Мляко с ориз

  • 12 217
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 812
Моята рецепта е:
1,200  л. прясно мляко
1 ч.ч ориз /бисерен/
1 1/2  ч.ч захар,
2-3 ванилии
1 щ.сол
1/2 пак. канела

В тенджера се слага пр.мляко   - да заври
Прибавя се ориза /почистен и измит/ +  сол
Ври на тих огън, да къкри леко.
Когато е почти готов  се слага захарта - ври още 10-15  мин
Маха се от котлона, слага се ванилията, разбърква се и се насипва с подходящи съдове /чаши, купички/ и се поръсва с канела.
На това количество слагам около 1/2 п.канела .
Правя ромбоиди - успоредни линии и после такива под друг ъгъл или концентрични кръгове - но винаги с повече канела.

# 16
  • Мнения: 1 785
denis_d,  не е ли много сладко с толкова захар? Какво имаш предвид с тези ромбове и т.н.? украсяваш с такива фигури ли? Моята канела беше прекалено ситна и много трудно поръсих. Даже не стана поръсване, а по-скоро на бучици се изсипа.

# 17
  • София
  • Мнения: 35 812
denis_d,  не е ли много сладко с толкова захар? Какво имаш предвид с тези ромбове и т.н.? украсяваш с такива фигури ли? Моята канела беше прекалено ситна и много трудно поръсих. Даже не стана поръсване, а по-скоро на бучици се изсипа.
Да - с канелата украсявам
Колкото до захарта - моите хора го обичат по-сладък, то това си е въпрос на вкус, всеки може да сложи колкото иска.
Зависи и колко гъст го правиш. Аз го правя по-рядък - като крем /лъжицата да оставя лека следа/, а той после се сгъстява сам.

# 18
  • Мнения: 157
Като е повече млякото може да се добави 1с.л. брашно,става чудесно,като меко кремче с ориз! Аз така правя и май се нарича сутляш  chef

А мама понякога дабавя и няколко яйца, но имаше някакво друго име - млечница или нещо такова.

# 19
  • Мнения: 3 405
Като е повече млякото може да се добави 1с.л. брашно,става чудесно,като меко кремче с ориз! Аз така правя и май се нарича сутляш  chef

А мама понякога дабавя и няколко яйца, но имаше някакво друго име - млечница или нещо такова.
млечница май е друго,аз правя млечница така:
3 яйца
8 с.л.захар(+още 4 с.л.)
7 с.л. брашно
1 ванилия
20 г масло(меко)
800 мл пр.мляко
Яйцата със захарта се разбиват,прибавя се маслото,бърка се хубаво и се прибавя брашното,бърка се до хомогенна смес и се прибавя към врящото мляко,в което са разтворени другите 4 с.л. захар,сместа се изсипва на тънка струйка.Кремчето е пухкаво и страшно вкусно,мже да се използва и за сладкиш и самостоятелно Peace

# 20
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
1 л. прясно мляко
1 ч.ч. ориз
10 с.л. захар
2 ванилии

# 21
  • Мнения: 924
Аз също слагам млякото и водата още отначало. Именно това се нарича сутляш и не се разбърква изобщо. Другата хитринка, която знам е да измия със студена вода всяка купичка непоследствено преди напълването й- така след като е охладено млякото с ориз може съвсем лесно да бъде обърнато в чинийка и декорирано с канела и/или малини примерно. Определено става по-изискан десерт  Peace

# 22
  • Мнения: 1 339
Аз само да се запиша в тази темичка. Често се чудя как да правя мляко с ориз и точно когато ми трябва не намирам пропорциите  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт