Захранване с оризова каша

  • 706
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
От два дни започнахме да се захранваме с оризова каша, след като шест месеца бяхме само на кърма  Simple Smile
Разреждам я с кърма, но според педиатърката трябва да я разреждам с преварена вода. Вие как я приготвяте? А също и в каква пропорция, понеже на кутията не пише? Аз гледам да докарам кашава консистенция и това ми е ориентира  newsm78
И още един въпрос имам: за колко дни горе-долу трябва да започне да изяжда около 140 гр.? И може ли да въвеждам зеленчуковото пюре, без бебка да е стигнала тези 140 гр. каша?
Много въпроси  Embarassed,  и все нови и нови изникват, дано сте ме разбрали bouquet
Поне вече започнахме, надявам се успешно, захранването  Wink

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Кашата я приготвях в началото с кърма, после започнах само с преварена вода. Би трябвало на кутията да е посочено количество каша за 100 грама, но най-добре се води по бебето - моята бебка харесва по-гъсти каши, другите деца предпочитат да е течна и в шише Grinning
Седмица след кашата въведох тиква за разхлабване, защото се позапекохме, което е нормално, заради ориза. И до ден днешен бебка не изяжда повече от 60 грама на ядене и иска повече да суче. Та, в общи линии води се по бебето Peace

# 2
  • Мнения: 871
Пухи, и аз започнах с оризова каша. Правих я на око, а количеството постепено го увеличавх. Така и не стигнахме 140гр, а максимумът ни е 120гр. След седмица може да въведеш зеленчуково без да сте стигнале гореупоменатото количество Peace

# 3
  • Мнения: 535
И аз започнах с оризова каша - доколкото сещам - 20 мл вода с една супена лъжица каша, но все пак на око  Peace
С оризовата каша бяхме стигнали до 60 - 70, максимум 100мл, след около три, четири седмици въведох  зеленчуково пюре  Peace

# 4
  • Мнения: 545
Момичета, много странно - когато правя кашата с кърма, става ужасно течна! Иначе по темата - в 100 гр. ам слагам към пет-шест мерителни лъжички. При нас за около седмица почна да яде около 150 гр. , понякога и по-малко - колкото иска. След две седмици започнах да въвеждам и пюре и в момента още се захранваме с картоф. Действай смело. Ако детето добре приема кашата, след десет дни давай пюрето. Естествено, ако няма проблеми.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Кашат му я правех с вода, като 30 мин преди това си го кърмех. В края на първата седмица стигнахме максимума от 60гр. Доста време ядяхме максимум по 100 гр. твърда храна, като задължително около час преди това го кърмех, а той си търсеше 2 часа и половина след пюрето или кашата пак.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
според мен, ако не се прави с кърма или АМ не може да замества 1 хранене, защото не става хранителна. На нашата каша пише да се приготвя с кърма или АМ. Аз знам, че за около 10 дни се достига максимумът на една порция каша или пюре и след 2 сед се започва друг вид храна.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
според мен, ако не се прави с кърма или АМ не може да замества 1 хранене, защото не става хранителна. На нашата каша пише да се приготвя с кърма или АМ. Аз знам, че за около 10 дни се достига максимумът на една порция каша или пюре и след 2 сед се започва друг вид храна.

По принцип до 1 годинка не се замества хранене. Новите храни са само за запознаване с вкусове и консистенции. Синът ми почна да яде около 180-200 гр твърда храна едва като наближи годинката  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 503
Аз също захраних с оризова каша,но домашна.Разреждах с кърма  в началото.Заместих хранене към годинката,но ние винаги сучем сравнително често

А какъв е смисъла на разреждането с преварена вода?

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Момичета, много странно - когато правя кашата с кърма, става ужасно течна! ...
Това е, защото в кърмата има ензими (амилаза) и разредена така винаги става течна.

# 10
  • Мнения: 430
Аз сьщо започнах с кашата -бананова без глутен понякога я разреждах с плодово пюре малката много я харесва но и много се напьлнява от нея затова и давам плодово пюре на обяд

Общи условия

Активация на акаунт