклю4ително 4увство за справедливост, инат, самолюбие и добро само4увствие.
И двамата с него сме страдали от най-ранна възраст от белодробни заболявания.

# 2
  • Мнения: 983
Ще следя темата с интерес, тъй като моя дребчо също е Козирог /като майка си  Mr. Green / За сега е твърде малък и не може да се говори за характер, но ми е много, много послушен, рядко плаче, заиграва се самичък...абе кротушко  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 336
Много са ти сладки козлетата  Hug
За протокола - аз Козле нямам. Моят син е Скорпион, но аз съм Коза и любимият ми племенник също.
Общото между мен и него, като деца, е изклю4ително добрата памет, добре развита логи4еска мисъл, любов към 4етенето на книги и любознателност, изклю4ително 4увство за справедливост, инат, самолюбие и добро само4увствие.
И двамата с него сме страдали от най-ранна възраст от белодробни заболявания.

Ще внимавам с белодробните заболявания, още повече че започват ясла след няма  имесец.

Иначе наблюденията върху дъщеря ми са, че обича да разглежда книжки, списания, обича да й се разказват или четат приказки, обича да "рисува", Ники ми е по-нетърпелив и предпочита да върши нещо друго, дъ има екшън, също е и по-страхлив. Елена е по-смела определено. И по-инатлива. Ники - по-отстъпчив. Той е по-подреден и обича да "чисти", тя не толкова.

Дано и моите са с добро самочувствие, аз често се чувствам неуверена Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 109
Малката ми дъщеря също е козле - на 2г.7м.Засега върви както описват повечето козелчета - много будно и буйно дете, изключително любознателна и невероятен инат.Майка ми също е козирог -и нейния характер е както го описва по-горе МАЙКА.А това с рогатите в къщи - мнооого е гот -аз съм овен,голямата ни дъщеря е телец,а тати е близнак Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 3 336
Малката ми дъщеря също е козле - на 2г.7м.Засега върви както описват повечето козелчета - много будно и буйно дете, изключително любознателна и невероятен инат.Майка ми също е козирог -и нейния характер е както го описва по-горе МАЙКА.А това с рогатите в къщи - мнооого е гот -аз съм овен,голямата ни дъщеря е телец,а тати е близнак Twisted Evil

Татито как се оправя с толкова рога Laughing

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Малката ми дъщеря е козирог (голямата- риби, аз- водолей, таткото- овен). Страшен инат е, но това е характерно за всички в къщи. Винаги защитава кака си ако е сгафила и има последствия. Много е нежна и любвеобилна. Обожава книжките още от бебе, никога не се отегчава да й се четата приказки. Любимото й филмче до скоро беше Бамби, но вече е Ариел.

# 7
  • Мнения: 4 490
mishlentze, Стефан до скоро беше ужаааасно кротък - няма да ти казвам колко майки ми завиждаха за детето. Обаче от 2-3 месеца насам ела да видиш кво става - а си се опитала да му се противопоставиш, а се е разкрещял, затръшкал, а може и някой шамар да отнесеш! Confused Иначе не е агресивен, много обича братчето си, не се кара с деца, когато е навън (доскоро дори гледаше примирено как му дърпат играчките от ръцете), но просто иска да става по неговия начин.
Ето вчера например, много му се спеше, но беше с дрехите, с които е играл навън. те разбира се - ужасно мръсни. Почвам аз да му събувам панталонките и се почват едни ревове... ooooh! Реших, че е така, защото много му се спи. Как да е, криво ляво го съблякох, но той взе че тръгна да си търси гащите в мръсното пране и като ги намери, почна да си ги обува! Е за кво му бяха тия гащи, тъй и не разбрах!
Та така. Много е добричък, страшно любознателен, обаче си има характер. И да ти кажа, по-добре, че има. По-добре ще се оправя в живота си мисля. И сестра ми е Козирог, обаче нейния характер на моменти е просто... Sick
Другото, което знам, е че всичко постигат с много труд и не са никак мързеливи!

