На сафари с какво !?!

  • 1 395
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Значи към края на месеа ни предсто пъво почивка в Африка ,след което мъжо се е записал/голяма мечта му беше от много време/ на сафари за още 5-6 дни.
Аз хич ,ама хич не съм ентусиазирана колкото него ,още повече и ,че ще сме с детето.от немската агенция /през нея си го е организирал/ са му обяснили ,че няма проблем за дете ,то е на почти 6.
Прехода ,щял да бъде с офроуд-ове и джипове ,само имало един преход с камили!!!! Rolling Eyes
Два дни се спало в хотели / силно казано спане/ ,защото ще ставаме към 4.30 #Crazy ,а през другото време на палатки,направо не знам това с палатките как ще стане.
чудя се какво да нося.
До колкото знам там температурите падали драстично през ноща ,за хигиена също се чудя какво да нося.Май ще трябва да се въоража с всевъзможни кърпички................. и въобще това дете какво да го правя там Rolling Eyes
Моля някой ,който е бил или живял в Африка да ми каже за какво да се подготвя ,най -вече за дечко ,аз ще го изкарам някак Blush
Аз освен в Дубай и тунис не съм била , а там разбирам ,ще е по-различно.
Сори за дългия пост  bouquet
Сетих се и друго да попитам.сигурно има всевъзможни гадинки и насекоми и докато сме на палатките ме е много шубе сигурно и трябва и нещо против такива неща да взема.......

# 1
  • София
  • Мнения: 1 105
Не мога да ти помогна особено, ама няма ли на кой да оставите детето?

# 2
  • Мнения: 817
Не Tired ,майка ми ще гледа бебето и гледам да не я товаря с двамата ,че нещо много е изнервена в последно време , а все пак ще отцъстваме две седмици и с двете деца ще полудее съвсем.Свеки точно тогава ще е в Испаня................. и няма на кой.
мисля и други варианти ние да си останем в Мароко с дечко ,ама какво ще правя там пет дни сама с детето ,пак не става................... ,абе ще се отпътуваме.Защото сафарито ще е от Замбия , а ние първо трябва да идем до Кйпт Таун ,там ще се събере немската група и от там до Замбия.................. ..
Сега чакам на мейл да ми пратят и подробен маршрут и какво е препоръчетелно да си носим Blush

# 3
  • Мнения: 1 893
Тъкмо мислех и аз да пускам подобна тема, но въпросът ми е по-различен. Има ли агенция в България, която организира сафарита? mam4e_mia вие с коя немска фирма ще пътувате?
Браво на теб за смелостта да отидете с детето на такова пътешествие-то сигурно ще е много впечатлено.

# 4
  • Мнения: 1 288
имам приятел танзаниец, който има фирма за сафарита. доколкото си спомням май на сайта му пишеше какво да се носи. ако все още не сте заминали и ви интересува, ще потърся точно адреса на сайта.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Привет! Ние ходихме с моя мъж на сафари в резервата Саво в Кения. Да ти кажа честно сигурно ще бъде много изморително за детенцето ви. Общо взето се пътува непрекъснато и се търсят животни. Предполагам, че при вас ще е по-интересно, защото нощно време излизат хищниците, а пък ние разполагахме само с 1 ден и нямахме възможност да бъдем и през нощта и не можахме да видим лъвове, леопарди и т.т и мъжът ми си "умря" от яд  Laughing.
[quote
author=mam4e_mia link=topic=214258.msg4692064#msg4692064 date=1186990247]
Сетих се и друго да попитам.сигурно има всевъзможни гадинки и насекоми и докато сме на палатките ме е много шубе сигурно и трябва и нещо против такива неща да взема.......
[/quote]
А ми ние пиехме задължително хапчета против малария, защото там в Африка е много разпространена и също така аз имам сложена някаква ваксина мисля, че беше против жълта треска преди заминаването , която важи за 10 год.
Ако те интересува нещо друго питай, че аз сега не се сещам друго.

# 6
  • Мнения: 817
В понеделник и ние ще сме на ваксина ,днес мъжът ми ще ги купи.
Да ви се похваля свеки все пак се смили над нас и ще пътуват със седмица по-късно LaughingТака че тя ще гледа големия за почти целия период ,като само поледните два дни майка ми ще е и с двамата Blush
А , иначе фирмата не е немска просто ще сме прикрепени към грепа немски туристи.
Сега ще пусна и линкче за информация.
http://www.google.bg/url?sa=L&ai=BLnRcvvXBRrD5DIbonQPJ1LSjA7 … Kq8ROExV78NtE0E3A
Все още не я препоръчвам ,защото не знам как ще протече екскурзията,след това ще пиша Flutter

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 131
По-добре е, че ще оставите децата. А ние бяхме ето тук
http://www.go2africa.com/Kenya/tsavo/
За съжаление нямам снимки защото тогава снимахме с обикн. фотоапарат.

# 8
  • Мнения: 11 747
аз освен да изкажа (не)благородна завист.... Mr. Green друго няма какво да добавя!
Да разкажеш като се върнете,мисля че ще ти хареса повече от колкото предполагаш!

# 9
  • Мнения: 875
я да събудя темичката и аз с едно въпросче.  Mr. Green
има ли някаква минимална възраст, на която препоръчват да е детето, за да отиде в южна африка (намибия, ботсвана)? от гледна точка на ваксините.

иначе се надявам, че сте си прекарали страхотно!  Hug

# 10
  • Мнения: 3 089
пък аз да попитам какво стана с пътуването? как мина? доволни ли сте?
след перу през март, африка ни е в плана за края на годината, та затуй  Wink

# 11
  • София, България
  • Мнения: 5 594
пък аз да попитам какво стана с пътуването? как мина? доволни ли сте?
след перу през март, африка ни е в плана за края на годината, та затуй  Wink
наистина, разкажете как е било!!! Ако може с подробности  Embarassed

# 12
  • Мнения: 3 089
неее, перу е за през март 2008. купихме билети и сега се самоорганизираме. а африка е за края на 2008.
после ще пиша, ъф корс  Wink

Общи условия

Активация на акаунт