# 8
  • Мнения: 24 467
И у нас двете братлета са рогати, голямото е баш рогато като по темата, вече писах в друга такава, че е "Клан-клан-недоклан"- все мърмори и недоволства. Живее само за битки, пищови, саби, карате, както и за къпане в басейните- на филми, на яве, на сън дори.
Малкото също е рогато, но е по- кротко и е за друга тема. Laughing То пък е моторизирано- от отварянето на очите, до затварянето им говори само за коли и други подобни.
Малкото ми селско стопанство за сега върви мирно и кротко, подкарвам си го сутрин рано, вечер прибирам добитъка и го затварям по кошарите.
Ние, дето сме "по- хора" трябва да организираме нещата все пак.

# 9
  • Мнения: 6 390
И аз имам едно малко козле в къщи  Wink
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/384/58/
http://www.udoma.com/?view=material&cat=6&itype=34&i … 136&info=1471

Голяма къщовница Crazy само чисти, подрежда, нарежда  Laughing но и на бащи си с отверките добре борави, и с бол-четата, има си бормашина, и върви след него с нея  Wink
Мисля че са много добри дечицата Козлета  Mr. Green работливи, подредени, отговорни, уж нямали проблеми с учението, надявам се всичко да е ок  Party
Но по принцип обаче си мисля че са тежки характерите им  Rolling Eyes
И аз съм рогат добитък, та да го мисли бащата с две рогати как ще се справя  Wink Whistling
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B … D0%B4%D0%B8%D1%8F)
http://yovko.net/?p=717
http://www.maxima.bg/bg/joytime/horoskopi/kozirog.htm

# 10
  • Мнения: 2 700
Дъщеря ми е козирог и има силен характер. Знае какво иска и си преследва целите. Инат е, но с течение на времето й хванах цаката (тук няма правило, защото за всяка отделна ситуация действам различно). Много е чувствителна и жалостива (съжалява и помага на всякакви деца, които са "по-различни"). Обожава животните (щяла да става джи-пи ветеринар, хем да работи с животни, хем да не оперирала Laughing). Обича реда. Любознателна е и има много силна памет. Има склонност към изкуствата - рисува, пее, танцува доста добре за възрастта си. В училище засега се справя перфектно (засега).
Като цяло нямам оплаквания нито от детето Heart Eyes, нито от зодията му.
Иначе за протокола, аз съм дева, а мъжът ми близнак.

# 11
  • Мнения: 7 831
Прекрасна тема, но искам да ви предупредя,че ако се изроди в поредната "отчетна" ще я заключа!
Весел ден!

# 12
  • Мнения: 76
Какво да ви кажа, дъщеря ми  е Козирог, аз също.
Все едно гледам мое умалено копие и по отношение на физиката и  на характера.
Много е палава, винаги иска да е център на вниманието, любопитна, любознателна, обожава животните, книжките, музиката и бебетата.
Много голям инат, като иска нещо драпа с всички сили да го постигне /молене newsm17, рев newsm45, тръшкане smile3514/, общо взето се състезаваме, кой е по-голям инат и това си е.
На тати Риби, тежко му и горко  smile3508

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
.А това с рогатите в къщи - мнооого е гот -аз съм овен,голямата ни дъщеря е телец,а тати е близнак Twisted Evil
Хихи, и ние сме в подобна схема - каката е козирог, малкия - овен, аз съм телец, а мъжа ми близнак  Laughing
Казва, че му е много трудно с три рогати...
По темата - детето козирог... ох, ще споделя за моето без да правя обобщения.
Много своенравно, голям чешит. Обича да командва, да управлява, да нарежда.
Много докачливо и сръдливо, с изострено чуство за достоинство и гордост.
Силно развито собственическо чуство, напр. "това е моята приятелка, тя си е само моя и няма право да играе с други деца. Ако  го прави аз ще съм дълбоко обидена..."
Не са от тези, които обичат да ги мачкат и лигавят, като я целуна бърза да се избърше  Laughing
Това се сещам.
 

# 14
  • Мнения: 24 467
Това пък, моето рогато, е най- дебелокожото нещо, което съм виждала. Такъв непукизъм, развит до степен на гениалност, не съм срещала.

Общи условия

Активация на акаунт